Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



– na našem tržištu plitkom i nelikvidnom kakvo jest, rezultati firme nisu garancija da će dionica cijenom slijediti uspjeh firme i obrnuto
– ne znam koja dionica trenutno ima garantirane vrhunske rezultate, mogu samo pokušati nabosti par firmi za koje očekujem da bi mogle bitno poboljšati rezultate i nadati se da će dionica to slijediti
– ako u prosjeku sa 1 dionicom od 5 pogodim i ostvarim troznamenkasti prinos, ja zadovoljan, pa makar druge malo podbacile
– imam par tajnih favorita koje neću spominjati jer bi ispalo drukanje, nažalost mnogi na ovom forumu to vole zamjerati drugima a istovremeno sami prakticirati istu stvar.

Rocky5 super post !!!!!

– samo imam i dosta pitanja.
– kakvo nam je tržište to smo svi jako dobro vidjeli ovih dana.
– rezultati firmi super, a cijene dionica u banani.
– firme koje su bitno poboljšale rezultat,
– PTKM P/E * P/BV = 2
– INGR
– ZABA
– evo np. ove tri firme sigurno mogu prije doći na cijenu 300kn nego HT.
– ali u ovim vremenima ja ipak igram na kartu sigurnost HT, ako i pogriješim tu je uvijek dobra dividenda.
– PTKM, dosta sam se toga nakupovala na 180kn, možda sam nešto i znala, a kupovala sam ju i danas po 190kn, očekivala strašan rast, a ono čorak, jedva se drži na 190, neki fond ludo rasprodaje.
– ZABA, uvijek postoji neka skrivena kreditna kriza, pa sve naše banke su bez razloga u banani, a možda i postoji razlog za koji ja ne znam.
– INGR, super na ovoj cijeni, ali hoće li i dalje ići građevincima, dobro to bi zbog ulaza trebali braniti fondovi, ali hoće li ???

– koji su ti favoriti ?????
– ne gledam na to kao na drukanje,
– napiši ih, i ja ću onda isto napisati dobre, ali i loše strane za te dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Evo drago mi je da si počela pisti konkretno.
Evo dijela mog portfelja pa kom.
PTKM ZABA —planiram ulaz u INGR jer je podcijenjena do bola, zbog mirovinaca koji su popušili na njoj a i zbog izviještaja koji če po svemu sudeći biti bomba.—– JDPL jedan od mojih najvećih promašaja– BELJE kupio sam tele koje će kroz 10 god vrijediti kao 10 velikih krava.
Ima ih i još međutim neka za sada ostanu u ladici.
Definitivno kandidati za najbrži oporavak su INGR i ZABA.DINKEC I LUKOVIĆ su pretjerali a i pokazali su kako se može profesionalano i na HRVATSKI NAČIN LEGALNO MANIPULIRATI SA TRŽIŠTEM.
Što je i uredu međutim vani bi odavno koristili poznati zagrebački melem u jednoj od kaznionica posebno DINKEC,mali ušlivi prepotentni pokisli mišić.
Mada se slažem da je HT uvijek opcija ja sam ga se riješio i očekivam bull u slijedećih mjesec dana i u ponedijeljak gazim sijeli CASH.
Pa ako popušim ko ga jebe ionako sam već u pušingu.
NO RISK NO FUN.
[smiley] [wink]

Što kupovati u ovim tužnim vremenima ?????????

– sve je puno palo, i sada treba napraviti selektivni odabir onih investicija koje ispunjavaju ove uvijete.
1. potencijal prihoda,
2. likvidnost,
3. sigurnost,
4. rast.

– uvijek je važnije zadržati imovinu koju već imate nego zaraditi više.
– a s manjim dijelom imovine, kockati se do maximuma, jer u stvari taj dio i čini život uzbudljivim.

– I love this game.
Pozdrav !

Što sada u ovome trenutku raditi ?
– dobijam takve p.p., a i inače me to pitaju i naravno koje dionice.

– teško je sada trenutno dati odgovor na takvo pitanje.
– ja sam trenutno 100% u dionicama, ali to isto velikoj većini ne bih preporučila.
– ja sam još uvijek u strašno velikom dobitku,
– radim s lovom koju sam na burzi zaradila,
– rizikiram do maximuma,
– i znam kada se trebam povući,
– jer kod dionica tvrdoglavost ne pomaže.

