Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Prijatelju, ja sam počeo ulagati prije 8, znači osam godina, sad imam manje nego što sam svojih sredstava utukao u burzu, tolko o vaših 10 %.

Znači počeo si ulagati sa 20 godina, jer si jednom prilikom napisao da ti je sad 28. Ja sam sa 20 u glavi imo p.čke i pivo, al ti si imo dionice[lol]
Meni se sve čini da bi ti dao i ovih 300 somova što ti ostade da se vratiš u 28. makar na jedan dan. Razumijem tvoj gnjev [bye]
[/quote]

Tako je prijatelju senjor gubi, s 20 sam počeo ulagati, onda nije mnogo ljudi znalo o dionicama, počeo sam sa sitnim ulozima, znate ono, kad radite na crnjaka i studirate i pomalo sam kupovao, tek 2004/5 g. kad sam se zaposlio, i "stekao" neki kapital, sam počeo jače ulagati. Do onda sam čitao neke knjigice o ulaganjima, ali ništa i nikako ozbiljno kao vi ili recimo mr. Blue ili lekont.
Pa nije mi to primarna djelatnost u životu, znam koliko mi je dovoljno, da sam u plusu bio do ovog potopa, ali učim svaki dan, recimo od vas kako zdrukati, prodati ne javljati se na temi mjesec dana misleći da će vas zaboraviti i onda, udri miško ispočetka.
Ne kužim kaj hoćeš da tiosobnu skeniram s datumom rođenja.
Pa frende ja za razliku od tebe nemam potrebu lažno se predstavljati, pogotovo godine.
Kaj bi dobio s time, daj mi to objasni?

A ovo s gnjevom, pa da da sam gnjevan, kaj je s vašim targetim za dionicu, smijali ste se onima na dole, a kaj je s vašima na gore, koliko ste ih vi zavaljali, kad predbacujete onima "drugima"?
I to je legitimno pitanje?

I još za kraj:

A kad ste vi počeli ulagati, mislim, ovako kao sad, kad ste prvi put zimzija pročitali?

hehe smješni ste mi senjor gubi, mučo smješni[thumbsup]


Onda dakle, kakvi su zaključci ???????

– Vaše filozovske rasprave na ovoj temi zbilja ne vode ničemu.
– postali ste isti kao političari mlatite po praznoj slami.

– a mene zbilja zamima mišljenje javnog investiranja.
– što ćete danas raditi na burzi.

– iskoristiti ovaj mali rast za brzu zaradu ??????
– danas krećete u dodatni dokup dionica ??????
– ako će rasti koliko dugo ?????
– zašto su poludjeli DAX i ameri.
– koliko ovo može rasti ?????

– ali realno gledajući u HR tek dolazi kriza koju moramo odraditi.
– a može i ovako, dionice su već odradile tu krizu ili se varam ?????
– imam puno pitanja na koje nemam odgovore.

– I love this game.
Pozdrav !

1. Ako atpl dođe do 700-tinjak kuna prodat ću 20-50 komada
2. Ako ht dođe do 210-212 kuna prodajem 200-400 komada

3. Ako će rasti, rasti će, po mom, do prvih loših vjesti, kojih danas ne bi trebalo biti, al preksutra petak 13. No bilo bi zgodno da na petak 13. bude graund ziro hehehe.
4. Dax i ameri poludili kroz sve sektore, ali najviše banke i onaj nesretni Citi, no on se sad trži po 1.40$, a prekjučer je bio 1$, a prije godinu dana ko pamti, tako da daleko smo mi od oporavka, možda kad citi bude na 10$, al i onda oprez, ovo je bio samo jedan dan, još je rano za odluke, barem ode dugoročnije.

5. Da kod nas kriza tek dolazi, kao što sam napisao, tek poslije izbora ćemo vidjeti u kakvom smo govnu ustvari, do onda malo gori, malo doli. Nikakve loše vjesti nam ne puštaju, a to je loše. Kad krenu te vijeti, znam da bu bolje, jer znam da su ih počeli rješavati.
6. Ne znamo jesu li dionice tu odradili krizu, ili jel kreće oporavak, to samo budućnost može pokazati.
Ja mislim da još nisu, ali se iskreno nadam da jesu, uvijek treba sjediti na obje klupe, tak si uvijek viner.

