Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kad se već piše o multiplikatorima zanimljivo da se kod nas najviše gledaju P/E, P/B i P/S….
Ne kažem da nemaju važnost, ali ja bi ih osobno stavio na 2. mjesto…Meni je oduvijek bio najintersantniji ROE…

– ma sada se gleda ima li firma novca na računu da taj novac pokrije i cijenu dionice.
– ili da je cijena firme 10% njene realne vrijednosti.

– samo bih ipak preporučila oprez na punoooo dionica.
– čuvajte se bankrota.
– ali ova naša burza je zbilja čudna, jedna firma je i službeno išla u stečaj a njome se i dalje trguje,
– e sada tko je tu blesav ??????

– po meni ako se ulaže u dionice to moraju biti firme,
– na koje ova kriza neće puno utjecati,
– koje i u ovoj krizi pozitivno posluju i zarađuju,
– dijele izdašne dividende.

– kod nas ima i takvih firmi,
– cijena njihovih dionica je pala jer je palo i sve drugo,
– zbilja bi mi bilo drago kada bi ova tema krenula u tom smijeru,

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
ingra?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!




Kad se već piše o multiplikatorima zanimljivo da se kod nas najviše gledaju P/E, P/B i P/S….
Ne kažem da nemaju važnost, ali ja bi ih osobno stavio na 2. mjesto…Meni je oduvijek bio najintersantniji ROE…

– ma sada se gleda ima li firma novca na računu da taj novac pokrije i cijenu dionice.
– ili da je cijena firme 10% njene realne vrijednosti.

– samo bih ipak preporučila oprez na punoooo dionica.
– čuvajte se bankrota.
– ali ova naša burza je zbilja čudna, jedna firma je i službeno išla u stečaj a njome se i dalje trguje,
– e sada tko je tu blesav ??????

– po meni ako se ulaže u dionice to moraju biti firme,
– na koje ova kriza neće puno utjecati,
– koje i u ovoj krizi pozitivno posluju i zarađuju,
– dijele izdašne dividende.

– kod nas ima i takvih firmi,
– cijena njihovih dionica je pala jer je palo i sve drugo,
– zbilja bi mi bilo drago kada bi ova tema krenula u tom smijeru,

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
ingra?
[/quote]

[tongue] uzeo si mi riječ iz usta …

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Kad se već piše o multiplikatorima zanimljivo da se kod nas najviše gledaju P/E, P/B i P/S….
Ne kažem da nemaju važnost, ali ja bi ih osobno stavio na 2. mjesto…Meni je oduvijek bio najintersantniji ROE…

Kod ocjene ROE treba biti oprezan. Problem je što se snjim može manipulirati.
Naime, ROE se može dizati zaduživanjem a to baš i nije dobro za tvrtku (ovisi do koje razine).
Najsvježiji primjer ti je GM, dizali su ROE (dioničari prezadovoljni) pukim zaduživanjem dok nisu došli do participiranja u post-TARP-u.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

ROA,ROE,NPM,PE sve je bitno, ja gledam zadnjih par izvještaja i pratim šta se zbiva sa zalihama dugovanjima ,potraživanjima te EPS te na osnovu tih podataka pokušavam odrediti da li je firma OK.


ingra?

Zar nisu upravo dobili nekakav novi kredit? Jer ako im banka da novce teško da su u stečaju, mada sve je moguće [sad]

Mean people suck and nice people swallow!



Moja analiza na Kosn-u je i više nego kvalitetna.
Jer upravo jednostavne stvari daju i najbolje rezultate, dividenda od 18 ili 20% je bolja od Ht-ove …

– moj savjet Vam je zbilja bio dobronamjeran,
– imam poluinformaciju kako bi neka firma s početnim slovom "K" mogla bankrotirati.
– kažem poluinformacija, zbog toga niti ime ne navodim.
– savjet, dodatno potražite i provjerite informaciju.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Pa kolegice, ja sam vama dao primjere također samo vi selektivno čitate, i zato ne vidite big pikčer.

Unicredit u banani, Dojče telekom u banani. Kaj bi zaba i ht propali.
Zaba još možda, ali samo teoretski, al ht?
Pa kaj ga kupujete ak mu je vlasnik u komi?
Znam, reći ćete, ustvari nećete, jer ne razmišljate tako, da to nije za usporedbu, pa da i nije isto kako ja ne razumijem zašto bi kosn propao, kad končar ima u njemu kojih 50-ak posto.
Ovakve nebuloze kakve vi pišete ne razumijem, nije da vrijeđam, ali vi ste kolegica ekonomistica pa bi trebali bolje znate od drugih "laika" ovdje.
Kosn ako končar od na čapter 11, neće propasti nego će ga otkupiti ekipa koja ga i sad vodi, po diskontnoj cijeni. I to je to. Ne shvaćam da ak končar "propadne" pa kao i sve kompanije vani, kao što se vidi će prodavati sve kaj je višak, kaj nije kor biznis. Kužite? A i kolko sam pročitao izvješća oni imaju fine rezervi lovice na računu, kaj nije to jedan od vaših uvjeta ta "dobru dionicu" keš na računu i 20% dividenda?????
Može kakvo mišljenje o tome? I molim razlog propadanja kosn, ne končara ili države, o tome možemo otvoriti novu raspravu.

Kako me ne znaš ivana7 ? Pa sjedio sam iza tebe.Nisi valjda promijenila spol.

Javi se na kućni.

Za šaku dijamanata !



Kad se već piše o multiplikatorima zanimljivo da se kod nas najviše gledaju P/E, P/B i P/S….
Ne kažem da nemaju važnost, ali ja bi ih osobno stavio na 2. mjesto…Meni je oduvijek bio najintersantniji ROE…

Kod ocjene ROE treba biti oprezan. Problem je što se snjim može manipulirati.
Naime, ROE se može dizati zaduživanjem a to baš i nije dobro za tvrtku (ovisi do koje razine).
Najsvježiji primjer ti je GM, dizali su ROE (dioničari prezadovoljni) pukim zaduživanjem dok nisu došli do participiranja u post-TARP-u.
[/quote]

Iako mi nije bila namjera razglabati o ovom, ali ajde…Ovo što si napisao je sasvim jasno…Za dobar primjer ne treba tražiti firmu preko bare već je imaš i tu kod nas. Konzum….
No, jasno je da ne treba gledati samo ROE ako su ostali multiplikatori zabrinjavajući….
No, ono što sam htio reći je da ako su ostali u nekim granicama normale, ja osobno ću uvijek prvo pogledati ROE…

@sjedilica

se sjećate, madmazel, kak sam rekel da bu ingra išla na 35 kad je bila 120-130?
još malo.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


[

Gospodine Flyer jeste li Vi možda moj stari profesor geografije iz srednje škole. Vrlo ste mu slični.

Pozdrav ako jeste od Vlade ( 3b )

Za šaku dijamanata !


@sjedilica

se sjećate, madmazel, kak sam rekel da bu ingra išla na 35 kad je bila 120-130?
još malo.


vlad hvatas ljude po temama za rukav….evo jesam ti rekao,jesam ti rekao… kad ce atpl na 200 ??????

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



@sjedilica

se sjećate, madmazel, kak sam rekel da bu ingra išla na 35 kad je bila 120-130?
još malo.


vlad hvatas ljude po temama za rukav….evo jesam ti rekao,jesam ti rekao… kad ce atpl na 200 ??????
[/quote]
neće u ovom điru.
ali, hoće…90% šanse.
vjerojatno na dnu marketa.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close