Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



postovana kolegice ,znate li mozda dal bi bilo dobro kupovati dionice u juznoj africi,kazu rudnike zlata i dragulja,hvala.

– evo Vam jedan primjer iz prakse.
– jedna moja prijateljica dok je još studirala, naslijedila je dionice nekog rudnika u Australiji.
– ali ju tada to nije interesiralo, nije niti pratila što se tu dešava.
– kasnije kada su joj trebali novci, katastrofa.
– cijena dionice se skroz srozala.
– e sada koliko to stvarno vrijedi ??
– ima li još čega u tom rudniku ????

– evo sjećam se, čitala sam u nekoj knjigi, nemam pojma kojoj, ali sam zapamtila.
– ako želite kupiti dionice nekog rudnika zlata.
– nikada nemojte kupiti samo dionice jednog rudnika zlata,
– jer zbilja postoji velika mogućnost da u tom rudniku više i ne bude zlata.

– zbog tog razloga je puno bolje kupiti udjele u fondu koji ima dionice stotinu rudnika zlata.
– puno manji je rizik.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
hvala na savjetu kolegice,,nedam svoje novce drugom na upravljanje kao sto ste sama rekla,radije cu otic tamo sam se uvjerit.cujem da ce tamo burza prva u oporavak zbog zlata.pozdrav.

Evo jednog prijedloga za kupnju u obva teška vremena (ne kažem da je best buy, ali prilika sigurno jeste). Po meni dobra kupnja je ZVCV-R-A. evo i nekoliko razloga.

– cijena dionice je 110-125 kuna što je značajno niže od cijene po jojoj je kupovao većinski vlasnik prije nekoliko godina (2006. godine po 160 kuna)
– Zvečevo isplaćuje redovito dividendu posljednjih godina (10-16 kuna, posljednja dividenda 16 kuna što uz cijenu dionice od 125 kuna daje dividendni prinos od 12,8%) što je po meni dosta bitno kada baš ne možemo računati sa kapitalnim prinosima
– imaju značajan rast prihoda u RH i snažnu marketinšku kampanju posljednjih godinu dana, a uz to očekujem pozitivan EBIT za prošlu godinu
– proveli su restrukturiranje i obnovili proizvodne pogone
– tržište čokolada ima dovoljno prostora za rast, a Zvečevo je ušlo u segment srednje kvalitetnih čokolada gdje je puno manja konkurencija (Kraš i Milka) nego u segmentu najjeftinijih čokolada gdje su marže i kvaliteta niske
– imaju cijeli segment novih proizvoda i pakiranja, a sve više kod nas se gleda da se kupuje hrvatsko
– fondovi su svi već izašli (nešto sitno imaju aureus i interfinance, ali manje od 250.000 kuna po trenutnoj cijeni) tako da ne postoji opasnost od nekog velikog rušenja od strane fondova

Očekujem na GFI za 2008 i za 1H 2009 potvrdu svojih razmišljanja da razvoj ide u pravom smjeru.

Točno je da je postala nelikvidna i da će za neki ludi kapitalni prinos trebati čekati neki novi bull run, ali u međuvremenu uzimati desetak posto na ime dividende je sasvim pristojno.

Gospodine Aadfgh123, čudno ime, prije neka šifra, ali nema veze.

– najprije moje pohvale,
– konačno se je netko sjetio preporučiti i neku dionicu.
– baš ste lijepo , podrobno i pošteno dali sve pozitivne karakteristike za ovu dionicu ZVCV.

– samo uvijek treba nadodati i one negativne stvari.
– najveći nedostatak je većinsko vlasništvo samo jednoga tipa.
– dionica spada u one nelikvidne,
– zadnja trgovina 2/2 4.950kn,
– tada je to prošlo po 110kn i danas nitko to ne želi kupiti skuplje, a niti prodaja se ne želi spustiti ispod 124kn.
– u slučaju većih poremećaja na tržištu nema šanse izići iz ove dionice (ali takva situacija je gotovo kod svake nelikvidne dionice.)
– a u slučaju većeg rasta tržišta opet nema problema ući i u dionice ovoga tipa.

– I love this game.
Pozdrav !

Komentari trgovanja.

– zastoj trgovine je očit.
– a to isto možemo napisati i ovako, čak su dvije dionice danas ostvarile milijunski promet.

