Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HRVATSKA HRVATSKA HRVATSKA

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ivana carice ,ti si cudo prirode,sta mislis koliki sanjaju o tebi ?
sve veliki investitori,sta li bi oni dali da zarade na burzi i odvedu komada pout tebe negdje ?
di bi im bio kraj ? samo nebo zna.
Voli tebe tvoji vjeciti podstanar Zgubi koji pare brzo gubi.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


– a u cijeloj priči mi je najdraže što mi je gospodin Alien prodao DLKV,
– dobro njemu, a i ja zadovoljna,
– baš je na temi što smo tržili napisao kako mu je trebalo za klopu.

– savjet,
– nemojte gledati kako će te zaraditi taj jedan burek,
– gledajte malo dalje od tog bureka.

Alien je, da si čitala s razumijevanjem, ponovno kupio DLKV, a i danas i prethodne dane isto zaradio za jako puno bureka. Nisam računao da li ih mogu jesti cijele godine ili ne jer ja volim raznovrsnu hranu pa mi je nebitno koliko ću baš bureka pojesti. Vjerujem da si zaradila više, no ja i dalje skromnost držim kao vrlinu dok vaše nepismeno razmetanje i oholost kao manu. Pa svakom nek’ je kako voli. [wink]

best buy?
sve osim gradjevinara… prezaduzeni su. a di je cash flow? a di su prihodi ako drivo upadne u probleme …

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.



Evo Ivana klasičan primjer zašto se ne isplati lipariti pa ni kratkoročno.

– kad imam malo love onda se zabavljam liparenjem,
– ako odmah sve kupim tada sam izgubila draž same trgovine,
– a za sutra mi je ostalo love za tri sitne kupnje,
– možda budu i prodaje, nikad ne reci nikad.

– ipak mi je danas najdraže jer sam pogodila neke brzorastuće dionice.
– i pogodila kako će DLKV ići u blokadu.

– a u cijeloj priči mi je najdraže što mi je gospodin Alien prodao DLKV,
– dobro njemu, a i ja zadovoljna,
– baš je na temi što smo tržili napisao kako mu je trebalo za klopu.

– savjet,
– nemojte gledati kako će te zaraditi taj jedan burek,
– gledajte malo dalje od tog bureka.
– evo ilustracije radi ja sam danas zaradila za kupovati burek u narednih 10 godina.
– i to svaki dan po jedan burek.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Baš Vas promatram dulje vrijeme pa se lagano pitam: zašto ste takvi da se veselite tuđim pogreškama? To baš i nije odlika velikih ljudi, već upravo suprotno vrlo malih …ako znate na što mislim?

Resistance is futile! You will be assimilated!



Ajde da probam.

Božo Poldrugač će izmisliti novu superiorni telefon i generirati ogromnu dobit i to će biti više nego dovoljno. Sada kada se riješio Vjeke i Silvija, only sky is the limit. Zezam se. Pa pretpostavljam iz novca koji im sjedi na računu.

Neznam kako bi uticao porez na telefoniju ne kupnju trezorskih dionica, ali znam kakav bi utjecaj imao na birače od kojih veliki broj posjeduje ovu dionicu. HT uvijek može reći da zbog trošarina nemože kupovati dionice i da je vlada uvodeći trošarine znatno oštetla dioničare (birače).

Ono što ja hoću reći je da je potez dobar jer smanjuje mogućnost da država isisa novce iz HT-a. Realno najveća opasnost za HT jeste pohlepna država koja je bacila oko na njihovu dobit. Sve rečeno,
to ne znači da trošarine neće biti uvedene.

Nije katastrofa što ljudi pišu. Ovo je naime forum i sva mišljenja su dobrodošla. Katastrofa je kako ljudi ulažu u firme o kojima pojma nemaju, s kojima nikada nisu radili, u kojima nikada nisu bili, u industrije o kojima veze nemaju…

Znači da rezimiramo:

Poslije mog posta izjavili ste ovo

A prije mog posta ovo

Twixer, 10.03.2009. u 21:07
Ovo sa trezorom koji kupuje je dobra ideja. Sada im Polančec nemože nabiti trošarine jer će u tom slučaju trezor morati odustati od kupnje i puno dioničara (glasača) će biti oštećeno.

Ajmo mi na početak, jer se često u šumi izgube drva.

Znači ja sam reagirao na tvrdnju da im Polančec ne može nabiti trošarine će u tom slučaju trezor morati odustati od kupnje.

