Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ht, nisam preoptimističan, pogotovo kada Hrvatska uđe u EU, biti će konkurencije koliko želiš,ali siguran sam da će znalačkim maevrom to uspješno riješiti, no pitanje je što dalje….

– u EU nećemo ući za još o-ho-ho godina.
– i gdje je tu demokracija,
– Slovenija će raspisati referendum hoćemo li mi u EU.
– a mi sami nećemo referendum za sebe same.
– evo ja sam protiv ulaza u tu asocijalnu tvorevinu zvanu EU.

– a za HT i EU,
– nedavno su mi mijenjali žice za telefon,
– pitam jesu li oni HT, ne neki kooperant.
– pitam čije su žice ???
– žice su vlasništvo HT-a,
– a ono što je najinteresantnije,
– u kuću su mi doveli 10 linija žićica za telefon,
– pitam zašto ???
– kaže mala razlika u cijeni kabela pa je zbog budućnosti puno bolje više žica.
– iako nemam pojma o tim kabelima, sviđa mi se njihovo razmišljanje.

– I love this game.
Pozdrav !

Gospodine Miami da Vas ne citiram.

– ja zbilja dosta toga nisam prodala na vrijeme.
– ali ulaganje u dividendne dionice i kupnja po niskim cijenama je ipak dala neke rezultate.

– stanje burze i crobex,
– u ovoj situaciji pratiti, ali ulagati u dionice koje kriza neće pogoditi.
– i ja sam prošle godine napravila velike gubitke.
– ove godine, solidan plus,
– ali prije toga je bilo dosta pogodaka s 500% plusa.
– ovo zbilja nisu vremena za neke velike zarade,
– bitno je preživjeti i uspjeti se nakrcati u pravo vrijeme jeftinim i kvalitetnim dionicama.
– nema ih puno, ali ih ima.

– krediti.
– ni u ludilu ih trenutno ne uzimati.

– hebi ga, neki i zarađuju na burzi,
– zato mi nemoj zamjeriti što se veselim zaradi,
– radijee doprinesi ovoj temi s kojim kvalitetnim postom za ulaganje.

– I love this game.
Pozdrav !


Nema , na žalost, mnogo logike u napisanim postovima prije ovog, uz poštovanje cijenjenih kolega.
Kolega Matrix90, i kolegice Ivana7, zar ste Vas dvoje sve na vijeme prodali, ostavili samo najbolje dionice koje Vam , stalno – uopće nisu u minusu, već ste ih prodali u plusu i kupili najniže što se god moglo …i zar , osim euforije zbog dividende Ht, nema razumnog osvrta na teško stanje na burzi,
gdje je , čak i uz najveću sreću u kockanju ili predviđanju- i zavidno znanje i dostupnost podataka -postotak prinosa neznatan…. Ht ne računam. ( Na ovoj dionici- ako i ništa ne znaš o dionicama,
kao npr. moja malodobna kćer, dobivaš dividendu..)
Zatim, dostupnost novaca za dokup.
Ako smo u minusima, i ako imamo neke prihode sa strane, osobni dohodak ne računam, jer nije dovoljan , osim u iznimnim slučajevima niti za podmirenje osnovnih potreba..odakle Vam
novac za igranje na burzi..krediti ?…. zar krediti nemaju kamate ?????
Gdje su onda računi o osobnih prihodima, ako znamo , da smo novcem od kredita dokupili dionice
u minusu, i kako se , zbog virtualno izgubljenih novaca , radi pada Crobexa, veseliti dividendi
HT-a, koja niti u najljepoj mašti, ne može nadoknaditi gubitak uzrokovan padom Crobexa..

Disperzirati ulaganja, kako vi ekonomisti to kažete, jel, gdje u Fondove koji bilježe minuse od
osnivanja ?
Treba biti miran, oprezan . Matrix90 , ti bi nam se mogao pohvaliti nekom dividendom
Ingre-r-a-…kako tu stojimo, blizu ponora ili su padobrani spremni?

Naslov teme glasi komentari & anlize ( iako nisu analize, no prethodno su bili komentari ).

Ne znam kakve ja veze imama s Ingrinom dividendom – to još ne zna uprava, a kamoli dioničari
– niti će znati dioničari dok uprava ne "objavi" vijest, stoga strpljenja molim.

Vezano za financiranje – to je privatna stvar, zar ne?

