Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa evo zdravo seljački kako DINKEC vodi fond ja bi imao barem 30 % veći jer umjesto njegovog gubitka ove god od 6 % + inflacija .Da je stavio u njemu uvijek dragu ZABU( neznam zašto ali mu je strašno draga) imao bi prinos od 5-6 posto .
Inače koliki je uopće njihov godišnji prinos jer ako je cca 3-5 posto onda ni za inflaciju ne zarade.
A ti Ivana ili radiš u AZ fondu ili si prepametna ili si preglupa.
U svakom slučaju neka od ove tri jesi.
A to da ćeš dizati cijenu pojedinim dionicama i to javno obznanjuješ na forumu prije ponedijeljka mogu shvatiti kao očajnički pokušaj druka (Posebno za PTKM pa i ostale; imam je i sam između ostalog)te me stvarno nasmijavaš.
Kao ti si sposobna ( nekažem da nisi) se bockati sa OIF-a i OMF.Jer da jesi nebi to javno obznanjivala nego bi čupkala i šutila jer tako to rade veliki igrači.
A budući da si to javno obznanila ili se spremaš za iskrcaj ili definitivno nisi veliki igrač kao što sama za sebe govoriš.

[kiss]

vidim ja da Vi imate neke zajedničke crte sa bakom [thumbsup]
smatram da smo se toliko dobro upoznali u ovih par postova da znate na što mislim

i ja volim this game
Pozdrav i Vama ! [proud]


Mogući razlog potonuća cijene dionice Zagrebačke banke možda je moguće pronaći u burzovnoj obavijesti da je predsjednik Uprave Zagrebačke banke Franjo Luković prodao 1700 redovnih dionica Zabe, utrživši pri tome 21,76 milijuna kuna.

– to Vam je bila javna informacija.
– i burza po zakonu mora objaviti takve informacije, i objavila ih je.
– i direktor ATPL, a i drugi su prodavali dionice.
– ja kada pročitam takvu informaciju momentalno prodajem dotične dionice.
– jer sigurno takva gospoda imaju koju informaciju više od mene.
– i sigurna sam kako ju sigurno ne bi prodavali ako vjeruju u njezin skori rast.

– ali na forumu tada imamo jako puno njihovih branitelja koji imaju i opravdanja, te treba mu za kuću, stan, jahtu, udaju kćerke…….
– ali sve Vam je tu po zakonu.

– I love this game.
Pozdrav !


Drugim riječima, pokušavaš navući neki fond…. Opasno je voditi takvu igru protiv nekog ko ima minimalno 10-20 puta više sredstava od tebe, al sretno

– sve je stvar osijećaja, a potrebno je i malo sreće.
– a zašto i neki drugi fond ne bi mogao vidjeti priliku i udariti po kupnji.

– I love this game.
Pozdrav !



Mogući razlog potonuća cijene dionice Zagrebačke banke možda je moguće pronaći u burzovnoj obavijesti da je predsjednik Uprave Zagrebačke banke Franjo Luković prodao 1700 redovnih dionica Zabe, utrživši pri tome 21,76 milijuna kuna.

– to Vam je bila javna informacija.
– i burza po zakonu mora objaviti takve informacije, i objavila ih je.
– i direktor ATPL, a i drugi su prodavali dionice.
– ja kada pročitam takvu informaciju momentalno prodajem dotične dionice.
– jer sigurno takva gospoda imaju koju informaciju više od mene.
– i sigurna sam kako ju sigurno ne bi prodavali ako vjeruju u njezin skori rast.

– ali na forumu tada imamo jako puno njihovih branitelja koji imaju i opravdanja, te treba mu za kuću, stan, jahtu, udaju kćerke…….
– ali sve Vam je tu po zakonu.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
sve ovo što ste napisali niste trebali,osim ako ne smatrate da i ja imam neke crte Vaše bake, ja sam u Hrvatskoj od ’90 i sve što sam ovdje vidio da se događalo drugima,meni u većini slučajeva(preko 95%) bilo je po zakonu,i da ne maglimo dalje,mogli bi se pogubiti u magli,neka svatko trguje na svoj i sebi prihvatljiv način, a moj je da mi novac zarađen na bilo kakav neprihvatljiv način pa i obmanom drugih nije sladak i to sve analize do sada u Hrvatskoj pa i ove najsvježije pokazuju,i budite uvjereni da sam jako dobro upućen i pratim sve što se događa,a javne informacije pogotovo,jer i ja nekada donosim odluku na osnovu njih,zdravi i veseli bili,

p.s. na pm nemam običaj odgovarati [proud]


Pa evo zdravo seljački kako DINKEC vodi fond ja bi imao barem 30 % veći jer umjesto njegovog gubitka ove god od 6 % + inflacija .Da je stavio u njemu uvijek dragu ZABU( neznam zašto ali mu je strašno draga) imao bi prinos od 5-6 posto .
Inače koliki je uopće njihov godišnji prinos jer ako je cca 3-5 posto onda ni za inflaciju ne zarade.
A ti Ivana ili radiš u AZ fondu ili si prepametna ili si preglupa.
U svakom slučaju neka od ove tri jesi.
A to da ćeš dizati cijenu pojedinim dionicama i to javno obznanjuješ na forumu prije ponedijeljka mogu shvatiti kao očajnički pokušaj druka (Posebno za PTKM pa i ostale; imam je i sam između ostalog)te me stvarno nasmijavaš.
Kao ti si sposobna ( nekažem da nisi) se bockati sa OIF-a i OMF.Jer da jesi nebi to javno obznanjivala nego bi čupkala i šutila jer tako to rade veliki igrači.
A budući da si to javno obznanila ili se spremaš za iskrcaj ili definitivno nisi veliki igrač kao što sama za sebe govoriš.

