Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Po meni definitivni best buy je hrbs-r-a. Zašto? Pogledajmo brojke:
P/S=0,09
P/E=1,00
P/B=0,06

Upravo saznao da su prodali Program materijala za graditeljstvo. Iskra Zelina, Fučkani 6, je potpisom Ugovora kupio tehnologiju proizvodnje, opremu, pogon, recepture proizvoda, 15.000 kvadratnih metara zemlje i 5.000 kvadratnih metara hala. Ako se mene pita ovo je super stvar za konsolidaciju i fokusiranje na agro-kemijski sektor. Uskoro će biti i prodaja 20 ha zemljišta u srcu Siska za što postoji podrška od lokalnih vlasti. Time praktički neće više imati duga, te će poboljšati poslovanje. Nedavno sam saznao i da Herbos drži 20 posto bosanskog tržišta. Proizvodi su po standardima EU. Više na stranici foruma o Herbosu…


@force

Nisi napisao jel po bidu il po asku ….
Kupnje:
Cijena Količina
10,01 1000

KUPNJE nema a vidi dolje :

Prodaje:
Količina Cijena
706 49,99
10 50,00
425 60,00




smanjuje se minus.......

Kakva je veza kupnje i prodaje s kvalitetom dionice? Nikakva! Prodaje ima, pa se može kupiti ako te to brine. Inače podaci su za 50 kn po dionici.

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije

Evo Ivana klasičan primjer zašto se ne isplati lipariti pa ni kratkoročno.




@matija

Kolega, samo jedno pitanje da završimo sa polemikom.
Molim Vas, koliki godišnji prinos u postocima bi Vas zadovoljio u roku od 10 godina ?
Osobno, ja potpisujem 10 %,
Na uloženih 100 kuna nakon deset godina, po toj računici bih imao 259 kuna.
To ostavljam djeci,višak ću potrošiti na putovanja.
End.

Nema polemike kolega, ja samo iznsoim svoja iskustva, vi pričate o nećem što niste probali, samo to.

Prijatelju, ja sam počeo ulagati prije 8, znači osam godina, sad imam manje nego što sam svojih sredstava utukao u burzu, tolko o vaših 10 %.
Ja ne bih pričao o tome jesam li sretan sa 10 ili 50% ko ivana od 7, već da budu normalni uvijeti na tržištu, da mogu donosti odluke, na temelju svojeg znanja.
Pa ja sam kad je tržište raslo 60% imao prinos, 20-30% i bio sam sretan i zadovoljan s time, to mi je bilo ekonomsko opravdano, jer sam ulagao u takve tvrtke, koje su rasle organski, a ne akvizicijama ili zaduživanjima, tako da, u konačnici odgovor na tvoje pitanje, da 10% bi bilo dovoljno da su uvijeti na svijetu idealni.
Pošto nisu, onda moj prvi odgovor, pošto ni to nije realno.
Onda nemam odgovor na tvoje pitanje.
[/quote]

Kolega,eto danas je ipak (možda samo nakratko) sasjalo sunce i nama dugoročnim dokupljivačima i ostalim neinteligentnim investitorima.

Osobno sam imao sreću u nesreći da počnem investirati točno 10.10.2007.

Pitate zašto sreću u nesreći.

Pa zato,da upoznam drugu stranu medalje.Eto,ja sam odmah vidio drugu stranu,dok ste Vi, ipak imali 8 godina vremena da naučite, da postoji i druga strana.

Ja taj privilegij nisam imao, ali sam imam privilegij dotaći dno svih dna,preživiti,i o tome pričati djeci i unucima, za nauk, da burza ima dvije medalje.(još uvijek nisam vidio onu drugu,sjajniju,ali kolo sreće se okreće)

Ne bojim se za budućnost, bilo je depresija i prije mog rođenja,bit će ih i ubuduće, ali biti će i balona kao što je bio 10.10.2007.

Idući balon ću prepoznati.
Do tada,dugoročno dokupljivanje.
pozdrav kolega, nakon svake zime, dolazi proljeće, pa ljeto, i tako ukrug.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Kakva je veza kupnje i prodaje s kvalitetom dionice? Nikakva! Prodaje ima, pa se može kupiti ako te to brine. Inače podaci su za 50 kn po dionici.

O čemu ti pričaš? Pa likvidnost je jedna od osnovnih karakteristika koje čine dobru dionicu. Uostalom ne brine ljude da li mogu kupiti, uvijek se može kupiti neku dionicu, problemi kod ovih manje likvidnih nastaju kad čovjek želi prodati.

Kvalitetna firma nije jednako kvalitetna dionica.



Kakva je veza kupnje i prodaje s kvalitetom dionice? Nikakva! Prodaje ima, pa se može kupiti ako te to brine. Inače podaci su za 50 kn po dionici.

O čemu ti pričaš? Pa likvidnost je jedna od osnovnih karakteristika koje čine dobru dionicu. Uostalom ne brine ljude da li mogu kupiti, uvijek se može kupiti neku dionicu, problemi kod ovih manje likvidnih nastaju kad čovjek želi prodati.

Kvalitetna firma nije jednako kvalitetna dionica.
[/quote]

Nekažem da nebi bilo dobro imati dobru likvidnost, ali po meni je to sporedna stvar. Ulažem dugoročno i novci mi nisu potrebni, a imam i neke likvidnije dionice. Kakva je firma mi je bitnije, a ne jeli se trguje non-stop s njom. Istina, kvalitetna firma ne mora biti jednako kvalitetna dionica ako je cijena dionice prenapuhana. Također, istina je da se sada mogu kupiti jeftine likvidne dionice, i ja imam neke, ali po kriterijima fudamentalne analize Herbos je najjeftinije što možeš naći….

