Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako sam dobro primijetio, nakrcali su se nedavno jdpl-a u vrijednosti iznad 5 milja kuna, a s prosječnom cijenom iznad 600 čuna.
možda im se sve to i vrati, ali…
stoji činjenica da su uz primjenu elementarne TA mogli proći 15-20% jeftinije.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!




u aureusu kontrolu nad portfeljem žele imati floki i purko.
manager im dolazi s prijedlozima temeljenim na njegovim vlastitim istraživanjima/spoznajama.
tu se očekuje/zahtijeva stručnost, inovativnost, odgovornost i racionalnost (ovo posljednje uključuje i managerovu kontrolu rizika).
ipak, svaka pa i najbolja ideja mora proći kroz filter vlasnika…

to znači da je vlasnik ujedno i gfm/ceo

[/quote]
otprilike tako.
a "glavni" fond manager prikuplja i analizira podatke te na temelju toga predlaže…
[/quote]

ali priča zapravo tu nije gotova
tu je vrlo vjerojatna mogućnost "glavnog seniora" u sjeni
što zapravo može objasniti rezultate o kojima govoriš
chief mora biti samo jedan


ako sam dobro primijetio, nakrcali su se nedavno jdpl-a u vrijednosti iznad 5 milja kuna, a s prosječnom cijenom iznad 600 čuna.
možda im se sve to i vrati, ali…
stoji činjenica da su uz primjenu elementarne TA mogli proći 15-20% jeftinije.

Prodali dio ATPL i kupili JDPL. Sada otprilike imaju isto jednog i drugog. Čisto bi me iznenadilo da Purko kupuje JDPL po tehničkoj analizi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



ako sam dobro primijetio, nakrcali su se nedavno jdpl-a u vrijednosti iznad 5 milja kuna, a s prosječnom cijenom iznad 600 čuna.
možda im se sve to i vrati, ali…
stoji činjenica da su uz primjenu elementarne TA mogli proći 15-20% jeftinije.

Prodali dio ATPL i kupili JDPL. Sada otprilike imaju isto jednog i drugog. Čisto bi me iznenadilo da Purko kupuje JDPL po tehničkoj analizi.

[/quote]
purko zna sve elementarne postavke ta.
vidio je veliki H&S kada smo uhvatili ca 5200 nakon onih ca 5400.
gleda uglavnom dugoročni trend (prodaje kada je sma200>sma50).
ima puno inside infoa, što je i razumljivo.
ali, sve to nije dovoljno za određivanje pravovremenog ulaska/izlaska iz dionica…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!




ako sam dobro primijetio, nakrcali su se nedavno jdpl-a u vrijednosti iznad 5 milja kuna, a s prosječnom cijenom iznad 600 čuna.
možda im se sve to i vrati, ali…
stoji činjenica da su uz primjenu elementarne TA mogli proći 15-20% jeftinije.

Prodali dio ATPL i kupili JDPL. Sada otprilike imaju isto jednog i drugog. Čisto bi me iznenadilo da Purko kupuje JDPL po tehničkoj analizi.

[/quote]
purko zna sve elementarne postavke ta.
vidio je veliki H&S kada smo uhvatili ca 5200 nakon onih ca 5400.
gleda uglavnom dugoročni trend (prodaje kada je sma200>sma50).
ima puno inside infoa, što je i razumljivo.
ali, sve to nije dovoljno za određivanje pravovremenog ulaska/izlaska iz dionica…
[/quote]

Ja se ne kužim u TA. Pa imam jedno teoretsko pitanje.

SMA (Simple moving average) 200 i 50, su sva niza visoko koreleriranih podataka. U stvari to su sva filtera različite širine na istom uzorku. Kada imaš dva seta tako visoko koreliranih podataka onda svaki dervat ili izračun mora biti "zagađen" znatnom količinom obojenog šuma. Taj šum je za razliku od bijelog šuma jako teško ukloniti. Drugim riječima jako je teško doći do signala ili informacije u prisustvu obojenog šuma. Ako se tome doda da je average (prosjek) najpristraniji statistički parametar, onda je teško vjerovati da ova tehnika može kvalitetno izvući relevantnu informaciju.

1. Koje je teoretsko objašnjene koje podupire tvrdnju da je presjecanje dva SMA relavantna informacija i da li postoji neka procijena valjanosti ove tehnike ?

2. Zbog čega se uzimaju baš nizovi podataka od 200 i 50, a ne recimo od 100 i 50 ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Očito su njihove dionice najlošije prošle kroz korekciju, pa je za očekivati da će i najbolje proći kad krene prema gore.

– ovisi u kojima su dionicama ostali,
– ipak su izgubili puno investitora,
– a njih je svakako trebalo i isplatiti,
– znači prodalo se je ono dobro a ostalo je smeće,

– I love this game.
Pozdrav !



