Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

TA.

– redovito pratim tu temu.
– barem ima dobrih grafova.
– ali što ima i navlačenja.
– u većini slučajeva se vuku samo one linije koje odgovaraju piscima.
– evo i gospodin Vlad nam već jedan duži period griješi, ali barem piše iskreno.

– imamo indikatore za različita vremenska područja, dnevni, tjedni, 60 min. …..
– ali pratite samo Barona,
– lijepo piše, ali namjerno posta one grafove koji mu najviše odgovaraju u njegovu navlačenju.
– samo nažalost na toj temi ima dosta Barona.
– evo pa i splićo isto daje grafove i prognoze u ovisnosti u kojoj je poziciji ili u kojoj dionici.
– mig barem pošteno piše još se učim.
– tigrić se trudi i imao je par odličnih pogodaka za ht, ali ga punite jedinicama
– ………

– I love this game.
Pozdrav !

Evo i jedna moja sutrašnja prognoza.

– svladala sam i ja barem osnove TA.

– ali bez TA to ide nekako ovako.

– danas je lijepo narastao DAX, koji mi nismo pratili.
– ali pratimo amere svaki dan na njihovu otvaranju u 15.30 sati.
– a to je i sasvim dovoljno vremena za trgovanje na našoj burzi.

– zahvaljujući njima danas smo ušli u mali plus.

– ali ameri su narasli puno više nego što su trebali.
– a nije zgorega pratiti ni drys, a on je porastao ni manje ni više nego +24,54%,
– znači sutra ATPL ide gore,
– a i ostalo također.

– samo je vrlo vjerojatno kako će ameri sutra pasti jer su danas rasli,
– a to znači kako se kupljene dionice obavezno moraju prodati do 15.30 ,
– eto vam zbilja lijepe šanse za zaraditi za burek.

– nikako ne trgovati nelikvidnim dionicama.

– I love this game.
Pozdrav !


– na taj način ht pomaže ovoj državi,
– a usput za svoje dioničare zarađuje extra prihode.

Ne pomaže državi nego pomaže DrIvi i pomaže sebi, a niti je DrIvo država i nit je HT država. Hrvatski političari neće razvijati ekonomiju sve dok se mogu zaduživati. Ideja da HT uloži novac u subprime bonds neće sigurno oduševiti investitore, sigurno ne strane. Veći rizik traži veću premiju, odnosno nižu cijenu dionice. HT preuzima rizik kupnjom obveznica i što je najgore šalje signal da ima vrlo limitiran prostor za razvoj i povećanje profitabilnosi. Netko ko procijenjuje da je dobit od državnih ovbeznica veća nego ulaganje u core bussines sigurno nije atraktivno dugoročno ulaganje. Nadalje, HT nije imun od krize. Ako kriza potraje i produbi se taj mu novac može zatrebati. Izvlačenje velike količine novca iz ne osobito likvidnih i u ovom trenutku rizičnih obveznica ih može dosta koštati.

Inače neznam da li ste primjetili kako sve vlade u krizi pomažu svoje ekonomije. Hrvatska vlada je jedina koja u krizi traži pomoć od ekonomije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

– ali ameri su narasli puno više nego što su trebali.
– a nije zgorega pratiti ni drys, a on je porastao ni manje ni više nego +24,54%,– znači sutra ATPL ide gore,
– a i ostalo također.

I love this game.
Pozdrav !

…znači…mi pratimo drys kad raste 25%….al kad pada s 15$ na 5$, onda pratimo dsx….a kad dsx nit raste nit pada…onda pratimo bdi…ali nikad sva tri zajedno…pardon…skoro sam zaboravio…pa ima više od tri parametra…koji određuju cijenu neke dionice…al dobro…danas drys…a sutra…budemo vidli kaj bu raslo, kaj bu padalo, koja bu naša pozicija u dionicama…pa ćemo takovu prognozu i staviti…možete samo meni javiti prije na pm…da se stignem ukrcati ili iskrcat…pa da krenemo zajedno…prognozirat… [cool]



– na taj način ht pomaže ovoj državi,
– a usput za svoje dioničare zarađuje extra prihode.

