Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

– gospodine Governor.
– zbilja protiv Vas nemam ništa osobno, čak Vam dajem i stotke.
– ali molim Vas bez navlačenja na ovoj temi.
– pa zar ne vidite kako o svim dionicama pišem samo one negativne stvari.
– o Ledu slobodno drukajte na temi Ledo.

Ali kolegice prekrasna, nikako se ne mogu složiti sa vama da je pozitivno pisanje o dionici na crobex 1700 drukanje, ono može eventulno biti navijanje. Pa ne košta Ledo 20K. Btw.. od zadnji puta kad sam spomenuo Ledo na ovoj temi dionica je potegnula preko 20%. Da ste me saslušali ( a govorio sam dobronamjerno i nisam stajao na asku) bili biste zaradili, ovako vi čekate Ledo za neke bolje dane, a da ste proučili Kostolanyjevu tehničku analizu shvatili bi da nema boljih dana za Ledo nego sada.

I'LL BE BACK

Gospodo Governor i Sakai.

– imam prijedlog,
– ostavimo se tih lopova jer nas to zbilja nikamo neće dovesti.

– ali imam i jedno pitanje za Vas obojicu.
– još Vam nedostaje onaj Lopina i još par likova i tema TNPL bi bila kompletna.

– zašto ste me nakrcali jedinicama na temi TNPL ??????
– zašto niste skoro pa na niti jedno moje pitanje dali odgovor ??????
– ja sam kupila dionice TNPL,
– i kome ću sada ja to prodati ???????
– zašto je tamo likvidnost toliko loša ????????
– zašto je razlika u kupnji i prodaji toliko velika ???????
– ovo su Vam nova pitanja za temu TNPL.

– I love this game.
Pozdrav !


– zašto niste skoro pa na niti jedno moje pitanje dali odgovor ??????
– ja sam kupila dionice TNPL,
– i kome ću sada ja to prodati ???????
– zašto je tamo likvidnost toliko loša ????????
– zašto je razlika u kupnji i prodaji toliko velika ???????
– ovo su Vam nova pitanja za temu TNPL.

– I love this game.
Pozdrav !

Pa drugarice Ivana, zasto ste kupili te dionice, pa vi kao da niste citali sto sam tamo pisao…joj, joj, joj….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



– zašto niste skoro pa na niti jedno moje pitanje dali odgovor ??????
– ja sam kupila dionice TNPL,
– i kome ću sada ja to prodati ???????
– zašto je tamo likvidnost toliko loša ????????
– zašto je razlika u kupnji i prodaji toliko velika ???????
– ovo su Vam nova pitanja za temu TNPL.

– I love this game.
Pozdrav !

Pa drugarice Ivana, zasto ste kupili te dionice, pa vi kao da niste citali sto sam tamo pisao…joj, joj, joj….

[/quote]

Istina. Pa kolegice dobro vam kaže Sakai. Uosatlom, kako sam vam ja mogao dati jedinicu kad sam se sa vama u potpunosti slagao vezano za TNPL? I koji vas je vrag natjerao da to kupite kad ste i sami imali velike sumnje? I kako vam mi tu možemo pomoći? Da kupimo te dionice od vas?

Umjesto da ste kupili Ledo, vi ste kupovali tamo neke tankere kojima se nezna tko je vlasnik. Kod Leda se barem zna tko je gazda. Čika Toda. [smiley]

I'LL BE BACK


Istina. Pa kolegice dobro vam kaže Sakai. Uosatlom, kako sam vam ja mogao dati jedinicu kad sam se sa vama u potpunosti slagao vezano za TNPL? I koji vas je vrag natjerao da to kupite kad ste i sami imali velike sumnje? I kako vam mi tu možemo pomoći? Da kupimo te dionice od vas?

Umjesto da ste kupili Ledo, vi ste kupovali tamo neke tankere kojima se nezna tko je vlasnik. Kod Leda se barem zna tko je gazda. Čika Toda. [smiley]

Sto jest jest, ovaj put se moram sloziti sa guvernerom….no evo, buduci da smo obojica gospoda, otkupit cemo te dionice od vas:

– mislim da je 500 kn fair cijena.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Btw.. od zadnji puta kad sam spomenuo Ledo na ovoj temi dionica je potegnula preko 20%. Da ste me saslušali ( a govorio sam dobronamjerno i nisam stajao na asku) bili biste zaradili, ovako vi čekate Ledo za neke bolje dane, a da ste proučili Kostolanyjevu tehničku analizu shvatili bi da nema boljih dana za Ledo nego sada.