Evo mojih pojašnjenja ljudima koji ovo čitaju u shvaćaju ozbiljno, a ne kao igru:

1. Trošarine će se lupati na prihode koji budu slijedili poslije donošenja tog zakona, uredbe, pravilnika čega već, na recimo cijenu usluge, kak su naveli ak je poruka 20 lipa 10 lipa deželi.
2. Neće se lupati na dobit, kao što se dalo zaključiti.
3. Neće se lupati na zadržanu dobit
4. Neće morati Mudrinić odustati od kupnje jer "mu" nitko neće dirati trezor.

Dodatna pojašnjenja

1. Mudrinić može povećati cijenu usluge, onda ide spin Vlade da kaj hoće da imaju 2 miljarde kuna dobiti i da dio dobiti moraju podjeliti s njima/građanima. Mudri gubi ovu rundu ziher, jer ima 4.5 miliona korisnika, a samo 300.000 bogataša dionice, to će ti biti percepcija naših bakica i dedeka koji su najstabilnije glasačko tijelo.

2. Na dobit se neće sigurno lupati osim ako se ne promjeni zakon za sve, to je teško vjerovati.

3. Na zadržanu dobit, to bi bio pun pogodak, al onda to dira i druge velike, ala adris i slične, mislim da bi bilo atentata na premijera ak me kužite.

4. Mudrinić neće odustati od kupnje za trezor iz prije navedenih razloga, jer se neće dirati zadržana dobit, to bi morao biti jebenica spin da uspije ljude zavarati da on to kupuje iz neke buduće dobiti, a ne iz pustih miljardica na računu "naših" banaka.

5. Sve ovo ivo može demantirati poslije izbora ako ih dobije i izglasati kaj god hoće jer ga onda nema ko dirati 3 godine, a za 3 godine se zaboravilo i da je Bandić pijanac bežal ispred murije i još štošta.

Jel ok ova analiza, politička mislim, o ekonomiji malo znam, pa se u nju i ne petljam.
[/quote]

makes sense

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

ivana svaka cast, danas je njih vise zavrsilo u blokadi,a i neke od mojih od kojih ubrzo ocekujem i neku dividendicu hvala bogu ovaj put pozitivnoj i nadam se da ce se ovaj trend neko vrijeme drzati,ovo danas je bilo jako dobro za gledati….

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......



Po meni definitivni best buy je hrbs-r-a. Zašto? Pogledajmo brojke:
P/S=0,09
P/E=1,00
P/B=0,06

Upravo saznao da su prodali Program materijala za graditeljstvo. Iskra Zelina, Fučkani 6, je potpisom Ugovora kupio tehnologiju proizvodnje, opremu, pogon, recepture proizvoda, 15.000 kvadratnih metara zemlje i 5.000 kvadratnih metara hala. Ako se mene pita ovo je super stvar za konsolidaciju i fokusiranje na agro-kemijski sektor. Uskoro će biti i prodaja 20 ha zemljišta u srcu Siska za što postoji podrška od lokalnih vlasti. Time praktički neće više imati duga, te će poboljšati poslovanje. Nedavno sam saznao i da Herbos drži 20 posto bosanskog tržišta. Proizvodi su po standardima EU. Više na stranici foruma o Herbosu…

– HRBS promet u godini dana 41.000kn,
– najljepše Vas molim da tu dioncu drukate na temi HRBS.
– i gdje ti je tu kupnja,
– izgleda se je opet tu počelo pisati o zemlji i kvadratima,
– a poslovanje,
– kolika im je prosiječna godišnja dividenda ????????

– pustite na miru nas neinteligentne ivestitore na ovoj temi, rađe odite na temu TA i inteligentne uvjerite normalno s svim parametrima i oscilatorima kako je to super kupnja.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Force je argumentirano iznio svoje razloge zbog čega je hrbs-r-a, po njegovom mišljenju, best buy.
Naravno, bilo bi još bolje da je naveo koje su opasnosti vezane za ovu dionicu ili barem zbog čega ne postoji nikakva opasnost.

Nema nikakvog razloga da ga nazivaš drukerom.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ivana carice ,ti si cudo prirode,sta mislis koliki sanjaju o tebi ?
sve veliki investitori,sta li bi oni dali da zarade na burzi i odvedu komada pout tebe negdje ?
di bi im bio kraj ? samo nebo zna.
Voli tebe tvoji vjeciti podstanar Zgubi koji pare brzo gubi.

