Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Prije svega dobar dan

Naime dividenda koja je više nego simbolična omogućava Vuku da nahrani male ovce. Što zapravo iza toga stoji – ( osim većinskog njemačkog vlasnika )?

Dobar dan i tebi, ali što to pišeš, dividenda simbolična ???????????????????

– dividenda je i više nego poštena.
– pa u ponedjeljak da kupiš HT div. prinos ti je preko 13%.
– meni je najveći ulaz bio na cca 190kn, a to daje prinos preko 15%,
– a za dvanajest mjeseci još jedna dividenda (račun bez krčmara) ali vrlo vjerojatno.

– čista seoska računica ide nekako ovako za 14 mjeseci tu ti je prinos 26%.
– pa gdje toga uopće ima ????????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ht-om se ne zamaram niti njegovim prinosom jer niti sam dionički niti mirovinski fond, a mišljenja sam da sve ispod 10k nije neka prevelika cashovina. Nravno, ovisi kakv si investitor, ali recimo siguran sam da na daytradingu za već 3k možeš okrenuti 25% ako si iskusan, samo meni 10 k ne znači previše, jer u šta bi opet upumpao osim u T-ht, ako gledam idući dividendi prinos, zar ne?

Ima zanimljivih prilika na NYSE, pogotovo kod energetskih dionica, vjeruj mi potencijal – pogotovo dividendi je ogorman, T-ht je za to…..no ne zanm vidjet ćemo uvijek je doboro imati rezervne planove[thumbsup]


Možda baš i nije prigodno za gore navedeni sektor no mišljenja sam kako bi Podravka-Kraš-Franck mogli biti regionalni div …..

– moja preporuka, čuvajte se divova.
– Podravku i Franck izbjegavati u velikom luku.
– eventualno neko sitno ulaganje u Kraš.

– I love this game.
Pozdrav !



Možda baš i nije prigodno za gore navedeni sektor no mišljenja sam kako bi Podravka-Kraš-Franck mogli biti regionalni div …..

– moja preporuka, čuvajte se divova.
– Podravku i Franck izbjegavati u velikom luku.
– eventualno neko sitno ulaganje u Kraš.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ma nisam mislio ulagati u njih, pogotovo ne u Podravku, a situacija s Franckom mi je sve samo ne jasna [shocked].

Naime uvjeren sam da bi njohva zajednička sinergija bila pravi pogodak, ako se ukloni politika i restrukturira postojeće stanje, jer bivša Juga je već njihova,samo opet su tu interesi unutra, nije nikome lako….no bilo bi lijepo vidjeti da li je moguća uopće takva ideja, koja nije za baciti, treba razmišljati o svemu, pa i o tome…


Priča s Ht-om može proći, no možeš li sa potpunom sigurnošću kazati da će još pokoja kompanija dati pristojnu dividendu koja bi tebi utažila žeđ?

– s velikim drukerskim stažom,
– mogu s potpunom sigurnošću kazati kako će još barem dvije tri kompanije dati pristojnu dividendu.

– prvo to je HT.
– ATPL mi je već isplatila predujam, a kolika će tek biti ona prava ????
– moja firma dijeli fenomenalne dividende.
– eto već su ti tu tri, ali ja ju očekujem od još barem tri.

– I love this game.
Pozdrav !



Priča s Ht-om može proći, no možeš li sa potpunom sigurnošću kazati da će još pokoja kompanija dati pristojnu dividendu koja bi tebi utažila žeđ?

– s velikim drukerskim stažom,
– mogu s potpunom sigurnošću kazati kako će još barem dvije tri kompanije dati pristojnu dividendu.

– prvo to je HT.
– ATPL mi je već isplatila predujam, a kolika će tek biti ona prava ????
– moja firma dijeli fenomenalne dividende.
– eto već su ti tu tri, ali ja ju očekujem od još barem tri.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Za Atpl ćemo vidjeti, sve je moguće.

Tvoja tvrtka – ne znam – vidjet ćemo…

Ostalo je sve upitno, nije ovo hazard, bez uvrede, barem bi ja tako postupio; nije loša korporativna politika koju vodi Adris grupa, na latentan način mi se sviđa, ali očekujem prave poteze uprave, mogu kapitalizirati svu svoju štednju u ovim vremenima i tako izaći iz krize još jači…samo….teško je biti pametan….



