Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Inverter ja sam gledao na TV Polančeca da branitelji(radnici) Đura Đakovića neće moći kupiti dionice po povlaštenim uvjetima jer im je rok za kupnju odavno prošao, mislim da nije prošlo mjesec dana branitelji su dobili dionice ddjh po 30 kn, možemo pričati o koalicijskom sporazumu gdje nema odustajanja od ZERP-a ot ome više nitko ne priča bilo pa prošlo. Nažalost takve se stvari događaju i događat će se i ubuduće

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Prodal bu Fetty sve kaj ima čim mu se gaće počnu tresti. A s obzirom na veličinu Fettyjevih gaća gore bude nego potres v Dubrovniku tam negde 60-tih ili kad je više bil
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

vlad hvatas ljude po temama za rukav….evo jesam ti rekao,jesam ti rekao… kad ce atpl na 200


neće u ovom điru.
ali, hoće…90% šanse.
vjerojatno na dnu marketa.
[/quote]

Uz ovakve vozarine,90% šanse je da se to ne dogodi.
Što se babi tilo, to se babi snilo. [rolleyes]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Obično čitam i malo komentiram ,ali ovo moram !
Volija bi da mi objasnite na koliko bodova Vi to očekujete crobex ?
10,20,30 bodova ili …..
Čoviče otkad sam uša na burzu ona pada!
Pa dokle više jbt?
Po Vama minjat ću dionicu ht-a za 10 jaja ili ….
Znam da je sr…svuda ,ali šta je previše,previše je.
Ima li tko malo optimizma u sebi ili je stvarno situacija takva da je trebamo ovako doživljavat?
Kad Vas navečer čitam,prvo što ujutro napravim je da upalim teletext i pogledam da li je negdi zaratilo,ima li potresa,cunamija i tome slično i tek onda prolazim kroz vrata.
Mislim da je sazrilo vrime da s ovim što mi je ostalo uđem do kraja,jer nema logike da ću ht
minjat za 10 jaja ,jer u tom slučaju neće biti jaja !
Ugodan Vam ostatak večeri i molim malo više optimizma .
Pozdrav,
Ribar

Ne bojte se za dionicu HT-a, pa pogledajte samo kolika je dividenda.

Za šaku dijamanata !


Po Vama minjat ću dionicu ht-a za 10 jaja ili ….
Znam da je sr…svuda ,ali šta je previše,previše je.
Ima li tko malo optimizma u sebi ili je stvarno situacija takva da je trebamo ovako doživljavat?

– evo ja već sada za neke svoje dionice ne mogu dobiti tih deset jaja,
– jer ne postoji ni ona minimalna kupnja za jednu kunu.

– ja imam i previše oprimizma u sebi,
– u petak sam i nadokupila malo HT-a,
– kalkuliram kako će u ponedjeljak doći svježi novac na burzu (dividenda HT-a).
– e sada gdje će taj novac završiti ????
– do sada je jako slabo završavao na burzi,
– švabeće ga iznjeti preko grane,
– a mali 69 x 12,8 = 883,20kn, pa što će tu oni reinvestirati, lova za jedan šoping,
– fondovi, treba im keš za kupnju državnih obveznica,
– i gdje sada tu vidite lovu koja će doći na burzu.

– a stvarno bi bilo pametno reinvestrirati tu lovu,
– samo je veliko pitanje koliko u ovoj zemlji ima pametnih ???

– I love this game.
Pozdrav !

Kalkulacije i špekulacije.

– u ponedjeljak mi dolazi relativno velika lova od HT-a.
– tržište je zbilja previše palo, ma može to i još dolje ali sada bi po meni trebao uslijediti jedan odbijenac.

– e sada, biti u kešu i čekati, sada kada dolaze dividende, teško vjerovatna varijanta za mene.
– ići na sigurno kupiti HT po ovim cijenama i skupiti sigurni ostatak dividende na HT 17,20kn ili 8,39% što i nije tako malo.
– ali HT će i pasti za isplaćeni iznos dividende,
– znači investicija iz šupljeg u prazno.

