Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Premješteno iz teme: [color=blue]Komentari trgovanja[/color]


ivek šta misliš o tehnici dali je dobra i u ovom trenutku malkice podcjenjena[thumbsup]

Ne pratim ali po fundamentu od gradjevinaca najbolja. Perspektiva kao i cijele gradjevine PO MENI upitna. Odluci sam!

skype - ivek1234

Premješteno iz teme: [color=blue]Komentari trgovanja[/color]

hvala sve ostalo mi je jasno ušao sam još prije u nju i ostaću u njoj…samo ti nama piši i podjeli sa nama svoje mišljenje koliko god crno bilo ima nas koji rado čitaju tvoje postove i ne obaziri se na forumaše koji svašta pišu pozdrav[thumbsup][thumbsup]

živjeli!!!

Po meni, ulaganje u OIFove je isplativo zbog disperzije rizika na druga tržišta, a koja ne mogu pratiti. Ne vjerujem da su OIFovi (dogoročno gledano) efikasniji od direktnog ulaganja u dionice. U principu, fond manager se susreće sa sličnim problemom kao investitor koji koristi margin call – kad kolica krenu nizbrdo, mora prodavati uz velike gubitke.


– pišeš o.k. puno toga znaš, ali kada ovo ne kužiš, onda sigurno puno investitora o ovome nema pojma.
– privatni portfolio nema apsolutno nikakve veze s OIF.
– drukčije se obračunavaju naknade.
– dobit portfolia se dijeli između tebe i brokera.
– šteta što se o ovome na niti jednom forumu ne piše.
– ili sam jedina investitorica na ovome forumu koja ulaže i u ovu vrstu investicija.
Pozdrav !

Sorry učinilo mi se da si napisala za fondove da u njima držiš 5 % imovine, a sad vidim da si to napisala za portfolio management. Moj bed. Inače znam ja dobro što je portofolio management, bez brige. Tvoje gledanje na PM kao diverzifikaciju rizika nije loše ako daje rezultate, a vjerujem da će ti dati rezultate. Iz moje perspektive je to nepotrebno plaćanje nekome da bi ti diverzificirao određeni postotak imovine pošto to vrlo dobro sam radim i znam nešto o tome (iako naravno cijeli život učim i upijam nova znanja, dakle praktički sam tek počeo učiti [smiley]).

You either do it right or you get eliminated!

Evo kraj tjedna, a na ovoj temi ništa.

– ipak su mi bili praznici i bilo je potrebno malo odmora bez burze.
– ali sutra očekujem veselo otvaranje burze, ipak burza nije radila 2 dana.
– a biti će i zanimljiv tjedan, izbori u Srbiji.
– ali slijedu nam i velike dividende.
– po meni biti će svega, ali mirno sigurno neće.

– kakve su Vaše preporuke, što kupovati ili što prodavati ????
Pozdrav !

ivana7:

Prilika za stvaranje novih bogataša.

– čitajući forume, ova rečenica mi se jako dopala.

– sada je zbilja prilika stvaranja novih bogataša,
– a bogati će biti još bogatiji,
– samo će trebati pametno odigrati,
– probajmo iskoristiti priliku,

– ovo sam napisala 14.04.08. kada je većina predvidjela crobex na 2.500

– sada opet stavljam svoj ugled na kušnju.
– rijetko dajem savjete ovakvoga tipa, ali kada ih dajem takoreći ne griješim,
– po meni u ponedjeljak nas očekuje rast.
– ali za dva tri dana očekujem i kapitaliziranje toga rasta.
– što preporučujete za kupnju ??????
– imam i ja dosta toga zacrtanog ali zbilja bi mi pomogle i Vaše preporuke.
– imam malu keš poziciju i sura se nadam biti 100% u dionicama.
Pozdrav !

Da li se vase prognoze odnose i na HT?

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8


Da li se vase prognoze odnose i na HT?

– HT-a već imam dosta, po meni najkvalitetnija dionica, ali BF i radnici učinili su svoje.
– a još imamo i tajnu po kojoj cijeni Erste prodaje HT,
– puno toga ovisi i o fondovima, ipak su oni glavni igrači i određuju način igre.
– dugoročno tu nema greške,
– ali sada bi najbolje bilo pogoditi koje će dionice najviše rasti, te ih za dva tri dana i preprodati.
Koje će dionice sutra najviše rasti ????????
Pozdrav !

Ivana, ovako kako ti razmišljaš, razmišljaju svi.
Za uspjeh na burzi treba zadovoljiti 2 uvjeta.

A. Razmišljam suprotno od većine
B. Ja sam u pravu

Pozdrav!

IGH će predvoditi oporavak crobexa.
Sutra očekujem snažan rast cijene[thumbsup]
Tko je poslušao Juru Radića kada je na 7k poručio da je vrijeme za kupnju je već sada dobro omastio brk[cool]

U pozitivnom ozračju na forumu da će početak slijedečeg tjedna donjeti rast dionica, najvjerojatnije je vrijeme da oni koji su kupovali sredinom travnja kapiztaliziraju svoju dobit. Ja nažalost nisam. Trenutno sam 40% u gotovini i čekam medu.

zašto svi uvijek prognoziraju da će se na burzi nastaviti onako kako je bilo prošlih dana i tjedana?

ja mislim da sutra neće biti puno blokada i da smo ušli u razdoblje smanjivanja volatilnosti.

rast će se stabilizirati i usporiti a najveće kapitalizacije dobiti su iza nas. možda koji put intraday i sa sve manjim spreadovima. trejdanje će sljedećih dana postajati sve manje atraktivno jer će dobit od toga brzo tendirati prema nuli.

New Report

Close