Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas nitko nije dobre volje, svi su živčani….dno se još ne vidi ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Dušo neznam o kojim Todorićevim dionicama pričaš ali sam sigura da nisi mislila na Ledo I Zvijezdu.
Po meni su to firme bez konkurencije na ovim prostorima.
Molio bi da mi i obrazložiš zašto ako si tako već sigurna.
U svakom slučaju dobar ti tek želim i skuhaj dobru paštu. [kiss]

– ništa ja tu ne mislim o niti jednoj njegovoj firmi.
– ali cijeli imperij je izgradio na temeljima kule od karata.
– on se je previše zadužio,
– a veliki dug u krizi svakako nije nešto dobro,
– uostalom valjda ste tu upućeni puno bolje od mene.
– ja svoj zadnji Ledo prodala po cca 500% višoj cijeni od trenutne.
– a da nešto i nije u redu kaže nam sama burza.
– osim malo Tiska zbilja ništa drugo nemam od Todexa,
– tako da mi cilj nije nikakvo drukanje,
– ali sve ove informacije uzmite s velikom rezervom, ipak je ovo samo moje mišljenje ili mišljenje jedne neinteligentne investiotorice.

– I love this game.
Pozdrav !


Danas nitko nije dobre volje, svi su živčani….dno se još ne vidi ?

– zašto, ja sam super raspoložena ?????
– nemojte gledati dolje, pogotovo ako patite od velikih visina, moglo bi vam se zavrtijeti u glavi.

– I love this game.
Pozdrav !


onda mogu isplatiti izvanredne dividende vjerojatno bilo gdje od u rasponu 50 do 200kn…

– tu zbilja nemam insajderskih informacija.
– te po meni onako odokativno 20-60kn,
– samo Vas molim da ovu informaciju ne shvatite za ozbiljno, moja procijena.

– I love this game.
Pozdrav !



Danas nitko nije dobre volje, svi su živčani….dno se još ne vidi ?

– zašto, ja sam super raspoložena ?????
– nemojte gledati dolje, pogotovo ako patite od velikih visina, moglo bi vam se zavrtijeti u glavi.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

jućer bio Dan žena ….,mora da si dobila ”cvijetić” .. [rolleyes]




Danas nitko nije dobre volje, svi su živčani….dno se još ne vidi ?

– zašto, ja sam super raspoložena ?????
– nemojte gledati dolje, pogotovo ako patite od velikih visina, moglo bi vam se zavrtijeti u glavi.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

jućer bio Dan žena ….,mora da si dobila ”cvijetić” .. [rolleyes]
[/quote]

Misliš da ima ljudi koji su spremni toliko rizikirati ? [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan





Danas nitko nije dobre volje, svi su živčani….dno se još ne vidi ?

– zašto, ja sam super raspoložena ?????
– nemojte gledati dolje, pogotovo ako patite od velikih visina, moglo bi vam se zavrtijeti u glavi.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

jućer bio Dan žena ….,mora da si dobila ”cvijetić” .. [rolleyes]
[/quote]

Misliš da ima ljudi koji su spremni toliko rizikirati ? [smiley]
[/quote]
Tko ne riskira ne profitira…. [proud]

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.


– ništa ja tu ne mislim o niti jednoj njegovoj firmi.
– ali cijeli imperij je izgradio na temeljima kule od karata.
– on se je previše zadužio,
– a veliki dug u krizi svakako nije nešto dobro,
– uostalom valjda ste tu upućeni puno bolje od mene.
– ja svoj zadnji Ledo prodala po cca 500% višoj cijeni od trenutne.
– a da nešto i nije u redu kaže nam sama burza.
– osim malo Tiska zbilja ništa drugo nemam od Todexa,
– tako da mi cilj nije nikakvo drukanje,
– ali sve ove informacije uzmite s velikom rezervom, ipak je ovo samo moje mišljenje ili mišljenje jedne neinteligentne investiotorice.

