Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ceka se….uglavnom prestalo dokuplivanje…..ovo je otislo predaleko…..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@Vlad istina da nekad kupnja dionice ide kao kladionica,kockarnica rizikiranje bez nekog razuma zašto se baš sad kupuje dionica.Ja isto "crtam neke trokute" tražim potpore i otpore kod dionica,posložim fibonicija onako otprilike da vidim da li se slaže sa linijom otpora.Gledan ja i šta kaže MACD RSI i kakav je Bollinger(nekako njega preferiram na down tržištu) Osobno mi se ne sviđa šta je crobex završio ispod 2200 bodova šta mi sugerira da odložim kupovinu do utorka srijede ( skupio sam neke trejderske profite i ako budem kupovao samo ću profitima ulazit na tržište ili ako HT bude na nekim niskim razinama kupit ga doživotno)
Taktičko vrime za kupovinu i nije baš najsretnije izlaze kvartalni izveštaji (inače se klonim kupovine prije ikavih službenih objava) Prije nego što ću ući u trejd donosim odluku da li ću kupovati sa svom lovom na brokerskom računu i aktivrati stop lose nalog ako stvari ne krenu naj sjajnije ili ću uć u trejd dijelom novca a ostatak love postavit na 20% niži nalog i čekat odbijanac ili daljnji pad cijene na donji target.Kod odabira dionica koje kupujem gledam likvidnost zaduženost poželjan dividendni prinos na toj dionici nizak PE i učinkovit NPM (premda fundamente nitko ne može predvidit za iduću godinu kakvi će biti stoga naglasak bacam na firmu koja nije ekstremno dužna a graf joj ipak blesira )
Smatram da se na ovim razinama isplati trejdat jer je po meni burza pretjerala sa crvenilom,ponekad treba savladat strah od mogućeg gubitka i uć u rizik trejdanja.


– ali bi molila iskusnije forumaše za mišljenje kamo će naša burza ???????
– i koje dionice sada kupuju ????????????????????????????????????????????????????

samo dionice bez dugova (moze i sa dugom ako je u kunama) i sa hrpom casha na racunu u stranoj valuti…



– ali bi molila iskusnije forumaše za mišljenje kamo će naša burza ???????
– i koje dionice sada kupuju ????????????????????????????????????????????????????

samo dionice bez dugova (moze i sa dugom ako je u kunama) i sa hrpom casha na racunu u stranoj valuti…

[/quote]

Pokušaj identificirati firme koje su moguće mete preuzimanja. Kako padaju cijene dionica raste vjerojatnost preuzimanja. Te dionice ti mogu donjeti najveću dobit. Drugo, što Miro kaže, bitno je koliko je firma zadužena i koliko ima casha. Zaduživanje je u ovom trenutku jako skupo i to će imati znatnog utjecaja na poslovanje firmi.
Da li ćeš kupovati defanzivne ili ofenzivne sektore ovisi o procijeni ekonomske situacije. Koje sektore ćeš kupovati ovisi o procijeni koliko duga i duboka će biti globalna recesija.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Gube svi osim našeg Dinka i njegovih vrlih kolega. Oni se ionako igraju sa našim mirovinama i nemaju što izgubiti.

– što ste se svi uhvatili toga Dinka.
– pa radi super u ovoj krizi,
– gubitak mu je uvjerljivo najmanji, -8.5%.
– za usporedbu pogledajte vaše osobne portfelje i gubitke koje ste ostvarili.
– gospodin Dinko je i prvi izjavio kako smo precijenjeni 50%, zar mislite da je pogriješio ????
Pozdrav !

Evo večeras čitam po svim forumima, zanima me naći nešto pametnog.
– ali toga jednostavno nema.
– zavladala je tuga i očaj.
– uglavnom se broje minusi u portfeljima.
– i dugogodišnji ulagaći su počeli ostvarivati minuse.

– ali to je ipak burza gdje većina gubi.
– a tu većinu je uništila pohlepa za novcem.

– ja sam to ipak malo drukčije radila.
– volim i ja zaraditi, ali nisam pohlepna.
– veliki dio novca zarađenog na burzi usmjerila sam u investicije koje nemaju veze s burzom, o tome sam i pisala.
– odavno sam predvidjela ovakvo neko sranje na burzi.

– ja na ovu situaciju ipak gledam puno drukčije od većine.
– za mene su ovo stvarno rijetke situacije, koje se zbilja ne događaju često, svakih 20 ili 100god.
– ali tko preživi, stvarno će moći uživati u blagostanju.
– sada je prilika za stvaranje budućeg bogatstva.

– ali to vam obično bude tako da oni koji imaju imati će još i više,
– a oni koji imaju malo, izgubiti će i to malo što imaju.

– I love this game.
Pozdrav !



