Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dakle 50% HT, 50% cash. Ni Jadranka Kosor ne bi bolje.

– HT mi je puno manje od 50%,
– a ostalo je uvijek disperzija na 20-30 dionica, ovisi kako kada.
– kunskog keša nemam ni za lijek,
– jer je trenutno vrijeme za biti u dionicama, a ne u kešu.
– sutra najvjerojatnije vadim zadnje devizne rezerve.
– a možda se zaigram i s plaćama mojih djelatnika,
– to sam više puta do sada radila, i već kada mogu šteta je to ne zatrejdati.

– I love this game.
Pozdrav !


Sutra treba kupovat

– nemoj drukati.
– teška su vremena.
– to je osobna stvar svakoga investitora, ovisno o sklonostima ka rizicima i gubljenju novaca.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. np. što je s INO-m na 2.000kn.

– a dionice HT-a kupljene po današnjim cijenama za 14 mjeseci mi nose 27% ,
– a ja volim igrati na sigurno,
– ne volim danima buljiti u ovaj ekran od kompjutera i burze,
– ja sam dobro kužila što je to kamata na kamatu,
– zbilja tako jednostavno, a mnogima nedokučivo.

Očekivao sam bolji odgovor s obzirom da si noćas ostala iza 3 na forumu.

I prošle godine su ljudi računali da će zaraditi 27% na ovoj dionici pa su je plaćali 320 mislim. Ispostavilo se da su nakon 14 mjeseci -10%. Što je izuzetno dobar rezultat s obzirom kako su mogli proći da su kupovali druge dionice.

U ovom trenutku HT jeste vjerojatno najbolji pick na ZSE

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Sutra treba kupovat

Šta se to danas značajno desilo ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– nemoj drukati.
– teška su vremena.
– to je osobna stvar svakoga investitora, ovisno o sklonostima ka rizicima i gubljenju novaca.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. np. što je s INO-m na 2.000kn.

Nema drukanja – ti si rekao da je DANAS trebalo kupovat a ja kazem da treba sutra. Nis drugo



Sutra treba kupovat

Šta se to danas značajno desilo ?
[/quote]

Obrati paznju na moje sutra i tvoje danas pa vec vidjet da ti je pitanje pogresno. Kaj je bilo danas nije me briga ali sutra ocekujem da se skrkamo fino pa kome se kupuje sutra je za to dobar dan (sto naravno ne znaci da preksutra nece biti jos bolje)


– HT mi je puno manje od 50%,
– a ostalo je uvijek disperzija na 20-30 dionica, ovisi kako kada.

Ti si ko Dow Jones, i oni imaju 30 dionica. Sada mi je jasno zbog čega nemožeš spavati. Ko može zaspati sa 20-30 dionica u glavi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Sutra treba kupovat

Šta se to danas značajno desilo ?
[/quote]

Obrati paznju na moje sutra i tvoje danas pa vec vidjet da ti je pitanje pogresno. Kaj je bilo danas nije me briga ali sutra ocekujem da se skrkamo fino pa kome se kupuje sutra je za to dobar dan (sto naravno ne znaci da preksutra nece biti jos bolje)
[/quote]

Dow futures unch
S&P furures 0,01%
NAsdaq unch

duga je noć, sve je moguće

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Plan investiranja.

– to je po meni zbilja najvažnije, ali zbilja malo tko to ima.

– ovih dana s mojim zadnjim deviznim rezervama dokupljujem HT (ovisno hoće li mi cijena biti povoljna), ili 3-4 dividendne dionice koje su trenutno zbilja na niskim cijenama.
– jako brzo očekujem prvi dio HT dividende i upotrebljavam ih isto kao u prethodnoj rečenici.
– drugi dio HT dividende koji će doći tek za dva mjeseca također će ići u dividendne, ali tada zbilja treba pripaziti u kojim firmama je to moguće.
– biti će i drugih dividendi koje će također ići u dokup.
– ovo ljeto imam pravo na korištenje stambene štednje cca 250.000kn, računam kako će u ljetu biti i najniže cijene dionica pa će najvjerojatnije cijela ta suma ići na kupnju dionica HT,
– nekako sam mišljenja kako bi ti sitni novci mogli zaraditi za stan na HT-u za jedno 3-4 godine,
– a sada ovisno o amerima i stanju kod nas nekada će biti potrebni brzi zaokreti,
– tokom godine mislim izlaziti iz nekih dionica, ali sve ovisi o cijenu, te bi i ta lova završila u HT-u.

