Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@matija

reci iskreno, ako možeš, kako si podnio toliki gubitak?

Frende, sjećam se kad sam išao u u 4 mjesecu 2008 prodavati jednu dionicu već onda sam imao gubitak na njoj od 40%, bila je likvidna oko pola milje, milja dnevno. I veli meni broker, pa kaj ćete prodavati, srušit će te je u blokadu, pričekajte par dana bude se stanje popravilo.
Od onda je dionica pala još 4X. još ČETRI puta, ja je prodao onda i više se nisam vraćao u tu dionicu.

Kako sam podnio, prvo nisam vjerovao da će uopće toliko dole, rekao sebi pa ako padne 30-ak %, to je ok, pa to su dobre firme, ble, bla, bla to mogu "podnjeti". Onda sam si mislio koji klinac ovi špekuliraju s padom, firme imaju rekordne dobiti, sve bu uredu, u trećem "čitanju" sam vidio da to više nema veze s "ulaganjem" i tonama knjiga kaj sam ja pročitao, nego da je zona sumraka nastupila. I onda sam počeo pisati tu na forumu, o genijalcima koji tu pišu. Ljudi nemaju nikakva iskustva u trgovanju i investiranju, to se i vidi po pisanju, savjeti koje daju, čisto populistički, tako da jedino što me drži da ne puknem je pisanje o tim genijalcima.
Hehe, šala mala, a kaj da ti velim, nema se tu kaj podnositi, krive odluke i gotovo, vjera u sustav, prevelka vjera u sebe itd, itd.



Kosn, već sam vam rekao, dividenda dionica, povrat 25% onakve kakve vi volite. Isplata 5,6,7 mjesec, znači prije turističke sezone.

A sad jl može od vas kakav savjet, osim ht-a njega imam i one bančice kojoj se ne piše dobro…
Isto kao i vi samo dividendne dionice primam s povratom minimum 15% ipak su nesigurna vremena
[thumbsup]

A zbog cega KOSN, jel imas neke provjerene informacije jer ja sam negdje citao da im slabo ide..?
[/quote]

– isto pitanje ?????????
– i ja sam isto čula, poluinformacija.
– a na dionici niti nema neke kupnje.

– u investiciju jednostavno moraš biti siguran.
– HR je mala, i uvijek možeš naći nekoga tko ima veze s tom firmom.
– možeš ih čak i nazvati telefonom, od onih nevažnih u firmi koji nemaju puno posla nekada se da i puno toga čuti.

– ali nekako mi se čini kako tu nešto ipak nije o.k.

– i love this game.
Pozdrav !



Evo samo ću reći ovo, 7.1.2008. sjećam se ko jučer, imao sam na računu 1.417.000,00 kuna u dionicama 100%
Danas 363.256,47 kuna, 97% u dionicama.
Da nisam prodavao, sad bi imao 216.875,00.
Ne treba zaključak.

Zaključak zbilja treba.
– kao prvo po rezultatima rada i poslovanja vidimo kako dolaziš iz skupine inteligentnih investitora.
– ali nemoj misliti kako si i najgori, poznajem i puno gore investitore koji su popušili i veću lovu.
– uvjerena sam kako će ti na ovoj temi neinteligentnih investitora doslovno svi pomoći kako doći do izgubljenog novca.

– jedino trebaš poduplati odnosno za prvu zaraditi 100%,
– pa sad sa svim time još jednom 100% i eto te na početnoj vrijednosti od 1.400.000kn,

– očito je kako nisi bio dovoljno uplašen za koristiti stop loos naloge,
– ali pitaj sve što ti nije jasno,
– odvrti ovu temu godinu dana unazad,
– sve pročitaj,
– ne kažem kako se je moglo zaraditi,
– ali gubitci su stvarno mogli biti minimalni.

– recimo da si i bankrotirao, ali nisi.
– još uvijek su to lijepi novci koji ako se pametno izvrte na burzi mogu učiniti čuda,
– nadam se kako si na svojim greškama ipak nešto i naučio.
– meni osobno se je puno draže učiti na tuđim greškama.