– I love this game.
Pozdrav !

Prisjećanje na B.Grahama.

– taj tip u zadnje dvije tri godine sigurno ne bi na našem tržištu kupio niti jednu dionicu.
– a to je kod nas bilo doba kada su mnogi kešolovci na našoj burzi pronalazili zlatne rudnike,
– i zavladala je zlatna groznica,
– prodavali su se stanovi kako bi se ulagalo na burzi,
– na našoj burzi su bili slabi prinosi te se je išlo ulagati u Bosnu i Srbiju.
– kako su svi ti prošli sada najbolje znamo.

Gragam bi kupovao ove dionice :
1. zdravo pritjecanje gotovog novca po dionici i profit po jedinici priljeva gotovog novca.
– jednostavno rečeno, firma dobro zarađuje i kvalitetno se širi.
2. dividendni prinos od 6% ili ne puno manji.
– nekada kada sam na ovoj temi puno o tome pisala za mnoge sam bila najblesavija investitorica.
– ali mišljenje investitora se očito mijenja.
– još je previše firmi kod nas koje ne ispunjavaju te uvijete.
3. odnos cijena / zarada ispod 15.
– tek sada na ovim cijenama naše firme počinju ispunjavati i taj uvijet.
– na mnogim dionicama sam propustila velike zarade upravo zbog ovog uvijeta.
– a neke firme su imale taj omjer 1.000 i više, i na forumu se pisalo kako su to super investicije.
4. knjigovodstvena vrijednost dionice u idealnom slučaju manja od njene cijene ili u najgorem slučaju, ne mnogo veća.
– ali tu na forumu se da pročitati, pa što će Vam ta knjigovodstvena vrijednost, kakve to veze ima sa cijenom dionice.
5. odnos aktive prema pasivi od najmanje 3 prema 1.

– ovom metodom na tržištu tražimo firme koje su potcijenjene do boli.
– ne zanima nas trenutna situacija na burzi.
– zanima nas kako će firma poslovati u krizi i hoće li prebroditi krizu.
– a krize kako dođu tako i prođu.
– po ovoj metodi kupujemo budućnost firme.

– I love this game.
Pozdrav !

Kad već pišem o Fundamentalnoj analizi, moram nešto napisati i o Tehničkoj analizi.

– tu se još učim, za sada sam još mala beba prema Vladu.
– još uvijek na plaži proučavam te valove.
– dosta su pravilni,
– ali kada prođe neki gliser, stvarno puno poremeti te stalne valove i treba neko vrijeme kako bi se ponovno vratili u normalu.
– tako mi se i na burzi isto čini kako trenutno prolaze neki gliseri.

– ali TA je isto jako važan alat pri odlučivanju.
– to sve znati je malo zeznuto, ali zato Vam tu pomaže Vlad.
– i hvala ti Vlad1111 za sve što radiš !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
– i nemojte se ljutiti na njega ako i pogriješi.
– te metode daju sigurnost cca 70 – 80%.
– znači nema 100% sigurnosti.
– 100% Vam je sigurna samo smrt, i sjetite se na ovaj dan vaših najmilijih i ponesite cvijeće i svijeće na njihove grobove.

– a u ovozemaljskom životu, ipak probajte potrošiti dio novca koji ste na burzi zaradili.
– nikad nemojte sav novac reinvestirati.
– ulažite i dio u sebe.
– jer jednog dana, kada Vas više ne bude, netko drugi će to isto učiniti umjesto Vas.
– skrenula sam s teme, ali morala sam komentirati i današnji dan.

– I love this game.
Pozdrav !


Prisjećanje na B.Grahama.

– taj tip u zadnje dvije tri godine sigurno ne bi na našem tržištu kupio niti jednu dionicu.
– a to je kod nas bilo doba kada su mnogi kešolovci na našoj burzi pronalazili zlatne rudnike,
– i zavladala je zlatna groznica,
– prodavali su se stanovi kako bi se ulagalo na burzi,
– na našoj burzi su bili slabi prinosi te se je išlo ulagati u Bosnu i Srbiju.
– kako su svi ti prošli sada najbolje znamo.

