Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zlo mi je više od pada bilo kojih dionica.
Nakon 10 god.vjerovatno ću prominit poslodavca i tražit bolju priliku i plaću.
Možda nebi bilo loše prebacit se u tvoju s obzirom na primanja koja se tamo događaju!
Svakako ću profitirat s plaćom ,a i bit ćeš mi bliže za svakodnevne razgovore i druženja.
Pomoć ću ti s tržištem u zemlji ,a ti meni sa situacijom na burzi.
Dogovoreno ili…..
Pozdrav,
Ribar


best sellers: skoro pa sve [bye]

pa prodaj onda [smiley]

I'LL BE BACK



vlad hvatas ljude po temama za rukav….evo jesam ti rekao,jesam ti rekao… kad ce atpl na 200


neće u ovom điru.
ali, hoće…90% šanse.
vjerojatno na dnu marketa.
[/quote]

Uz ovakve vozarine,90% šanse je da se to ne dogodi.Što se babi tilo, to se babi snilo. [rolleyes]
[/quote]
a je li, biseru, kupuješ dionice vozarinama ili kunama, kak ti ime veli?
[/quote]

I ja bih ATPL po 200 kuna. Biseru Vlade, onda bih imao div yield preko 50% godišnje. doživotni.
[yawn]

I'LL BE BACK



best sellers: skoro pa sve [bye]

pa prodaj onda [smiley]
[/quote]
nebrini nitko normalan tko ne mora sad ne prodaje…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......




best sellers: skoro pa sve [bye]

pa prodaj onda [smiley]
[/quote]
nebrini nitko normalan tko ne mora sad ne prodaje…
[/quote]

To je govorio i tenkista na crobex 4200.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.





best sellers: skoro pa sve [bye]

pa prodaj onda [smiley]
[/quote]
nebrini nitko normalan tko ne mora sad ne prodaje…
[/quote]

To je govorio i tenkista na crobex 4200.
[/quote]
da,ali sad je skoro pa 1200,ne zanemari razliku…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Apsolutno dno je uvijek bilo 0.

Poanta je da je nemoguće procjeniti gdje je dno i koliko će trebati vremena da se vrati na točku ulaza, te da svatko za se travu pase, te ima svoju kalkulaciju. Ja sada prodavao ne bih, ali to ne znači da sam normalan. [cool]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.


I ja bih ATPL po 200 kuna. Biseru Vlade, onda bih imao div yield preko 50% godišnje. doživotni.
[yawn]

Evo ga opet.
Senjor gubi se vratio s izjavama koje život znače.
Da rezimiram što je čovjek htio reći.
On tvrdi da bi mu dividend prinos na atpl bio 50% i više na cijenu od 200 kuna.Doživotno.
To jednostavno nije istina. To jest bila bi kad bi atpl ostvarila dobit kao ove godine i svake od idućih godina do gubijeve smrti.
Jer, atpl je isplatila:
2009. – 50,00 kn
2008. – 50,00 kn
2007. – 15,00 kn
2006. – 50,00 kn

Evo toliko o tome koliko su isplaćivali dividende prijašnjih godina. A dobit nije ni blizu bila kao ove.
Ovaj scenarij je naravno moguć ako gubi kihne ove godine i samo u tom slučaju. Jer je sigurno da ove godine atpl neće ostvariti dobit kao prošle.

Tako da gubi majstore, pa čemu ovakve izjave.
E, i još malo samo na tvom targetu, bumo se svi nakraju nakrcali kao i ti, a rekel si da nema šanse.
E čovac može biti samo toliko puta u krivu, za tebe nema granice.

Da li netko ima detaljan graf – krize iz 1999.g. Kako je izgledao pad- i nakon toga rast Crobexa, gdje
to mogu pogledati u tjednim izvješćima….?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


POBUNA DOMAĆIH TVRTKI ZBOG VELIKOG PADA VRIJEDNOSTI DIONICA
Todorić s burze skida Agrokorove dionice
Autor Snježana Mlinarević

Patka:

Kardum demantira: Todorić nije tražio delisting dionicaDopunjeno!
Business.hr
08.03.2009 13:29

"Službeni zahtjev za delistiranjem Agrokorovih tvrtaka iz kotacija Zagrebačke burze nismo zaprimili“, poručio je za Busines.hr glasnogovornik Zagrebačke burze Željko Kardum demantirajući time napise Večernjaka o delistiranju većine Agrokorovih dionica sa redovnog tržišta Burze.

Uz to, zbog ranije odluke Hrvatske agencije za nadzor financijskih usluga da delistiranja neće biti do donošenja novog Pravilnika o listanjima Zagrebačke burze, sve dionice i dalje ostaju u kotacijama u kojima jesu.

Da podsjetimo, nakon što je prvog siječnja ove godine na snagu stupio novi Zakon o tržištu kapitala, više tvrtaka, među njima i Belišće iz Službene kotacije ZSE, zatražilo je delistiranje iz kotacija u koje su bile uvrštene. No, kako do tog datuma nije na snagu stupio novi Pravilnik burze usklađen sa novim Zakonom, Hanfa je donijela riješenje o poništavanju svih Odluka o ukidanju uvrštenja.