900 kuna poreznog odbitka mjesečno za nezaposlenog člana obitelji nije za baciti u vremenima krize.
[smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Hvala Twixer [thumbsup]

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije


Alien je, da si čitala s razumijevanjem, ponovno kupio DLKV, a i danas i prethodne dane isto zaradio za jako puno bureka.

Prezahtijevan si. Nemože se u isto vrijeme s razumjevanjem čitati i forum i lektira.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Ajde da probam.

Božo Poldrugač će izmisliti novu superiorni telefon i generirati ogromnu dobit i to će biti više nego dovoljno. Sada kada se riješio Vjeke i Silvija, only sky is the limit. Zezam se. Pa pretpostavljam iz novca koji im sjedi na računu.

Neznam kako bi uticao porez na telefoniju ne kupnju trezorskih dionica, ali znam kakav bi utjecaj imao na birače od kojih veliki broj posjeduje ovu dionicu. HT uvijek može reći da zbog trošarina nemože kupovati dionice i da je vlada uvodeći trošarine znatno oštetla dioničare (birače).

Ono što ja hoću reći je da je potez dobar jer smanjuje mogućnost da država isisa novce iz HT-a. Realno najveća opasnost za HT jeste pohlepna država koja je bacila oko na njihovu dobit. Sve rečeno,
to ne znači da trošarine neće biti uvedene.

Nije katastrofa što ljudi pišu. Ovo je naime forum i sva mišljenja su dobrodošla. Katastrofa je kako ljudi ulažu u firme o kojima pojma nemaju, s kojima nikada nisu radili, u kojima nikada nisu bili, u industrije o kojima veze nemaju…

Znači da rezimiramo:

Poslije mog posta izjavili ste ovo

A prije mog posta ovo

Jozo daj v, 10.03.2009. u 21:54
Ovo sa trezorom koji kupuje je dobra ideja. Sada im Polančec nemože nabiti trošarine jer će u tom slučaju trezor morati odustati od kupnje i puno dioničara (glasača) će biti oštećeno.

Ajmo mi na početak, jer se često u šumi izgube drva.

Znači ja sam reagirao na tvrdnju da im Polančec ne može nabiti trošarine će u tom slučaju trezor morati odustati od kupnje.

Evo mojih pojašnjenja ljudima koji ovo čitaju u shvaćaju ozbiljno, a ne kao igru:

1. Trošarine će se lupati na prihode koji budu slijedili poslije donošenja tog zakona, uredbe, pravilnika čega već, na recimo cijenu usluge, kak su naveli ak je poruka 20 lipa 10 lipa deželi.
2. Neće se lupati na dobit, kao što se dalo zaključiti.
3. Neće se lupati na zadržanu dobit
4. Neće morati Mudrinić odustati od kupnje jer "mu" nitko neće dirati trezor.

Dodatna pojašnjenja

1. Mudrinić može povećati cijenu usluge, onda ide spin Vlade da kaj hoće da imaju 2 miljarde kuna dobiti i da dio dobiti moraju podjeliti s njima/građanima. Mudri gubi ovu rundu ziher, jer ima 4.5 miliona korisnika, a samo 300.000 bogataša dionice, to će ti biti percepcija naših bakica i dedeka koji su najstabilnije glasačko tijelo.

2. Na dobit se neće sigurno lupati osim ako se ne promjeni zakon za sve, to je teško vjerovati.

3. Na zadržanu dobit, to bi bio pun pogodak, al onda to dira i druge velike, ala adris i slične, mislim da bi bilo atentata na premijera ak me kužite.

4. Mudrinić neće odustati od kupnje za trezor iz prije navedenih razloga, jer se neće dirati zadržana dobit, to bi morao biti jebenica spin da uspije ljude zavarati da on to kupuje iz neke buduće dobiti, a ne iz pustih miljardica na računu "naših" banaka.

5. Sve ovo ivo može demantirati poslije izbora ako ih dobije i izglasati kaj god hoće jer ga onda nema ko dirati 3 godine, a za 3 godine se zaboravilo i da je Bandić pijanac bežal ispred murije i još štošta.

Jel ok ova analiza, politička mislim, o ekonomiji malo znam, pa se u nju i ne petljam.
[/quote]

makes sense

[/quote]
i ja se slazem

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

New Report

Close