@vlad

Kolega,pa vi se uvatili mene, ka pijan plota.
Uvik kontra.
Reka san da iman privilegij, dotaći dno svih dna,ali nisan reka kad će to bit.
Jeli to bilo 10.03.09. oko podne, ili će to biti za xy dana,to ne znam,ali bit ću tu, i nećete me potirat sa strašenjem, o možebitnom potopu.
Sve je u životu moguće,i taj Vaš scenario,i virujte mi, spreman san na sve opcije.
Ne znam čemu vodi ovo Vaše prepucavanje, ali ja u ovoj krizi vidin i veliku šansu, za oporavak hrvatskog gospodarstva u cjelini.
Smanjen uvoz za 50 %, ljudi su konačno shvatili, da tribaju kupovat hrvatske proizvode, udružuju se banke i građevinari, postali smo manje rasipni, ne bahamo više ka pri, štednja konstantno raste, okrećemo se vlastitoj pameti i mogućnostima koje nam Domovina pruža.
Zašto ste tako sarkastični, imam osjećaj da guštate kad vrijednost naših kompanija pada, i onda ispada, reka san van, a vi me niste slušali, pa sad patite.
Provajte na neki drugi način upozoriti, da Vas i mi neinteligentni dugoročni investitori razumimo.

Oprostite kolege na ovom dijalektu, ali gosp.Vlad će svakako ovo razumijeti.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač




@Vlad1111
.
– moj stručni stožer za financijska ulaganja na čelu s Dr.xy ,
– je pronašao jednu knjigu u eletronskom izdanju,
– a knjiga govori baš o onome što ti daje puno problema i što još nisi svladao,
– a to je vremenski okvir targeta.
– samo je nezgodno to što je knjiga pisana na engleskom,
– pa ako barataš engleskim slobodno se javi na p.p. da ti moj stručni stožer pošalje tu stvar.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. stvar je samo za gospodina Vlada.


engleski skoro ka materinji.
hvala na pomoći, ali mislim da sam već iskopao ono što trebam.
LP
[/quote]
pa ako je stvar samo za njega pošalji mu privatno. pročiti su neki likovi na ovom forumu [lol] [lol]



@ivana

Što se događa sa ADRS ?
Promet se povećao,cijena jednaka cashu na računu.
Nisam mogao odoliti,(zagolicao me promet) morao sam malo disperzirati,i eto me u nepoznatom teritoriju.

Evo, sad znam zašto se povećao promet.(izjednačavanje trošarina na uvozne i domaće cigarete)
Jesam pogodio, ko prstom u g….o.
Sreća da isplaćuju dividendu, a tko zna, možda jednog dana prođe kao INA (MOL),kad Phillip Morris odluči kupiti TDR.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Ma u redu je Sanč… ovaj MatijLaliću, mlad si ti dečko, vjerujem ti ja…

P.S hihihihihi [lol] [lol]

Moj dragi senjor gubi, ja vama na svaki vaš upit lijepo odgovorim, i to ne ukratko nego si dam truda, pošto ste me uljudno pitali.

I vi 100-ti put, ko neko malo djete, Sančo, Sančo, Sančo.
Ne kužim kaj vam je taj lik napravio da ga tolko spominjete?
Ovo kaj i vi radite nama ostalima? Nije mi jasno?
Ak se hoćete povjeriti nekome tu, slobodno recite.

Al ja nisam taj lik i svoj gnjev ne morate na mene usmjeravati.
Ja pošteno trgujem, nikoga ne navlačim i samo ispravljam neistine koje se tu pišu, a koje vidim i znam ispraviti.

Možete li vi meni odgovoriti na pitanja koja sam vam postavio?


jesi uplatio pare onim ljudima što im izgorila kuća kako smo se dogovorili? nakelji scan uplate.