– samo moraš zapamtiti i jednu stvar koju često i pišem.
– greške činimo kako bi iste mogli ponoviti,
– znači moraš promijeniti kompletnu strategiju investiranja.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

1. Ja nisam izgubio novce, smanjila se vrijednost mojih kupljnih udjela, to je prva greška, nju stalno ponavljate.

2. Sigurno ne poznaješ, jedino ak je koji čelnik kojeg fonda, čak i za tebe mislim da nemaš ovakav portfelj, jel da imaš pisala bi malo, hm, kako to reći, dublje.

3. Ne trebam ništa, kako sam ih zaradio u zadnjih 8 godina, tako sam ih i spušio u 1, s time da imam više kupljenih udjela, znači na dobitku sam, plus kaj tu pišem, bavim se razotkrivanjem, trejdam kad mogu i ne drukam i po vokaciji sam neinteligentni investitor, ali igram na mjestu inteligentnog beka.

4. Stop loss nalozi kod nas ne postoje. Bar ne u tom obliku kojem vi mislite.

5. Ne moram promjeniti strategiju investiranja, jer moja je kao i vaša da uvijek idem za najvećom zaradom.


istina.
otprilike tako su prošli dugoročni investitori, dokupljivači.

Ali kompa, koga tu briga za istinu. Tu vladaju gubi, lekont, plavi i ina ekipa. Oni samo nadokupljuju, ne trejdaju i nikad ne gube lovu. Nemoguće pitate? Nikako, oni su živi dokaz.
[/quote]

Kolege,pa kako ne možete razumijeti, da ima i takvih, kojima ne pada na pamet na burzi igrati kocku. Kojima je strategija strpljen-spašen razumna, i dugoročno gledajući isplativa.
Kao što je kolegica Ivana spomenula, jedino na čemu se moglo dobro zaraditi u ovom bear-marketu nije plod TA,EWT-a,Gangliza i ostalih tehnikalija,nego "pogrešan" (krivovremen) potez MOL-a.
Ima nas koje ne zanima trenutna cijena pojedinih dionica radi prodaje istih,nego radi dokupa i povećanja količine,i sada kad naplaćujemo (dividenda) tu strategiju,osjećamo se "pametno".
Vi koji volite više reskirati,nemojte nas nazivati ina ekipa,mi smo samo malo drugačiji (oprezniji).
Možda se i "mi" promijenimo, ali ne prije negoli nastane sveopći preokret na marketu, a do toga je još daleko, pa dividenda služi kao interventni cash, za slučaj dubljeg pada.
pozdrav od neiteligentog,opreznog,dogoročnog dokupljivača koji sada mirno spava.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Ali kompa, koga tu briga za istinu. Tu vladaju gubi, lekont, plavi i ina ekipa. Oni samo nadokupljuju, ne trejdaju i nikad ne gube lovu. Nemoguće pitate? Nikako, oni su živi dokaz.

– sam forum ti je otprilike 90% drukanja.
– vidiš kada je ta ekipa tu pisala o najvećim dokupima i sve sjajno bajno o dionici oni su ti tada bili i najveći prodavači istih dionica.
– a kasnije će za tebe i slićne pisati kako su to budale za kojih i nije burza,
– kako su lijepo uspijeli ošišati ovce,
– zatim opet ide obrnuti druk, kako to isto ne valja zbog jeftinog dokupa,
– to isto ti rade i fondovi ali preko tiska.
– igra je tu zbilja gruba, i zbilja se ne biraju sredstava kako bi se zaradila 1.000kn više.

– ti isti koje spominješ promijene nick i igra ide dalje.

– što misliš zašto ta ekipa meni na ovoj temi daje velike količine jedinica ????????
– jer im jako slabo prolazi drukanje na ovoj temi.
– znaju kako će od mene dobiti prekrasan odgovor koji im nikako ne odgovara.

– I love this game.
Pozdrav !


Frende, sjećam se kad sam išao u u 4 mjesecu 2008 prodavati jednu dionicu već onda sam imao gubitak na njoj od 40%, bila je likvidna oko pola milje, milja dnevno. I veli meni broker, pa kaj ćete prodavati, srušit će te je u blokadu, pričekajte par dana bude se stanje popravilo.
Od onda je dionica pala još 4X. još ČETRI puta, ja je prodao onda i više se nisam vraćao u tu dionicu.