[kiss]


Ovo je jedan od boljih postova što sam pročitao u zadnje vrijeme!!!!!!!!! [lol] [thumbsup]


A ti Ivana ili radiš u AZ fondu ili si prepametna ili si preglupa.

– ja samo iznosim činjenice.
– napisala sam kako je AZ fond imao zbilja najbolje rezultate u odnosu na konkurenciju.
– i kako je gospodin Dinko Novoselac napisao kakoliko je naše tržište precijenjeno, a ta prognoza se je pokazala i točnom.

– izvinite ali o nikakvim prinosima fonda nisam pisala, pisala sam usporedbe fondova.
– a to kako im je prinos katastrofa, pa to svatko lijepo može vidjeti.

– I love this game.
Pozdrav !



A ti Ivana ili radiš u AZ fondu ili si prepametna ili si preglupa.

– ja samo iznosim činjenice.
– napisala sam kako je AZ fond imao zbilja najbolje rezultate u odnosu na konkurenciju.
– i kako je gospodin Dinko Novoselac napisao kakoliko je naše tržište precijenjeno, a ta prognoza se je pokazala i točnom.

– izvinite ali o nikakvim prinosima fonda nisam pisala, pisala sam usporedbe fondova.
– a to kako im je prinos katastrofa, pa to svatko lijepo može vidjeti.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Ma i ja isto aj lav dis gejm!


gospodin guverner NBH Željko Rohatinski koji je mnogo toga učinio vodeći računa o stanju u RH u interesu svih građana a ne samo svom,a neki od tih građana i kod njega rade,zdravi i veseli bili [thumbsup]

– samo mu je kuna previše precijenjena.
– s jakom kunom je doslovno uništio izvoz.
– a trenutno uvozimo sve i svašta.

– vrijeme će ipak pokazati koliko je to bilo pametno.
– pa pogledajte naš izvoz i uvoz,
– a o dugu da ne pričam.
– po meni, to kako radi je dugoročno katastrofa za ovu zemlju.
– imali su i ameri jednoga koga su hvalili 20 godina.
– a danas taj isti gospodin jednostavno kaže, pogriješio sam.

– samo ja tu grešku već sada i vidim.

– I love this game.
Pozdrav !


ova diskusija ne vodi ničemu, molit ću Vas komentare i analize.
p.s. svak na ovom forumu ima pravo na svoje mišljenje.

kuharica je za ove Vaše recepte presložena knjiga, moja osobna preporuka za Vas od sportova je sinkronizirano plivanje,nije bitan izgled,IQ,znanje,položaj, samo plivaj u ritmu dok još ima vode u bazenu,veseli i zdravi bili [thumbsup]



gospodin guverner NBH Željko Rohatinski koji je mnogo toga učinio vodeći računa o stanju u RH u interesu svih građana a ne samo svom,a neki od tih građana i kod njega rade,zdravi i veseli bili [thumbsup]

– samo mu je kuna previše precijenjena.
– s jakom kunom je doslovno uništio izvoz.
– a trenutno uvozimo sve i svašta.

– vrijeme će ipak pokazati koliko je to bilo pametno.
– pa pogledajte naš izvoz i uvoz,
– a o dugu da ne pričam.
– po meni, to kako radi je dugoročno katastrofa za ovu zemlju.
– imali su i ameri jednoga koga su hvalili 20 godina.
– a danas taj isti gospodin jednostavno kaže, pogriješio sam.

– samo ja tu grešku već sada i vidim.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
šteta da niste guvernerica,lupetate bez veze,sve što ste naveli su napravili ljudi slični Vama, a ne njemu,(uvoze iz Kine otrovne igračke za svoju djecu da bi zaradili,jad,jad i samo jad),poslije svega toga ipak na kraju dolazi škripa i škrgut zubi kada mnogi to ne očekuju,veseli i zdravi bili,laku noć



gospodin guverner NBH Željko Rohatinski koji je mnogo toga učinio vodeći računa o stanju u RH u interesu svih građana a ne samo svom,a neki od tih građana i kod njega rade,zdravi i veseli bili [thumbsup]

– samo mu je kuna previše precijenjena.
– s jakom kunom je doslovno uništio izvoz.
– a trenutno uvozimo sve i svašta.

– vrijeme će ipak pokazati koliko je to bilo pametno.
– pa pogledajte naš izvoz i uvoz,
– a o dugu da ne pričam.
– po meni, to kako radi je dugoročno katastrofa za ovu zemlju.
– imali su i ameri jednoga koga su hvalili 20 godina.
– a danas taj isti gospodin jednostavno kaže, pogriješio sam.

– samo ja tu grešku već sada i vidim.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ivanka7

inače te uopće niti ne čitam, slučajno nabasao na ovaj post. Za ovo čistih 99% [thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close