Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

p.s.
kolegica jovanka se hvalila ful investiranošću na grobiju ca 2500.
a ja sam, papak, bio u kešu i predmetom pokušaja zezanja.
ali…zez nije uspio.
već za dva dana jovanka je iskopala duboki minus.
od tada joj portfelj tanji za ca 40%.
a to je uistinu bilo nedavno.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

istina.
otprilike tako su prošli dugoročni investitori, dokupljivači.

Ali kompa, koga tu briga za istinu. Tu vladaju gubi, lekont, plavi i ina ekipa. Oni samo nadokupljuju, ne trejdaju i nikad ne gube lovu. Nemoguće pitate? Nikako, oni su živi dokaz.


Kosn, već sam vam rekao, dividenda dionica, povrat 25% onakve kakve vi volite. Isplata 5,6,7 mjesec, znači prije turističke sezone.

A sad jl može od vas kakav savjet, osim ht-a njega imam i one bančice kojoj se ne piše dobro…
Isto kao i vi samo dividendne dionice primam s povratom minimum 15% ipak su nesigurna vremena
[thumbsup]

A zbog cega KOSN, jel imas neke provjerene informacije jer ja sam negdje citao da im slabo ide..?

@matija
reci iskreno, ako možeš, kako si podnio toliki gubitak?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Evo samo ću reći ovo, 7.1.2008. sjećam se ko jučer, imao sam na računu 1.417.000,00 kuna u dionicama 100%
Danas 363.256,47 kuna, 97% u dionicama.
Da nisam prodavao, sad bi imao 216.875,00.
Ne treba zaključak.

Zaključak zbilja treba.
– kao prvo po rezultatima rada i poslovanja vidimo kako dolaziš iz skupine inteligentnih investitora.
– ali nemoj misliti kako si i najgori, poznajem i puno gore investitore koji su popušili i veću lovu.
– uvjerena sam kako će ti na ovoj temi neinteligentnih investitora doslovno svi pomoći kako doći do izgubljenog novca.

– jedino trebaš poduplati odnosno za prvu zaraditi 100%,
– pa sad sa svim time još jednom 100% i eto te na početnoj vrijednosti od 1.400.000kn,

– očito je kako nisi bio dovoljno uplašen za koristiti stop loos naloge,
– ali pitaj sve što ti nije jasno,
– odvrti ovu temu godinu dana unazad,
– sve pročitaj,
– ne kažem kako se je moglo zaraditi,
– ali gubitci su stvarno mogli biti minimalni.

– recimo da si i bankrotirao, ali nisi.
– još uvijek su to lijepi novci koji ako se pametno izvrte na burzi mogu učiniti čuda,
– nadam se kako si na svojim greškama ipak nešto i naučio.
– meni osobno se je puno draže učiti na tuđim greškama.

– samo moraš zapamtiti i jednu stvar koju često i pišem.
– greške činimo kako bi iste mogli ponoviti,
– znači moraš promijeniti kompletnu strategiju investiranja.

– I love this game.
Pozdrav !

@Vlad.

– gospon Vlad, kao prvo hebala te ta tvoja Jovanka.
– a kao drugo nemoj tu zahebavati neinteligentne investitore,
– već ako ti nije teško pomozi i ti kojim dobrim savjetom.

– a kao treće ispravak krivog navoda.
– pa sve tu pišem kako ulažem, i nikada nisam kupovala crobex nego određene dionice,
– ine sam imala puno, to prodala molu,
– s tom lovom ušla u HT,
– najveći dokup HT-a mi je od 190 – 200kn, a nešto kupovala i ispod 190kn.
– i sada ova velika dividenda, ali i sam pad cijene dionice za dividendu.
– a za one 3-4 dionice ili investicije, za koje si me zahebavao, zaradilo se lijepo na svima od jodosa pa nadalje, znaš ti to jako dobro jer si me i tada zahebavao,
– a kod ovoga zadnjeg rasta kojega nisi predvidio u svojim vizijama, također se dalo lijepo zaraditi na brodarima,
– sve je zabilježeno na ovoj temi zato ne zahebavaj.
– nego ako možeš pomogni meni i ostalima bez drukanja.
– koje dionice sada kupiti ??????

– I love this game.
Pozdrav !
a to je uistinu bilo nedavno.
[/quote]



@matija

reci iskreno, ako možeš, kako si podnio toliki gubitak?

Potpisujem pitanje. Ja se grizem zbog svog gubitka a daleko je manji i u % a pogotovo u apsolutnom iznosu. Da budem iskren ne znam kako bih se nosio s takvim gubitkom. [embarass]



@Vlad
.

– gospon Vlad, kao prvo hebala te ta tvoja Jovanka.
– a kao drugo nemoj tu zahebavati neinteligentne investitore,
– već ako ti nije teško pomozi i ti kojim dobrim savjetom.

