Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A evo kako radim ja.

– ovo je stvarna igra s velikom lovom koju niti jednom amateru ne bih preporučila.
– ovo je igra u kojoj igram protiv fondova.
– postoji mogućnost jako velike zarade, ali se moram pomiriti i s značajnim gubitkom ako do njega dođe.

– najprije se mora zbilja znati sve o dionici,
– dobro proučiti kako bi mogla utjecati situacija u svijetu.
– poželjno je dobiti i koji inside informaciju više.

– zatim krećem u kupnju sa značajnim kešom,
– informacija se je pokazala zbilja točnom.
– malo se je digla cijena dionice,
– krećem u dodatni dokup kako bi što prije još digla cijenu dionice.
– ali ne ide, s druge strane je jedan fond,
– ne znam koliko su jaki i koliko toga misle prodavati.
– nemam više novaca,
– prodajem neke meni drage dionice po bagatelnim cijenama kako bih došla do dodatnog keša.
– normalno čistim kupnju jer mi je keš jako potreban.

– u ponedjeljak slijedi igra.
– na brokerslom računu ću imati 70.000kn keša koje ću uplatiti.
– ali za ovu operaciju će mi trebati cca 250.000kn.
– tolikog keša nemam,
– vjerojatno ću u ponedjeljak prodavati dionice HT-a zbog dodatnog keša.
– nadam se kako na kupnji neću biti sama,
– tu će biti još investitora,
– moj cilj sada neće biti akumulacija već dizanje cijene.
– možda i uspijem.
– ali sve te odluke moram donijeti u ponedjeljak, ovisno o situaciji na burzi.
– zatim će uslijediti moj polagani izlazak, pazeći da ne rušim cijenu.
– a nekada ako sam u dobrom plusu i cijenu rušim bez problema.

– za moga Vlada.
– više vrijedi jedan ovako dinamičan i rizičan dan na burzi nego tvoje dvogodišnje trgovanje.
– ponavljam strašno je rizično i ne bih ovo nikome preporučila.

– ali neki će biti sretni jer ću im dići cijenu dionice.
– ali će opet nastupiti razočarenje kod istih kada ju budem i spuštala.
– to vam je burza, sve je ovo legalno što ću učiniti.
– a tu će Vam uvijek biti i dobri TA stručnjaci koji će Vam objasniti i što se je dogodilo.
– čisto sumnjam kako oni mogu pogoditi sve moje lude namjere.

– koja je to dionica, normalno kako Vam neću napisati.

– I love this game.
Pozdrav !

Nisam čitao grahama, ali vjerojatno je mislio da bi bilo optimalno da firma ima tri puta veću kratkoročnu aktivu od kratkoročne pasive.


da li bi se akcija INDEX mogla proširiti malo i na burzu obzirom da bi mogli koristiti isto kodno ime??
zašto trošiti melem prijatelju,ljuta trava je sasvim OK,sa malo rastopljene soli [thumbsup]

– potpuno ste na krivoj temi.
– za Vše gubitke na burzi ste sigurno i sami krivi.
– i tu ne trebate nikoga tužiti.
– tu Vam je sve zakonito i legalno.
– a za gospodina Dinka Novoseca sam odavno napisala, vodi zbilja najuspješniji fond.
– i super je pogodio kad je izjavio kako je naše tržište precijenjeno.

– a kada napravite dobar plus onda je to zasigurno Vaša velika pamet, a kod minusa su Vam svi krivi osim Vas osobno, kako da ne.

– I love this game.
Pozdrav !


Prisjećanje na B.Grahama.

5. odnos aktive prema pasivi od najmanje 3 prema 1.

– ovom metodom na tržištu tražimo firme koje su potcijenjene do boli.
– ne zanima nas trenutna situacija na burzi.
– zanima nas kako će firma poslovati u krizi i hoće li prebroditi krizu.
– a krize kako dođu tako i prođu.
– po ovoj metodi kupujemo budućnost firme.

– I love this game.
Pozdrav !

Kako može aktiva biti veća od pasive? Daj mi molim te to objasni na nekom primjeru. Pokaži mi neki FI.

Hvala.



da li bi se akcija INDEX mogla proširiti malo i na burzu obzirom da bi mogli koristiti isto kodno ime??
zašto trošiti melem prijatelju,ljuta trava je sasvim OK,sa malo rastopljene soli [thumbsup]

– potpuno ste na krivoj temi.
– za Vše gubitke na burzi ste sigurno i sami krivi.
– i tu ne trebate nikoga tužiti.
– tu Vam je sve zakonito i legalno.
– a za gospodina Dinka Novoseca sam odavno napisala, vodi zbilja najuspješniji fond.
– i super je pogodio kad je izjavio kako je naše tržište precijenjeno.