Lijep pozdrav

@ Ima zanimljivih prilika na NYSE, pogotovo kod energetskih dionica, vjeruj mi potencijal – pogotovo dividendi je ogorman, T-ht je za to…..no ne zanm vidjet ćemo uvijek je doboro imati rezervne planove

Anonimno, 01.03.2009. u 18:12
Matrix a da nisi iz nekog brokeraja koji nudi usluge trgovanja u usa???? [cool] onako malo reklame….. [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Matrix 90, nemaš ti veze s Ingrom ???? NIkakve ? ..šta riješio si sve dionice na vrijeme, investirao ih
u Arapskim Emiratima…Oćeš da ti citiram nekoliko tvojih , od par stotina postova , o Ingri …?
Svašta djeco draga… ja sam se nainvestirala u ovoj državi , nemam nikakvih prijedloga
o investiranju u ovoj državi. Samo vi investirajte, i sretno Vam bilo.
Priroda kapitala…… čemu misterija …jesi ga ukrao negdje?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



…hehe…znam da je ovo šbbkbb pitanje…al takvi su i vaši odgovori…
…jel vi garantirate…da bude druge godine ovakva dividenda…ili dobit čak…možda…al možda i ne…

– ja ništa ne garantiram,
– ali koliko sam upoznata u ovoj zemlji jedino garantira gospodin Sanader, ima nekakve kartice za garanciju kvalitete.
– a za HT, dogodine ne očekujem nikakvu dividendu.
– mislim kako će svi oni kuji kupe HT na 130kn biti u velikim gubitcima jer bi sama cijena dionice po nekim TA analizama mogla doći na 20-25kn.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

…znači…s ostatko love sutra hoćete ili nećete ući u ht…samo da znam…dal prodajem ili kupujem…jer i ja imam veću količinu koju sam spreman ustupiti…a ko bu dočekal dividendu u 5 mj…
…do onda možda se i svakakva čuda dogode…na tk…i šire…to bi moj odgovor vama na pitanje…kupiti sutra…da ili ne…ne isplaćuju oni dividendu bezveze u 2 dijela, a to nema veze sigurno s zaštitom dioničara ili cijene dionice…riječ koju tražite po glavi je likvidnost…u rh…mane velo…



…i drugi dio… pitanja…velite…da na nelikvidnušama zarađujete…odlično…još ak im vi dižete cijenu sad…još bolje…prokušana taktika…nemre se fulat…samo…dosta zobi tu prosipajte…i kokice…dolaze same od sebe… jer..ak mogu velki…možete i vi…svatko u skladu s mogućnostima, ne biste li rekli da je tako…[thumbsup]

– ajde postaj gdje sam to napisala.
– pa stalno pišem kako sam na nelikvidnim dionicama u gubitku.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

…kaj gdje ste napisali…kako da se ulaže i svatko u skladu s svojim mogućnostima…pa stalno pišete da treba čitati između redaka vaše postove…ja sam vjerojatno krivo pročitao…al opet tko sam ja da znam što je pjesnik htio reći…ja sam kao i vi u nekoj sitnoj lovi…pa to radim na nelikvidnušama…s tim da ne prosipam zob…dok vi djelite savjete između redaka šapom i kapom… [smiley]


– u EU nećemo ući za još o-ho-ho godina.
– i gdje je tu demokracija,
– Slovenija će raspisati referendum hoćemo li mi u EU.
– a mi sami nećemo referendum za sebe same.
– evo ja sam protiv ulaza u tu asocijalnu tvorevinu zvanu EU.

Koliko će tek porasti stupanj asocijalnosti ako ti uđeš u EU. Ti si sinonim za asocijalnost na ovom forumu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Čitajući sve ovo unazad, Twixer ima pravo.Ivana 7 si umišlja da je Lara Croft i da je svemoguća, mislim da gleda puno filmova (tipa "Elektra", "Catwoman", "Thomb Rider" i ostale womanpower uratke "d" produkcije)

I will ask you one question "Do you feel lucky?"


Matrix 90, ….
Priroda kapitala…… čemu misterija …jesi ga ukrao negdje?

– evo ja bi se tu htjela malo umiješati.
– ako kradeš malo onda si lopov.
– zato kradi jako puno pa si uspješni biznismen.

– I love this game.
Pozdrav !


Koliko će tek porasti stupanj asocijalnosti ako ti uđeš u EU. Ti si sinonim za asocijalnost na ovom forumu.

– ja sam ipak mislila kako mi živimo u nekoj demokraciji.
– i ovo je samo moje mišljenje.

– ali neke velike inteligencije kako nema u Hrvatskoj isto ju nema ni na TK.
– a u takvim uvijetima i prosiječno inteligentni investitori mogu zaraditi.
– kako na TK ipak imamo većinu koju čine neinteligentni investitori, počevši od OMF, OIF do zaključno Barona.
– i točno kako pišu knjige,
– dotični čine onu kritičnu većinu od 90% koja gubi na burzi.

– znači ostaje ih 10% koji mogu tu nešto i zaraditi.
– ali su toliko inteligentni da ne žele luzerima davati nikakve savjete.
– šteta .

– I love this game.
Pozdrav !



Matrix 90, ….
Priroda kapitala…… čemu misterija …jesi ga ukrao negdje?

– evo ja bi se tu htjela malo umiješati.
– ako kradeš malo onda si lopov.
– zato kradi jako puno pa si uspješni biznismen.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
A iza svakog "uspješnog" biznismena stoji "uspješan" političar

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

New Report

Close