Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zato kaj si od ove teme odavno napravila sprdacinu pa nema nikakvog smisla bilo kakva konstruktivna rasprava.

– ma je li molim te ???????
– kada sam ja na nekom putovanju ili ne pišem po mjesec ili dva a ima takvih perioda,
– to su periodi kada se ne bavim dionicama jer se ništa značajnog ne događa na tržištu,
– e gdje ti je onda ova tema, na kojim stranicama 12 – 15 .
– i što misliš koliko njih me mrzi jer na ovoj temi ne prolazi nikakvo drukanje.
– tema ti je sasvim slobodna, samo daj napiši nešto kvalitetno,
– ali najdraže vam je dijeliti jedinice na ovoj temi.

– eno imate i stručnu temu TA.
– čast izuzecima, ali kako se crtaju grafovi po osobnim potrebama pa to je smijurija.

– I love this game.
Pozdrav !



Zašto Vas je strah predložiti Best buy dionicu ?

– vidite i sami kako ovdje zbilja ne prolaze nikakva drukanja,
– ali ako je prijedlog dobar zbilja se ne morate bojati neke moje interne kontrole,
– zašto se zajedno ne bi potrudili naći te best buy dionice.
– ali samo uz jednu kvalitetnu analizu.

– I love this game.
Pozdrav !


Evo prijedlog za ulaganje u znanje. Knjiga "Tajne tržišta kapitala" od prof.dr.sc. Vinka Belaka i dr.sc. Željane Aljinović Barać. Govori se o BEX indeksu (Business Excellence)… itd.
Obrađeno je 250 tvrtki u Hrvatskoj (osim financijskih institucija banke i osiguranja), dakle sve što imalo vrijedi na domaćem tržištu. Podaci su ažurirani do kolovoza 2008 godine.
Ono što je interesantno za temu best buy, u knjizi se zove UMI (ulagateljski multiplikator). Ono što je nevjerovatno jedna tvrtka ima UMI 166,51 što znači za uloženih 1.000 kuna prodajom se dobilo 166.510 kuna [smiley] na rok od 5 godina!
Zatim zanimljivo je pogledati usporedbu po djelatnostima hrvatskih i američkih pokazatelja P/B i ROE.

Knjiga je malo skuplja nego inače jer je to ipak mali leksikon ulaganja u RH.
E, sad kome je skupo čitajte forum [lol] [lol] [lol]
[/quote]

Nisam čitao knjigu. Pa imam naka pitanja.

Tržište kapitala, i ekonomska situacija, su se dosta promjenile od Kolovoza 2008-e. Pitanje je koliko te valuacije imaju smisla danas u situaciji koja je bitno drugačija od one koja je bila u vrijeme pisanja knjige? Možda bi metodologija mogla biti zanimljiva.

Usporedba američkih i hrvatskih pokazatelja može biti zanimljiva, ali nevjerujem da je osobito korisna. Radi se o zemlji koja ima 80 puta više stanovnika nego Hrvatska, površinski je neusporedivo veća, ima potpuno oprečnu strukturu stanovništva, neusporedivo veću produktivnost…

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Nisam čitao knjigu. Pa imam naka pitanja.

Tržište kapitala, i ekonomska situacija, su se dosta promjenile od Kolovoza 2008-e. Pitanje je koliko te valuacije imaju smisla danas u situaciji koja je bitno drugačija od one koja je bila u vrijeme pisanja knjige? Možda bi metodologija mogla biti zanimljiva.

Usporedba američkih i hrvatskih pokazatelja može biti zanimljiva, ali nevjerujem da je osobito korisna. Radi se o zemlji koja ima 80 puta više stanovnika nego Hrvatska, površinski je neusporedivo veća, ima potpuno oprečnu strukturu stanovništva, neusporedivo veću produktivnost…

[/quote]

Vjeruj mi, neke naše tvrtke nisu niti u svjetskim razmjerima nekonkurentne. Tako kažu brojevi. Naravno da je dinamika kretanja kapitala nepredvidiva (kako vani tako i kod nas), ali moraš priznati da je 5 godina uspoređivanja rezultata dovoljno dug period za neke zaključke. Likvidnost nam je značajno pala i time deformirala pojam o vrijednostima, a da imamo i ovdje vrijednih tvrtki može se vidjeti iz raznih pokazatelja. Osim toga, nedavno je predsjednica uprave Eriksona dobila nagradu u Wall streetu, Švedski fondovi hvale Atlantik grupu i sl. Više nas cijene vani nego mi sami.
Ovo nije poziv na kupnju ili prodaju navedenih tvrtki nego samo djelić recentnih dešavanja.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..


Zašto Vas je strah predložiti Best buy dionicu ?