– kupnja je dosta oprezna, u prošlom postu sam napisala kako to ide na ZVCV.
– ali evo kako je (za primjer) išlo danas s jednom malo bolje likvidnom dionicom, PTKM, ali i taj današnji promet je opet ništa, samo 85.355kn.
– u 11.57 imamo sitnu transakciju po 92.13kn,
– već u 12.00 imamo puno bolju kupnju, ali nitko ne prodaje,
– par sitnih naloga se gura na kupnji i u 14.04 dionica ide po 94kn.
– da bi zatvaranje bilo na 99.99kn.
– sve je to jeftino, i po 92.13 i 99.99kn.
– samo onaj koji ju je kupio po 92.13 danas je zaradio 8.45% minus provizija.
– vjerojatno ju je isti kupac već danas i prodao po 99.99kn.

– takvih primjera sam danas vidjela više, bar ono što pratim.
– ne znam je li itko od Vas uopće što kupuje, ali jeftine kupnje su zbilja teške, jer nema prometa, malo tko želi dati jeftino, jer svi bi mi kupovali PTKM po 20-30kn ali jednostavno nema.

– trenutno nam ostaje jedino ATPL, koja jedina ima ozbiljan promet, i koju se stvarno lako može i kupiti i prodati.
– s HT-om isto imamo veliki promet, ali cijena kao da je fixsna, odnosno sve se trguje u 2kn razlike.

– tako ako cijene i odu dolje, promet će biti još duplo manji.
– tu će se moći čekati na kupnji samo oni očajnici koji se nisu uspjeli obogatiti na burzi te sada prodaju dionice jer im treba lova.

– I love this game.
Pozdrav !


Komentari trgovanja.

– zastoj trgovine je očit.
– a to isto možemo napisati i ovako, čak su dvije dionice danas ostvarile milijunski promet.

– kupnja je dosta oprezna, u prošlom postu sam napisala kako to ide na ZVCV.
– ali evo kako je (za primjer) išlo danas s jednom malo bolje likvidnom dionicom, PTKM, ali i taj današnji promet je opet ništa, samo 85.355kn.
– u 11.57 imamo sitnu transakciju po 92.13kn,
– već u 12.00 imamo puno bolju kupnju, ali nitko ne prodaje,
– par sitnih naloga se gura na kupnji i u 14.04 dionica ide po 94kn.
– da bi zatvaranje bilo na 99.99kn.
– sve je to jeftino, i po 92.13 i 99.99kn.
– samo onaj koji ju je kupio po 92.13 danas je zaradio 8.45% minus provizija.
– vjerojatno ju je isti kupac već danas i prodao po 99.99kn.

– takvih primjera sam danas vidjela više, bar ono što pratim.
– ne znam je li itko od Vas uopće što kupuje, ali jeftine kupnje su zbilja teške, jer nema prometa, malo tko želi dati jeftino, jer svi bi mi kupovali PTKM po 20-30kn ali jednostavno nema.

– trenutno nam ostaje jedino ATPL, koja jedina ima ozbiljan promet, i koju se stvarno lako može i kupiti i prodati.
– s HT-om isto imamo veliki promet, ali cijena kao da je fixsna, odnosno sve se trguje u 2kn razlike.

– tako ako cijene i odu dolje, promet će biti još duplo manji.
– tu će se moći čekati na kupnji samo oni očajnici koji se nisu uspjeli obogatiti na burzi te sada prodaju dionice jer im treba lova.

– I love this game.
Pozdrav !

Dao sam Vam 100, i jednom i drugom, jer ste se potrudili oko ZVCV. Ivana ako buseš buljila čitav dan u taj monitor promaknuće ti bitne stvari. A i nije zdravo.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ivana ako buseš buljila čitav dan u taj monitor promaknuće ti bitne stvari. A i nije zdravo.

– baš suprotno radim.
– ovaj vikend nism ništa ni pogledala.
– danas kratko uključenje 2 puta po 20min.
– trenutno imam 5 naloga na prodaji,
– ali trgovanje ide jako loše, ili bolje reći nikako.

– a sada čekam kako će završiti indijanci, ipak je to najbolja TA.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana možeš ti protiv njih?
Zezaju te opet?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Ivana možeš ti protiv njih?
Zezaju te opet?

