Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja preporucam HT, iako….

– ma ti stalno preporučuješ lađare.
– a ovo s HT ti je dobra zahebancija na moj račun,
– ali na ovoj temi ću ti srušiti sve tvoje argumente za te tvoje lađare.
– ajmo vidjeti tko ima bolje znanje, ne moramo se svađati,
– na koncu publika će odlučiti tko je u pravu.
– jednom sam Techemana (mislim kako se tako zove), jednim jedinim postom tako matirala te je izjavio kako više neće pisati na ovome forumu, ali nije čovijek od riječi i morala, piše i dalje.
Pozdrav !

@ Ivana7

– Moj način laganja ne bi preporučio nikome, jer ga ponekad ni sam ne mogu razumjeti [rolleyes]. Inače, nema financijske usluge, kredita, štednje, ulaganja u fondove, osiguranja koje ne koristim (izuzev lombarda i margina)
– Nekom što ima viška novca i odluči ulagati na tržištu kapitala, a o tome nema pojma, bi preporučio fondove
– Kupovanje dionica bi preporučio samo kad se zna što se kupuje
– Špekulacije i trejdanje bi preporučio kockarima.

Inače, tekst je dobar, ali mislim da ne dijelimo istu ulagačku liniju. U prvom redu bi izabrao OIF, ispred vođenja portfelja.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Moram priznati da ste me fakat nasmijali na zadnjih nekoliko stranica. Malo tog je imalo veze s razumom jer neki očito vole malo pretjerat sa žujom… ali nije niti to loše – nekad si treba dati oduška [thumbsup].

Kaj se tiče spomenutog portfolio managementa, on se isplati u slučaju milijunskih vrijednosti portfelja i u slučaju nedostatka vremena i/ili znanja za samostalno bavljenje analizom kompanija, tržišta i rizika.

You either do it right or you get eliminated!


Kaj se tiče spomenutog portfolio managementa, on se isplati u slučaju milijunskih vrijednosti portfelja i u slučaju nedostatka vremena i/ili znanja za samostalno bavljenje analizom kompanija, tržišta i rizika.

– ja na to gledam kao na disperziju rizika.
– za takva ulaganja Vam ne trebaju milijuni.
– ne radi se o nedostatku vremena ili znanja jer i drugi fondovi također ulažu u fondove.
– ovakvo ulaganje sigurno ne može propasti, a fondovi vidjeli smo mogu.
– ako Vam se ne sviđa njihovo ulaganje i vođenje uvijek možete prijeći kod drugoga.
– meni se sviđa kako rade, s njima ne komuniciram, ali i to se može i možete sami birati u koja ulaganja želite ući, njima je isto ionako ubiru proviziju.
– njihova ulaganja ne kopiram, jer imaju isto kao i ja dobrih stvari ali i puno grešaka, a tko ih nema.
– samo sam uvidjela i jednu stvar, ulažu dosta slično kao i ja, samo smo u dosta različitih dionica.
– šteta što jako malo investitora ulaže na taj način,
– a i na forumu se zbilja ništa ne može pročitati o tome tipu ulaganja.
– a što se tiče prinosa, mogli bi i bolje.
– np. ja radim bolje od njih, ali dionice su ipak dugoročno ulaganje, oni isto kao i ja ulažu i u nelikvidne dionice, tu se zbilja najviše da zaraditi ali treba vremena.
– i po meni kada gledam TOP10, njihov minus od 21.33% je o.k.
– za sada su ipak u pozitivnim vodama,
– kada bi barem bolje radili, dala bi im svu lovu i ja na Floridu ili Las Vegas, a ne tu pratiti burzu,
– ali mora se nešto i raditi, za mene što stresnije to bolje, uživam raditi s rizicima i okretati veliku lovu.
Pozdrav !

ivana šta ti imaš protiv lađara? jel ti kirvo što nisi slušala naše preporuke za kupnju prije kojih tjedan – dva kada su bili puno nize…? ili šta?