Nakon isplate dividende ode cijena nazad na 180-190 kn,

– Pa Vi gospodine Volskbank spadate u optimiste.
– neki to vide i na 130kn.

– samo tu postoji jako puno nelogičnosti koje mi nikako ne mogu sjesti u glavi.
– HT na 130kn, div. prinos 23,076923%.
– a to bi bio zbilja teško zelenaški prinos i ne vjerujem kako tada ne bi intervenirao Uskok zbog zelenaške dividende.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

…hehe…znam da je ovo šbbkbb pitanje…al takvi su i vaši odgovori…
…jel vi garantirate…da bude druge godine ovakva dividenda…ili dobit čak…možda…al možda i ne…

…i drugi dio… pitanja…velite…da na nelikvidnušama zarađujete…odlično…još ak im vi dižete cijenu sad…još bolje…prokušana taktika…nemre se fulat…samo…dosta zobi tu prosipajte…i kokice…dolaze same od sebe… jer..ak mogu velki…možete i vi…svatko u skladu s mogućnostima, ne biste li rekli da je tako…[thumbsup]


Možda je trading s Adrisom(p) unosan posao, vrijeme će pkazati, no recimo da raspolažem s pozamašnim kapitalom ( kao mirovinski fondovi , upustio bi se u dublju avanturu i ……

– baš na ovoj temi sam još odavno napisala prodala ADRS.
– evo usporedimo ADRS i HT.
– HT, u budućnosti će se sve više i više koristiti usluge HT-a.
– ADRS, sve veće i veće kampanje protiv pušenja.
– koliko će samo ovu zemlju koštati odlika o zabrani pušenja u kafićima, samo što će tada slobodno moći 50% kafića staviti i ključ u bravu.
– a i naš drgi Sanader će vjerovatno po smanjenom porezu to osjetiti, toga još uvijek nisu svjesni, jer će mu Rumeni reći kako treba pričekati 6mj. da se vidi pravo stanje, ali to će biti veliki gubitak love za državu, a i ADRS.
– netransparentnost ADRS-a,
– dijele male dividende, a love imaju, i što rade nitko ne zna.
– ali isto tako je na nekim jeftinim cijenama interesantan.

– I love this game.
Pozdrav !



Možda je trading s Adrisom(p) unosan posao, vrijeme će pkazati, no recimo da raspolažem s pozamašnim kapitalom ( kao mirovinski fondovi , upustio bi se u dublju avanturu i ……

– baš na ovoj temi sam još odavno napisala prodala ADRS.
– evo usporedimo ADRS i HT.
– HT, u budućnosti će se sve više i više koristiti usluge HT-a.
– ADRS, sve veće i veće kampanje protiv pušenja.
– koliko će samo ovu zemlju koštati odlika o zabrani pušenja u kafićima, samo što će tada slobodno moći 50% kafića staviti i ključ u bravu.
– a i naš drgi Sanader će vjerovatno po smanjenom porezu to osjetiti, toga još uvijek nisu svjesni, jer će mu Rumeni reći kako treba pričekati 6mj. da se vidi pravo stanje, ali to će biti veliki gubitak love za državu, a i ADRS.
– netransparentnost ADRS-a,
– dijele male dividende, a love imaju, i što rade nitko ne zna.
– ali isto tako je na nekim jeftinim cijenama interesantan.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ali kod Adrisa je specifično što imaji plan širenja na Bliski istok, koliko sam upoznat, te da postoji mogućnost suradanje kroz distribucijske kanale.

Ht, nisam preoptimističan, pogotovo kada Hrvatska uđe u EU, biti će konkurencije koliko želiš,ali siguran sam da će znalačkim maevrom to uspješno riješiti, no pitanje je što dalje….

Meni osobno Adris(P) je prihvatljiviji od HT-a na ovim cijenama, samo pitanje je koliko će dugo obje uprave štedjeti ili poklanjati dividende dioničarima.



