Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DPS (državna poticajna sredstva) na st. štednju su sa prijašnjih 25% smanjena na 15% godišnje uz ograničenje da se isplaćuju samo do iznosa uplate 5000,00 kn/god tj. maksimalni iznos DPS-a je 750 kn po ugovoru (ali i osobi); prije je to bilo 1250 kn.

Igra se magarad; bit će kiše!

rekao bi martin: ameri forsaju rast…pošto poto i unatoč kataklizmičkim vijestima…bikovi su nestrpljivi i nepromišljeni!!

iskoristite rast da se iskrcate iz ono još dionica što vam je ostalo i bježite u keš…može i u zlato, sad je još uvijek povoljno…

dobar je martin, samo kaj je malo paničar…ali opravdano

vi koji ste bili pametniji od mene i niste sve rasprodali…kako ćete preživjeti još jedan ovakav slobodni pad kao ovaj unazad dva tjedna??

Imam i ja u RBA i ove cifre koje sam digao su zaista stvarne. Nisam baš siguran za ovu tvoju visinu poticaja ali mi se ne da sad kopati po papirima da ti kažem stvarne podatke.

who dares, wins


Ako te to baš zanima to ti se i radi u ovom mjesecu jer možeš platiti sve rate za ovu godini u nazad pa dobiješ poticaj za istu godinu i preostaje ti još 4 godine štednje. Ja znam za ljude koji su imali po 20 ponomoći kada je prinos bio 25%. Živi primjer pa si računaj ako ti se da: plaćao sam 120 DM + poticaj 1750× 5 godina i digao 42000kn. Napominjem da je sad poticaj manji mislim 1450kn godišnje. Ovu koju sam prekinuo naprasno nakon 4g i 6m podigao sam 24000 ali sam tu zeznuo sa poticajem jer da sam izdržao do kraja dobio bi preko 30000kn.

I onda se pitamo zbog čega država nema novca, zbog čega mirovinci kupuju državne obveznice, zbog čega je prinos na obveznice 8,50% (koje su na ovim prinosima superiorne prema većini donica) i zbog čega imamo enormne poreze na plaće.

Čitava hrvatska politika se svodi na zaduživanje i žicanje novaca od EU. Onda se ti novci koriste isključivo za kupovanje glasova i sustavno gušenje svake proizvodnje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Imam i ja u RBA i ove cifre koje sam digao su zaista stvarne. Nisam baš siguran za ovu tvoju visinu poticaja ali mi se ne da sad kopati po papirima da ti kažem stvarne podatke.

Dobro, slijep pokraj zdravih ociju (prikladan avatar, btw)… mislim sto da ti jos osim SLUZBENIH podataka podastrem? Gle, nema problema sto ti vjerujes u 15 % (godisnje?) al lose je ako se neki od naivaca povede za tvojim "informacijama"….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Ako te to baš zanima to ti se i radi u ovom mjesecu jer možeš platiti sve rate za ovu godini u nazad pa dobiješ poticaj za istu godinu i preostaje ti još 4 godine štednje.

Eh da, i nisam siguran u ovo sto si napisao.

PS. Neki ljudi su prije 30-ak godina bili milijunasi, isto tak….svaki mjesec im je leglo x milijuna place…


Imam i ja u RBA i ove cifre koje sam digao su zaista stvarne

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Vidim sad na onim tvojim tablicama da se je tu nešto promjenilo pa me nemo jte drzati zdravo za gotovo. Ja imam još 13 rata po 60€ dižem preko 30000kn i zbogom. Ne bi htio nikoga obeshrabriti za ovo ulaganje ali ja znam i za bolje.

who dares, wins



Ako te to baš zanima to ti se i radi u ovom mjesecu jer možeš platiti sve rate za ovu godini u nazad pa dobiješ poticaj za istu godinu i preostaje ti još 4 godine štednje.

Eh da, i nisam siguran u ovo sto si napisao.

PS. Neki ljudi su prije 30-ak godina bili milijunasi, isto tak….svaki mjesec im je leglo x milijuna place…


Imam i ja u RBA i ove cifre koje sam digao su zaista stvarne

[/quote]

Tako sam ja 2 svoje uplatio. Godinu dana u natrag. Kunem ti se. Je li ti to dovoljno? To mi je službenica predložila. Ne da mi se više o ovome raspravljati.

who dares, wins


Izbije ti na kraju sigurnih 15%. Odi na stranice od neke štedionice pa si to provjeri ako te zanima.

Za 15% garantiranih prihoda odustajem i od burze i prodajem firmu i sve u stambenu. No, posto to tak nije reklo bi se da si se "malo" negdje vrlo vjerojatno zajebo [wink]


Tako sam ja 2 svoje uplatio. Godinu dana u natrag. Kunem ti se. Je li ti to dovoljno? To mi je službenica predložila. Ne da mi se više o ovome raspravljati.

Evo, ovo si napisao:


Vidim sad na onim tvojim tablicama da se je tu nešto promjenilo pa me nemo jte drzati zdravo za gotovo.

A ne da ti se raspravljati? Ubuduce se pripremi dobro za raspravu il reci ljudima – zajebo sam se, sto je bilo, bilo je. Btw, nikako ne mozes dobiti 1500 ili koliko poticaja na stednju koju jos nisi otplatio, vec samo 750 kn godisnje.

Nista osobno, ali na forumu ionako ima previse gluposti napisanih vezano uz dionice i stvarno jos tu ne treba prosirivati histeriju i krive informacije. Pisana rijec bi trebala imati neku tezinu, a to se postize objektivnim i aktualnim informacijama. NHF.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ide kamata kao na oročenje + DPS, ne može biti 15 % godišnje nominalno

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Evo da završim jer mi se je jedan post obrisao. 9 godina sam ja u tome i stalno sam uplaćivao isti iznos 120 dm ili 60€ poslije prve sam digao sjećam se preko 40000 kn. Od tada do danas su se poticaji smanjivali baš zbog tog što je previše ljudi štedjelo a premalo vuklo kredit. Ove godine sam prekinuo jednu 6 mjeseci prije isteka i podigao 24000. Čeka me još jedna do kraja iduće godine i tamo dižem preko 30000kn. To je sva istina a Vi si računajte postotke ali ja vam pričam o praksi ,a ne tamo nekoj teoriji.

who dares, wins

New Report

Close