Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Osim što trošenje vremena, svakodnevno pisanje na ovoj temi jeste strateška greška.

– očito je kod tebe strateška greška kada dolaziš na ovu temu.
– ali ti niti ne možeš bez ove teme, pa zar ti uvijek ne uvalim stotku.

– evo večeras šaram po svim temama,
– ali ništa pametnog,
– nema više niti onih s targetima.

– a tako nam je bilo lijepo,
– svaki dan smo padali,
– imali nove targete za dolje.

– i tigrić, zadnji optimist, na crobex 2.200 upotrijebio stop loss naloge.
– lijepo se većina ukeširala.
– i što sad ???????????????????

– nemam ni ja pojma.
– ali nešto osijećam, nešto se osijeća u zraku.
– ali zbog prošlih grešaka neću prognozirati, jer smo do sada u petak uvijek padali.

– I love vthis game.
Pozdrav !

A ja osijećam da ćemo sutra oštro dole kad ti već nećeš reći ili osijećaš da ćemo gore pa da prodaš PTKM na 200 između ostalog.
Po meni sutra oštro dole a vi gledajte indijance. [wink]

Uh ispaliću na mozak sad sam pisa post malo duži pa mi grunuo internet mamicu vam internetsku.Bila je malo duža analiza tržišta a sad mi se ne da opet tipkat.
Ivana ne znam koliko joj je oko bilo ali znam da me je mogla dopola progutat (nije zajebancija morsko pseto cca 5m) Stoga ljudi ne idite daleko od obale jer ako vas ne sataru gliserom završit će te kao ručak ovakvim ribicama. I naš jadran mi počinje sličit na ZSE kakve se tu psine motaju [lol]



– HT za razliku od mnogih drugih firmi ima vrlo ograničen potencijal za razvoj, kao i povećanje dobiti i dividende, a kod dionica se kupuje budućnost, jel tako?

– sve potpuno točno, sjedi 5.

– samo me zanima kod kojih dionica kupuješ budućnost ??????
– ne zezam se, zbilja me zanima Vaše razmišljnje.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

– na našem tržištu plitkom i nelikvidnom kakvo jest, rezultati firme nisu garancija da će dionica cijenom slijediti uspjeh firme i obrnuto
– ne znam koja dionica trenutno ima garantirane vrhunske rezultate, mogu samo pokušati nabosti par firmi za koje očekujem da bi mogle bitno poboljšati rezultate i nadati se da će dionica to slijediti
– ako u prosjeku sa 1 dionicom od 5 pogodim i ostvarim troznamenkasti prinos, ja zadovoljan, pa makar druge malo podbacile
– imam par tajnih favorita koje neću spominjati jer bi ispalo drukanje, nažalost mnogi na ovom forumu to vole zamjerati drugima a istovremeno sami prakticirati istu stvar



– mogla bi provjeriti situaciju sa DT u Njemačkoj prije nego zaključiš da će se ova dionica otplatiti u 5 godina, da je to 100% sigurna stvar kako ti tvrdiš, ne bi HT bio ispod 350-400kn jer bi odavno uletjeli veći igrači od onih koji lepršaju po našim burzovnim prostorima

– te dvije dionice se nikako ne mogu uspoređivati, previše je tu razlika.
– nekad me se sjeti, za ovu dionicu što sam pisala, pa za par godina se možemo čuti.
– do sada nisam napravila niti jednu stratešku grešku.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

