Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Komentari trgovanja.

– evo već dva sata kupujem i ništa.
– htjela kupiti HT-a ali dva bildera to digla 2-3kn,
– a padobranci se samo ubacuju,

– kupujem i još dvije dionice,
– promet je zbilja slab,
– ali se zato lipari da zbilja nije normalno,
– na jednom nalogu mi i uletilo desetak dionica, ali min. provizija 50kn.
– a i kupnja bježi, pa lipari ispod toga,
– puno se radi naloga, ali se zbilja nema nikakve volje za zatvaranjem istih.

– I love this game.
Pozdrav !



Evo samo ću reći ovo, 7.1.2008. sjećam se ko jučer, imao sam na računu 1.417.000,00 kuna u dionicama 100%
Danas 363.256,47 kuna, 97% u dionicama.

]Da nisam prodavao, sad bi imao 216.875,00.[/u]

Ne treba zaključak.


istina.
otprilike tako su prošli dugoročni investitori, dokupljivači.
[/quote]

Daj Vlad i ostali,šta vi stvarno išta vjerujete šta Matij piše,a od svega mu je najači potpis Tu nema niti jedan lik (sem par izuzetaka :-))) koji piše iskreno, samo laži, obmane i intrige ,valjda misli i na sebe

Njegov post sa teme Šta smo danas tržili od 02.02.

Znači prodao je,cijene su zaključne taj dan,osim ATPL sa kojom se pohvalio na koliko je prodao

ATPL 300kom po 720kn=216.000kn
DLKV 240kom x 325kn=78.000kn
INGRA 2000kom x 70kn=140.000kn
HDEL 500kom x 200kn=100.000kn
ZABA 17kom x 163kn=2.771kn
JDPL 113kom x 120kn=13.560kn
UKUPNO=550.000KN

Isti taj portfelj danas bi vrijedio oko 395.000kn

Za par dana prodao je još 100tinjak LKPC,cijena je bila oko 1000kn

[/quote]

1. Vjerujte što Matija piše, jer nemam potrebu lagati tu, nikoga ne budem zadivio.

2. Ovo što si napisao tj. prepisao točno je, to sam sve rasprodao onda i za par dana, ušao u druge dvije-tri dionice .
Dio keša sam izvukao za otplatu kredita koji me gnječi.

Ht – zbog dividende
Atpl – ostalo nešto od prije, plus neki sitni dokup ovih dana
Jdpl – dokup ispod 100 ovih dana, isto sitno

ATPL-R-A K P 189
HT-R-A K P 1.000
JDPL-R-A K P 447

368.507,49 100%

Evo ovo mi je sad portfelj, pa si ti misli kak je to toliko palo.

Već sam napisao da sam izgubio u ovom razdoblju od 2.2. oko 150 000 kuna

P.s.
Osim toga od one milje i 400 da nisam prodavao te dionice koje sam imao onda bio bi na 200k i sitno.
Frende, osnove matematike. Al ajde mlad si i imaš vremena naučiti zbrajati.

Ivana ako gledaš dugoročno sasim svejedno da li je cijena 202 ili 205,32



@matija

Kolega, samo jedno pitanje da završimo sa polemikom.
Molim Vas, koliki godišnji prinos u postocima bi Vas zadovoljio u roku od 10 godina ?
Osobno, ja potpisujem 10 %,
Na uloženih 100 kuna nakon deset godina, po toj računici bih imao 259 kuna.
To ostavljam djeci,višak ću potrošiti na putovanja.
End.

Nema polemike kolega, ja samo iznsoim svoja iskustva, vi pričate o nećem što niste probali, samo to.

Prijatelju, ja sam počeo ulagati prije 8, znači osam godina, sad imam manje nego što sam svojih sredstava utukao u burzu, tolko o vaših 10 %.
Ja ne bih pričao o tome jesam li sretan sa 10 ili 50% ko ivana od 7, već da budu normalni uvijeti na tržištu, da mogu donosti odluke, na temelju svojeg znanja.
Pa ja sam kad je tržište raslo 60% imao prinos, 20-30% i bio sam sretan i zadovoljan s time, to mi je bilo ekonomsko opravdano, jer sam ulagao u takve tvrtke, koje su rasle organski, a ne akvizicijama ili zaduživanjima, tako da, u konačnici odgovor na tvoje pitanje, da 10% bi bilo dovoljno da su uvijeti na svijetu idealni.
Pošto nisu, onda moj prvi odgovor, pošto ni to nije realno.
Onda nemam odgovor na tvoje pitanje.


