Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vidim ja da Vi imate neke zajedničke crte sa bakom [thumbsup]
smatram da smo se toliko dobro upoznali u ovih par postova da znate na što mislim

i ja volim this game
Pozdrav i Vama ! [proud]

nisam mislio na nickove,na polupismenost


a neki od tih građana i kod njega rade,zdravi i veseli bili [thumbsup]

….Lipički studenac pili [tongue]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

ko mi da tri%, NGNK [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


da mi je netko pričao ne bih vjerovao

je li o odnosu aktive i pasive? [cool]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Ivana molim Vas za pomoć!

– gledam objavljena izvješča,
– ali sva koja gledam imaju odnos aktive i pasive 1:1
– i nikako da nađem nešto što bi bilo barem blizu vaše preporuke (3:1)

-molim da mi kažete da nisu možda ta izvješča lažirana

Ivana , pozdrav.


Ivana molim Vas za pomoć!

– gledam objavljena izvješča,
– ali sva koja gledam imaju odnos aktive i pasive 1:1
– i nikako da nađem nešto što bi bilo barem blizu vaše preporuke (3:1)

-molim da mi kažete da nisu možda ta izvješča lažirana

Ivana , pozdrav.

evo ti rješenja problema. kupuj one dionice koje imaju veliku izvanbilančnu evidenciju. nečeš pogriješiti. [wink]na kraju neki od strukturiranih financijskih proizvoda kod netom posrnulih svjetskih banaka vodilli su se izvanbilančno. [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


ko mi da tri%, NGNK [lol]

NGKA? [rolleyes]

P-A ili R-A?

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Rocky5 super post !!!!!

– samo imam i dosta pitanja.
– kakvo nam je tržište to smo svi jako dobro vidjeli ovih dana.
– rezultati firmi super, a cijene dionica u banani.
– firme koje su bitno poboljšale rezultat,
– PTKM P/E * P/BV = 2
– INGR
– ZABA
– evo np. ove tri firme sigurno mogu prije doći na cijenu 300kn nego HT.
– ali u ovim vremenima ja ipak igram na kartu sigurnost HT, ako i pogriješim tu je uvijek dobra dividenda.
– PTKM, dosta sam se toga nakupovala na 180kn, možda sam nešto i znala, a kupovala sam ju i danas po 190kn, očekivala strašan rast, a ono čorak, jedva se drži na 190, neki fond ludo rasprodaje.
– ZABA, uvijek postoji neka skrivena kreditna kriza, pa sve naše banke su bez razloga u banani, a možda i postoji razlog za koji ja ne znam.
– INGR, super na ovoj cijeni, ali hoće li i dalje ići građevincima, dobro to bi zbog ulaza trebali braniti fondovi, ali hoće li ???

– koji su ti favoriti ?????
– ne gledam na to kao na drukanje,
– napiši ih, i ja ću onda isto napisati dobre, ali i loše strane za te dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

– PTKM sa svojim rezultatima bitno ovisi o vanjskom inputu, nešto slično kao i Viro. Par loših kvartala mogu uništiti trenutno odlične funamente.
– INGR hmmm… nit mi smrdi niti miriše, ima manji politički utjecaj od IGH što se tiče dobivanja kapitalnih projekata, a ova arena bi ih mogla skupo koštati ako zakasne i 1 dan… nije bez rizika. Fundamenti trenutno odlični i po svemu bi trebala preko 200kn ali to ne znači da će se to (uskoro) dogoditi
– ZABA mi djeluje kao solidna kupnja ali sumnjam da će strelovito gore.

Po meni dobri za kupnju sa nekim solidnim cijenama za ulaz bi bili:
HT ispod 220
KODT cca 1200
JDOS cca 3000
INDG cca 900
KOEI cca 360

I još par koje ne bih javno navodio jer mi paše trenutna cijena za kupnju [cool]



A ti Ivana ili radiš u AZ fondu ili si prepametna ili si preglupa.

– ja samo iznosim činjenice.
– napisala sam kako je AZ fond imao zbilja najbolje rezultate u odnosu na konkurenciju.
– i kako je gospodin Dinko Novoselac napisao kakoliko je naše tržište precijenjeno, a ta prognoza se je pokazala i točnom.

– izvinite ali o nikakvim prinosima fonda nisam pisala, pisala sam usporedbe fondova.
– a to kako im je prinos katastrofa, pa to svatko lijepo može vidjeti.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Dinko Novoselac napisao koliko je naše tržište precijenjeno, a ta prognoza se je pokazala i točnom.

Baš me zanima onda zašto je taj isti Dinko Novoselac kupovao te dionice kad su skuplje 60%. Zbog te izjave bi definitivno trebao dobiti otkaz. Po meni su onda prije kuopvali dionice po precjenjenim cijenama kako bi zavarali ulagače da i oni kupuju, a onda su odlučili srušiti tržište, pa su počeli priče o precjenjenosti. Ivana molim te da odgovoriš, što ti misliš jeli u redu da kupuješ dionicu po npr. 1000Kn, a nakon 6 mjeseci da govoriš da je ta dionica precijenjena 30-50%? To je po meni čista manipulacija tržištem.

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!



ko mi da tri%, NGNK [lol]

NGKA? [rolleyes]

P-A ili R-A?
[/quote]

obojicu [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Ivana molim te da odgovoriš, što ti misliš jeli u redu da kupuješ dionicu po npr. 1000Kn, a nakon 6 mjeseci da govoriš da je ta dionica precijenjena 30-50%? To je po meni čista manipulacija tržištem.

– to je potpuno u redu, nekada to i ja radim.
– potpuno sam svjesna kako sam kupila precijenjeno smeće od dionice na skupoj cijeni.
– znači ja sam budala koja je napravila jednu takvu transakciju.
– i vjerujem u još nekakav rast toga smeća.
– ali sada na tržištu tražim veću budalu od sebe.
– bitna je zarada a ne dionica.

– I love this game.
Pozdrav !


-molim da mi kažete da nisu možda ta izvješča lažirana.

– većina izviješća je lažirana.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close