Ne pomaže državi nego pomaže DrIvi i pomaže sebi, a niti je DrIvo država i nit je HT država. Hrvatski političari neće razvijati ekonomiju sve dok se mogu zaduživati. Ideja da HT uloži novac u subprime bonds neće sigurno oduševiti investitore, sigurno ne strane. Veći rizik traži veću premiju, odnosno nižu cijenu dionice. HT preuzima rizik kupnjom obveznica i što je najgore šalje signal da ima vrlo limitiran prostor za razvoj i povećanje profitabilnosi. Netko ko procijenjuje da je dobit od državnih ovbeznica veća nego ulaganje u core bussines sigurno nije atraktivno dugoročno ulaganje. Nadalje, HT nije imun od krize. Ako kriza potraje i produbi se taj mu novac može zatrebati. Izvlačenje velike količine novca iz ne osobito likvidnih i u ovom trenutku rizičnih obveznica ih može dosta koštati.

Inače neznam da li ste primjetili kako sve vlade u krizi pomažu svoje ekonomije. Hrvatska vlada je jedina koja u krizi traži pomoć od ekonomije.

[/quote]

Slažem se…kompa…no neki ne razumiju…i zaboravili su pojam…društveno upravljanje…i kud nas je to dovelo… [sealed]


Evo i jedna moja sutrašnja prognoza.
– znači sutra ATPL ide gore,
– a i ostalo također.
– eto vam zbilja lijepe šanse za zaraditi za burek.

– pa onda je li prognoza bila uspiješna ?????
– jeste li što zaradili, je li palo bar za burek ?????

– ATPL u plusu 8.99% .
– Crobex u plusu +2.22%, (za one koji kupuju isključivo crobex, ali po meni je ipak atpl bila puno bolja investicija.)

– a na kraju i da se malo pohvalim,
– pa zaradila sam za burek (ali tako da ga od ove zarade mogu kupovati i više godina).
– narasle su mi i neke nelikvidne koje nikada niti ne reklamiram.
– sve u svemu jedan jako uspiješan dan na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !


– ali ameri su narasli puno više nego što su trebali.
– a nije zgorega pratiti ni drys, a on je porastao ni manje ni više nego +24,54%,– znači sutra ATPL ide gore,
– a i ostalo također.

I love this game.
Pozdrav !

…znači…mi pratimo drys kad raste 25%….al kad pada s 15$ na 5$, onda pratimo dsx….a kad dsx nit raste nit pada…onda pratimo bdi…ali nikad sva tri zajedno…pardon…skoro sam zaboravio…pa ima više od tri parametra…koji određuju cijenu neke dionice…al dobro…danas drys…a sutra…budemo vidli kaj bu raslo, kaj bu padalo, koja bu naša pozicija u dionicama…pa ćemo takovu prognozu i staviti…možete samo meni javiti prije na pm…da se stignem ukrcati ili iskrcat…pa da krenemo zajedno…prognozirat… [cool]
[/quote]

Gospodine Matij.

– ovo Vam je jedna ležernija tema na kojoj nema navlačenja pa niti svađa.
– danas Vam je ATPL išla +8.99%
– znači porasla joj je cijena, a na razlici u cijeni se može i lijepo zaraditi.
– ali da bi zaradili ipak morate dionicu i kupiti.

– vidite i sami kako ja na ovoj temi lijepo pogađam i gatam.
– zbog toga bih Vas zamolila da pišete na drugim puno stručnijim temama.
– a tamo je i Vaša ekipa, nije da Vas nema, Baron, Thompson, Ententinis …
– nemojmo se gužvati i svađati na ovoj temi.

– nadam se kako ste uvidjeli kako ipak dionice nisu za Vas.
– ja bih Vam ipak preporučila oročenu štednju, ako imate uopće što šdedijeti.
– dionice su ipak jako stresni posao.
– samo ni banke Vam nisu puno sigurne.
– pitajte gospodina Thompsona kako li su samo završili novci u Argentinskim bankama.

– nadam se kako sam Vam bar malo pripomogla pri odlukama za investiranje.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana.Odmah je ljepše dok si tu. Čak je Crobex narastao, vani danas sunčano. [cool]



– na taj način ht pomaže ovoj državi,
– a usput za svoje dioničare zarađuje extra prihode.