– evo već dva sata kupujem i ništa.
– htjela kupiti HT-a ali dva bildera to digla 2-3kn,
– a padobranci se samo ubacuju,

Ovo sa trezorom koji kupuje je dobra ideja. Sada im Polančec nemože nabiti trošarine jer će u tom slučaju trezor morati odustati od kupnje i puno dioničara (glasača) će biti oštećeno.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



– evo već dva sata kupujem i ništa.
– htjela kupiti HT-a ali dva bildera to digla 2-3kn,
– a padobranci se samo ubacuju,

Ovo sa trezorom koji kupuje je dobra ideja. Sada im Polančec nemože nabiti trošarine jer će u tom slučaju trezor morati odustati od kupnje i puno dioničara (glasača) će biti oštećeno.

[/quote]

Pitanja:

Iz koje stavke će se financirati kupnja trezorskih dionica?
I kako bi utjecao porez na telefoniju, direktno ili indirektno, na kupnju trezorskih dionica?
Zašto bi trezor morao odustati? Razlozi koji su vezani s novim mogućim porezom?
Jel se taj porez ima direktne veze s zadržanom dobiti?
Jel taj porez ima veze s budućim prihodima od telefonije i njihovim naplaćivanjem?

Ja znam odgovor.

ALi želim da vi na temelju onoga što sam ja Vama postavio pitanja, odgovorite svima nama, da ovo što ste napisali nema veze s vezom.
Katastrofa kaj tu ljudi sve pišu.

Ajde da probam.

Božo Poldrugač će izmisliti novu superiorni telefon i generirati ogromnu dobit i to će biti više nego dovoljno. Sada kada se riješio Vjeke i Silvija, only sky is the limit. Zezam se. Pa pretpostavljam iz novca koji im sjedi na računu.

Neznam kako bi uticao porez na telefoniju ne kupnju trezorskih dionica, ali znam kakav bi utjecaj imao na birače od kojih veliki broj posjeduje ovu dionicu. HT uvijek može reći da zbog trošarina nemože kupovati dionice i da je vlada uvodeći trošarine znatno oštetla dioničare (birače).

Ono što ja hoću reći je da je potez dobar jer smanjuje mogućnost da država isisa novce iz HT-a. Realno najveća opasnost za HT jeste pohlepna država koja je bacila oko na njihovu dobit. Sve rečeno,
to ne znači da trošarine neće biti uvedene.

Nije katastrofa što ljudi pišu. Ovo je naime forum i sva mišljenja su dobrodošla. Katastrofa je kako ljudi ulažu u firme o kojima pojma nemaju, s kojima nikada nisu radili, u kojima nikada nisu bili, u industrije o kojima veze nemaju…

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ajmo nestali ste sa ove teme biće se trguje? [lol]
Ja sam svoje obavio ujutro pa bih sada baš ćaskao malo s nekim a vidi vraga svi se razbježaše. [lol]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Ovdje upišite svoj komentar…

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ivana ako gledaš dugoročno sasim svejedno da li je cijena 202 ili 205,32

– nije sasvim svejedno,
– puno bolje se osijećam kada kupujem jeftino,
– i zašto dati lipu više ???

– ponavljam promet je zbilja mizeran.
– ali ovi inteligentni investitori zbilja nisu normalni.
– nikako ne kužim zašto se bildati i na malim prometima užasno dizati cijene dionica.

– evo prije sam spomenula HT, a malo sam uspijela kupiti i DLKV,
– ali što tu rade pa to je ludnica, žele ju svakako odvući u blokadu,
– a gledam još 3-4 dionice,
– i kada nešto jeftino uočim isped nosa mi skinu.

– i stvarno Vam se divim kako možete po cijele dane ovo gledati,
– stvarno je taj burek i pošteno zarađen,

– i sada što će naši kešolovci, burza raste, a zbilja je teško bilo što povoljno kupiti,
– jer kod nelikvidnih se mora čekati satima,
– a kod likvidnih ide nabildavanje.

– ali ova situacija mi je zbilja fenomenalna, pretežno sam u dionicama,
– i danas bi mi portfelj morao dobro narasti.
– kud baš na 13. dan onih Vladovih dana,
– još mi samo treba crna mačka proći preko puta kada iziđem vani.

– I love this game.
Pozdrav !