– a kao treće ispravak krivog navoda.
– pa sve tu pišem kako ulažem, i nikada nisam kupovala crobex nego određene dionice,
– ine sam imala puno, to prodala molu,
– s tom lovom ušla u HT,
– najveći dokup HT-a mi je od 190 – 200kn, a nešto kupovala i ispod 190kn.
– i sada ova velika dividenda, ali i sam pad cijene dionice za dividendu.
– a za one 3-4 dionice ili investicije, za koje si me zahebavao, zaradilo se lijepo na svima od jodosa pa nadalje, znaš ti to jako dobro jer si me i tada zahebavao,
– a kod ovoga zadnjeg rasta kojega nisi predvidio u svojim vizijama, također se dalo lijepo zaraditi na brodarima,
– sve je zabilježeno na ovoj temi zato ne zahebavaj.
– nego ako možeš pomogni meni i ostalima bez drukanja.
– koje dionice sada kupiti ??????

– I love this game.
Pozdrav !
a to je uistinu bilo nedavno.

[/quote]
hoćeš reći da si od full investiranosti na 2500 pa do danas u lijepom plusu?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



Kosn, već sam vam rekao, dividenda dionica, povrat 25% onakve kakve vi volite. Isplata 5,6,7 mjesec, znači prije turističke sezone.

A sad jl može od vas kakav savjet, osim ht-a njega imam i one bančice kojoj se ne piše dobro…
Isto kao i vi samo dividendne dionice primam s povratom minimum 15% ipak su nesigurna vremena
[thumbsup]

A zbog cega KOSN, jel imas neke provjerene informacije jer ja sam negdje citao da im slabo ide..?
[/quote]

Zašto kosn?
Ta dionica je samo za sedmu od ivane. Ona voli dividendene dionice,

Zašto:

1.Razlog za: Dividenda ove godine ide kao i u rangu prošle. tj na sadašnju cijenu 20% ili kolko posto.
Razlog protiv: Dividende možda neće biti iduće, ali i na ht možda iduće neće biti toliko ako likovi lupe milijardu kuna poreza ht-u, tako da ništa nije sigurno.

2. Razlozi za: Imaju dobre rezerve pogledati izvještaje, tako da mogu preživjeti teške 2,3 godine, a i ako ne firmu na bubanj i lova na računu + atrektivne nekretnine, vrijede i po današnjim uvijetima više od cijene dionice.
Ako prežive, u dobroj u branši za nastavak "po starom"
Razlozi protiv: kako kolegica ivana od 7 kaže može im propasti "vlasnik" iliti ga končar, kako bi se to manifestiralo, neznam, vjerojatno loše.
Također manja su ulaganja države ove godine, pa bi i tu manje love trebali dobiti.

Uglavnom dividenda vrlo dobra, nelikvidna dionica, 50+% vlasnik končar, rade dosta s državom, "neizvjesna budućnost", dobre rezerve i nekretnine.

Nije moj pick, ja nisam "dugoročni" ali u ovom neizvjesna budućnost se krije i opasnost i prilika.


hoćeš reći da si od full investiranosti na 2500 pa do danas u lijepom plusu?

– hoću reći kako se je s ovakvim investiranjem zbilja najmanje izgubilo.
– prošla godina gubitak, ali podnošljiv gubitak.
– ova godina i s ovim crobexom na minimumu lijepa zarada.
– a još me čeka i dosta dividendi.

– nego život ide dalje, sutra je novi dan.
– a meni je trenutno lijepa lova na brokerskom,
– što kupovati ????????
– HT i ići na ostatak dividende od 17,15kn.
– ADRS rezultati 13/3,
– ERNT rezultati 12/3, …..
– ako treba nešto kupovati onda je to sada, pa prodati ili čekati dividendu,
– ima kod nas dobrih firmi.
– ajmo s prijedlozima da potrošim ovu lovu, pa neću valjda cijeli dan biti tu na kom.

– I love this game.
Pozdrav !




I ja sam ulagao kao

Evo samo ću reći ovo, 7.1.2008. sjećam se ko jučer, imao sam na računu 1.417.000,00 kuna u dionicama 100%
Danas 363.256,47 kuna, 97% u dionicama.

Da nisam prodavao, sad bi imao 216.875,00.

Pa kako si imao milju ičetristo kad kažeš da si bio sto-posto u dionicama [shocked]
Ako nisi znao dionice su dematerijalizirana imovina i vrijede u novcima tek kad ih prodaš.
Evo ja sam u januaru 08 imao 3.000 komada HTea, 1.355 Adrisa, 423 Atlantske etc. i pojma nema koliko je to u novcima onda bilo a koliko je sad?!
Ali sad imam gotovo duplo više u dionicama ( sad ih imam preko 30 raznih ) nego što sam imao, pa kad krajem godine dođemo na 5 somova samo trljam lijevi dlan, frit frit frit

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ



hoćeš reći da si od full investiranosti na 2500 pa do danas u lijepom plusu?

– ajmo s prijedlozima da potrošim ovu lovu, pa neću valjda cijeli dan biti tu na kom.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Kupi neku koja bi mogla riknuti ali neće tipa Ingra ili Magma [lol]

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

New Report

Close