Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Yen i CHF

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Yen i CHF

hmm – to su predlagali prosle godine, kao i kupnju zlata na 1000 USD [bye]



Yen i CHF

hmm – to su predlagali prosle godine, kao i kupnju zlata na 1000 USD [bye]
[/quote]

Ja ti sigurno nisam govorio da kupuješ zlato. Ono što sam savjetovao je dollar (kako na temi "što smo danas tržili", tako i na ovoj temi kada je Ivana7 predlagala osnivanje fonda). Zlato ne pratim, ali forex pratim već 18 godina. Yen i CHF imaju vrlo jednostavno objašnjenje. Ako inflacija padne u narednom periodu, a sve ukazuje na to, onda će najmanji pritisak biti na valutama koje imaju najniži interest rate. Moja je pretpostavka da će ECB uskoro rezati interest rate, ili u najgorem slučaju hold. Mislim da će euro biti pod znatnim pritiskom u narednih pola godine.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Inaće što se tiće vladovog genijalnog grafa – INA ima najveći ponder u crobexu – ako INA padne nakon 3.10., a lova od INE stiže 17.10. – imat ćemo pad crobexa – eto bez grafa [cool]

Sto reci, Nostradamus [wink]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


ivana7 moram vam reći da imate jako iritantan način pisanja, jer zauzimate cijeli forum a uglavnom pišete neke gluposti

Gospodine Tržište.
– vidite kako stalno pišemo o Vama i samo se s Vama bavimo.
– mi smo tu zbilja jedna čudna ekipa.

– I love this game.
Pozdrav !

@ ivana


[
– nekada sam i ja imala jako puno PTKM,
– možda i opet uđem,
– realno bi i mogla na 300kn, pa i više.

Kolegice, budući da ovo nije tema ptkm-r-a, neću uširoko elaborirati neke vrlo bitne činjenice u svezi poslovanja petrokemije i kretnja cijene dionice.
plin što se tiče Mađara i svih ostalih petrokemija je već potpisala ugovor o opskrbi plinom te cijenom kroz eskalacijsku formulu (svaka tri mjeseca) sve do 2011 godine.
a što se tiče cijene plina ona pomalo dolazi na razine od kraja 2007 godine na svjetskom tržištu, odnosno u uskoj je vezi sa cijenama i kretanjima nafte na svjetskom tržištu,
radnici slažem se da može doći do pritiska na prodaju, ali to je sve regulirano lock up periodom tako da će sad 06.10.2008 moći prodavati umirovljenici i bivši zaposlenici petrokemije, ostali prema ugovoru o isteku lock up perioda a najkasnije za 1 godinu.
dividenda do sada sam pojam dividende je bila utopija.
Ali nakon prošlogodišnjeg dobitka od 70 milijuna kuna i kumulativno za 1H većeg od 40 milijuna stvari se mogu okrenuti vrlo povoljno.

Naravno svako ulaganje snosi rizik, ali i zaradu i zato smo svi ovdje,

Veliki pozdrav

p.s.
«Svi kao znaju i sigurni su da će radnici raditi pritisak na prodaju, a što se na burzi događa kad svi sve znaju?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

– nemam igh, ali sam na njemu super zaradila.

– I love this game.
Pozdrav !

………..koliko bi tek zaradila da ga imaš……….

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Bd62 / na 300-kuna u ovom trenutku jedna od najboljih kupnji na tržištu / Sve za i protiv imate na temi BADEL !


upravo tako, da nije INA zbog javne ponude ostala na 2800, sad bi bila na 2200-2300, a to znači da je već sada crobex na oko 2900.
Nije teško pogoditi da bi crobex ZBOG PADA INE NAKON 03.10. formalno mogao prikazivati 2900, ali u tom slučaju cijene ostalih dionica ne bi se mijenjale!
Mislim da će crobex ipak ostati iznad 3000 i idućih dana potegnuti žešće gore (usprkos očekivanom padu INE) jer će ljudi lovom od INE kupovati druge dionice u sastavu crobexa i time kompenzirati (očekivani) utjecaj pada INE na crobex.

točnije, da je INA na 2.200, crobex bi bio na 2998,94 boda, naravno ako bi sve druge dionice ostale na sadašnjim razinama

Evo moram se i ja javiti u ovim teškim vremenima.

– puno se piše, ne uspijevam niti sve pročitati.
– sigurno Vam se čini kako se svijet ruši.

– ali to zapravo ne zanima veliku većinu naših ljudi.
– dapače jako im je drago kako se burza ruši,
– svjesni su kako tu investitori gube novce,
– ali njih nije briga, oni nemaju dionice,
– oni žive na kredit, i od plaće do plaće.

– isto Vam je takva i Amerika, velika većina nema dionice i ne kuže se puno u ekonomiju.

– pa kod nas Vam je trenutno zabrinuto 5 – 10.000 investitora,
– i koliki je to postotak stanovništva ??????

– I love this game.
Pozdrav !

ivana daj nabaci neki zicer……………za sutra [kiss]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Što činiti u ovoj krizi ??????

– potrebno je imati dobar plan.
– ja ga imam, to mi je plan za krizne situacije pod kodnim nazivom G7.

– poskidati sve naloge za kupnju, već učinjeno.
– pratiti trenutnu situaciju, već učinjeno.
– prodati cjelokupnu INU na 2.800kn, to tek treba učiniti, a zbilja mi je žao jer se super drži u ovoj krizi.
– uplatiti dodatni keš na brokerski račun, to ću sutra.
– prodati malo dionica koje nisu puno pale, moram i ja pripomoći ovome padu.
– angažirati dodatnu lovu,
– početi ozbiljno razmišljati o kreditima.

– ovakve stvari zbilj nisu česte, jednom u 100 godina.
– imati plan koje dionice kupovati.

– i ako mi se sve kockice poslože biti će ludo.
– e to će biti životni potez.
– koliko nije dobro veliko rušenje, toliko je to i prilika koja se rijetko javlja,
– to su prilike za bogaćenje.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close