Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Banke su kao i Todex totalno anemične i neinteresantne, mali free-float, bez dividende, dokapitalizacije ili nisu dostupne običnim smrtnicima ili se provode sa povlaštenim dionicama itd. uglavnom nema korporativnih akcija koje bi ozbiljnije zainteresirale HR ulagače

Istina, međutim to je sve uračunato u cijenu dionice. U kojoj mjeri je uračunat mogući gubitak nenaplativih kredita ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ja banke izbjegavam radi dva razloga prvi je da to malo dionica kupljenih na tržištu daju menažderima koji u nekom momentu raspale po bidu ko da nema sutra.
Drugi razlog je zapravo mogućnost da me namagarče u bilo kojem momentu sa dokapom pa me isplate po cijeni koja im odgovara a naravno Hanfa će se na prsi bacit da zaštiti malog dioničara
http://www.seebiz.eu/hr/banke/splitska-banka-istisnula-manjinske-dionicare,39716.html

Ovdje prevladava jedno površno prikazivanje izvještaja banaka, koje se gleda isključivo preko dobiti.
Činjenica je da je dobit bankama rasla, ali ono po meni bitnije je da su im potraživanja puno više rasla. Drugim rječima oni jesu na papiru zaradili, ali te love nemaju…..

Evo jučer na dnevniku seljaci, proizvođači mlijeka prosvjeduju zbog lihvarskih banaka i teške situacije koja ih je snašla….Banke im uzimaju djedovinu (čitaj zemlju) koja je bila pod hipotekom…
Da, to je stanje naših banaka uzimaju oranice po Slavoniji, Baranji, Baniji….



Banke su kao i Todex totalno anemične i neinteresantne, mali free-float, bez dividende, dokapitalizacije ili nisu dostupne običnim smrtnicima ili se provode sa povlaštenim dionicama itd. uglavnom nema korporativnih akcija koje bi ozbiljnije zainteresirale HR ulagače

Istina, međutim to je sve uračunato u cijenu dionice. U kojoj mjeri je uračunat mogući gubitak nenaplativih kredita ?

[/quote]
Mogući gubitak nenaplativih kredita, za sada, nije bilo potrebe uračunavati, te se nadam da neče niti biti potebno kalkulirati o tome, ne zog banaka nego zbog svih ostalih vezanih za banke.
Ako pak dođe do toga, opet ističem vrlo maloi free-float koji bi mogao biti presudan i formiranju neke buduće cijene.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Ovdje prevladava jedno površno prikazivanje izvještaja banaka, koje se gleda isključivo preko dobiti.
Činjenica je da je dobit bankama rasla, ali ono po meni bitnije je da su im potraživanja puno više rasla. Drugim rječima oni jesu na papiru zaradili, ali te love nemaju…..

Evo jučer na dnevniku seljaci, proizvođači mlijeka prosvjeduju zbog lihvarskih banaka i teške situacije koja ih je snašla….Banke im uzimaju djedovinu (čitaj zemlju) koja je bila pod hipotekom…
Da, to je stanje naših banaka uzimaju oranice po Slavoniji, Baranji, Baniji….

I tu dolazimo do onoga što se zapravo zadnjih godina zbiva kod nas. Moć se sve više centralizira, što znači da sve one sagrađene zgradurine banaka spostaju centar ekonomske moći.

Tržište kapitala je u njihovim rukama kao i ova kriza, na sve što se događa utječu oni.

Ako ZABA ima najveći mirovinski fond, te investicijski fond, pa onda PBZ, pa RBA, pa Erste, pa Hypo, pa i HPB itd. gdje leži ogroman kapital, njihov je utjecaj na tržištu kapitala enorman i oni kolo vode.

Kada su cijene nekretnina počele rasti, rasle su jer su veliki prvi dizali cijene u nebo, kasnije se priključivali i ostali.
Sada čine obratno, ruše cijenu ti isti veliki moćnici koji odlučuju o ama baš svemu, sve ostalo je ogrokaz za malu djecu.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Tralalanderu, znači ti si sa 20 godina počeo ulagati u dionice. Da li je to točno? Kaj nisi imo komada il društva? Di je bio problem Koje su to bile dionice ako nije tajna?

