Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo sada slijedi presudni tjedan na burzi.

– je li to tjedan preoketa i napokon zelenilo koje svi čekamo.
– ili oni run gore dolje.
– a možda ćemo opet padati, jer iz onoga kanala još nismo ni izišli.

– zna li tko više ???????
– Sančo napiši i ti nešto.

– hoćete li prodavati ??????
– što ćete kupovati ??????
Pozdrav !


zašto pitaš kad ti sve znaš!? [undecid]

uzgred, vrijeme je za početi skupljati papirušine za fond.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

bravo vladek, evo ti stotka……………..i ne kaže se kod Ivane papirušine, nego kartušine [lol]

-današnji best buy su ove na kojima ja imam naloge na prodaju [thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Sančo meni nije jasno da ti još nisi skužio ovu IVANU7 ta cura ili žena nema pojma o ničemu osim što cijelo vrijeme piše neke citate iz knjiga poznatih financijera na burzi,a završna rečenica uvijek joj je šta predlažete da kupim ovaj tjedan..Moje mišljenje je da Ivanu 7 neuzimate za ozbiljno jer možda je sad trenutno u knjižnici pa upija knjige a sutra će to da prenese na forum.. [thumbsup]


Sančo meni nije jasno da ti još nisi skužio ovu IVANU7 ta cura ili žena nema pojma o ničemu osim što cijelo vrijeme piše neke citate iz knjiga poznatih financijera na burzi,a završna rečenica uvijek joj je šta predlažete da kupim ovaj tjedan..Moje mišljenje je da Ivanu 7 neuzimate za ozbiljno jer možda je sad trenutno u knjižnici pa upija knjige a sutra će to da prenese na forum.. [thumbsup]

ja da ne kužim malenu???……………..pa ja pišem na ovom forumu već dvije i pol godine……………hehe, sjećam se čak i rasprava zimzelena i znanca a kamoli čega drugog, rasprava između caymana i nathana, navlačenja na zdenku, prvih investicijskih koraka kolege plavog, čađara boysa, itd itd
a ivanu znam još dok je skupljala ulagače za osnivanje fonda, prije dvije godine

nego jedva čekam da mi se odmoderiraju neke moje ljubimice ( i one su best buy )

[thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


.Moje mišljenje je da Ivanu 7 neuzimate za ozbiljno jer možda je sad trenutno u knjižnici pa upija knjige a sutra će to da prenese na forum.. [thumbsup]

– ja sam i danas u knjižnici digla jednu knjigu.
– nema Vam bez znanja ništa.

– i jako dobro mogu procijeniti što će sutra biti na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

Psihologija razmišljanja jednog prosiječnog investitora na HR burzi.

– vidili ljudi gdje je lova.
– gledali malo filmove, čitali novine, i kužili kako burza pruža neograničene mogućnosti.
– pogotovo jer su uvidjeli kako su se doslovno svi koji su ulagali u HR burzu obogatili.

– skupilo se nešto novaca,
– ušteđevina koja se je godinama prikupljala,
– oni nadobudni su prodavali stanove i ostale nekretnine.
– žicala se lova od djedova i baka jer burza pa to je životna prilika za brzu zaradu.

– nekako se je skupilo 100.000kn ,
– a vidi ove glupe banke još daju i kredite za kupnju dionica,
– baš su glupi ti bankari kada mi daju kredit a sami se ne znaju obogatiti preko burze.

– milijuner,
– e to je nešto divno prekrasno,
– imati puno novaca,
– imati prekrasan auto, jahtu, vilu ići na daleka putovanja,
– e više se sigurno neće šljakati u firmi za onu siću.

– ali vidi vraga.
– burza može i padati,
– ruše se snovi naših milijunera, ali koji su maštali o milijunima.

– došla je ona stvarnost, ona realnost.
– burza je pukla,
– banci se mora vratiti novac,
– djed i baka pitaju za svoj novac,

– a novaca nema,
– popapala ga je burza,
– što ćemo sada,

– sada kada znamo sve,
– ali što nam se je to dogodilo s portfeljem.

– malo realnosti dragi investitori,
– nije Vam se dogodilo ništa strašno,
– prošli ste kao i ostalih 90% investitora,
– e to Vam je burza.

– priča je na brzinu izmišljena,

– I love this game.
Pozdrav !