– Evo ti onda za usporedbu Magyar Telekom… MT recimo ima u vlasništvu i Crnogorski Telekom. Dok HT što se tiče akvizicija za sad nula bodova. Na sadašnjoj cijeni je DY 11,4%. HT 13%. ALI MT je do sada isplaćivao samo 30-40% dobiti u dividendu. Što ne znači da u budućnosti neće više. Ili manje. A vidi ti to, što ako recimo HT smanji isplatu na 30-40%? P/E ima bolji od HT-a. Pogledaj performanse te dionice u periodu 5 godina i vidjeti ćeš da nije bilo nikakvih većih iznenađenja. Ili 15 godina… bio je samo jedan ekstreman period sa cijenom na koju se više nikad nije vratila. Ako ćemo krenuti paralelom sa MT onda bi se HT jedng lijepog dana na normalnom tržištu (tko zna za koliko mjeseci ili godina) trebao sa cijenom ustabiliti na razini oko 300-320kn, sa oscilacijama +/- 20% ovisno o stanju na tržištu i datumu za dividendu.
– U prilogu je graf mađarskog indeksa BUX i dionice MT pa možeš vidjeti u 5 godina do kakvih je razina išao indeks a gdje je ostao MT
– Evo izazov za tebe – nađi neki od telekoma na CEE burzama koji je tokom dužeg perioda (par godina) imao bolje rezultate od lokalnog indeksa (tu ne računamo HT jer je prisutan samo godinu dana i to u padajućoj burzi)
– Nadam se da ćemo se za par godina sjetiti ove konverzacije
– Strateške greške si sigurno počinila, nemoguće da nisi niti jednu, samo što si možda to ne želiš priznati (ili nama [cool])

– Evo i Slovenski Telekom da se nađe

Evo da i ja napisem koju rijec nakon par dana.
Slazem se sa konstatacijom da je HT ‘defanzivna dionica’ to stoji; takodjer stoji i da tu nema prevelike volatilnosti i obrata u parametrima poput P/E. Dakle, laicki receno sa njom u doba medvjeda manje gubite, a u doba bikova manje dobijate.
Sada; pitanje je da li su trenutacno pozeljne ‘ofanzivne’ ili ‘defanzivne’ dionice?
Ako se vec ofenzivci hvataju stranih trzista; moje misljenje je da bi se moglo kratkorocno zaraditi lijepo i na green dionicama (alternative energy) na USA burzi. Pale su dosta ostrije od cijele burze; zbog usporednog pada cijene nafte. U obrnutoj situaciji; dakle rast burze automatski raste i cijena nafte, dakle dvostruki zamasnjak za alternative energy dionice. A jos uz to i najveci zamasnjak nakon 04.11. se zove Barack Obama koji u gotovo svakom govoru istice kako ce biti velika ulaganja u tuaj sektor jer zeli smanjiti americku ovisnost o zemljama naftasima.
Jedini ali bi u tom scenariju bio dolar 🙂 Naravno, ako rastu burza i nafta pada dolar, ali koga vise briga za to kad je maskenbal :))
btw Mozete kupovati preko Abacusa na mnogim Ino-burzama; nije reklama za Abacusa (stovise trebali bi smanjiti marzu na abac@trade-u) ali mnogi pitaju kako najlakse trgovati ino-dionicama.
Pozdrav
Leon

Stara kineska: Pas koji laje, nije dovoljno kuhan!

Što sam danas trgovala ?

– ne volim o tome pisati, očito drukanje.
– sa zadnjim novcima dokupila PTKM.

– nažalost sada će po malo morati ići i prodaje.

– I love this game.
Pozdrav !

Komentari trgovanja.

– konačno smo se vratili u normalne vode.
– Azija u dobrom minusu.
– EU u minusu.
– trebali bi i ameri danas biti u minusu.

– poslije manje stanke, evo nam i Vlada sa svojim targetima.
– a i PTKM poslije strašno lošeg izvješća počela padati.

– ma sve super, sve za 5.
– samo ne znam tko je tu lud ??????

– I love this game.
Pozdrav !

Što je ovo ??????
– mi ušli u plus, a vani ne kiši ??????
– alo Zagreb !!!!!!!!
– je li kod Vas pljusak ??????????

– I love this game.
Pozdrav !


Što je ovo ??????
– mi ušli u plus, a vani ne kiši ??????
– alo Zagreb !!!!!!!!
– je li kod Vas pljusak ??????????

– I love this game.
pozdrav !


nečemo jošˇ" dugo "biti u plusu


– na našem tržištu plitkom i nelikvidnom kakvo jest, rezultati firme nisu garancija da će dionica cijenom slijediti uspjeh firme i obrnuto
– ne znam koja dionica trenutno ima garantirane vrhunske rezultate, mogu samo pokušati nabosti par firmi za koje očekujem da bi mogle bitno poboljšati rezultate i nadati se da će dionica to slijediti
– ako u prosjeku sa 1 dionicom od 5 pogodim i ostvarim troznamenkasti prinos, ja zadovoljan, pa makar druge malo podbacile
– imam par tajnih favorita koje neću spominjati jer bi ispalo drukanje, nažalost mnogi na ovom forumu to vole zamjerati drugima a istovremeno sami prakticirati istu stvar.