Kaj nismo završili s time, lova uplaćena i potrošena.

Nemam uplatu, samo izvod iz zabe, sad sam na jobu, al evo sutra najkasnije navečer to postam samo za vas.

A sad moj senjor gubi, možete li vi odgovoriti na pitanja?

Ne shvaćam čega vas je strah, pa samo recite ono što već znam, samo recite istinu, ako se sjećate što je to
Ulasci izlasci u dionice, pardon, vi ne izlazite. I tako dalje.
Targeti Atpl s 800 na 1000, a kad ono na 600, i zako dalje.
I još mnogo pitanja, al da ne duljim.

I nemojte mi molim vas sada zbog drugih koji čitaju, reći ti prvi pa ću ja.
Nismo djeca, dobro, možda ja za vas jesam mlad, ali svejedno, nisam dijete.

Već ste ionako izgubili sav kredibilitet ovdje, pa dajte da to privedemo kraju, čemu više tu trakavicu razvlačiti.
Samo recite istinu.

Bez onog vašeg poznatog kratkog pametovanja.

Poštovani,

na PTKM-R-A totalna rasprodaja. Do pred koji mjesec u top 10 nalazili su se KD investment Viktoria fond i Bank of New York as Custodian (navodno također KD investment) sa oko 300.000 dionica u vlasništvu. Odlučili su to sve rasprodati i potisnuli cijenu dionice sa oko 200 kuna na manje od 60,00. Još im je ostalo manje od 50.000 komada, KD je ispao iz top 10 a BNY je još tu sa 40.000 komada. S druge strane, u top 10 se na 9.om i 10.om mjestu izmjenjuju razni skrbnički računi (5-6) njih unazad mjesec dana, svaki sa preko 26.000 komada. Ovo nije nagovor na kupnju već samo moje subjektivno mišljenje i iznošenje argumenata zašto je PTKM-R-A trenutno best buy na ZSE.
Pozdrav

@ ivana od 7

draga kolegice

jel se kupuje ili prodaje?

Dajte i nam smrtnicima vjernim štitomošama kakav mig.

Treba mi prvih 100 % zarade, do petka.

Pomagajte s prijedlogom.



jesi uplatio pare onim ljudima što im izgorila kuća kako smo se dogovorili? nakelji scan uplate.

Kaj nismo završili s time, lova uplaćena i potrošena.

Nemam uplatu, samo izvod iz zabe, sad sam na jobu, al evo sutra najkasnije navečer to postam samo za vas.

A sad moj senjor gubi, možete li vi odgovoriti na pitanja?

Ne shvaćam čega vas je strah, pa samo recite ono što već znam, samo recite istinu, ako se sjećate što je to
Ulasci izlasci u dionice, pardon, vi ne izlazite. I tako dalje.
Targeti Atpl s 800 na 1000, a kad ono na 600, i zako dalje.
I još mnogo pitanja, al da ne duljim.

I nemojte mi molim vas sada zbog drugih koji čitaju, reći ti prvi pa ću ja.
Nismo djeca, dobro, možda ja za vas jesam mlad, ali svejedno, nisam dijete.

Već ste ionako izgubili sav kredibilitet ovdje, pa dajte da to privedemo kraju, čemu više tu trakavicu razvlačiti.
Samo recite istinu.

Bez onog vašeg poznatog kratkog pametovanja.
[/quote]

Tralalanderu, znači ti si sa 20 godina počeo ulagati u dionice. Da li je to točno? Kaj nisi imo komada il društva? Di je bio problem Koje su to bile dionice ako nije tajna?

I'LL BE BACK

Ajde prestanite srat i držite se topica kad već moderatori niš ne rade. Vrtićka prepucavanja ostavite za PM. Hvala


Ajde prestanite srat i držite se topica kad već moderatori niš ne rade. Vrtićka prepucavanja ostavite za PM. Hvala

A kakva su prepucavanja tebe i Ivane7? Jel su to akademska?

I'LL BE BACK

New Report

Close