Zadužen je jedino Konzum jer se enormni kratkoročni dug prema dobavljačima koristi kao bezkamatni kredit za širenje. Wallmartova preslika. Akvizicije(npr. Ledo) nisu zadužene, odnosno zadužene su na način da im je dug manji od glavnice što ne predstavlja opasnost tim više jer posluju u niskorizičnim sektorima i imaju jako dobru tržišnu poziciju u tim istim sektorima. U vrijeme krize moguće je da će Todorić doći u probleme zbog prezaduženog Konzuma i u tom slučaju će se rješavati nekih od proizvodnih akvizicija da sanira vertikalu. U oba slučaja, smatram da Ledo i ZVZD nemaju rizik o kome ti pričaš ili imaju u puno manjoj mjeri.IMHO, ukoliko Todorić sa Konzumom zapadne u vrisak, vjerujem da će naći kupca za Ledo ili ZVZD po cijenama većim nego trenutno tržišnim. Ukoliko ne zapadne u vrisak, još bolje… priča ide dalje.

što se tiće kazivanja burze da nešto nije u redu… ja bih usporedio pad pojedinih akvizicija Todex-a od razine ATH sa ostalim perjanicama Crobex-a prije nego donesen takav zaključak, također bih provjerio tko i na koji način drma dionicom Leda u zadnjih par mjeseci. Pustimo mi naše tržište Ivana, ono je prejadno i preplitko da bi nam išta kazivalo. Izuzev HT-a, ATPL i eventualno DLKV kojima zaista upravlja "tržište" i koje imaju kakvu takvu dubinu, sve su ostalo veće ili manje manipulacije i treba im se prilagoditi ili ignorirati skupljajući ono što vrijedi.

pozdrav!

I'LL BE BACK


Danas nitko nije dobre volje, svi su živčani….dno se još ne vidi ?

Ja uopće nisam živčan; štoviše izuzetno sam dobre volje

Resistance is futile! You will be assimilated!


Zadužen je jedino Konzum jer se enormni kratkoročni dug prema dobavljačima koristi kao bezkamatni kredit za širenje.

Burek žešči kolega. Zadužen je kompletni Agrokor i to vrlo vrlo.

Resistance is futile! You will be assimilated!



Zadužen je jedino Konzum jer se enormni kratkoročni dug prema dobavljačima koristi kao bezkamatni kredit za širenje.

Burek žešči kolega. Zadužen je kompletni Agrokor i to vrlo vrlo.
[/quote]

Dobro kolega, ja nemam uvid u knjige Agrokora, imam samo od akvizicija čiji su podaci dostuoni iz FI na burzi.. Vi očito imate uvid u bilancu Agrokora. OK, ali ne mijenja bitno na stvari vezano za Ledo ili ZVZD. Logika je slična. A ako nije i ako griješim, vi mi onda objasnite i argumentirajte. Imajte u vidu da su ovdje, kako kaže Ivana, neinteligentni investirori željni znanja. Unaprijed hvala kolega.

I'LL BE BACK


Zadužen je jedino Konzum jer se enormni kratkoročni dug prema dobavljačima koristi kao bezkamatni kredit za širenje.

To uopće nije bezkamatno, što više jako je skupo. Dio firmi neće da radi kroz kompenzaciju pa konzum do robe dolazi posredno, što je puno skuplje. Dio firmi zbog kompenzacije smanjuje rabate pa robu dobivaju skuplje. Kako se rezvija kreditna kriza to kompeziranje postaje sve skuplje. Smanjuje se broj firmi s kojima možeš kompezirati. Najjeftinij prolaziš ako robu plaćaš avansno ili ako redovito plaćaš u valuti.

Koliko ja znam sada pokušavaju prodavati poslovne prostore pa ih rentati. Tako bi trebali doći do casha.

Po meni, to je totalno promašen poslovni model, ali vidjet ćemo kako će se stvari rasplesti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close