– nije ni forum više ono što je bio.
– a što će me zezati, svi mi najbolje znamo kako smo osobno prošli u ovoj krizi.
– mene je doslovno spasilo konzervativno ulaganje.

– pratim što pišete, ali nisam ništa komentirala.
– na INGRI, Vam je očito bila kriva procijena.
– ali barem imate iskustva, po meni tu ne trebate biti tvrdoglav, i tražiti uzroke gubitka.
– puno je bolji brzi zaokret i izlaz, a sebi priznati poraz.
– rat se može dobiti i s dosta izgubljenih bitaka.
– bitno je ovo preživjeti,
– ja sam trenutno i dalje većinom u dionicama.

– I love this game.
Pozdrav !

što kaže TA kamo ćemo sutra.

– evo kod indijanaca gotovo.
– malo su išli gore pa dolje i završili u malom minusu.
– isto tako ćemo i mi, nebitni pomaci ka gore ili dolje.
– najvjerojatnije će se tržiti milijunskom prometima s čak dvije dionice HT i ATPL.

– drys je narastao čak 5.18%, a bio je i duplo gore.
– a to bi značilo ATPL sutra ide gore, vjerojatno do 830kn, kada će uslijediti rasprodaja iste, možda i na nižim cijenama, uglavnom investitori će čekati na zaradu svoga bureke.
– a zatim će uslijediti nevjerojatni druk kako ATPL ide na 300kn,
– najvjerojatnije ću i ja prodati dio ATPL.

– HT, nikako nemojte kupovati jer je dosta skup i nosi smiješno malu dividendu od cca 12.5% koju će te morati čekati nevjerojatnih 3 mjeseca, a to znaći preko 90 dana.
– a to je ipak jako dugo razdoblje, pogotovo ako gledamo na targete gospodina Vlada od 135kn, a on nažalost uvijek pogađa, barem ove donje targete.

– I love this game.
Pozdrav !



Ivana možeš ti protiv njih?
Zezaju te opet?

– nije ni forum više ono što je bio.
– a što će me zezati, svi mi najbolje znamo kako smo osobno prošli u ovoj krizi.
– mene je doslovno spasilo konzervativno ulaganje.

– pratim što pišete, ali nisam ništa komentirala.
– na INGRI, Vam je očito bila kriva procijena.
– ali barem imate iskustva, po meni tu ne trebate biti tvrdoglav, i tražiti uzroke gubitka.
– puno je bolji brzi zaokret i izlaz, a sebi priznati poraz.
– rat se može dobiti i s dosta izgubljenih bitaka.
– bitno je ovo preživjeti,
– ja sam trenutno i dalje većinom u dionicama.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

…mr. Blue ne griješi…nemoj to ni pomišljat…narušit ćeš mu ugled…koji stvara od 28.02.2006…

Završio dokup ingre a jeli best buy pokazat će se u ponedjeljak.
Pozdrav svima.


Gospodine Aadfgh123, čudno ime, prije neka šifra, ali nema veze.

– najprije moje pohvale,
– konačno se je netko sjetio preporučiti i neku dionicu.
– baš ste lijepo , podrobno i pošteno dali sve pozitivne karakteristike za ovu dionicu ZVCV.

– samo uvijek treba nadodati i one negativne stvari.
– najveći nedostatak je većinsko vlasništvo samo jednoga tipa.
– dionica spada u one nelikvidne,
– zadnja trgovina 2/2 4.950kn,
– tada je to prošlo po 110kn i danas nitko to ne želi kupiti skuplje, a niti prodaja se ne želi spustiti ispod 124kn.
– u slučaju većih poremećaja na tržištu nema šanse izići iz ove dionice (ali takva situacija je gotovo kod svake nelikvidne dionice.)
– a u slučaju većeg rasta tržišta opet nema problema ući i u dionice ovoga tipa.

– I love this game.
Pozdrav !

ja sam stavio da je dionica nelikvidna. a to što je dionica u rukama jednog tipa, ja ne vidim problem. ima ih još dovoljno na tržištu.
a što se tiče izlaska, tu ste u pravu (tu je nemogiće prodati 1000 dionica) , ali isto vrijedi i za ulazak (sa 200.000 kuna ste na 200 kuna)
Uostalom, za portfelj ne preporučam baš previše nelikvidnih dionica (do 10% portfelja).

New Report

Close