– ne brini se za mene.
– ja sam i sada skoro full u dionicama.
– na nekima se je zbilja lijepo zaradilo.
– i napravila sam fenomenalni plus, odnosno dobro smanjila ovogodišnji minus.
– samo još uvijek je dosta nestabilno vrijeme za dionice.
– neka indijanci padnu 10%,
– padamo i mi za njima.

– pa naši dobri TA stručnjaci niti ne mogu izbrojiti sve te valove.
– a sada hoćemo li gore ili dolje, zbilja je teško prognozirati.
– zbog tog su po meni trenutno puno sigurnije dividendne i slabo zadužene firme.

– I love this game.
Pozdrav !


Ma skrecemo sa teme, lukav si ti momak…. osnovno pitanje je: zasto jedna tako dobro stojeca firma mora unajmljivati (kantice?) od Agrokora? [wink]

Sto se tice Leda, a kaj da ti velim… svi vole lizati! [smiley]

Kolega Sakai,

moram priznat da nisam siguran o ovo unajmljivanje kantica od Agrokora, no držim da postoji vjerojatnost da nisam dovoljno upućen. Ja sam tisak percipirao kao dobru priču iz niza raloga, ne bih sada o tome, postoji topic, pa nek si ljudi čitaju zadnjih godinu dana.

Nego…kad si se već uhvatio Tiska, da ne bi bilo zabune… Tisak je s druge strane i riskantna priča jer nema uporište u rezultatima iz prošlosti, te postoji vjerojatnost da ulagač koji kupi Tisak po 300 kuna popuši svoje novce čak i dugoročno, i da se priča zaključi kao "čorak". Ali Kod Leda na 5K- teško.

I'LL BE BACK


ADPL je vezana uz automobilski sektor, koji će definitivno biti jako pogođen ovom krizom. P/BV je 0,25…za firmu koja posluje pozitivno ili s malim gubicima. Tko ima vremena čekati…..odličan pick, po meni. No ovdje se ne bih nadao dividendi u neko skoro vrijeme.

– dionica će u idućoj godini sigurno biti u banani.
– treba čekati oporavak auto industrije.
– a dionica će izići iz krize sigurno 6mj. prije kraja krize auto industrije.

– I love this game.
Pozdrav !



Istina. Pa kolegice dobro vam kaže Sakai. Uosatlom, kako sam vam ja mogao dati jedinicu kad sam se sa vama u potpunosti slagao vezano za TNPL? I koji vas je vrag natjerao da to kupite kad ste i sami imali velike sumnje? I kako vam mi tu možemo pomoći? Da kupimo te dionice od vas?

Umjesto da ste kupili Ledo, vi ste kupovali tamo neke tankere kojima se nezna tko je vlasnik. Kod Leda se barem zna tko je gazda. Čika Toda. [smiley]

Sto jest jest, ovaj put se moram sloziti sa guvernerom….no evo, buduci da smo obojica gospoda, otkupit cemo te dionice od vas:

– mislim da je 500 kn fair cijena.
[/quote]

Šta jest jest. 500 kuna je savim u redu. [smiley]

I'LL BE BACK


HT-r-a.
A i izbori su vrlo brzo, a trebat će obradovati cca 300 tiusća naših sugrađana.

– tome se i ja nadam,
– mirovinci, braniteljski fond, švabe- većinski vlasnici, mali investitori.
– svi zadovoljni velikom dividendom.
– samo je pitanje cijene dionice na burzi ???????

– I love this game.
Pozdrav !



ADPL je vezana uz automobilski sektor, koji će definitivno biti jako pogođen ovom krizom. P/BV je 0,25…za firmu koja posluje pozitivno ili s malim gubicima. Tko ima vremena čekati…..odličan pick, po meni. No ovdje se ne bih nadao dividendi u neko skoro vrijeme.

– dionica će u idućoj godini sigurno biti u banani.
– treba čekati oporavak auto industrije.
– a dionica će izići iz krize sigurno 6mj. prije kraja krize auto industrije.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

pametni skupljaju ADPL. Ne ide ona nigdje još dugo dugo vremena, ali kad krene bit će kasno… pogotovo za onog tko misli kupiti veće količine. Pošto sam ja sitna riba, neću je sada akumulirati jer ću te količine stići kupiti na vrijeme.

I'LL BE BACK


Što se tiče HT-r-a i crobexa 29.12. je istek prvog lock up perioda. Neki će prodavati pošto poto jer im je sada već zarada od 30%,

– prodavati će oni koji su to kupili na kredit.
– ali velika većina neće.
– ipak su to djelatnici HT, i jako dobro znaju što su kupili,
– koliko to vrijedi i koliku nosi dividendu.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close