– a kada napravite dobar plus onda je to zasigurno Vaša velika pamet, a kod minusa su Vam svi krivi osim Vas osobno, kako da ne.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

možda se nismo najbolje razumjeli,ja nisam spominjao nikakav osobni gubitak,ja sam HT za razliku od Vas prodao nešto po 391,00 nešto po 361,57 , ostale prodao 27.12.2007 (na Vaš Imendan),kupovao,prodavao i tako do dana današnjeg, u zadnje vrijeme skupio 95 Ina,prodao, a od zadnjih gubitaka sam pretrpio 13 i 14.10 + 50 % i to me jako pogodilo, a sve ostale sitne dnevne čarke ne bih apostrofirao,jer ja sam nesiguran ulagač za razliku od onih koji još uvijek ne kupuju,i dozvoljavam sebi pogrešku,ali ne lupetam kao mnogi na bilo kojoj temi za koje smatram da su otvorene za sve i da nema krivih,kao što mnogi misle da su određene teme predviđene samo za njihova lupetanja,forum znači slobodu, a što se tiče neke uvažene gospode koja otpuštaju dionice na max.za 20 mil. kn a neka druga uvažena gospoda ih kupuju u tom trenutku to mi malo glupo dođe,jer mi ni prodavač a sigurno niti kupac ne djeluju kao burzovne ovčice obzirom na količinu znanja na TK, a ipak se čini da je u tom slušaju otpuštanja i upuštanja dionica zabe ipak netko nekoga ošišao, i to mi se čini da ošišani raspolaže sa novcem iz mirovinskog fonda,samo je išao preko RBA,ako su ljudi koji više znaju to dobro prenijeli ( na ovom PD), i samo je to razlog moga
osvrta na odrađenu transakciju kolege koji je to opisao, a uvažavajući Vaše mišljenje o bilo kojem gospodinu,nadam se samo da vam niti jedan niti drugi nisu nadređeni,tj. da ste u njihovom hranidbenom lancu.
i za kraj da ne budem previše preopširan,niste mi odgovorili kako baka? ulaže li?

i da, zaboravih Vam udijeliti ocjenu, čista stotka


A evo kako radim ja.

– ovo je stvarna igra s velikom lovom koju niti jednom amateru ne bih preporučila.
– ovo je igra u kojoj igram protiv fondova.
– postoji mogućnost jako velike zarade, ali se moram pomiriti i s značajnim gubitkom ako do njega dođe.

Drugim riječima, pokušavaš navući neki fond…. Opasno je voditi takvu igru protiv nekog ko ima minimalno 10-20 puta više sredstava od tebe, al sretno

When speculation has done its worst, two and two still make four.

i sad bih ja trebao otvoriti novi nick da Vam udijelim još jedinica ili je mlađa seka opet u akciji [lol] [lol] [lol] [lol] [cry] [lol] [cry] [lol] [tongue]

Mogući razlog potonuća cijene dionice Zagrebačke banke možda je moguće pronaći u burzovnoj obavijesti da je predsjednik Uprave Zagrebačke banke Franjo Luković prodao 1700 redovnih dionica Zabe, utrživši pri tome 21,76 milijuna kuna. Investitori u dionice Zagrebačke banke s pravom se pitaju što Franjo Luković zna, a oni ne znaju. Je li razlog za zabrinutost opravdan vrijeme će već pokazati. U svakom će slučaju biti zanimljivo pronaći odgovor na pitanje zašto je Franjo Luković prodao dionice Zagrebačke banke.(radi se naime o 04.siječnju 2008)

i samo još malo povijesti,nadam se da neće nikome škoditi,još ćemo doodati i ponešto o kupcu,Vašem precijenjenom Dinkecu,koji, kažete dobro,upravlja najboljim OMF, a bolje bi bilo da vodii brine o zajedničkom novcu napaćenih hrvatskih radnika,u protivnom ja glasam da Vaša baka vodi AZ, vidim da joj bolje ide,ako bi poslušala vlada kupila bi samo 850 kom, a ostalo čuvala keš,zdravi i veseli bili [thumbsup]

i joj,uvijek nešto zaboravim,malo sam stariji gospodin,
gospodin i to pravi gospodin u odnosu na tog Vašeg nazovi gospodina je gospodin guverner NBH Željko Rohatinski koji je mnogo toga učinio vodeći računa o stanju u RH u interesu svih građana a ne samo svom,a neki od tih građana i kod njega rade,zdravi i veseli bili [thumbsup]


niste mi odgovorili kako baka? ulaže li?

– kako nisam,
– pa napisala sam što je kupovala i kako je puno bolja investitorica od gospodina Vlada iako je polupismena ( ovdje mislim na prinos).

– I love this game.
Pozdrav !


Kako može aktiva biti veća od pasive? Daj mi molim te to objasni na nekom primjeru. Pokaži mi neki FI.
Hvala.

– već je objašnjeno, čitaj pažljivije a ne na preskok.
Pozdrav !

New Report

Close