– trguj elektronskim putem tada brokera niti ne vidiš,
– a i puno su jeftinije transakcije,
– a što imaš uopće s njime pričati,
– što oni uopće znaju ????????????

– I love this game.
Pozdrav !

@ivana

Što se događa sa ADRS ?
Promet se povećao,cijena jednaka cashu na računu.
Nisam mogao odoliti,(zagolicao me promet) morao sam malo disperzirati,i eto me u nepoznatom teritoriju.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač



istina.
otprilike tako su prošli dugoročni investitori, dokupljivači.

Ali kompa, koga tu briga za istinu. Tu vladaju gubi, lekont, plavi i ina ekipa. Oni samo nadokupljuju, ne trejdaju i nikad ne gube lovu. Nemoguće pitate? Nikako, oni su živi dokaz.
[/quote]

Kolege,pa kako ne možete razumijeti, da ima i takvih, kojima ne pada na pamet na burzi igrati kocku. Kojima je strategija strpljen-spašen razumna, i dugoročno gledajući isplativa.
Kao što je kolegica Ivana spomenula, jedino na čemu se moglo dobro zaraditi u ovom bear-marketu nije plod TA,EWT-a,Gangliza i ostalih tehnikalija,nego "pogrešan" (krivovremen) potez MOL-a.
Ima nas koje ne zanima trenutna cijena pojedinih dionica radi prodaje istih,nego radi dokupa i povećanja količine,i sada kad naplaćujemo (dividenda) tu strategiju,osjećamo se "pametno".
Vi koji volite više reskirati,nemojte nas nazivati ina ekipa,mi smo samo malo drugačiji (oprezniji).
Možda se i "mi" promijenimo, ali ne prije negoli nastane sveopći preokret na marketu, a do toga je još daleko, pa dividenda služi kao interventni cash, za slučaj dubljeg pada.
pozdrav od neiteligentog,opreznog,dogoročnog dokupljivača koji sada mirno spava.
[/quote]

Kolega, tako sam i ja raznišljao kao i vi, negdje do 2000 crobi bodova, kad je palo ispod prodao, od toga je palo još 40 %.
Tako da ne morate mene uvjeravati kaj su dokupi, dividenda u dionice, sve u dokup.
To se po mom primjeru pokazalo, potpuno pogrešno.
S time da sam prošle godine imao HT u istoj količini kao i ove, samo ove vrijedi 50% manje.
Što mi onda vrijedi ta dividenda od 10%, ka je potrošena i izgubljena odavno.
Računica vam nije dobra, znam i ja sam to shvatio i mislio sad je gotovo svijet će mi se raspasti, bio sam u depri par dana.
A onda vidite da žživot ide dalje, da je piva istog okusa, da je janjac i dalje slan, da cipele žuljaju i da bu se to kad tad opet zaradilo, ako ti je to sudbina, ako nije, budeš nekim drugim putem.



Frende, sjećam se kad sam išao u u 4 mjesecu 2008 prodavati jednu dionicu već onda sam imao gubitak na njoj od 40%, bila je likvidna oko pola milje, milja dnevno. I veli meni broker, pa kaj ćete prodavati, srušit će te je u blokadu, pričekajte par dana bude se stanje popravilo.
Od onda je dionica pala još 4X. još ČETRI puta, ja je prodao onda i više se nisam vraćao u tu dionicu.

– trguj elektronskim putem tada brokera niti ne vidiš,
– a i puno su jeftinije transakcije,
– a što imaš uopće s njime pričati,
– što oni uopće znaju ????????????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Trgujem ja preko elektronike, već godinama, nego me nazove lik kad sam ja elektronski dao nalog i počne turpijat, ja ga slušam i ne vjerujem. Zderao sam se na njega i rekao jeste dobili nalog, jesam, prodaj onda i ne zovi više.

