Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

sutra će biti odličnih prilika ako kongres odobri plan, a još boljih ako ne odobri

-ja sam i na kupnji i na prodaji
-sigurno ću zaraditi
-više nego ivana07
-iako je ona dobra curica i jako voli ovu game ( igricu )
-omf monopolly
-nhf
-ćao
[thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


Ivana sama sebi proturječiš. Rekla si vlad-u1111 da osobno misliš da burza neće na 3200 ili ispod.

– točno, tada sam to napisala i tako sam zbilja i mislila.
– ali sam puno stvari i naučila, np. od gospodina Zimzelenog, uvijek spremna na brzi zaokret.
– zar se nisu u međuvremenu stvari bitno promijenile,

– trenutno naš index može ići i na 4.000, ali može i na 2.000 bodova.
– tako je pisao Croman, pa sam ga zbog toga i zahebavala.
– ipak trenutno to sada ne ovisi o nama nego o amerima.

– ali najvažnije je imati plan,
– što učiniti ako crobex ode na 4.000 ili na 2.000.
– ali u svom tom cirkusu daleko više proučavam odeđene dionice nego crobex.

– I love this game.
Pozdrav !


– ali najvažnije je imati plan,
– što učiniti ako crobex ode na 4.000 ili na 2.000.

Istu stvar, napiti se

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

podržavam! [lol]


Rekla si da ćeš prodavati viro koji si kupovala prije nekoliko tjedana (ne da mi se sad izvlačiti kada je točno bilo) a viro od tada pao a ti rekla prodala ga i zaradila na njemu…

– e sada ne znam u kome kontekstu sam pisala.
– pa prije dvije godine na temi vira sam pisala ja i još dva poslijednja mohikanca, isto je bilo i na igh.
– ali nakon godinu dana to sam sve prodala uz fenomenalni prinos, ulaz je bio na cca 600kn.
– trenutno imam simboličnu količinu vira.
Pozdrav !


Ivana sama sebi proturječiš. Rekla si vlad-u1111 da osobno misliš da burza neće na 3200 ili ispod. A čovjeka pitaš da sudjeluje u ”inv fondu”. Rekla si da ćeš prodavati viro koji si kupovala prije nekoliko tjedana (ne da mi se sad izvlačiti kada je točno bilo) a viro od tada pao a ti rekla prodala ga i zaradila na njemu…

Best buy trenutno pa jedno 70% dionica skoro pa ne možeš pogriješiti.

Na 920, nije tako strašno

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Best buy trenutno pa jedno 70% dionica skoro pa ne možeš pogriješiti.

– može se pogriješiti.
– puno dionica je i opravdano palo.

– samo ću Vam pripomenuti jednu jedinu stvar.
– kada će te biti veliki investitori ??????????

– onoga dana kada budete mogli solidno živjeti od dividendnog prinosa.

– pa sada sami birajte one dionice koje Vam odgovaraju.

– možete biti veliki i tako da buljite svaki dan u kompjuter i burzu, trejdate i veselite se zaradi od jednog bureka.
– ili još bolje trebate kupovati dionice onda kada u jednom danu narastu preko 20%.
– tada se sigurno ne može pogriješiti.
– ali već u petak dobro ste gazili po mojim minama.
– zbog toga Vas obožavam.

– I love this game.
Pozdrav !


– samo ću Vam pripomenuti jednu jedinu stvar.
– kada će te biti veliki investitori ??????????
– onoga dana kada budete mogli solidno živjeti od dividendnog prinosa.

Apsolutno pogrešno.

Veliki investitori ćete postati kada pokrenete svoj bussines i kada počnete ulagati u projekte koje možete sami kontrolirati. Meni je ovo hobi i nadam se da nikada neću živjeti od burze ili dividende.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Evo kako će te vidjeti jeste li veliki u investiranju i kako ste svladali materiju.

– jedna pitalica.
– na našem tržištu postoje neke dionice koje su u prošloj godini imale veću dobit nego je cijena po kojoj sam ih kupovala.
– ali velika većina Vas je totalno nesposobna otkriti koje su to dionice, rekla bih preko 99%.
– zašto ?
– jer nemate pojma računati bilance i ne razumijete se u financijska izviješća.

– puno Vas se je tu došlo obogatiti se,
– ali ne ide,
– pa valja to možete kužiti i po Vašim portfeljima.

– jedan lik mi je napisao TLM, pa stvarno ima tu bisera ko u priči.

– I love this game.
Pozdrav !


Apsolutno pogrešno.
Veliki investitori ćete postati kada pokrenete svoj bussines i kada počnete ulagati u projekte koje možete sami kontrolirati. Meni je ovo hobi i nadam se da nikada neću živjeti od burze ili dividende.

– potpuno se slažem,
– ali to o čemu pričaš je ipak gradivo za one napredne.
– i što ćemo sada kada nemamo tu onih naprednih.

– i love this game.
Pozdrav !



– ali najvažnije je imati plan,
– što učiniti ako crobex ode na 4.000 ili na 2.000.

Istu stvar, napiti se

[/quote]

twixeru strasan si, ha ha ha…

sto se tice postanka velikog investitora – ne slazem se s pokretanjem bussinesa – to je poduzetnistvo…veliko ili malo…pokretanje banke ili investicijskog fonda, e to je vec nesto…ova teza s dividendama – to je dobar koncept – probelm je jedino ovo "solidno življenje" – to je u suprotnosti s "velikim investitorom". Kako veliki investitor živi samo solidno? ak je veliki onda valjda živi luksuzno (dakle relacija New York -London – Prag – Bora Bora – Paris – pa Sejšeli – pa Monaco i na kraju Dubrovnik, a ponekad Atlantic City i mozda Las Vegas nekako ugurati u raspored)…solidno možeš živjeti i bez burze i investicija (možda i bolje jer ne strepis gdje ti je lova)…
ma plan je skupit lovu, uletit u dionicu pa tako stalno dok ne dođeš u upravu nekog cestitog d.d….i onda te boli briga za dividendu nego lagano "iznutra" grickaš kolač…tu i tamo isplatis dividendicu malo da drugima zamazes oci…firme mogu sprčkati kompletnu dobit na neka svoja iskenjavanja i troskove, nagrade i naknade…i sve ok, posluju dobro neku simbolicnu dividendu, a trose ko begovi (landraju okolo naokolo, dize se lova na putovanjima, kupuju aute, trose na sluzbene kartice….)

In spe...

nemaš puno što i gledati financ. izvješća osim nekoliko stvari prihod/rashod. Iz njih zaključiš hoće li prim. posl. poduzeća rasti (je li opravdano ulaganje tog poduzeća u taj sektor). Npr Što bi vrijedilo atpl da im raste prihod od hotela i avio prijevoza kada bi recimo bdi pao na nekih 2500 bodova i oni dalje lupali u brodogradnju. Mada recimo izvješće vira. Baš me zanima kakvo će biti: kupili su 38% sladorane treba sada to na rashod. Digli kredit 40 mil. eura. I sada kada bi neki ljudi vidili loše stanje u ind šećera trebali bi izići. Mnogi će vikati uuuuu kakva mala dobit. Drugi opet zašto nije dividenda kao lane….
Eto nema nekih velikih caka tu. Viro radi recimo dobro izvješće i lako se zaključi iz njega puno toga. Dok recimo Todina izvješća su klasično računovodstvena. rn 9000 toliko rn 220, rn 775 toliko pdv toliko … a za one koji nemaju pojma o izvješćima to ne pomaže ništa

New Report

Close