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije


Po meni definitivni best buy je hrbs-r-a. Zašto? Pogledajmo brojke:
P/S=0,09
P/E=1,00
P/B=0,06

Upravo saznao da su prodali Program materijala za graditeljstvo. Iskra Zelina, Fučkani 6, je potpisom Ugovora kupio tehnologiju proizvodnje, opremu, pogon, recepture proizvoda, 15.000 kvadratnih metara zemlje i 5.000 kvadratnih metara hala. Ako se mene pita ovo je super stvar za konsolidaciju i fokusiranje na agro-kemijski sektor. Uskoro će biti i prodaja 20 ha zemljišta u srcu Siska za što postoji podrška od lokalnih vlasti. Time praktički neće više imati duga, te će poboljšati poslovanje. Nedavno sam saznao i da Herbos drži 20 posto bosanskog tržišta. Proizvodi su po standardima EU. Više na stranici foruma o Herbosu…

– HRBS promet u godini dana 41.000kn,
– najljepše Vas molim da tu dioncu drukate na temi HRBS.
– i gdje ti je tu kupnja,
– izgleda se je opet tu počelo pisati o zemlji i kvadratima,
– a poslovanje,
– kolika im je prosiječna godišnja dividenda ????????

– pustite na miru nas neinteligentne ivestitore na ovoj temi, rađe odite na temu TA i inteligentne uvjerite normalno s svim parametrima i oscilatorima kako je to super kupnja.

– I love this game.
Pozdrav !



Po meni definitivni best buy je hrbs-r-a. Zašto? Pogledajmo brojke:
P/S=0,09
P/E=1,00
P/B=0,06

Upravo saznao da su prodali Program materijala za graditeljstvo. Iskra Zelina, Fučkani 6, je potpisom Ugovora kupio tehnologiju proizvodnje, opremu, pogon, recepture proizvoda, 15.000 kvadratnih metara zemlje i 5.000 kvadratnih metara hala. Ako se mene pita ovo je super stvar za konsolidaciju i fokusiranje na agro-kemijski sektor. Uskoro će biti i prodaja 20 ha zemljišta u srcu Siska za što postoji podrška od lokalnih vlasti. Time praktički neće više imati duga, te će poboljšati poslovanje. Nedavno sam saznao i da Herbos drži 20 posto bosanskog tržišta. Proizvodi su po standardima EU. Više na stranici foruma o Herbosu…

– HRBS promet u godini dana 41.000kn,
– najljepše Vas molim da tu dioncu drukate na temi HRBS.
– i gdje ti je tu kupnja,
– izgleda se je opet tu počelo pisati o zemlji i kvadratima,
– a poslovanje,
– kolika im je prosiječna godišnja dividenda ????????

– pustite na miru nas neinteligentne ivestitore na ovoj temi, rađe odite na temu TA i inteligentne uvjerite normalno s svim parametrima i oscilatorima kako je to super kupnja.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Kad budeš moderator onda ćeš mi govorit gdje smijem, a gdje ne smijem pisat. Što si drska!!!

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije


Kad budeš moderator onda ćeš mi govorit gdje smijem, a gdje ne smijem pisat. Što si drska!!!

– pa moram biti drska na jedan jeftini druk.
– mrzim bilo kakvo drukanje, pogotovo na ovoj temi.

– sada tuci s jedinicama, to ti jedino preostaje.
– Baron mi to inače radi s 10 nickova.

– a moderatori samo rade svoj posao, brišu oni i moje postove, pogotovo kada se s nekim svadim.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. smiri se, što se ljutiš .

Ti jadna mrziš drukanje? Pa po čemo je to bilo drukanje ako sam rekao neke činjenice. Po tebi se one ne smiju iznositi, ako možda nisu tvoje dionice….
Neznam ko je druker na ovom forumu, i da, s guštom ti dajem jedinice.

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije


Evo Ivana klasičan primjer zašto se ne isplati lipariti pa ni kratkoročno.

– kad imam malo love onda se zabavljam liparenjem,
– ako odmah sve kupim tada sam izgubila draž same trgovine,
– a za sutra mi je ostalo love za tri sitne kupnje,
– možda budu i prodaje, nikad ne reci nikad.

– ipak mi je danas najdraže jer sam pogodila neke brzorastuće dionice.
– i pogodila kako će DLKV ići u blokadu.

– a u cijeloj priči mi je najdraže što mi je gospodin Alien prodao DLKV,
– dobro njemu, a i ja zadovoljna,
– baš je na temi što smo tržili napisao kako mu je trebalo za klopu.

– savjet,
– nemojte gledati kako će te zaraditi taj jedan burek,
– gledajte malo dalje od tog bureka.
– evo ilustracije radi ja sam danas zaradila za kupovati burek u narednih 10 godina.
– i to svaki dan po jedan burek.

– I love this game.
Pozdrav !


Neznam ko je druker na ovom forumu, i da, s guštom ti dajem jedinice.

– ma piši ti što god hoćeš,
– ali budi spreman i na moje nezgodne komentare.

– nisi jedini s tim jedinicama, pa barem pola forumaša me trpa s jedinicama.
– ali pogledaj kakva sam ja.
– ja sam ti zaljepila stotku, što svima i dajem na ovoj temi.
– je li vidiš što ti je karakter,
– još se puno trebaš učiti.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close