– vidite i sami kako ovdje zbilja ne prolaze nikakva drukanja,
– ali ako je prijedlog dobar zbilja se ne morate bojati neke moje interne kontrole,
– zašto se zajedno ne bi potrudili naći te best buy dionice.
– ali samo uz jednu kvalitetnu analizu.

– I love this game.
Pozdrav !


ATPL, drugih imam puno više, ali ova je hiperkvalitetna i dovoljno likvidna

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Kad se već piše o multiplikatorima zanimljivo da se kod nas najviše gledaju P/E, P/B i P/S….
Ne kažem da nemaju važnost, ali ja bi ih osobno stavio na 2. mjesto…Meni je oduvijek bio najintersantniji ROE…


Kad se već piše o multiplikatorima zanimljivo da se kod nas najviše gledaju P/E, P/B i P/S….
Ne kažem da nemaju važnost, ali ja bi ih osobno stavio na 2. mjesto…Meni je oduvijek bio najintersantniji ROE…

Prijatelju mislim da je u ovim vremenima najbitnija struktura dioničara.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ko danas gleda fundmente, po istima je sve potcjenjeno….No, razglabam onak općenito….


Ko danas gleda fundmente, po istima je sve potcjenjeno….No, razglabam onak općenito….


Fundamenti će biti bitni tek nakon 2q, tada će se znati u kojem smjeru plovi koji brod i koliko je u mogućnosti nositi se sa svjetskom krizom.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

– eno imate i stručnu temu TA.
– čast izuzecima, ali kako se crtaju grafovi po osobnim potrebama pa to je smijurija.

– I love this game.
Pozdrav !

Anonimno, 05.03.2009. u 09:07
da da…. [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Gospodine MatijLalic.

– stvarno mi je drago da ste se upustili u jednu ozbiljnu naučnu raspravu.
– ali Vaša računica jednostavno ne drži vodu.

– u toj korporaciji, u kojoj je i ta dionica jednoj dividendnoj dionici ili ti firmi ide jako loše, što više nalaze se pred bankrotom.
– ili np. onaj Simens, on daje najveću dividendu, ali nema kupnje, jer će svi mali dioničari biti izbačeni iz firme s nekom smiješnom cijenom dionice.
– zbog toga zbilja treba pripaziti i koje dionice se kupuju,
– jer nekada su živo smeće i one koje nose 10-20% dividende.

– a moja analiza na HT-u je i više nego kvalitetna.
– jer upravo jednostavne stvari daju i najbolje rezultate.
– zbog toga je i ta analiza tako jednostavna.

– I love this game.
Pozdrav !

Gospođo Ivana od 7

idemo redom….

Nije ovo nikakva naučna rasprava, bar ne za mene.

Velite da toj korporaciji ide loše, ja kažem odlično.
Primjeri, unicredit, dojče telekom itd. Znači moji primjeri su kao i vaši, ako želite više uđite u dubinu, a ne paušalne ocjene. Jer uvijek ima kontra primjera, koji pobijaju vaše argumente, ako ih gledamo generalno naravno, kako i vi gledate.

Zašto kažem odlično, zato što će vjerojato, pošto im treba keš-r-a, isplatiti izdašnu dividendu.
Koja će iznosoti kolko ono 15-18%, hehe, neloše ha.

Drugo, jel vi znate uopće čime se ta firma bavi. Tko su joj klijenti, ili samo ono kaj pročitate na internetu i forumima, gdje opet btw. sve treba uzeti kao laž, nažalost.

Slažem se ne treba kupovati loše dionice, al ja bi volio imati živo smeće koje bi mi donosilo 20% godišnje, pa nek smrdi do prekosutra.

I sad u vašem tonu završavam

Moja analiza na Kosn-u je i više nego kvalitetna.
Jer upravo jednostavne stvari daju i najbolje rezultate, dividenda od 18 ili 20% je bolja od Ht-ove, što znači da je po definiciji ona najbolja.
Zbog toga je i ta analiza tako jednostavna, jer me zanima samo profit, jer od populizma se ne živi.

Dobar dan. Pozdrav Ivani7 mome školskom kolegi. Zajedno smo išli u srednju. Vidim da je dosta upućen pa me zanima što misli o dionici Atlatske plovidbe jer imam neki predosjećaj.

Hvala.

Za šaku dijamanata !


Moja analiza na Kosn-u je i više nego kvalitetna.
Jer upravo jednostavne stvari daju i najbolje rezultate, dividenda od 18 ili 20% je bolja od Ht-ove, što znači da je po definiciji ona najbolja.


Pa taj toj dionici se ni ne trguje skoro, a u ovakva vremena to moze biti opasno, mozda je tada bolje ulaganje KOEI?

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

New Report

Close