Todorićev bijeg s burzeVečernji list objavio je kako je Ivica Todorić, čijih šest tvrtki kotira na ZSE, uputio zahtjev da se njihove dionice delistiraju sa ZSE, te da je riječ o tvrtkama Jamnica, Ledo, Konzum, Belje, Tisak i Zvijezda. List je napisao i kako u Agrokoru kažu da cijene dionica nemaju veze s vrijednošću poduzeća koja su i 2009. godinu započela rastom prihoda.

Todorićev bijeg s burzeAgrokor želi, piše list, iz kotacije povući barem one tvrtke koje imaju mali “free float”, od nekoliko postotaka dionica u trgovanju. O sličnom potezu, stoji u tekstu, razmišljaju i Ericsson Nikola Tesla, brodarske kompanije te građevinari.

I'LL BE BACK



I ja bih ATPL po 200 kuna. Biseru Vlade, onda bih imao div yield preko 50% godišnje. doživotni.
[yawn]

Evo ga opet.
Senjor gubi se vratio s izjavama koje život znače.
Da rezimiram što je čovjek htio reći.
On tvrdi da bi mu dividend prinos na atpl bio 50% i više na cijenu od 200 kuna.Doživotno.
To jednostavno nije istina. To jest bila bi kad bi atpl ostvarila dobit kao ove godine i svake od idućih godina do gubijeve smrti.
Jer, atpl je isplatila:
2009. – 50,00 kn
2008. – 50,00 kn
2007. – 15,00 kn
2006. – 50,00 kn

Evo toliko o tome koliko su isplaćivali dividende prijašnjih godina. A dobit nije ni blizu bila kao ove.
Ovaj scenarij je naravno moguć ako gubi kihne ove godine i samo u tom slučaju. Jer je sigurno da ove godine atpl neće ostvariti dobit kao prošle.

Tako da gubi majstore, pa čemu ovakve izjave.
E, i još malo samo na tvom targetu, bumo se svi nakraju nakrcali kao i ti, a rekel si da nema šanse.
E čovac može biti samo toliko puta u krivu, za tebe nema granice.
[/quote]

Tralalanderu dosado, OK po tvome je onda divyield 25%. Loše? Samo.. ajde usporedi veličinu flote ATPL iz godina koje ti navodiš i kakva će biti primjerice 2011. Također uzmi u obzir i oporavak svjetskog gospodarstva i povratak vozarina na neke pristojne razine (ne očekujem ni približno BDI na 10K, ali oko 4K da). No dobro… uzmimo da sam pretjerao, pa da je to nemoguće. [rolleyes] Meni je i 25% sasvim dovoljno jer samo iz dividende imam povrat na kapital od 3 godine.

E da, ne znam koliko se razumiješ u dry shipping, ali ATPL prema trenutnim vozarinama zarađuje novac, što nalaže da ovaj isplaćeni predujam to zaista i jest, a glavni dio dividende nakon skupštine više nije SF. Što nalaže samo iz dividende ove godine skoro 50% yielda ako cijena padne na 200 kn.

Nemam ja ništa protiv da se svi ukrcate na "mom targetu". Pa ja vam želim samo dobro [thumbsup]

I'LL BE BACK

Tralalanderu dosado, OK po tvome je onda divyield 25%. Loše? Samo.. ajde usporedi veličinu flote ATPL iz godina koje ti navodiš i kakva će biti primjerice 2011. Također uzmi u obzir i oporavak svjetskog gospodarstva i povratak vozarina na neke pristojne razine (ne očekujem ni približno BDI na 10K, ali oko 4K da). No dobro… uzmimo da sam pretjerao, pa da je to nemoguće. [rolleyes] Meni je i 25% sasvim dovoljno jer samo iz dividende imam povrat na kapital od 3 godine.

E da, ne znam koliko se razumiješ u dry shipping, ali ATPL prema trenutnim vozarinama zarađuje novac, što nalaže da ovaj isplaćeni predujam to zaista i jest, a glavni dio dividende nakon skupštine više nije SF. Što nalaže samo iz dividende ove godine skoro 50% yielda ako cijena padne na 200 kn.

Nemam ja ništa protiv da se svi ukrcate na "mom targetu". Pa ja vam želim samo dobro [thumbsup]

Pozdrav senjor gubi,

hvala na ispravci.
Kao što si primjetio ja se ne razumijem u mnogo toga.
Ali u brojke da.
Samo sam vas htio ispraviti i iskazati na nelogičnosti u vašem postu.
A to da ste fulali, to nije upitno. To se sad već malo prečesto počelo događati za moj ukus.
Od vas više očekujem.
Ustvari očekujem, kao i od sebe, da istinito pišete. Bez netočnih podataka.
Jer to nikome ne koristi.
Tu smo svi da si međusobno pomognemo. Osim onih 90 % koji obmanjuju i pišu neistine. [thumbsup]

New Report

Close