@matija

Kolega, samo jedno pitanje da završimo sa polemikom.
Molim Vas, koliki godišnji prinos u postocima bi Vas zadovoljio u roku od 10 godina ?
Osobno, ja potpisujem 10 %,
Na uloženih 100 kuna nakon deset godina, po toj računici bih imao 259 kuna.
To ostavljam djeci,višak ću potrošiti na putovanja.
End.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Zašto kosn?
Ta dionica je samo za sedmu od ivane. Ona voli dividendene dionice,

Zašto:

1.Razlog za: Dividenda ove godine ide kao i u rangu prošle. tj na sadašnju cijenu 20% ili kolko posto.
Razlog protiv: Dividende možda neće biti iduće, ali i na ht možda iduće neće biti toliko ako likovi lupe milijardu kuna poreza ht-u, tako da ništa nije sigurno.

2. Razlozi za: Imaju dobre rezerve pogledati izvještaje, tako da mogu preživjeti teške 2,3 godine, a i ako ne firmu na bubanj i lova na računu + atrektivne nekretnine, vrijede i po današnjim uvijetima više od cijene dionice.
Ako prežive, u dobroj u branši za nastavak "po starom"
Razlozi protiv: kako kolegica ivana od 7 kaže može im propasti "vlasnik" iliti ga končar, kako bi se to manifestiralo, neznam, vjerojatno loše.
Također manja su ulaganja države ove godine, pa bi i tu manje love trebali dobiti.

Uglavnom dividenda vrlo dobra, nelikvidna dionica, 50+% vlasnik končar, rade dosta s državom, "neizvjesna budućnost", dobre rezerve i nekretnine.

Nije moj pick, ja nisam "dugoročni" ali u ovom neizvjesna budućnost se krije i opasnost i prilika.

S druge strane, ja sam dugorocni o kako je to kolega ivana7 napisao nije ni meni dovoljno samo tih par razloga… mene zanima kakve proizode i usluge prodaju, u kojem rasponu, ko su im klijenti, ko sjedi u menagementu, vlasnicka struktura, povijesna vrijednost dionica korz krizna vremenska razdoblja, planovi i programi u iducih par godina, potencijali, i tek kad te stvari znam zelim cuti anticipacije drugih kako ce biti s tvrtkom u iducih 5 godina…

Inevstiranje nije samo kupoprdaja, to je kupovina inteligencije nekog drustva da ce takvo biti u buducnosti dok raspolazu s mojim novcem. Zanimljivo bi bilo investiranje u neku domacu tvrtku koja se bavi elektrotehnickim strojevima srednje velicine pa bih volio cuti jel ima ko vise informcija o KOSN i slicnim tvrtkama istog profila djelatnosti… Ali ako su glasine tocne ili nema dovoljno transparentnih informacija ne bih lipu ulozio u takvu tvrtku da je na zenam kakva dividenda…


Evo samo ću reći ovo, 7.1.2008. sjećam se ko jučer, imao sam na računu 1.417.000,00 kuna u dionicama 100%
Danas 363.256,47 kuna, 97% u dionicama.

]Da nisam prodavao, sad bi imao 216.875,00.[/u]

Ne treba zaključak.


istina.
otprilike tako su prošli dugoročni investitori, dokupljivači.
[/quote]

Daj Vlad i ostali,šta vi stvarno išta vjerujete šta Matij piše,a od svega mu je najači potpis Tu nema niti jedan lik (sem par izuzetaka :-))) koji piše iskreno, samo laži, obmane i intrige ,valjda misli i na sebe

Njegov post sa teme Šta smo danas tržili od 02.02.

Znači prodao je,cijene su zaključne taj dan,osim ATPL sa kojom se pohvalio na koliko je prodao

ATPL 300kom po 720kn=216.000kn
DLKV 240kom x 325kn=78.000kn
INGRA 2000kom x 70kn=140.000kn
HDEL 500kom x 200kn=100.000kn
ZABA 17kom x 163kn=2.771kn
JDPL 113kom x 120kn=13.560kn
UKUPNO=550.000KN

Isti taj portfelj danas bi vrijedio oko 395.000kn

Za par dana prodao je još 100tinjak LKPC,cijena je bila oko 1000kn

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

New Report

Close