Možda je trading s Adrisom(p) unosan posao, vrijeme će pkazati, no recimo da raspolažem s pozamašnim kapitalom ( kao mirovinski fondovi , upustio bi se u dublju avanturu i ……

– baš na ovoj temi sam još odavno napisala prodala ADRS.
– evo usporedimo ADRS i HT.
– HT, u budućnosti će se sve više i više koristiti usluge HT-a.
– ADRS, sve veće i veće kampanje protiv pušenja.
– koliko će samo ovu zemlju koštati odlika o zabrani pušenja u kafićima, samo što će tada slobodno moći 50% kafića staviti i ključ u bravu.
– a i naš drgi Sanader će vjerovatno po smanjenom porezu to osjetiti, toga još uvijek nisu svjesni, jer će mu Rumeni reći kako treba pričekati 6mj. da se vidi pravo stanje, ali to će biti veliki gubitak love za državu, a i ADRS.
– netransparentnost ADRS-a,
– dijele male dividende, a love imaju, i što rade nitko ne zna.
– ali isto tako je na nekim jeftinim cijenama interesantan.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Kad smo već kod uprave Adrisova je produžila nedavno mandat…dok je kod T.ht-a svašta moguće, pogotovo vezano za Ceo-a….

Nema , na žalost, mnogo logike u napisanim postovima prije ovog, uz poštovanje cijenjenih kolega.
Kolega Matrix90, i kolegice Ivana7, zar ste Vas dvoje sve na vijeme prodali, ostavili samo najbolje dionice koje Vam , stalno – uopće nisu u minusu, već ste ih prodali u plusu i kupili najniže što se god moglo …i zar , osim euforije zbog dividende Ht, nema razumnog osvrta na teško stanje na burzi,
gdje je , čak i uz najveću sreću u kockanju ili predviđanju- i zavidno znanje i dostupnost podataka -postotak prinosa neznatan…. Ht ne računam. ( Na ovoj dionici- ako i ništa ne znaš o dionicama,
kao npr. moja malodobna kćer, dobivaš dividendu..)
Zatim, dostupnost novaca za dokup.
Ako smo u minusima, i ako imamo neke prihode sa strane, osobni dohodak ne računam, jer nije dovoljan , osim u iznimnim slučajevima niti za podmirenje osnovnih potreba..odakle Vam
novac za igranje na burzi..krediti ?…. zar krediti nemaju kamate ?????
Gdje su onda računi o osobnih prihodima, ako znamo , da smo novcem od kredita dokupili dionice
u minusu, i kako se , zbog virtualno izgubljenih novaca , radi pada Crobexa, veseliti dividendi
HT-a, koja niti u najljepoj mašti, ne može nadoknaditi gubitak uzrokovan padom Crobexa..

Disperzirati ulaganja, kako vi ekonomisti to kažete, jel, gdje u Fondove koji bilježe minuse od
osnivanja ?
Treba biti miran, oprezan . Matrix90 , ti bi nam se mogao pohvaliti nekom dividendom
Ingre-r-a-…kako tu stojimo, blizu ponora ili su padobrani spremni?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


…hehe…znam da je ovo šbbkbb pitanje…al takvi su i vaši odgovori…
…jel vi garantirate…da bude druge godine ovakva dividenda…ili dobit čak…možda…al možda i ne…

– ja ništa ne garantiram,
– ali koliko sam upoznata u ovoj zemlji jedino garantira gospodin Sanader, ima nekakve kartice za garanciju kvalitete.
– a za HT, dogodine ne očekujem nikakvu dividendu.
– mislim kako će svi oni kuji kupe HT na 130kn biti u velikim gubitcima jer bi sama cijena dionice po nekim TA analizama mogla doći na 20-25kn.

– I love this game.
Pozdrav !


…i drugi dio… pitanja…velite…da na nelikvidnušama zarađujete…odlično…još ak im vi dižete cijenu sad…još bolje…prokušana taktika…nemre se fulat…samo…dosta zobi tu prosipajte…i kokice…dolaze same od sebe… jer..ak mogu velki…možete i vi…svatko u skladu s mogućnostima, ne biste li rekli da je tako…[thumbsup]

– ajde postaj gdje sam to napisala.
– pa stalno pišem kako sam na nelikvidnim dionicama u gubitku.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close