Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Ti si ko FED, nepresušan izvor sredstava. Smiri se, polako, napravit ćeš hiperinflaciju.

– e kad bi barem bio nepresušan, sigurno u ove sate ne bi bila tu na forumu.
– trenutno tražim gdje reinvestirati značajnu lovu od dividende HT-a.
– malo čitam, malo pišem, malo računam.
– uglavnom kalkuliram.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ovisi kako procjenjuješ stanje ekonomije u budućnosti, koliki ti je horizont ulaganja, na koja tržišta želiš ulagati….Svako ima drugačije ciljeve, očekivanja

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ovisi kako procjenjuješ stanje ekonomije u budućnosti, koliki ti je horizont ulaganja, na koja tržišta želiš ulagati….Svako ima drugačije ciljeve, očekivanja

– kriza kao i svaka do sada, dođe pa prođe, ali sve to treba i proživjeti.
– još nije gotovo, neke firme će i bankrotirati.

– ali neko dno se nadzire, sada hoćemo li još dolje 10 – 30% sasvim je nevažno.
– u svijetu se zbilja ulaže puno truda kako bi se ovome zlu stalo na kraj.

– a burze će se svakako i puno prije oporaviti nego ekonomija.
– sada opet dolazi vrijeme za jedan veliki uspon.

– dolazi vrijeme za novi krug bogaćenja.
– a takve prilike u životu su zbilja rijetke i jednostavno se moraju znati iskoristiti.

– I love this game.
Pozdrav !


– a burze će se svakako i puno prije oporaviti nego ekonomija.
– sada opet dolazi vrijeme za jedan veliki uspon.

Obično je tako, burze predviđaju putanju ekonomije. Počnu rasti prije nego što ekonomije počne rasti, ali i počnu padati prije nego što ekonomija pada. To znači da ovaj pad burzi govori da će globalna ekonomija biti za 6 mjeseci u puno gorem stanju nego danas. A za 6 mjeseci je kraj naše turističke sezone, od koje hrvatska ekonomija jako ovisi. Točno ?

Trebaš shvatiti društvene procese u zemlji u kojoj ulažeš jer oni uveliko određuju kako će se razvijati ekonomija i koje će firme i sektori od toga izvući najveću korist.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Ti si ko FED, nepresušan izvor sredstava. Smiri se, polako, napravit ćeš hiperinflaciju.

– e kad bi barem bio nepresušan, sigurno u ove sate ne bi bila tu na forumu.
– trenutno tražim gdje reinvestirati značajnu lovu od dividende HT-a.
– malo čitam, malo pišem, malo računam.
– uglavnom kalkuliram.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Kosn, već sam vam rekao, dividenda dionica, povrat 25% onakve kakve vi volite. Isplata 5,6,7 mjesec, znači prije turističke sezone.

A sad jl može od vas kakav savjet, osim ht-a njega imam i one bančice kojoj se ne piše dobro…
Isto kao i vi samo dividendne dionice primam s povratom minimum 15% ipak su nesigurna vremena
[thumbsup]



Tebe je spasilo što si nesigurna osoba. Neko ko ulaže u 31 dionicu na ZSE to radi samo iz jednog razloga, jer mu kronično nedostaje samopouzdanja i odlučnosti.

– jako dobro znam kako rade i ulažu investicijski fondovi.
– prednost kod mog ulaganja je to, jer mogu probijati limite od 10% na pojedinim dionicama, trenutno HT, za razliku od fondova.
– ako ulažem u tridesetak dionica, onda i jako dobro poznajem market i te dionice.
– i uvjek sam puno više cijenila disperziju rizika nego veličinu dobiti,
– a s vremenom dođe i ta velika dobit,
– samo treba pametno raditi,
– bez dobre analize kod mene nema šanse za ulazak u investiciju.