Rocky5 super post !!!!!

– samo imam i dosta pitanja.
– kakvo nam je tržište to smo svi jako dobro vidjeli ovih dana.
– rezultati firmi super, a cijene dionica u banani.
– firme koje su bitno poboljšale rezultat,
– PTKM P/E * P/BV = 2
– INGR
– ZABA
– evo np. ove tri firme sigurno mogu prije doći na cijenu 300kn nego HT.
– ali u ovim vremenima ja ipak igram na kartu sigurnost HT, ako i pogriješim tu je uvijek dobra dividenda.
– PTKM, dosta sam se toga nakupovala na 180kn, možda sam nešto i znala, a kupovala sam ju i danas po 190kn, očekivala strašan rast, a ono čorak, jedva se drži na 190, neki fond ludo rasprodaje.
– ZABA, uvijek postoji neka skrivena kreditna kriza, pa sve naše banke su bez razloga u banani, a možda i postoji razlog za koji ja ne znam.
– INGR, super na ovoj cijeni, ali hoće li i dalje ići građevincima, dobro to bi zbog ulaza trebali braniti fondovi, ali hoće li ???

– koji su ti favoriti ?????
– ne gledam na to kao na drukanje,
– napiši ih, i ja ću onda isto napisati dobre, ali i loše strane za te dionice.

– I love this game.
Pozdrav !



– na našem tržištu plitkom i nelikvidnom kakvo jest, rezultati firme nisu garancija da će dionica cijenom slijediti uspjeh firme i obrnuto
– ne znam koja dionica trenutno ima garantirane vrhunske rezultate, mogu samo pokušati nabosti par firmi za koje očekujem da bi mogle bitno poboljšati rezultate i nadati se da će dionica to slijediti
– ako u prosjeku sa 1 dionicom od 5 pogodim i ostvarim troznamenkasti prinos, ja zadovoljan, pa makar druge malo podbacile
– imam par tajnih favorita koje neću spominjati jer bi ispalo drukanje, nažalost mnogi na ovom forumu to vole zamjerati drugima a istovremeno sami prakticirati istu stvar.

Rocky5 super post !!!!!

– samo imam i dosta pitanja.
– kakvo nam je tržište to smo svi jako dobro vidjeli ovih dana.
– rezultati firmi super, a cijene dionica u banani.
– firme koje su bitno poboljšale rezultat,
– PTKM P/E * P/BV = 2
– INGR
– ZABA
– evo np. ove tri firme sigurno mogu prije doći na cijenu 300kn nego HT.
– ali u ovim vremenima ja ipak igram na kartu sigurnost HT, ako i pogriješim tu je uvijek dobra dividenda.
– PTKM, dosta sam se toga nakupovala na 180kn, možda sam nešto i znala, a kupovala sam ju i danas po 190kn, očekivala strašan rast, a ono čorak, jedva se drži na 190, neki fond ludo rasprodaje.
– ZABA, uvijek postoji neka skrivena kreditna kriza, pa sve naše banke su bez razloga u banani, a možda i postoji razlog za koji ja ne znam.
– INGR, super na ovoj cijeni, ali hoće li i dalje ići građevincima, dobro to bi zbog ulaza trebali braniti fondovi, ali hoće li ???

– koji su ti favoriti ?????
– ne gledam na to kao na drukanje,
– napiši ih, i ja ću onda isto napisati dobre, ali i loše strane za te dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]vidim i najjace je pogodio gubitak…strasan rast………sto je vama ljudi…..pa nije ovo 2005 god ili 2006….svatko ima svog favorita uglavnom u kojem je zaglibio….druk nikakav jos ne pomaze, zaboravite…dok se ne vrati povjerenje u tk. prije 3500 crobija niti ne ocekujte….izracunajte samo koliko ljudi ceka da se iskrca koji su kupovali pocevsi od 4200 u 4 mj. pa do sad……fondovi vani beru vrhnje zasad……

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close