Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


TISK je izašao iz dugova, nema problema s naplatom, zaokružuje investicijski ciklus, a dionica je pala 85% ATH. Ah, da, tu je i manager iz Konzuma i čista vlasnička struktura koja želi što veću dobit. Meni dovoljno.

– nije dionica pala,
– možda je dionica došla na svoju realnu vrijednost.
– nemojmo zaboraviti kako i ovdije gazda isto puno više obožava svoje zračne snage (vidi Ledo) nego dividendu i svoje dioničare.
– a kada već spominjete Konzum, poznajete li možda i neku više zaduženiju firmu,
– a u krizi Vam je ta kreditna zaduženost ipak malo nezgodna stvar.

– i love this game.
Pozdrav !



Gazda odavno ima avion, ima i helikopter. I zaslužuje ih.

– ma zaslužuje on i jednu veliku raketu da ga lansiramo u svemir.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

ako mogu imati avione oni jebivetri u USA koji desetljećima uništavaju cijelu industrijsku granu i rade za qurac, onda zašto ne bi Toda koji kontinuirano dodaje vrijednost mogao imati avion? On barem ne prodaje svoje dionice jer mu trebaju za kuću u Lozici ili da sina pošalje na fax ili za neki kvazi dokap ko Đukan i ostali jebivetri.

I'LL BE BACK


ADRS – meni je bio dobar i na 500Kn. Zadržana dobit je valjda već veća od tržišne kapitalizacije. Odličan management koji je prošao i teža vremena. Mirovinci kupuju na tone. Dividenda 3,5% na ovoj razini cijena, a rast 10-20% godišnje.

– da si ga barem prodao na 500kn, sigurno bi bilo puno pametnije,
– ta dionica stvarno vrijedi, ali raste najgore od svih dionica.
– s obzirom na zarade dijele zbilja mizerne dividende,
– po dividendnom prinosu cijena bi morala ići još dolje,
– a bave se i biznisom koji je sve manje popularan.
– i gdje ti vidiš tu taj odličan menađment,
– možda su za sami sebi zbilja odlični.

– I love this game.
Pozdrav !


ako mogu imati avione oni jebivetri u USA koji desetljećima uništavaju cijelu industrijsku granu i rade za qurac, onda zašto ne bi Toda koji kontinuirano dodaje vrijednost mogao imati avion? On barem ne prodaje svoje dionice jer mu trebaju za kuću u Lozici ili da sina pošalje na fax ili za neki kvazi dokap ko Đukan i ostali jebivetri.

Ma sad bi ti rekao sto on dodaje….. [tongue]

No ajmo ovako: Agrokor je 100% u njegovom vlasnistvu. Ostale firme su vecinski njegove ali su izlistane na burzi.

Zanimljivo, uzmimo Tisak koji iznajmljuje poslovne prostore koji su u vlasnistvu Agrokora. Sad, mozda sam ja malo nevjest ali zar to ne znaci:

– umanjenje BV Tiska (iznajmljuje nekretnine, a ne posjeduje ih)
– izvlacenje dobiti od Tiska?
– umanjivanje dobiti Tiska?

E sad, po meni je ovo perfidnije od prodaje VLASTITIH dionica radi kuce? A vi dionicari jos velicate Velikog Vodju…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

EDIT: mislio sam napisati da Tisak UNAJMLJUJE poslovne prostore od Agrokora.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


ako mogu imati avione oni jebivetri u USA koji desetljećima uništavaju cijelu industrijsku granu i rade za qurac, onda zašto ne bi Toda koji kontinuirano dodaje vrijednost mogao imati avion? On barem ne prodaje svoje dionice jer mu trebaju za kuću u Lozici ili da sina pošalje na fax ili za neki kvazi dokap ko Đukan i ostali jebivetri.

– gospodine Governor.
– zbilja protiv Vas nemam ništa osobno, čak Vam dajem i stotke.
– ali molim Vas bez navlačenja na ovoj temi.
– pa zar ne vidite kako o svim dionicama pišem samo one negativne stvari.
– o Ledu slobodno drukajte na temi Ledo.

– i dok god Vi hvalite Ledo, ja uvijek moram nadodati koju manu na Ledu.
– a taj gazda im je zbilja sposoban.
– baš mi se sviđa kada netko mukotrpno godinama radi u stakleniku,
– svaki novčić uštedi,
– i danas kupi pola Hrvatske.
– normalno, mi svi ljenčine, a on jako vrijedan i sposoban.

– e…., pa tko je tu lud ????????
– zar ne vidiš kako se je uspio nakrasti uz pomoć dežurnih političara.

– i ja imam love,
– ali nažalost nitko mi ne da firme za jednu kunu.

– a ja radim pošteno i ne želim se družiti s lopovima pa bili oni i Todorići.
– ja bi to ipak ovako prevela.
– oni su pošteno krali,
– sve su ukrali po zakonu koji je izglasan u Saboru.

– I love this game.
Pozdrav !



ako mogu imati avione oni jebivetri u USA koji desetljećima uništavaju cijelu industrijsku granu i rade za qurac, onda zašto ne bi Toda koji kontinuirano dodaje vrijednost mogao imati avion? On barem ne prodaje svoje dionice jer mu trebaju za kuću u Lozici ili da sina pošalje na fax ili za neki kvazi dokap ko Đukan i ostali jebivetri.