Gragam bi kupovao ove dionice :
1. zdravo pritjecanje gotovog novca po dionici i profit po jedinici priljeva gotovog novca.
– jednostavno rečeno, firma dobro zarađuje i kvalitetno se širi.
2. dividendni prinos od 6% ili ne puno manji.
– nekada kada sam na ovoj temi puno o tome pisala za mnoge sam bila najblesavija investitorica.
– ali mišljenje investitora se očito mijenja.
– još je previše firmi kod nas koje ne ispunjavaju te uvijete.
3. odnos cijena / zarada ispod 15.
– tek sada na ovim cijenama naše firme počinju ispunjavati i taj uvijet.
– na mnogim dionicama sam propustila velike zarade upravo zbog ovog uvijeta.
– a neke firme su imale taj omjer 1.000 i više, i na forumu se pisalo kako su to super investicije.
4. knjigovodstvena vrijednost dionice u idealnom slučaju manja od njene cijene ili u najgorem slučaju, ne mnogo veća.
– ali tu na forumu se da pročitati, pa što će Vam ta knjigovodstvena vrijednost, kakve to veze ima sa cijenom dionice.
5. odnos aktive prema pasivi od najmanje 3 prema 1.
– ovom metodom na tržištu tražimo firme koje su potcijenjene do boli.
– ne zanima nas trenutna situacija na burzi.
– zanima nas kako će firma poslovati u krizi i hoće li prebroditi krizu.
– a krize kako dođu tako i prođu.
– po ovoj metodi kupujemo budućnost firme.

– I love this game.
Pozdrav !


u kojoj to bilanci!?
e pa ti si analfabeta! [tongue]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


u kojoj to bilanci!?
e pa ti si analfabeta! [tongue]

– čuj, pametni !
– to sam ti prepisala iz knjig L.Richardson "Investiranje" dio II. st. 55.

– ali uz taj dio nema ni mog komentara.
– negdje i pogriješim.
– mnogi ulažu, a nisu pročitali ništa.
– na ovim stranicama nastojim napisati barem ono najosnovnije za one slabije upućene.

– mnogima bi pomogla i samo jedna stranica tvog teksta kako određuješ targete.
– ali zašto besplatno prodavati svoje znanje, i tu si u pravu.
– ali isto zbog toga što ja besplatno na ovoj temi objašnjavam osnovne pojmove, molim te nemoj mi zamjeravati.

– I love this game.
Pozdrav !

da mi je netko pričao ne bih vjerovao

to se traži dionica koja ima triput aktivniju bilancu. [smiley]

ajde, to je samo jedna crtica.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

@Vlad1111.

– evo trenutno je jako zanimljiva situacija na burzi.

– ja sam 100% u dionicama, a Vlad je 100% u kešu.
– netko od nas je u krivu.
– vrijeme će pokazati tko je pogriješio.

– ti na burzu ulažeš bez rizika, igraš na sigurno.
– ali ja cijenim i takav pristup burzi.
– ja radim potpuno suprotno.
– u ovoj godini sigurno imaš puno bolji prinos nego ja.
– ali do sada ja sam sigurno zaradila punoooooo više novaca nego ti.
– uostalom na kraju bitke se broje mrtvi.

– pisao si neka se javi tko je zaradio u ovoj godini više od tebe.
– pa na tvoje znanje i ravnanje.
– puno bolji prinos od tebe je postigla moja polupismena baba koja nema pojma ni što je dionica, ali je spletom okolnosti postala dioničarka INE i HT-a.

– I love this game.
Pozdrav !



@Vlad1111
.

– evo trenutno je jako zanimljiva situacija na burzi.

– ja sam 100% u dionicama, a Vlad je 100% u kešu.
– netko od nas je u krivu.
– vrijeme će pokazati tko je pogriješio.

– ti na burzu ulažeš bez rizika, igraš na sigurno.
– ali ja cijenim i takav pristup burzi.
– ja radim potpuno suprotno.
– u ovoj godini sigurno imaš puno bolji prinos nego ja.
– ali do sada ja sam sigurno zaradila punoooooo više novaca nego ti.
– uostalom na kraju bitke se broje mrtvi.

– pisao si neka se javi tko je zaradio u ovoj godini više od tebe.
– pa na tvoje znanje i ravnanje.
– puno bolji prinos od tebe je postigla moja polupismena baba koja nema pojma ni što je dionica, ali je spletom okolnosti postala dioničarka INE i HT-a.