– jedino što mogu primjetiti na našoj burzi je to kako su sigurne, samopouzdane i odlučne osobe na ovoj našoj burzi napravile i najveće gubitke.
– a vidiš ja sam i sada bezbrižna,
– većina investicija mi je relativno sigurna,
– kredita nemam,
– stalno pristiže nova lova za reinvestiranje, (trenutno dividenda HT-a),
– u slučaju većega pada mogu angažirati još svojih slobodnih sredstava,
– a kada budem sigurna u neki veći rast sigurno ću ući u kredite.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

I ja sam ulagao kao i kolegice, pa mi se vratilo ko pljuska.

Prvo sam nelikvidne "morao" prodati s duplo većim minusom nego likvidne u tom trenutku (zbog veličine portfelja), zatim sam s tom lovom kupovao blue čip dionice koje su vrisnule više nego neke lijeve koje nisu nelikvidnuše, nisu ni čipice, onda sam njih frknuo, da bi išao špekulirati, na tom sam jedino do sada nekaj zaradio, onda sam si rekao ok sad ću ući u dividende i kaj bude. Izgubio na vrijednosti u nešto manje od mjesec dana 150 000 kuna, dividendu budem dobio negdje između 40 000 i 80 000. Pa koja računica vam je najbolja?
U pravu su jedino oni koji kažu keš je kralj, ovi ostali…nažalost neznaju kaj je keš.

@Matija

Dividenda je king,sve ostalo je rulet,pogotovu u bear marketu,i svakako, za nas "neinteligentne" dugoročne dokupljivače.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


I ja sam ulagao kao i kolegice, pa mi se vratilo ko pljuska.

Prvo sam nelikvidne "morao" prodati s duplo većim minusom nego likvidne u tom trenutku (zbog veličine portfelja), zatim sam s tom lovom kupovao blue čip dionice koje su vrisnule više nego neke lijeve koje nisu nelikvidnuše, nisu ni čipice, onda sam njih frknuo, da bi išao špekulirati, na tom sam jedino do sada nekaj zaradio, onda sam si rekao ok sad ću ući u dividende i kaj bude. Izgubio na vrijednosti u nešto manje od mjesec dana 150 000 kuna, dividendu budem dobio negdje između 40 000 i 80 000. Pa koja računica vam je najbolja?
U pravu su jedini oni koji kažu keš je kralj, ovi ostali…nažalost neznaju kaj je keš.

Znaš kako se kaže – nisi izgubio dok nisi prodao. Mogao si ne prodati, skupljati dividendu, cijena bi možda za 2-3-4 godine bila na razini one po kojoj si kupio ali bi u džepu imao 2-3-4 dividende.



I ja sam ulagao kao i kolegice, pa mi se vratilo ko pljuska.

Prvo sam nelikvidne "morao" prodati s duplo većim minusom nego likvidne u tom trenutku (zbog veličine portfelja), zatim sam s tom lovom kupovao blue čip dionice koje su vrisnule više nego neke lijeve koje nisu nelikvidnuše, nisu ni čipice, onda sam njih frknuo, da bi išao špekulirati, na tom sam jedino do sada nekaj zaradio, onda sam si rekao ok sad ću ući u dividende i kaj bude. Izgubio na vrijednosti u nešto manje od mjesec dana 150 000 kuna, dividendu budem dobio negdje između 40 000 i 80 000. Pa koja računica vam je najbolja?
U pravu su jedini oni koji kažu keš je kralj, ovi ostali…nažalost neznaju kaj je keš.

Znaš kako se kaže – nisi izgubio dok nisi prodao. Mogao si ne prodati, skupljati dividendu, cijena bi možda za 2-3-4 godine bila na razini one po kojoj si kupio ali bi u džepu imao 2-3-4 dividende.

[/quote]

Evo samo ću reći ovo, 7.1.2008. sjećam se ko jučer, imao sam na računu 1.417.000,00 kuna u dionicama 100%
Danas 363.256,47 kuna, 97% u dionicama.

Da nisam prodavao, sad bi imao 216.875,00.

