Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni je najvažnije da firma daje dividendu. U ova krizna vremena dividenda pomaže prebroditi osnovne životne troškove a rast dionica doći će kasnije. Dividenda dolazi direktno na račun pa u đep.

Po meni DIVIDENDA je NAJVAŽNIJA.

Ako imate kakva saznanja o budućim dividendama molim da mi pošaljete obavijest o tome putem privatnih poruka.

Hvala

Mali ugojeni Mišu slažem se, ali sad je idealna prilika za kupiti dionice firme koje imaju projekciju rasta a veći dio dobiti reinvestiraju u rast (u vrijeme krize u očuvanje bilance), strpiti se 5 godina i uživati div yield od preko 10% na ulaz danas. Kapitalni prinos na stranu. Nije li to bit? Firme koje dijele izdašnu dividendu su na kraju svog konjukturnog života, a kad kriza prođe ove prve više neće biti tako jeftine i opet nećete imati adekvatan diyield jer ćete ući prekasno. Primjerice, čak su i konjukturne firme trenutno na 5% divyielda a neke i više (s obzirom na isplatu prošle godine, a o isplati ove godine odlučivat ćese na skupštinama), a neke su isplatile i predujme. Neznam… možda treba imati oboje…

I'LL BE BACK

ja sam uletio dijelom u ernt u petak,cekat cu dividendu koja ce biti iskljucivo za reinvestiranje,jer po meni je sve jeftino u ovom trenutku…

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......

Zašto si uvjeren da će ove godine uopće biti dividende u ERNT. Zbog prijašnjih godina isplate dividende? Zbog toga što smatraš da će isplata dividende ojačati položaj tvrtke na TK? Zbog dodatnog smanjenja nominale? Stvarno me zanima zašto oni koji očekuju dividendu mogu biti tako sigurni u isplatu iste..



– koji su Vaši prijedlozi ?????????????

– I love this game.
Pozdrav !

Ja bih kupovao firme u sektorima koje kriza neće osobito pogoditi, a čiji Mcap je svejedno pao. Firme koje su prije 50 godina radile ono što će i sljedećih 50. Firme koje su ujedno i jak brand i nemaju apsolutno nikakvu konkurenciju, te su besprijekorne prema S.W.A.T analizi. Firme koje unazad 5 godina imaju izuzetan povrat na kapital i kontinuirano povečanje glavnice bez korištenja velike poluge. Firme koje unutar svog MSH povećavaju sales i koje rade na povećanju MSH u segmentima u kojima (još) nisu apsolutni lider. Firme koje u proizvodnim procesima koriste nisku tehnologiju. To zapravo nisu firme nego firma, jer samo je jedna takva. To je za neku konzervativnu varijantu.

Za malo agresivniju varijantu, kupovati konjukturne firme sa umjerenom do velikom polugom koje je tržište unazad nekoliko mjeseci brutalno kaznilo i svelo na cjenovne razine ima/nema firme. Kupnjom takvih firmi po ovim cijenama vi se kladite na činjenicu da firma neće bankrotirati. Kupnjom takvih firmi po ovim cijenama vaša je formula sljedeća:

IF bankrot
then total loss
IF bankrot=not
then bogaćenje

I na kraju nešto od retaila ili energetike. To se naprosto mora imati.

E da… i kupite malo đubriva. To će se jednog dana morati prodati, ali i ući u rat sa sindikatom. Sindikati možda izgube ako ih se dobro podmaže. A onda ti isti sindikalni vođe moraju podmazat vojsku igrača bellota da ne okupiraju ceste. Tu će dakle biti dvostrukog podmazivanja, tj. exponencijalnog troška podmazivanja. Ipak… bilo bi tu računice za strpljive.

s poštovanjem

Vaš Guverner.

[/quote]
s obzirom da je ovo tema best buy, navođenje imena se ne uzima za zlo tj. kao navlakuša……pa…..možete li kolega i navesti koje su to konkretno firme na koje ste mislili u svom postu?
hvala.


vlad hvatas ljude po temama za rukav….evo jesam ti rekao,jesam ti rekao… kad ce atpl na 200


neće u ovom điru.
ali, hoće…90% šanse.
vjerojatno na dnu marketa.
[/quote]

Uz ovakve vozarine,90% šanse je da se to ne dogodi.Što se babi tilo, to se babi snilo. [rolleyes]
[/quote]
a je li, biseru, kupuješ dionice vozarinama ili kunama, kak ti ime veli?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

POBUNA DOMAĆIH TVRTKI ZBOG VELIKOG PADA VRIJEDNOSTI DIONICA
Todorić s burze skida Agrokorove dionice
Autor Snježana Mlinarević

Ivica Todorić skinuo bi s burze barem one dionice koje imaju mali ‘free float’ i već je uputio takav zahtjev Zagrebačkoj burzi
Foto: Patrik Macek

Financijska kriza koja je najprije slomila Zagrebačku burzu pretvorila ju je u njezinu suprotnost. Drastično smanjena vrijednost dionica, i do 90 posto, smanjila je i dovela do aspurda vrijednost i tržišnu kapitalizaciju tvrtki koje kotiraju na Zagrebačkoj burzi.

Pervan: Loše za male dioničare

Todorić smanjio plaće menadžerima 10 posto

Burza i aktivnosti na njoj trenutačno se temelje samo na jednom parametru – nedostatku kapitala kod ulagača, i to malih, jer su se veliki povukli silom prilika u državne vrijednosne papire. Ceh su platile dionice svih tvrtki bez iznimke, velike, male, dobre, loše…

Takav razvoj događaja zabrinuo je vlasnike i uprave kompanija koji tvrde da im burzovna kotacija osim troškova donosi samo izravnu štetu – iskrivljenu i lažnu sliku vrijednosti poduzeća, pad rejtinga i loš imidž kod kreditora.

