Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

makes sense

Evo imamo prvoga.

Gospodine Twixer da vas javno pohvalim, vi ste prvi koji je napisao da moja analiza ima smisla.

Nisam mislio da ću to doživjeti, ali eto i ja griješim.

Hvala vam.

Kako male stvari mogu čovjeka razveseliti, više od bilo kakve 1% ili 100%.

Čovjek se odmah bolje diše.

Poštovana gospodo, čitam Vaše postove o tome tko zna uložiti novac, kako je podnio gubitak novaca,
kako sad povratiti novac najbržim načinom itd….

Svatko ulaže i riskira sam. Svatko sam odlučuje što mora poduzimati sa svojim novcem da ga u kriznim
vremenima sačuva i poveća…
Iz svojih razmišljanja u kojekakvim potezima izgubili ste iz vida jedan vrlo, vrlo sitan ali bitan
detalj- a to je veličina portfelja.
Dakle, ja sam o ogromnom portfelju kojeg imam , sastavljenog od najlikvidnijih dionica ove burze,
/ 14 / sve ostavila – kako jest – i samo ću dokupljivati…. dokupljivati…dokupljivati…
Već sad se čudim podacima o padu Crobexa- moj pad je manji…. gledam podatke fondova…moj
pad je puno manji od fonda čija je vrijednost udjela biti srazmjerna paralelnom vremenu kontrole..
Takodjer, podaci svih ispitivanja govore, da su u takvim situacijama , najbolje prošli
investitori koji nisu ništa dirali sa dionicama , već su uvijek u startu kad treba…..
Za razliku od mnogo drugih investitora, ja sam cijelo vrijeme sačuvala vrijednosti cijena na taj način
i nisam rušila ni gradila tržište u vrijeme krize..
Vjerujem u raketnu startnu poziciju Crobexa iz nekoliko razloga, a sami ste ih navodili prije, ja sam
za razliku od drugih uvijek u startu za uzlet..
Dakle, postoji mnogo razloga za i protiv nasilne prodaje dionica u vrijeme krize, a po završetku
određenog razdoblja, možemo sumirati rezultate i vidjeti tko je najviše profitirao…..
Vrijeme je pokazalo da su najlikvidnije dionice- doista najbolje kompanije, zanemarene u vrijeme
krize i izložene bezrazložnom podcjenjivanju rezultata….
Vrijeme trajanja krize , nama dugoročnima pomaže u upumpavanju kapitala na portfelj, ako dobro
čitam. tako rade na zapadu.. isto, tako, povremeni uzleti pomažu nam da prodamo dio porfelja,
ako nam je potrebno…. sve u svemu , ja danas nikako ne bih kupovala… no, pronašla sam
način da izađem iz svojih dionica bez minusa na Crobexu 2500 bodova…a to mi se uopće ne čini
nedostižno…. mada nakon, ove krize, ne vjerujem da ću izlaziti iz dionica, ovo je izuzetno
iskustvo koje sam prvi put proživjela… i nisam više tako jako zabrinuta kad dolazi
do jače korekcije… kao i svo Vi -željno očekujem da se linija grafikona počne polako penjati….

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Alien je, da si čitala s razumijevanjem, ponovno kupio DLKV, a i danas i prethodne dane isto zaradio za jako puno bureka.

Prezahtijevan si. Nemože se u isto vrijeme s razumjevanjem čitati i forum i lektira.

[/quote]
Tak je.ne stavljajte pred zene nemooguce zahtjeve .





@matija

Kolega, samo jedno pitanje da završimo sa polemikom.
Molim Vas, koliki godišnji prinos u postocima bi Vas zadovoljio u roku od 10 godina ?
Osobno, ja potpisujem 10 %,
Na uloženih 100 kuna nakon deset godina, po toj računici bih imao 259 kuna.
To ostavljam djeci,višak ću potrošiti na putovanja.
End.

Nema polemike kolega, ja samo iznsoim svoja iskustva, vi pričate o nećem što niste probali, samo to.

Prijatelju, ja sam počeo ulagati prije 8, znači osam godina, sad imam manje nego što sam svojih sredstava utukao u burzu, tolko o vaših 10 %.
Ja ne bih pričao o tome jesam li sretan sa 10 ili 50% ko ivana od 7, već da budu normalni uvijeti na tržištu, da mogu donosti odluke, na temelju svojeg znanja.
Pa ja sam kad je tržište raslo 60% imao prinos, 20-30% i bio sam sretan i zadovoljan s time, to mi je bilo ekonomsko opravdano, jer sam ulagao u takve tvrtke, koje su rasle organski, a ne akvizicijama ili zaduživanjima, tako da, u konačnici odgovor na tvoje pitanje, da 10% bi bilo dovoljno da su uvijeti na svijetu idealni.
Pošto nisu, onda moj prvi odgovor, pošto ni to nije realno.
Onda nemam odgovor na tvoje pitanje.
[/quote]

Kolega,eto danas je ipak (možda samo nakratko) sasjalo sunce i nama dugoročnim dokupljivačima i ostalim neinteligentnim investitorima.