Ne treba zaključak.

usosio si se ti matija i to gadno [kiss]
I love this game


To znači da ovaj pad burzi govori da će globalna ekonomija biti za 6 mjeseci u puno gorem stanju nego danas. A za 6 mjeseci je kraj naše turističke sezone, od koje hrvatska ekonomija jako ovisi. Točno ?

Trebaš shvatiti društvene procese u zemlji u kojoj ulažeš jer oni uveliko određuju kako će se razvijati ekonomija i koje će firme i sektori od toga izvući najveću korist.

– evo što to u prijevodu znači,
– siguran pad cca 30%, samo da ne bude i veći.
– ako i bude isti broj turista, bez pada, teško očekivati, tada će značajno manje trošiti.
– ali za sada booking sve kaže.

– prevedeno na financije, puno manje eura u kasici prasici,
– a nama treba jako puno eura, svi krediti u eurima, a nema ih,
– a to opet znači skupi euro,
– a svi krediti s deviznom klauzulom.

– velika većina firmi će imati lošije rezultate poslovanja,
– na sreću taj segment poslovanja je već ukalkuliran u cijene dionica na burzi.

– i u svom tom cirkusu imamo i jednog velikog pijanca i neradnika koga trebamo hraniti, a zbilja je nezasitan, a zove se država HR (odnosno vlast koja je vodi).

– I love this game.
Pozdrav !


Da li netko ima detaljan graf – krize iz 1999.g. Kako je izgledao pad- i nakon toga rast Crobexa, gdje
to mogu pogledati u tjednim izvješćima….?

Nije li to bila kriza nakon bombardiranja susjedne nam Srbije/Jugoslavije ’98. godine..? Sjecam se da nije bilo rasta do neke 2000/2001 godine ako se ne varam, nek me iskusniji isprave ako grijesim… Analogno tome nije iskljucivo da ce i ovih iducih par godina kako Buffet kaze biti slabog ili nikakvog pomaka i da ce tek za kojih par let krenuti prema gore…
Buduci da ce ove godine povrat PDV biti upitan, sezona vec sad ima oko 30% otkaza a poslijeljtna potrosnja ce izostati buduci da postoji veliki izostanak novca ne bi me cudilo da ce CROBEX i dalje kliziti prema 800 do kraja godine i takvim biti jos neko vrijeme uslijed slabe likvidnosti… S time da za razliku od prije deset godina sad ima vise ljudi koji razmisljaju da ulazu na ZSE pa ce i trenutak oporavka CROBEXA biti brzi tako da bi se to moglo dogoditi vec u jesen 2010…




I ja sam ulagao kao i kolegice, pa mi se vratilo ko pljuska.

Prvo sam nelikvidne "morao" prodati s duplo većim minusom nego likvidne u tom trenutku (zbog veličine portfelja), zatim sam s tom lovom kupovao blue čip dionice koje su vrisnule više nego neke lijeve koje nisu nelikvidnuše, nisu ni čipice, onda sam njih frknuo, da bi išao špekulirati, na tom sam jedino do sada nekaj zaradio, onda sam si rekao ok sad ću ući u dividende i kaj bude. Izgubio na vrijednosti u nešto manje od mjesec dana 150 000 kuna, dividendu budem dobio negdje između 40 000 i 80 000. Pa koja računica vam je najbolja?
U pravu su jedini oni koji kažu keš je kralj, ovi ostali…nažalost neznaju kaj je keš.

Znaš kako se kaže – nisi izgubio dok nisi prodao. Mogao si ne prodati, skupljati dividendu, cijena bi možda za 2-3-4 godine bila na razini one po kojoj si kupio ali bi u džepu imao 2-3-4 dividende.

[/quote]

Evo samo ću reći ovo, 7.1.2008. sjećam se ko jučer, imao sam na računu 1.417.000,00 kuna u dionicama 100%
Danas 363.256,47 kuna, 97% u dionicama.

Da nisam prodavao, sad bi imao 216.875,00.

Ne treba zaključak.

[/quote]
istina.
otprilike tako su prošli dugoročni investitori, dokupljivači.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close