Ne pomaže državi nego pomaže DrIvi i pomaže sebi, a niti je DrIvo država i nit je HT država. Hrvatski političari neće razvijati ekonomiju sve dok se mogu zaduživati.
[/quote]

– ovo je već politika, i tu nisam niti stručna niti kompetentna.
– ali nemojte zaboraviti kakva je bila klima na ovom forumu uoči prošlih izbora.
– i preko 99% ovog foruma je bilo za ADEZE.
– a i ja sam glasala za Dr Ivu.
– obožavam ga jer je gospodin i ima zbilja ukusa za lijepe satove.

– I love this game.
Pozdrav !



– na taj način ht pomaže ovoj državi,
– a usput za svoje dioničare zarađuje extra prihode.

Ideja da HT uloži novac u subprime bonds neće sigurno oduševiti investitore, sigurno ne strane. Veći rizik traži veću premiju, odnosno nižu cijenu dionice. HT preuzima rizik kupnjom obveznica i što je najgore šalje signal da ima vrlo limitiran prostor za razvoj i povećanje profitabilnosi. Netko ko procijenjuje da je dobit od državnih ovbeznica veća nego ulaganje u core bussines sigurno nije atraktivno dugoročno ulaganje. Nadalje, HT nije imun od krize. Ako kriza potraje i produbi se taj mu novac može zatrebati. Izvlačenje velike količine novca iz ne osobito likvidnih i u ovom trenutku rizičnih obveznica ih može dosta koštati.
[/quote]

– ja podržavam HT, pri ovom ulaganju.
– to je prije svega jedno konzervativno ulaganje.
– a da su ulagali u dionice kao i Vi, pitam Vas koliki bi onda tu bili gubitci.
– pa da svu lovu ulože u obveznice ( ali s valutnom klauzulom) i dioničarima isplačuju "samo" dobit od tih papira bilo bi o.k.
– znam, Vi i velika većina drugih bi željela dividendu od 70kn.
– ali kada bi oni to isplatili, i cijena dionice bi pala na 100kn,
– znači ispod Vladovog targeta.

– ali nema tu puno filozofiranja,
– ako Vam HT nije dobar, pa imate i drugih dionica.
– np. Zdenka, što njoj nedostaje.

– I love this game.
Pozdrav !


Inače neznam da li ste primjetili kako sve vlade u krizi pomažu svoje ekonomije. Hrvatska vlada je jedina koja u krizi traži pomoć od ekonomije.

– možda ste primjetili kako ja uvijek razmišljam suprotno od većine, a u ovome poslu to Vam je zbilja jako važno.
– evo većina piše o krizi, otkazima, krahu ekonomije.

– a ja sam danas bila na Zavodu za zapošljavanje.
– nekada sam ja na tom istom zavodu tražila posao,
– nije bilo krize, i posao sam uspijela dobiti preko teške veze.

– danas sam poslodavac i tržim djelatnike.
– imam raspisan natječaj za 2 s faksom.
– a kriza je i sve je puno priča o otkazima, ali ja zapošljavam.
– i vidi vraga, u mom selu, a selo zbilja veliko nitko nezaposlen s tim faksom.
– a na zavodu nema niti jednog nezaposlenog doktora i farmaceuta.
– traži se i puno zidara i tome sličnih zanimanja,
– ali nema niti jedan nezaposleni zidar.

– znači trebamo radnike, ali ih jednostavno nema.
– i teta s zavoda mi kaže kako je ovo zbilja jadno i žalosno te će sada raspisati radne dozvole za uvoznu radnu snagu iz Bosne.

– a hrvatska vlada pomaže ekonomiji s poticajima koliko može.
– evo i u naše selo dolazi skoro kompletno jedno ministarstvo na sastanak.
– evo i mene su tamo pozvali.
– moramo se odlučiti što ćemo zasijati, buniku ili pšenicu.

– I love this game.
Pozdrav !


– moramo se odlučiti što ćemo zasijati, buniku ili pšenicu.

Preporučam buniku, po pisanjima na forumu potražnja za njom je u stalnom porastu [lol]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

New Report

Close