Ma sad bi ti rekao sto on dodaje….. [tongue]

No ajmo ovako: Agrokor je 100% u njegovom vlasnistvu. Ostale firme su vecinski njegove ali su izlistane na burzi.

Zanimljivo, uzmimo Tisak koji iznajmljuje poslovne prostore koji su u vlasnistvu Agrokora. Sad, mozda sam ja malo nevjest ali zar to ne znaci:

– umanjenje BV Tiska (iznajmljuje nekretnine, a ne posjeduje ih)
– izvlacenje dobiti od Tiska?
– umanjivanje dobiti Tiska?

E sad, po meni je ovo perfidnije od prodaje VLASTITIH dionica radi kuce? A vi dionicari jos velicate Velikog Vodju…

[/quote]

Koje to nekretnine tisak unajmljuje? One kantice na svakih 100 metara po gradu? jake nekretnine hahaha. Evo došli mi frendu doma da bi postavili kanticu za soma kuna mjesečno na njegovoj zemljici. Ne unajmljuju samo od Agrokora, unajmljuju i od mog kompe.

Ne znam stari… Toda je preuzeo Tisak u 2007 i kako vidim od onda mu glavnica raste, a raste i na svim akvizicijama, pa ti vidi dal dodaje vrijednost ili ne [bye]

I'LL BE BACK

Solidan pokusaj, snagatoru, no samo pokusaj.

Radi se o kanticama, no kako ti lijepo kazes radi se o 1000 kuna. Eh sad, koliko tih kantica ima Tisak samo u Zagrebu? A gdje su tu jos i drugi gradovi u Slijepoj nasoj.

Mozda ste vi dionicari Todexa toliko bogati da vam ti milijuni kuna nisu bitni, no meni to izgleda onako, fina krava muzara…

da, btw i te akvizicije idu preko Agrokora. Tak’ da ono, ipak je Toda feudalac koji namiri prvo sebe…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


– a ja radim pošteno i ne želim se družiti s lopovima pa bili oni i Todorići.
– ja bi to ipak ovako prevela.
– oni su pošteno krali,
– sve su ukrali po zakonu koji je izglasan u Saboru.

– I love this game.
Pozdrav !

Kamo sreće da su svi koji su nas pokrali Todorići ili njemu slični. Možda bi nekog vraga i sačuvali.

I'LL BE BACK


INA je jako pala nakon javne ponude (očekivano). Mol bi mogao konačno uvesti reda u tu firmu i srediti stvari….još razmišljam o ulasku u ovu dionicu. SIguran sam da će dobit i dividenda značajno rasti idućih godina, jer je to u interesu većinskog vlasnika.

– potpuno se slažem kako je cijena dionice jako puno pala.
– do sada se baš i nismo usrečili s dobijenim dividendama od INE.
– e još moramo kužiti i buduću politiku novog vlasnikla.
– tu je jedino nezgodno što je i HR jedan od većih vlasnika,
– a oni će uvijek težiti što nižoj cijeni derivata,
– a INA može zaraditi jedino na prodaji i razlici u cijeni.
– i dok je barel ovako nisko po meni trenutno ima i zanimljivijih dionica.
– ali ju treba i dalje držati na oku, jer porastom cijene nafte,
– sigurno će rasti i ova dionica,
– a i za plin mi još ništa nije jasno.
– ako je to HR prodala, pa sada misli opet kupiti.
– pitam se pitam, pa tko je tu lud ????????????

– I love this game.
Pozdrav !

Solidan pokusaj, snagatoru, no samo pokusaj.

Radi se o kanticama, no kako ti lijepo kazes radi se o 1000 kuna. Eh sad, koliko tih kantica ima Tisak samo u Zagrebu? A gdje su tu jos i drugi gradovi u Slijepoj nasoj.

Mozda ste vi dionicari Todexa toliko bogati da vam ti milijuni kuna nisu bitni, no meni to izgleda onako, fina krava muzara…

da, btw i te akvizicije idu preko Agrokora. Tak’ da ono, ipak je Toda feudalac koji namiri prvo sebe…

Čekaj malo Sakai, pa šta si ti mislio da je Tisak toliko moćan pa da i zemlju posjeduje di mu se sprdne? Ne Saki, Tisak ako hoće postaviti negdje svoju kanticu mora taj komadić zemljice i platiti nekom vlasniku u vidu koncesije ili dugoročnog najma ili šta ti ja znam kako. A da li je 1000 kuna mjesečno puno ili malo s obzirom na mjesečni prihod te kantice nek svako prosudi sam. Moram priznat da ne znam mjesečni prihod po kantici, jer ne prihoduju sve lokacije jednako. Ono što je meni bitno je da ih ima sve više.

No dobro, možda Tisak i jest riskantnija priča, ali Ledo? Pa tu se zaista možeš poslužiti rezultatima iz prošlosti kao referenca. Pa tu stvarno nema da omaneš. [smiley] [tongue]

I'LL BE BACK

Ma skrecemo sa teme, lukav si ti momak…. osnovno pitanje je: zasto jedna tako dobro stojeca firma mora unajmljivati (kantice?) od Agrokora? [wink]

Sto se tice Leda, a kaj da ti velim… svi vole lizati! [smiley]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close