– molim Vaša iskrena mišljenja o ovome planu.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. trenutno nisam u nikakvom kreditu.
– novac koji je trnutno na burzi zbilja mi ni u nekakvoj dalekoj budućnosti nije potreban.
– svaki mjesec imam veći višak novca iz investicija koje nisu dionice, a reinvestiram ih na burzu.
– i normalno čekam stabilizaciju tržišta za uzimanje većih kredita koje bi upucala na burzu.


Očekivao sam bolji odgovor s obzirom da si noćas ostala iza 3 na forumu.

– nisam ostala, došla sam kući u 3.
– ipak je bio vikend i šteta je ne proživjeti malo život svoj, pa novce treba i trošiti.
– a uvijek prije spavanja volim pogledati kako su završili ameri i malo prolistati forum.

– a evo i tko Vam je najveći radnik na ovome forumu i tko najviše ulaže u znanje,
– gospodin Vlad,
– na listi mi je prijatelja te je na kompjuteru i u najsitnijim satima.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. pa tek Vam pravi život ide od ponoći, gdje Vi živite ?


Plan investiranja.

– to je po meni zbilja najvažnije, ali zbilja malo tko to ima.

– ovih dana s mojim zadnjim deviznim rezervama dokupljujem HT (ovisno hoće li mi cijena biti povoljna), ili 3-4 dividendne dionice koje su trenutno zbilja na niskim cijenama.
– jako brzo očekujem prvi dio HT dividende i upotrebljavam ih isto kao u prethodnoj rečenici.
– drugi dio HT dividende koji će doći tek za dva mjeseca također će ići u dividendne, ali tada zbilja treba pripaziti u kojim firmama je to moguće.
– biti će i drugih dividendi koje će također ići u dokup.
– ovo ljeto imam pravo na korištenje stambene štednje cca 250.000kn, računam kako će u ljetu biti i najniže cijene dionica pa će najvjerojatnije cijela ta suma ići na kupnju dionica HT,
– nekako sam mišljenja kako bi ti sitni novci mogli zaraditi za stan na HT-u za jedno 3-4 godine,
– a sada ovisno o amerima i stanju kod nas nekada će biti potrebni brzi zaokreti,
– tokom godine mislim izlaziti iz nekih dionica, ali sve ovisi o cijenu, te bi i ta lova završila u HT-u.

– molim Vaša iskrena mišljenja o ovome planu.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. trenutno nisam u nikakvom kreditu.
– novac koji je trnutno na burzi zbilja mi ni u nekakvoj dalekoj budućnosti nije potreban.
– svaki mjesec imam veći višak novca iz investicija koje nisu dionice, a reinvestiram ih na burzu.
– i normalno čekam stabilizaciju tržišta za uzimanje većih kredita koje bi upucala na burzu.

Ja nisam toliko uvjeren u "makroekonomsku stabilnost" kao ti i Sanader pa sam ograničio svoja ulaganja na ovom tržištu. Dobro je da ćeš sve te devizne rezerve pretvoriti u kune. S obzirom na količinu novac koju ćeš plasirati na tržište očekujem da bi kuna do kraja mjeseca trebala biti 7,15

HT jeste dobra dionica, ima masu casha na računu, defanzivna industrija, mogu se riješiti viška radnika, konkurencija slaba i prezadužena, zanimanje stranih investitora… Sve j to pozitivno.
Bez obzira na sve to, slabo tržište je može povući dolje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


I prošle godine su ljudi računali da će zaraditi 27% na ovoj dionici pa su je plaćali 320 mislim. Ispostavilo se da su nakon 14 mjeseci -10%. Što je izuzetno dobar rezultat s obzirom kako su mogli proći.

– znaš kako se kaže da je računica majka svih zaheba.
– možda su pravili računicu bez krčmara.

– i ja sam tada također kupovala manje količine HT.
– spasila me prodaja INE i kupnja HT (velike količine) na cca 190.
– tako da sam s HT-om u nekom sitnom plusu.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close