Dragi šenjor gubi, zadnji odgovor Vama dok se ne udostojite Vi odgovoriti koji put.
To je valjda vaša boljka mana, to mi je kao kad pišete samo kupujem, ništa ne prodajem, pa otkud lova za miloga boga.

Da počeo ulagati s 20. Al to nisu bila nikakva "ozbiljna" ulaganja, to su bila ova ala vaša sad, sa 5.000, 10.000 kuna, kupio bi dionicu i onda godinu dana je ne bi niti pogledao. Onda nije internet bio tolko rasprostranjen ko danas, nije bilo adsl i sličnih stvari, al kaj ja to vama pričam, pa vi imate adsl od 1978.g. Ja sam za vas nula, vi i trgujete na našem Tk od 1956.

Komada nisam imao, kaj će mi, samo te posišu, lakše je ne imat nikog i iskoristit svakog, a vi znate o tome ponešto, zar ne.
A društvo, kaj je to društvo, oni likovi s kojima kao piješ kavu i slušaš stalno iste priče o gumama, felgama, autima, ženskama, a nemaju za kutiju šibica, niti bi ijednu malu pozvali van. Najljepše je sanjati i niš ne poduzeti, a i o tome nešto znate.
Pa dajte budite ozbiljni.
Prva dionica, ali baš prva koju sam kupio je bila Pliva.

Pozdrav do Vaših odgovora.

Imho best buy su građevinari, jest da su najviše potonuli ali će i najviše rasti kad se burza oporavi a do oporavka mora doći prije ili kasnije.
Čak će im se otovriti još veće perspektive nego što su današnje jer će kriza na tržištu nekretnina pomesti amatersku konkurenciju.
Ili kao što kaže Kostolany, nema tržišnog sloma kojem nije prethodio enorman rast i nema euforije i rasta kojem nije prethodio burzovni slom.
A najviše će zaraditi najstrpljiviji, a ne ovi što prodaju čim cijena skoči 3 %.
Ja sam se nakrcao, to moram priznati, i nemam potrebe ništa raditi osim čekati da se tržište oporavi.
A tržište će kao i obično dizati ovi što sad čuče u kešu, ali naravno oni čekaju da se formira dno, pa da vide preokret, a kad to vide i oslobode se straha crobex će biti negdje na 2.000-2.200.

Bonus na kraju
When Warren Buffett speaks, the market listens. On Monday, in a three-hour interview on CNBC, Buffett had some good things to say about the banking sector. That was all the fuel that was needed for some of the bank stocks to take off:
“Banking has never been better, in one sense.”
The banks are getting their money very cheaply, deposits are coming in, spreads have never been wider, all the new business they’re doing is terrific. They will earn their way out of it [in the] overwhelming number of cases.
[thumbsup]

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

Evo da vam slikovito argumentiram svoje tvrdnje………..
[thumbsup]

Čermak na Jankomiru gradi ‘blizance’ visoke 32 kata
Nikola Bajto nikola.bajto@business.hr
12.03.2009 08:26

Tvrtka Crodux umirovljenog generala i haaškog optuženika Ivana Čermaka raspisala je arhitektonski natječaj, s nagradnim fondom vrijednim više od pola milijuna kuna, za idejno rješenje poslovnog kompleksa s tornjevima visokim 32 kata koje namjerava sagraditi na svojem zemljištu na zagrebačkom Jankomiru.

Čermakova parcela od 7500 četvornih metara nalazi se sjeverno uz Ljubljansku aveniju, pored donedavno Čermakove benzinske postaje Tifon i trgovačkih centara Bauhaus i Kika. Na njoj sve do prošle godine nije bila moguća gradnja tornjeva, ali u svibnju 2008. izmijenjen je urbanistički plan uređenja i Croduxu je omogućeno podizanje 24 kata, a novim je izmjenama u studenome dodano još osam katova. Čermakova vertikala opravdana je položajem parcele odmah uz aveniju, ali sve susjedne parcele plan je limitirao na osam katova i maksimalnu izgrađenost 50 posto, dok je Čermaku izgrađenost omogućena na 60 posto parcele. Prema planu, na parceli se može sagraditi 50.000 četvornih metara bruto površine, a prema programu natječaja, koji je izradio studio CPA arhitekta Tomislava Dolečkog, te mogućnosti natjecatelji trebaju iskoristiti do kraja.