Po meni definitivni best buy je hrbs-r-a. Zašto? Pogledajmo brojke:
P/S=0,09
P/E=1,00
P/B=0,06

Upravo saznao da su prodali Program materijala za graditeljstvo. Iskra Zelina, Fučkani 6, je potpisom Ugovora kupio tehnologiju proizvodnje, opremu, pogon, recepture proizvoda, 15.000 kvadratnih metara zemlje i 5.000 kvadratnih metara hala. Ako se mene pita ovo je super stvar za konsolidaciju i fokusiranje na agro-kemijski sektor. Uskoro će biti i prodaja 20 ha zemljišta u srcu Siska za što postoji podrška od lokalnih vlasti. Time praktički neće više imati duga, te će poboljšati poslovanje. Nedavno sam saznao i da Herbos drži 20 posto bosanskog tržišta. Proizvodi su po standardima EU. Više na stranici foruma o Herbosu…

Herbos d.d. - lider u zaštiti bilja sa više od 62. godine tradicije


Ajde da probam.

Božo Poldrugač će izmisliti novu superiorni telefon i generirati ogromnu dobit i to će biti više nego dovoljno. Sada kada se riješio Vjeke i Silvija, only sky is the limit. Zezam se. Pa pretpostavljam iz novca koji im sjedi na računu.

Neznam kako bi uticao porez na telefoniju ne kupnju trezorskih dionica, ali znam kakav bi utjecaj imao na birače od kojih veliki broj posjeduje ovu dionicu. HT uvijek može reći da zbog trošarina nemože kupovati dionice i da je vlada uvodeći trošarine znatno oštetla dioničare (birače).

Ono što ja hoću reći je da je potez dobar jer smanjuje mogućnost da država isisa novce iz HT-a. Realno najveća opasnost za HT jeste pohlepna država koja je bacila oko na njihovu dobit. Sve rečeno,
to ne znači da trošarine neće biti uvedene.

Nije katastrofa što ljudi pišu. Ovo je naime forum i sva mišljenja su dobrodošla. Katastrofa je kako ljudi ulažu u firme o kojima pojma nemaju, s kojima nikada nisu radili, u kojima nikada nisu bili, u industrije o kojima veze nemaju…

Znači da rezimiramo:

Poslije mog posta izjavili ste ovo

A prije mog posta ovo

MatijLalic, 10.03.2009. u 17:00
Ovo sa trezorom koji kupuje je dobra ideja. Sada im Polančec nemože nabiti trošarine jer će u tom slučaju trezor morati odustati od kupnje i puno dioničara (glasača) će biti oštećeno.

Ajmo mi na početak, jer se često u šumi izgube drva.

Znači ja sam reagirao na tvrdnju da im Polančec ne može nabiti trošarine će u tom slučaju trezor morati odustati od kupnje.

Evo mojih pojašnjenja ljudima koji ovo čitaju u shvaćaju ozbiljno, a ne kao igru:

1. Trošarine će se lupati na prihode koji budu slijedili poslije donošenja tog zakona, uredbe, pravilnika čega već, na recimo cijenu usluge, kak su naveli ak je poruka 20 lipa 10 lipa deželi.
2. Neće se lupati na dobit, kao što se dalo zaključiti.
3. Neće se lupati na zadržanu dobit
4. Neće morati Mudrinić odustati od kupnje jer "mu" nitko neće dirati trezor.

Dodatna pojašnjenja

1. Mudrinić može povećati cijenu usluge, onda ide spin Vlade da kaj hoće da imaju 2 miljarde kuna dobiti i da dio dobiti moraju podjeliti s njima/građanima. Mudri gubi ovu rundu ziher, jer ima 4.5 miliona korisnika, a samo 300.000 bogataša dionice, to će ti biti percepcija naših bakica i dedeka koji su najstabilnije glasačko tijelo.

2. Na dobit se neće sigurno lupati osim ako se ne promjeni zakon za sve, to je teško vjerovati.

3. Na zadržanu dobit, to bi bio pun pogodak, al onda to dira i druge velike, ala adris i slične, mislim da bi bilo atentata na premijera ak me kužite.

4. Mudrinić neće odustati od kupnje za trezor iz prije navedenih razloga, jer se neće dirati zadržana dobit, to bi morao biti jebenica spin da uspije ljude zavarati da on to kupuje iz neke buduće dobiti, a ne iz pustih miljardica na računu "naših" banaka.

5. Sve ovo ivo može demantirati poslije izbora ako ih dobije i izglasati kaj god hoće jer ga onda nema ko dirati 3 godine, a za 3 godine se zaboravilo i da je Bandić pijanac bežal ispred murije i još štošta.

Jel ok ova analiza, politička mislim, o ekonomiji malo znam, pa se u nju i ne petljam.

New Report

Close