Gube svi osim našeg Dinka i njegovih vrlih kolega. Oni se ionako igraju sa našim mirovinama i nemaju što izgubiti.

– što ste se svi uhvatili toga Dinka.
– pa radi super u ovoj krizi,
– gubitak mu je uvjerljivo najmanji, -8.5%.
– za usporedbu pogledajte vaše osobne portfelje i gubitke koje ste ostvarili.
– gospodin Dinko je i prvi izjavio kako smo precijenjeni 50%, zar mislite da je pogriješio ????
Pozdrav !

[/quote]

– možda je puno prodavao da bi izvukao cash, pa time izazvao krizu ?
– otkud mu tako mali gubitak, ako su naši novci još uvijek u dionicama ? što je to uradio ?
– oni koji su dobro surfali možda nemaju gubitaka ?
– pogriješio je što nije rekao 80% koliko su se neke dionice ispuhale, da li sada svi skupa plaćamo te visoke cijene koje je svojedobno blok transakcijama unio u portfelj ?

Pozdrav!

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Budući ludi rastovi burze.

– trenutno svi čekaju nekakvo dno.
– čekam ga i ja, ali usput pomalo i kupujem.
– s dioničkim portfeljom sam cca 85% u dionicama,
– i sutra ću po malo kupovati,
– i što mislite kada zadate nalog kako se to odmah i zatvori.
– kako da ne ?
– čekam po 2 – 3 sata.
– teško je i na likvidnim uhvatiti nešto jeftino.
– u petak sam uspijela s jednim većim nalogom ht, ali s drugim gdje sam htjela još samo malo jeftinije nije išlo.

– ali vratimo se na rastove burze.
– sjećam se zadnjih tri dana po +10%, pa u jednom danu 20%, pa ovaj zadnji na nekom dionicama +50%
– e sada me zanima kakav će biti naredni rast.
– puno smo padali.
– kad je crobex bio na 3200 onda je bilo sve super, a sada na 2200 ništa ne valja.
– možemo mi padati još i na 1200,
– ali ti rastovi će tada biti nenormalni.
– osobno bih najviše voljela kada bi svaki dan rasli 0.1%,
– ali toga Vam nema.

– zamislite tu ludu situaciju kada svi kešolovci krenu u kupnju.
– a morati će jednog dana.

– I love this game.
Pozdrav !


Kad bi cijene išle još duplo dole,jedina bi mi opcija bila skakanje s balkona.
[lol]

– to bi ti zbilja bila najgora opcija.
– moraš imati neki plan.
– i u tom planu mora postojati, što učiniti ako bi burza išla još duplo dolje.

– I love this game.
Pozdrav !


ceka se….uglavnom prestalo dokuplivanje…..ovo je otislo predaleko…..

– nije prestalo.
– koliko vidim svaki dan se trguje.
– neki prodaju jer su ispalili na živce, režu gubitke, bježu iz dionica jer očekuju opći potop, aktiviraju stop loss naloge, aktiviraju se margini….
– a što mislite zašto ovi drugi kupuju ??????
– najvjerojatnije su skrenuli s pameću i žele ostvariti još veće gubitke.
– uvijek je netko tu u pravu a netko u krivu, sada je li to kupac ili prodavač vrijeme će pokazati.

– a postoji i još jedna skupina investitora,
– mirovinci i ja,
– ali mi se više zabavljamo na ovoj burzi.

– I love this game.
Pozdrav !


best buy ovih dana svakako je LLRB lola ribar.

– možda i je ?????
– ali tu su neki ugledni forumaši i gaće izgubili.

– I love this game.
Pozdrav !




Gube svi osim našeg Dinka i njegovih vrlih kolega. Oni se ionako igraju sa našim mirovinama i nemaju što izgubiti.

– što ste se svi uhvatili toga Dinka.
– pa radi super u ovoj krizi,
– gubitak mu je uvjerljivo najmanji, -8.5%.
– za usporedbu pogledajte vaše osobne portfelje i gubitke koje ste ostvarili.
– gospodin Dinko je i prvi izjavio kako smo precijenjeni 50%, zar mislite da je pogriješio ????
Pozdrav !

[/quote]

– možda je puno prodavao da bi izvukao cash, pa time izazvao krizu ?
– otkud mu tako mali gubitak, ako su naši novci još uvijek u dionicama ? što je to uradio ?
– oni koji su dobro surfali možda nemaju gubitaka ?
– pogriješio je što nije rekao 80% koliko su se neke dionice ispuhale, da li sada svi skupa plaćamo te visoke cijene koje je svojedobno blok transakcijama unio u portfelj ?

Pozdrav!

[/quote]

AZ fond ima samo 18% u dionicama, otuda tako "mali" gubitak.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close