Očito su njihove dionice najlošije prošle kroz korekciju, pa je za očekivati da će i najbolje proći kad krene prema gore.

– ovisi u kojima su dionicama ostali,
– ipak su izgubili puno investitora,
– a njih je svakako trebalo i isplatiti,
– znači prodalo se je ono dobro a ostalo je smeće,

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Pozdrav!


ljudi previs pricepremalo akcije. Očekujem PM kada ce se oko ovoga dogovarati, normalno ako sam pozeljan.

– svar je u razradi,
– ipak je ovo forum,
– nitko nikom ne vjeruje,
– sada su poželjne samo ideje,
– po meni ništa ozbiljnog prije jeseni,

– I love this game.
Pozdrav !


u aureusu kontrolu nad portfeljem žele imati floki i purko.
ipak, svaka pa i najbolja ideja mora proći kroz filter vlasnika…

– ono najvažnije o čemu ja ovdje trubim,
– pa ti bi tu bio i vlasnik, odnosno suvlasnik i nitko te ne bi zahebavao.

– gornji dvojac ti je davao dobru plaću, ali ne i vlasništvo.
– a ta plaća koliko je god u brojkama velika sigurno je jako mala na odnos onoga koliko bi gore spomenuti dvojac zaradio,
– ali ja im ne zamjeram, tako rade veliki.

– I love this game.
Pozdrav !



stoji činjenica da su uz primjenu elementarne TA mogli proći 15-20% jeftinije.

Ja se ne kužim u TA. Pa imam jedno teoretsko pitanje.
2. Zbog čega se uzimaju baš nizovi podataka od 200 i 50, a ne recimo od 100 i 50 ?
[/quote]

– tu bih ja citirala gospodina Vlada, to je zato da se p**** čude.
– sada nam je ipak najvažnija tema fond.
– a kad se usaglasimo po toj temi,
– tada ćemo Vam objasniti sve ebete metode.

– I love this game.
Pozdrav !




stoji činjenica da su uz primjenu elementarne TA mogli proći 15-20% jeftinije.

Ja se ne kužim u TA. Pa imam jedno teoretsko pitanje.
2. Zbog čega se uzimaju baš nizovi podataka od 200 i 50, a ne recimo od 100 i 50 ?
[/quote]

– tu bih ja citirala gospodina Vlada, to je zato da se p**** čude.
– sada nam je ipak najvažnija tema fond.
– a kad se usaglasimo po toj temi,
– tada ćemo Vam objasniti sve ebete metode.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ja sam matematičar pa mi puno stvari u toj metodi izgleda nelogično. Čisto me zanimaju teorijske postavke na kojima se zasniva metoda. Bio bih zahvalan ako mi netko može objasniti.
Mislim da je izuzetno nelogično da na utjecaj o odluci koja se donosi na dan N podjedanko utječe cijena dionice na dan N-1, N-50, N-100 i N-200. Drugim riječima nije mi jasno zbog čega se koristi SMA (Simple Moving Average) umjesto WMA (Weighted Moving Average). Tržište kapitala je vrlo dinamično, pogotovo ove godine, tako da ne vidim zbog čega bi cijena neke dionice od prije 200 dana bila osobito relevantna u izračunu, ili jednako relevantna kao cijena od prije 10 dana.

Ne očekujem odgovor od forumaša sa završenom srednjom frizerskom školom. Pitanje je bilo upućeno osobama koje posjeduje teorijsku osnovu iz ovog područija.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


/ jednog od perjanica kao što su KD Victoria i Fima Maximum / minus od 36%
I dont love this game kad sam u minusu.

– KD Viktorija
– penje im se taj minus, danas, a to je u stvari jučerašnji minus 37.42%, to je u ovoj godini.
– zadnjih 12 mjeseci minus 43.26%,
– i još im investitori vjeruju, imaju kapitala 246M.

– a tko je taj KD,
– slovenska kmetijska družina, ili ti po naši seljačka,
– ali nekako lijepo zvuči, samo su im prinosi i na razini imena kojega i nose.

– e kada sam ja vidjela što ti kmeti rade po Balkanu pao mi je mrak na oči,
– pa zar mi tu nemamo dovoljno pameti osnovati nešto slično.

– što mislite kako su tu oni došli, kako bi mi zaradili ???????
– je li znate koliko oni plaćaju fakultetski obrazovano osoblje ???????

– i svi ostali fondovi su u vlasništvu stranih banaka osim Purka i Flokija i zato im svaka čast.

– pitam se ima li tu dovoljno pameti i kapitala za osnovati jedan fond.

– pogledajte samo naknade KD Viktorije, koliko su oni zaradili novaca, i koliki su minus napravili investitorima.
– a ti isti investitori još ako žele izići moraju platiti izlaznu naknadu.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close