– ili druga varijanta, kupovati ostale diovidendne dionice i skupiti dividendu u ova dva mjeseca,
– po meni bi nekako najbolje bilo skupiti i drugi dio dividende HT, te onda s tom dividendom uću u dionice na kojima se još može skupiti dividenda, ali po datumima će biti jako teško.
– koji su Vaši prijedlozi ?????????????

– I love this game.
Pozdrav !


– koji su Vaši prijedlozi ?????????????

– I love this game.
Pozdrav !

Ja bih kupovao firme u sektorima koje kriza neće osobito pogoditi, a čiji Mcap je svejedno pao. Firme koje su prije 50 godina radile ono što će i sljedećih 50. Firme koje su ujedno i jak brand i nemaju apsolutno nikakvu konkurenciju, te su besprijekorne prema S.W.A.T analizi. Firme koje unazad 5 godina imaju izuzetan povrat na kapital i kontinuirano povečanje glavnice bez korištenja velike poluge. Firme koje unutar svog MSH povećavaju sales i koje rade na povećanju MSH u segmentima u kojima (još) nisu apsolutni lider. Firme koje u proizvodnim procesima koriste nisku tehnologiju. To zapravo nisu firme nego firma, jer samo je jedna takva. To je za neku konzervativnu varijantu.

Za malo agresivniju varijantu, kupovati konjukturne firme sa umjerenom do velikom polugom koje je tržište unazad nekoliko mjeseci brutalno kaznilo i svelo na cjenovne razine ima/nema firme. Kupnjom takvih firmi po ovim cijenama vi se kladite na činjenicu da firma neće bankrotirati. Kupnjom takvih firmi po ovim cijenama vaša je formula sljedeća:

IF bankrot
then total loss
IF bankrot=not
then bogaćenje

I na kraju nešto od retaila ili energetike. To se naprosto mora imati.

E da… i kupite malo đubriva. To će se jednog dana morati prodati, ali i ući u rat sa sindikatom. Sindikati možda izgube ako ih se dobro podmaže. A onda ti isti sindikalni vođe moraju podmazat vojsku igrača bellota da ne okupiraju ceste. Tu će dakle biti dvostrukog podmazivanja, tj. exponencijalnog troška podmazivanja. Ipak… bilo bi tu računice za strpljive.

s poštovanjem

Vaš Guverner.

I'LL BE BACK



– koji su Vaši prijedlozi ?????????????

– I love this game.
Pozdrav !

Ja bih kupovao firme u sektorima koje kriza neće osobito pogoditi, a čiji Mcap je svejedno pao. Firme koje su prije 50 godina radile ono što će i sljedećih 50. Firme koje su ujedno i jak brand i nemaju apsolutno nikakvu konkurenciju, te su besprijekorne prema S.W.A.T analizi.

[/quote]

Misliš na SWOT valjda?

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Meni je najvažnije da firma daje dividendu. U ova krizna vremena dividenda pomaže prebroditi osnovne životne troškove a rast dionica doći će kasnije. Dividenda dolazi direktno na račun pa u đep.

Po meni DIVIDENDA je NAJVAŽNIJA.

Ako imate kakva saznanja o budućim dividendama molim da mi pošaljete obavijest o tome putem privatnih poruka.

Hvala

Za šaku dijamanata !




– koji su Vaši prijedlozi ?????????????

– I love this game.
Pozdrav !

Ja bih kupovao firme u sektorima koje kriza neće osobito pogoditi, a čiji Mcap je svejedno pao. Firme koje su prije 50 godina radile ono što će i sljedećih 50. Firme koje su ujedno i jak brand i nemaju apsolutno nikakvu konkurenciju, te su besprijekorne prema S.W.A.T analizi.

[/quote]

Misliš na SWOT valjda?

[/quote]

Da, greška.Ovo su specijalci [lol]

I'LL BE BACK


Da, greška.Ovo su specijalci [lol]

S tom analizom se susretneš kad si bio nestašan na burzi [smiley]
Inače dobar originalan post [thumbsup]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close