Osobno sam imao sreću u nesreći da počnem investirati točno 10.10.2007.

Pitate zašto sreću u nesreći.

Pa zato,da upoznam drugu stranu medalje.Eto,ja sam odmah vidio drugu stranu,dok ste Vi, ipak imali 8 godina vremena da naučite, da postoji i druga strana.

Ja taj privilegij nisam imao, ali sam imam privilegij dotaći dno svih dna,preživiti,i o tome pričati djeci i unucima, za nauk, da burza ima dvije medalje.(još uvijek nisam vidio onu drugu,sjajniju,ali kolo sreće se okreće)

Ne bojim se za budućnost, bilo je depresija i prije mog rođenja,bit će ih i ubuduće, ali biti će i balona kao što je bio 10.10.2007.

Idući balon ću prepoznati.
Do tada,dugoročno dokupljivanje.
pozdrav kolega, nakon svake zime, dolazi proljeće, pa ljeto, i tako ukrug.

[/quote]
ni blizu.
LP

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Prijatelju, ja sam počeo ulagati prije 8, znači osam godina, sad imam manje nego što sam svojih sredstava utukao u burzu, tolko o vaših 10 %.

Znači počeo si ulagati sa 20 godina, jer si jednom prilikom napisao da ti je sad 28. Ja sam sa 20 u glavi imo p.čke i pivo, al ti si imo dionice[lol]
Meni se sve čini da bi ti dao i ovih 300 somova što ti ostade da se vratiš u 28. makar na jedan dan. Razumijem tvoj gnjev [bye]

I'LL BE BACK

…dobro reče-MIAMI- puno toga ovisi o veličini portfelja…neko se ovde "nagurava" sa ulogom cifre sa 4 nule a neko sa 6,7 nula. Dakle nije isto … i zato su nam i pogledi malo drugačiji bilo da ide gore ili dole…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Poštovana gospodo, čitam Vaše postove o tome tko zna uložiti novac, kako je podnio gubitak novaca,
kako sad povratiti novac najbržim načinom itd….

Najprije, nismo svi gospoda. Tu je i gospodična.
Ja sam danas istovario kamion. Osim što je financijski korisno razvija i tijelo. Jako malo ljudi se obogati na burzi. Puno je bolje osmisliti neki svoj business i ulagati u nešto nad čime imaš kontrolu.
Jim Rogers je rekao nešto interesantno jučer: "U budućnosti će ferarije voziti farmeri, a ne brokeri".


Svatko ulaže i riskira sam.

Na ovoj temi se ne kaže riskira, nego rizikira. Molim Vas pratite raspravu i ulažite u znanje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

@Vlad1111.
– moj stručni stožer za financijska ulaganja na čelu s Dr.xy ,
– je pronašao jednu knjigu u eletronskom izdanju,
– a knjiga govori baš o onome što ti daje puno problema i što još nisi svladao,
– a to je vremenski okvir targeta.
– samo je nezgodno to što je knjiga pisana na engleskom,
– pa ako barataš engleskim slobodno se javi na p.p. da ti moj stručni stožer pošalje tu stvar.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. stvar je samo za gospodina Vlada.

Onda dakle, kakvi su zaključci ???????

– Vaše filozovske rasprave na ovoj temi zbilja ne vode ničemu.
– postali ste isti kao političari mlatite po praznoj slami.

– a mene zbilja zamima mišljenje javnog investiranja.
– što ćete danas raditi na burzi.

– iskoristiti ovaj mali rast za brzu zaradu ??????
– danas krećete u dodatni dokup dionica ??????
– ako će rasti koliko dugo ?????
– zašto su poludjeli DAX i ameri.
– koliko ovo može rasti ?????

– ali realno gledajući u HR tek dolazi kriza koju moramo odraditi.
– a može i ovako, dionice su već odradile tu krizu ili se varam ?????
– imam puno pitanja na koje nemam odgovore.

– I love this game.
Pozdrav !


– a mene zbilja zamima mišljenje javnog investiranja.
– što ćete danas raditi na burzi.

Ništa sutra idem prvo kod zubara, onda vodim psa na cijepljenje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ništa sutra idem prvo kod zubara, onda vodim psa na cijepljenje.

Ivana je pitala što ćete raditi na burzi.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



@Vlad1111
.
– moj stručni stožer za financijska ulaganja na čelu s Dr.xy ,
– je pronašao jednu knjigu u eletronskom izdanju,
– a knjiga govori baš o onome što ti daje puno problema i što još nisi svladao,
– a to je vremenski okvir targeta.
– samo je nezgodno to što je knjiga pisana na engleskom,
– pa ako barataš engleskim slobodno se javi na p.p. da ti moj stručni stožer pošalje tu stvar.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. stvar je samo za gospodina Vlada.


engleski skoro ka materinji.
hvala na pomoći, ali mislim da sam već iskopao ono što trebam.
LP

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close