"S obzirom na izduženost parcele, investitor namjerava sagraditi najmanje dvije poslovne vertikale, od kojih bi jedna trebala imati najveći dopušteni broj etaža (33 nadzemne etaže)", navodi se u programu. Tornjevi bi sadržavali trgovački dio s prodajnim i skladišnim prostorom bruto površine 15.000 četvornih metara, odnosno vjerojatno jednim supermarketom i nizom manjih trgovačkougostiteljskih prostora po principu malla. Preostalih 35.000 četvornih metara zauzimao bi poslovni dio, u kojem bi 75 posto činili uredi A klase, a 25 posto uredi B klase.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

Objavljeno
12.3.2009 8:43:33
Vrijeme zadnje promjene
12.3.2009 8:43:33

Rast građevinskih radova u 2008. za 11,8 posto

Prema vrsti gradnje, na novim građevinama odrađeno je 62,9 posto ukupnih sati rada, a na rekonstrukcijama, popravcima i održavanju 37,1 posto

Bankamagazin
Ispiši
Veličina slova: Smanji tekst Povečaj tekst

Građevinski radovi u Hrvatskoj tijekom prošle godine povećani su u odnosu na 2007. za 11,8 posto, objavio je Državni zavod za statistiku.

Rast je zabilježen i u prosincu u odnosu na isti mjesec 2007. godine i iznosio je 16,1 posto.

Građevinski radovi rasli su tijekom cijele prošle godine, a rast njihovog fizičkog obujma počeo je krajem 2007.

Prema vrstama građevina, na zgradama je prošle godine odrađeno 48,6 posto ukupnih sati rada, a na ostalim građevinama 51,4 posto. Prema vrsti gradnje, na novim građevinama odrađeno je 62,9 posto ukupnih sati rada, a na rekonstrukcijama, popravcima i održavanju 37,1 posto.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ



Tralalanderu, znači ti si sa 20 godina počeo ulagati u dionice. Da li je to točno? Kaj nisi imo komada il društva? Di je bio problem Koje su to bile dionice ako nije tajna?

Dragi šenjor gubi, zadnji odgovor Vama dok se ne udostojite Vi odgovoriti koji put.
To je valjda vaša boljka mana, to mi je kao kad pišete samo kupujem, ništa ne prodajem, pa otkud lova za miloga boga.

Da počeo ulagati s 20. Al to nisu bila nikakva "ozbiljna" ulaganja, to su bila ova ala vaša sad, sa 5.000, 10.000 kuna, kupio bi dionicu i onda godinu dana je ne bi niti pogledao. Onda nije internet bio tolko rasprostranjen ko danas, nije bilo adsl i sličnih stvari, al kaj ja to vama pričam, pa vi imate adsl od 1978.g. Ja sam za vas nula, vi i trgujete na našem Tk od 1956.

Komada nisam imao, kaj će mi, samo te posišu, lakše je ne imat nikog i iskoristit svakog, a vi znate o tome ponešto, zar ne.
A društvo, kaj je to društvo, oni likovi s kojima kao piješ kavu i slušaš stalno iste priče o gumama, felgama, autima, ženskama, a nemaju za kutiju šibica, niti bi ijednu malu pozvali van. Najljepše je sanjati i niš ne poduzeti, a i o tome nešto znate.
Pa dajte budite ozbiljni.
Prva dionica, ali baš prva koju sam kupio je bila Pliva.

Pozdrav do Vaših odgovora.
[/quote]

Znači, ti si zapravo osobenjak, a jedini pravi prijatelji su ti dionice i ovi virtualni likovi na forumu. Dakle ja. Jer su ti ovi "pravi" dosadni i bezveze. Da li sam dobro shvatio? Dargo mi je ako me smatraš prijateljem.

I'LL BE BACK


ernt će dat 17 kn dividende a izvarednu zaboravite

Promašio si ceo fudbal što bi rekli naši susjedi… [lol]

Ali izvanredna od 50kn je lošija nego što bi mogla biti s obzirom na cash na računu, vjerojatno očekuju lošije poslovanje u 2009.


Banke su kao i Todex totalno anemične i neinteresantne

kolega, koliko je Todex anemičan saznat ćete pri prvom koraku bika. [bye]

I'LL BE BACK

New Report

Close