Erupcija nezadovoljstva
Nastupila je prava erupcija nezadovoljstva, a burzi se upućuju zahtjevi da se njezine dionice delistiraju sa ZSE. Takav zahtjev uputio je Ivica Todorić čijih šest tvrtki kotira na ZSE – Jamnica, Ledo, Konzum, Belje, Tisak i Zvijezda. U Agrokoru kažu da cijene dionica nemaju veze s vrijednošću poduzeća koja su i 2009. godinu započela rastom prihoda.

U potpuno suprotnom smjeru krenule su cijene dionica, pa Agrokor hoće povući iz kotacije barem one tvrtke koje imaju mali “free float”, od nekoliko postotaka dionica u trgovanju. O sličnom potezu razmišlja i Ericsson Nikola Tesla, brodarske kompanije, građevinari… Već prije to je zatražilo Belišće i još neke tvrtke. Bijeg od burze na kojoj su se svi voljeli gledati samo do prije godinu dana sada je masovan trend.

Nema pravilnika
Neki to ne mogu učiniti, ako ni zbog čega drugog, onda zbog IPO-a kojim su privukli nove dioničare. Emil Tedeschi, predsjednik uprave Atlantic grupe, kaže da on ostaje na burzi, i to u najzahtjevnijoj prvoj kotaciji, bez obzira na to što ni cijena njegove dionice ne daje pravu sliku stanja. Atlantic grupa ima tisuće malih dioničara i osjeća odgovornost prema njima redovitim izvještavanjem.

Novi zakon o tržištu kapitala omogućuje tvrtkama delistiranje jer su one silom zakona (a to su sve s najmanje 30 milijuna temeljnog kapitala i 100 dioničara) bile prisiljene ući u posebnu JDD kotaciju. Ta obveza iziskivala je promptno izvješćivanje burze o poslovnim rezultatima, odlukama nadzornih odbora, prodaji dionica… Novi zakon ukida takvu obveznost, ali još nema pravilnika burze i Hanfe koji bi omogućio bijeg tvrtki s burze.

A kako se zahtjevi množe, čini se da će biti sve manje žurbe u vezi s pravilnikom. Ipak, službenim delistiranjem dionice neće nestati s burze, njima će dioničari i dalje trgovati, ali uz puno manje informacija.

Uz to, komplicira se puno toga, od fondova do mirovinaca koji imaju posebna pravila za ulaganje, a ona ne poznaju dionice koje su same tvrtke delistirale. Burza i Hanfa morale bi imati pune ruke posla zbog tog problema jer je očito da je tržište kapitala u posljednjih godinu dana, čak i ako izuzmemo rušilački utjecaj svjetske krize, zapušteno i nepripremljeno za nove izazove.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

best sellers: skoro pa sve [bye]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ovaj članak djeluje totalno besmisleno i nepovezano i ne vjerujem ni malo da svi oni žele delistirati dionice s burze! Možda je Todorić tako nešto i zatražio za 2 njegove firme s malim free floatom, ali ovaj pokušaj novinarskog senzacioanlizma je za svaku osudu jer je kao pala vrijednost dionica pa će ih frustrirani većinski dioničari maknuti s burze? ili samo iz redovne kotacije u usporedno tržište? meni s čini da Mlinarevićka nema pojma što piše. [bye]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Poštovana kolegice Ivana 7

SRETAN VAM DAN ŽENA

naravno i svim ostalim kolegicama. [thumbsup]

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....

Jel bi se isplatilo kupovati Finvest, čujem da se sprema izdašan predujam dividende?

Ima li tko kakve informacije o prošlim dividendama?

Hvala

Za šaku dijamanata !

– može se i tu, nije potrebna velika pamet, ali treba rizikirati.
– ali za veliku većinu Vas je izgleda najbolja općina ili županija i tamo slagati karte na komp.

– evo ja sam prošli mjesec imala oglase u puno novina.
– primam dva djelatnika, plaća u brutu 20.000kn ,
– u netu to bi moglo biti cca 15.500kn .

– pa i nisam dobila previše molbi za posao.
– a sada me očekuje onaj najgori dio koji do sada nikada nisam radila.
– razgovori,
– e već sam imala dosta urgencija, kako mi pronađu tel. brojeve namam pojma ali pronađu.
– e za taj posao me ne zanima nikakva veza, i nitko neće biti primljen preko veze već će utjecati sama stručnost.
– jednog djelatnika sam izabrala, još mi treba jedan.
– ali kako reći netkome koga bi taj posao zbilja spasio, Vi nemate šanse za ovaj posao, više sreće drugi put.

– I love this game.
Pozdrav !

Zanima me nes vise o tom poslu, o kakvom se radnom vremenu radi, kakav je team, koje su mogucnosti..? Jel moze malo vise detalja..? Unaprijed hvala na brzom i egzaktnom odgovoru, moze i pp.


Kad Vas navečer čitam,prvo što ujutro napravim je da upalim teletext i pogledam da li je negdi zaratilo,ima li potresa,cunamija i tome slično i tek onda prolazim kroz vrata.

– evo jučer ti se desio cunami na Todex dionicama.
– i sada čekamo da vidimo koliki će to uzrokovati potres dionica u ponedjeljak.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close