.Moje mišljenje je da Ivanu 7 neuzimate za ozbiljno jer možda je sad trenutno u knjižnici pa upija knjige a sutra će to da prenese na forum.. [thumbsup]

– ja sam i danas u knjižnici digla jednu knjigu.
– nema Vam bez znanja ništa.

– i jako dobro mogu procijeniti što će sutra biti na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Teško jer je utjecaj američkih burzi prevelik u ovom trenutku. Bush sutra može postići dogovor sa Congressom, a ne mora. Pazi Congress se raspušta za samo četiri dana zbog izbora. Ako ne naprave deal do Petka, idemo ispod nivoa na kojem smo bili kada je pao Lehman Brothers. Mislim da ni Hank Paulson nezna što će sutra biti na burzi.
Vrlo vjerojatno će ići dolje sutra, ali moguće je da ponovo dođe do naglog obrata u slučaju da Pauslon i Pelosi i Dodd naprave deal.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Psihologija razmišljanja jednog prosiječnog investitora na HR burzi.

– vidili ljudi gdje je lova.
– gledali malo filmove, čitali novine, i kužili kako burza pruža neograničene mogućnosti.
– pogotovo jer su uvidjeli kako su se doslovno svi koji su ulagali u HR burzu obogatili.

– skupilo se nešto novaca,
– ušteđevina koja se je godinama prikupljala,
– oni nadobudni su prodavali stanove i ostale nekretnine.
– žicala se lova od djedova i baka jer burza pa to je životna prilika za brzu zaradu.

– nekako se je skupilo 100.000kn ,
– a vidi ove glupe banke još daju i kredite za kupnju dionica,
– baš su glupi ti bankari kada mi daju kredit a sami se ne znaju obogatiti preko burze.

– milijuner,
– e to je nešto divno prekrasno,
– imati puno novaca,
– imati prekrasan auto, jahtu, vilu ići na daleka putovanja,
– e više se sigurno neće šljakati u firmi za onu siću.

– ali vidi vraga.
– burza može i padati,
– ruše se snovi naših milijunera, ali koji su maštali o milijunima.

– došla je ona stvarnost, ona realnost.
– burza je pukla,
– banci se mora vratiti novac,
– djed i baka pitaju za svoj novac,

– a novaca nema,
– popapala ga je burza,
– što ćemo sada,

– sada kada znamo sve,
– ali što nam se je to dogodilo s portfeljem.

– malo realnosti dragi investitori,
– nije Vam se dogodilo ništa strašno,
– prošli ste kao i ostalih 90% investitora,
– e to Vam je burza.

– priča je na brzinu izmišljena,

– I love this game.
Pozdrav !

Samo jedno pitanje:

Kako znaš ovo sve?

Ivana u kojoj sad knjigi prepisuješ citate pa da sutra možeš to prepisat na forum..jedno te isto pišeš već 100 puta..ili si dijete u glavi pa bi maštala da si opasan ulagač na burzi a mi svi ostali koji pojma nemamo o burzi upijamo tvoje znanje..zato postoje doktori i psiholozi koji se bave maštanjem pojedinaca..i ja bih volio vozit MIG..ali ga u mašti vozam često..a preko knjiga sam savršen u vožnji. [thumbsup]

osobna priča

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ivana sama sebi proturječiš. Rekla si vlad-u1111 da osobno misliš da burza neće na 3200 ili ispod. A čovjeka pitaš da sudjeluje u ”inv fondu”. Rekla si da ćeš prodavati viro koji si kupovala prije nekoliko tjedana (ne da mi se sad izvlačiti kada je točno bilo) a viro od tada pao a ti rekla prodala ga i zaradila na njemu…

Best buy trenutno pa jedno 70% dionica skoro pa ne možeš pogriješiti.


Ivana sama sebi proturječiš. Rekla si vlad-u1111 da osobno misliš da burza neće na 3200 ili ispod. A čovjeka pitaš da sudjeluje u ”inv fondu”. Rekla si da ćeš prodavati viro koji si kupovala prije nekoliko tjedana (ne da mi se sad izvlačiti kada je točno bilo) a viro od tada pao a ti rekla prodala ga i zaradila na njemu…

Best buy trenutno pa jedno 70% dionica skoro pa ne možeš pogriješiti.

Ljudi moji sve to što pričate može biti istina, a i ne mora no dok je gospodična u top 10 na 3. poziciji to joj ne možemo osporiti. I ako se radi o virtualnom portfelju dobar je. [thumbsup]

who dares, wins

New Report

Close