– I love this game.
Pozdrav !

ja nisam nigdje pročitao da je on 100% u kešu, samo već duže piše da još ne kupuje,a kako je već duže na burzi,prema njegovom pristupu jer je tržište stalno padalo po malo trebao bi biti 50 % /50%, a vrijeme će sigurno pokazati da ste za 4,5 ili 6 mjeseci sigurno stariji i tu nema greške, stari Bufy mogao je i pogoditi kod ulaska u GS, a mogao se i zaj………….ti, koja je razlika ?
[lol] [lol] [lol]
oprosti molim te na osobnom pitanju:kako baka? [thumbsup]




– na našem tržištu plitkom i nelikvidnom kakvo jest, rezultati firme nisu garancija da će dionica cijenom slijediti uspjeh firme i obrnuto
– ne znam koja dionica trenutno ima garantirane vrhunske rezultate, mogu samo pokušati nabosti par firmi za koje očekujem da bi mogle bitno poboljšati rezultate i nadati se da će dionica to slijediti
– ako u prosjeku sa 1 dionicom od 5 pogodim i ostvarim troznamenkasti prinos, ja zadovoljan, pa makar druge malo podbacile
– imam par tajnih favorita koje neću spominjati jer bi ispalo drukanje, nažalost mnogi na ovom forumu to vole zamjerati drugima a istovremeno sami prakticirati istu stvar.

Rocky5 super post !!!!!

– samo imam i dosta pitanja.
– kakvo nam je tržište to smo svi jako dobro vidjeli ovih dana.
– rezultati firmi super, a cijene dionica u banani.
– firme koje su bitno poboljšale rezultat,
– PTKM P/E * P/BV = 2
– INGR
– ZABA
– evo np. ove tri firme sigurno mogu prije doći na cijenu 300kn nego HT.
– ali u ovim vremenima ja ipak igram na kartu sigurnost HT, ako i pogriješim tu je uvijek dobra dividenda.
– PTKM, dosta sam se toga nakupovala na 180kn, možda sam nešto i znala, a kupovala sam ju i danas po 190kn, očekivala strašan rast, a ono čorak, jedva se drži na 190, neki fond ludo rasprodaje.
– ZABA, uvijek postoji neka skrivena kreditna kriza, pa sve naše banke su bez razloga u banani, a možda i postoji razlog za koji ja ne znam.
– INGR, super na ovoj cijeni, ali hoće li i dalje ići građevincima, dobro to bi zbog ulaza trebali braniti fondovi, ali hoće li ???

– koji su ti favoriti ?????
– ne gledam na to kao na drukanje,
– napiši ih, i ja ću onda isto napisati dobre, ali i loše strane za te dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Evo drago mi je da si počela pisti konkretno.
Evo dijela mog portfelja pa kom.
PTKM ZABA —planiram ulaz u INGR jer je podcijenjena do bola, zbog mirovinaca koji su popušili na njoj a i zbog izviještaja koji če po svemu sudeći biti bomba.—– JDPL jedan od mojih najvećih promašaja– BELJE kupio sam tele koje će kroz 10 god vrijediti kao 10 velikih krava.
Ima ih i još međutim neka za sada ostanu u ladici.
Definitivno kandidati za najbrži oporavak su INGR i ZABA.DINKEC I LUKOVIĆ su pretjerali a i pokazali su kako se može profesionalano i na HRVATSKI NAČIN LEGALNO MANIPULIRATI SA TRŽIŠTEM.
Što je i uredu međutim vani bi odavno koristili poznati zagrebački melem u jednoj od kaznionica posebno DINKEC,mali ušlivi prepotentni pokisli mišić.
Mada se slažem da je HT uvijek opcija ja sam ga se riješio i očekivam bull u slijedećih mjesec dana i u ponedijeljak gazim sijeli CASH.
Pa ako popušim ko ga jebe ionako sam već u pušingu.
NO RISK NO FUN.
[smiley] [wink]
[/quote]

da li bi se akcija INDEX mogla proširiti malo i na burzu obzirom da bi mogli koristiti isto kodno ime??
zašto trošiti melem prijatelju,ljuta trava je sasvim OK,sa malo rastopljene soli [thumbsup]

New Report

Close