Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako nije tajna koliko je koštalo i imate li kontakt tog kucila.

Hvala

Može i putem privatne poruke.

Za šaku dijamanata !


Generale jesi li to ti

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Koji Edo ? Ja sam Vlado i točno je da sam oko pedesetice.


Nisam mislio na Vas kada sam rekao Edooo, vec sam mislio na nekog drugoga, no nije bitno…

@nikson

Kolega, vi ste izbjegavali sate drukanja i sada vam je krivo? [lol]
[/quote]
majka?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Nisam čitao knjigu. Pa imam naka pitanja.

Tržište kapitala, i ekonomska situacija, su se dosta promjenile od Kolovoza 2008-e. Pitanje je koliko te valuacije imaju smisla danas u situaciji koja je bitno drugačija od one koja je bila u vrijeme pisanja knjige? Možda bi metodologija mogla biti zanimljiva.

Usporedba američkih i hrvatskih pokazatelja može biti zanimljiva, ali nevjerujem da je osobito korisna. Radi se o zemlji koja ima 80 puta više stanovnika nego Hrvatska, površinski je neusporedivo veća, ima potpuno oprečnu strukturu stanovništva, neusporedivo veću produktivnost…

[/quote]

Vjeruj mi, neke naše tvrtke nisu niti u svjetskim razmjerima nekonkurentne. Tako kažu brojevi. Naravno da je dinamika kretanja kapitala nepredvidiva (kako vani tako i kod nas), ali moraš priznati da je 5 godina uspoređivanja rezultata dovoljno dug period za neke zaključke. Likvidnost nam je značajno pala i time deformirala pojam o vrijednostima, a da imamo i ovdje vrijednih tvrtki može se vidjeti iz raznih pokazatelja. Osim toga, nedavno je predsjednica uprave Eriksona dobila nagradu u Wall streetu, Švedski fondovi hvale Atlantik grupu i sl. Više nas cijene vani nego mi sami.
Ovo nije poziv na kupnju ili prodaju navedenih tvrtki nego samo djelić recentnih dešavanja.

[/quote]

Nisam rekao da u su sve američke firme bolje od hrvatskih niti sam rekao da u Hrvatskoj nema dobrih firmi. Ono što sam rekao je da nema osobite koristi od uspoređivanja američkih i hrvatskih firmi. To su dvije ekonomije koje imaju malo toga zajedničkog. U Hrvatskoj consumer protection praktično ne postoji pa su neke firme u ogromnoj prednosti u odnosu na američke, banke recimo. Onda recimo hrvatska nema efikasne instrumente borbe protiv monopola, pa su mnoge hrvatske monopolističke kompanije u puno boljoj situaciji nego američke.
Ja osobno ne vidim velike koristi od uspoređivanja ZABA-e i CITI banke, INA-e i Chevrona, ATGR i Pepsi, Konzuma i Wall-Marta, ili Končara i GE.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ako nije tajna koliko je koštalo i imate li kontakt tog kucila.

Hvala

Može i putem privatne poruke.


Nemam, izgubio sam mu svaki kontakt, mozda ovo cita pa se javi na P.M., sigurno je tu medu nama.

@Vlad1111

Nije majka ili ti ga Majka, taj nas Edo je negdje viden oko velikog rafinerijskog centra Sisak…

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Evo i mene, odakle da počnem najprije ozbiljne informacije, a potom ću se pozabaviti zahebancijama kojih ste tu dosta nadrobili.

– evo nema više u indexu,
– KORF ili ti ga neki Dom,
– TEHNIKA,
– HIDROELEKTRA,
– DIOKI
– KONZUM,

– evo kako sada razmišlja jedna neinteligentna investitorica,
– te dionice više nisu u indexu jednostavno zato jer kod istih ima nekih nedostataka,
– sada će svi fondovi i svi oni koji kupuju dionice po tom indexu prodavati nabrojene dionice.
– najžalosnije je to što pojedinci upravo na ovoj temi drukaju na neke od gore spomenutih dionica,
– sada se ova tema treba odvrtiti malo nazad i vrlo lako je pronaći drukere.

– pročitajte što sam ne tako davno tu pisala Vladu za HDEL,
– ili nekim drugima za KORF ili TEHN,

– evo imate i jedan cijeli forum koji se zove Mojnovac, ali sva ta ekipa i tu piše,
– pa tamo zbilja nema niti jedan lik koji nije kupio KORF,
– ne da mi se nabrajati, ali to su zbilja brojne i brojne navlakuše od SLDM, MMTZ,……..

– I love this game.
Pozdrav !

Ali neke dionice i ulaze u crobex.

– KRAŠ.

– o toj dionici Vam zbilja puno više od mene zna moj virtualni prijatelj Mig.
– slobodno ga pitajte jer spada u pozitivne drukere.

– I love this game.
Pozdrav !

Kolegice Ivana, ako neke dionice više nisu u sastavu Crobexa to znači da ne udovoljavaju uvjetima.
Iako, možemo vidjeti da su u USA odlučili promijeniti uvjete kotacije da bi dionica Citi ostala u sastavu indexa, unatoč tome što (cijena pala 85% ove godine) se trguje ispod jednog dolara po dionici.

A inače ticker Tehnike nije TEHN nego THNK.


Kolegice Ivana, ako neke dionice više nisu u sastavu Crobexa to znači da ne udovoljavaju uvjetima.
A inače ticker Tehnike nije TEHN nego THNK.

– ja ti tu ipak nemam pojma o puno stvari.
– pa naglasila sam i stavila akcent na ono neinteligentna investitorica.
– a i za tehniku sam još prije psala kako zbilja nemam pojma.

– I love this game.
Pozdrav !

Morate malo pripaziti jer vam se inače može desiti da kupite CRAL umjesto CRLL.

Evo ja i danas do banke.

– volim se šetati.
– desetak dana nisam provjeravala svoje račune.
– pitam stanje ??????
– kad ono ugodno se iznenadim ,
– dvije uplate,
– jednu jedna firma gdje imam dosta dionica,
– a nigdje nisam pročitala kako nešto daju,
– evo sada sam vrtila na ZSE novosti i opeta ništa.
– a druga uplata pitam ja ?
– pa to ste Vi sami uplatili 11.000kn ,
– zaboravila ja na to, dobila na kocki i dio stavila na banku.

– ne pitajte me jer Vam neću reći koja je to firma.
– za razliku od Vas ja nikada ne drukam na svoje dionice.

– I love this game.
Pozdrav !


Evo ja i danas do banke.

– volim se šetati.
– desetak dana nisam provjeravala svoje račune.
– pitam stanje ??????
– kad ono ugodno se iznenadim ,
– dvije uplate,
– jednu jedna firma gdje imam dosta dionica,
– a nigdje nisam pročitala kako nešto daju,
– evo sada sam vrtila na ZSE novosti i opeta ništa.
– a druga uplata pitam ja ?
– pa to ste Vi sami uplatili 11.000kn ,
– zaboravila ja na to, dobila na kocki i dio stavila na banku.

– ne pitajte me jer Vam neću reći koja je to firma.
– za razliku od Vas ja nikada ne drukam na svoje dionice.

– I love this game.
Pozdrav !


aaa skužila si na vrijeme hehe:-)
Dobro je da si ispravila jer ispalo je malo čudno..i već sam se zapitao..koji..??

sijem žito raste grahorica

New Report

Close