-HT
-HT
-HT
[lol]

DOKUP!


sakai: ” ja preporucam HT, iako…. ” – ma ti stalno preporučuješ lađare. – a ovo s HT ti je dobra zahebancija na moj račun, – ali na ovoj temi ću ti srušiti sve tvoje argumente za te tvoje lađare. – ajmo vidjeti tko ima bolje znanje, ne moramo se svađati, – na koncu publika će odlučiti tko je u pravu. – jednom sam Techemana (mislim kako se tako zove), jednim jedinim postom tako matirala te je izjavio kako više neće pisati na ovome forumu, ali nije čovijek od riječi i morala, piše i dalje. Pozdrav !

Dragi moj ivane, nikad ja nisam preporucio ladjare, to sto ukazujem na fundamentalno potcjenjenu dionicu (HT) ne znaci da je zahebancija, naprotiv. Inace cijenim Vase postove i nadam se da cemo se naci na picu negdje na pola puta (Lika?).

– HT je izvrsna dionica
– potcijenjena
– imat ce i druge godine dividendu
– jedini problem je BF
– treba dobro izracunati i procijeniti isplativost ulaganja u HT

Nadam se da sam pomogao.

Pozdrav!

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Evo još malo Kiyosaki:
“Investiranje je plan, često dosadan, jednoličan i gotovo mehaničan proces bogaćenja.”
I još:
“Često me uznemiruje kad mi ljudi prilaze i počnu mi govoriti o tome kako su kupili dionicu za 5$ i kako je porasla na 30$, pa su je prodali. Uznemiren sam jer takve ih priče odvlače od njihovog plana i uspjeha.
Takve priče o dobrim savjetima i brzoj zaradi često me podsjećaju na priču koju mi je ispričao bogati otac. Rekao je: Mnogi investitori su poput obitelji koja se vozi kroz divljinu. Iznenada, pred njima se na putu pojavi nekoliko velikih jelena s ogromnim rogovljem. Vozač, obično muškarac u kući, vikne: Gledaj, velike zvjerke. Zvjerke obično skoče sa ceste i potrče uz cestu. Vozač skreće automobil s ceste i počinje proganjati velike zvjerke preko livada do šume. Teren je teško prohodan. Obitelj vrišti na vozača da stane. Iznenada, automobil sleti u jarak. Pouka priče je da se to događa kada prestaneš slijediti svoj jednostavan plani i želiš uloviti velike zvjerke-velike novce.”

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


Evo još malo Kiyosaki:
“Investiranje je plan, često dosadan, jednoličan i gotovo mehaničan proces bogaćenja.”
I još:
“Često me uznemiruje kad mi ljudi prilaze i počnu mi govoriti o tome kako su kupili dionicu za 5$ i kako je porasla na 30$, pa su je prodali. Uznemiren sam jer takve ih priče odvlače od njihovog plana i uspjeha.
Takve priče o dobrim savjetima i brzoj zaradi često me podsjećaju na priču koju mi je ispričao bogati otac. Rekao je: Mnogi investitori su poput obitelji koja se vozi kroz divljinu. Iznenada, pred njima se na putu pojavi nekoliko velikih jelena s ogromnim rogovljem. Vozač, obično muškarac u kući, vikne: Gledaj, velike zvjerke. Zvjerke obično skoče sa ceste i potrče uz cestu. Vozač skreće automobil s ceste i počinje proganjati velike zvjerke preko livada do šume. Teren je teško prohodan. Obitelj vrišti na vozača da stane. Iznenada, automobil sleti u jarak. Pouka priče je da se to događa kada prestaneš slijediti svoj jednostavan plani i želiš uloviti velike zvjerke-velike novce.”


Evo još malo Kiyosaki:
“Investiranje je plan, često dosadan, jednoličan i gotovo mehaničan proces bogaćenja.”
I još:
“Često me uznemiruje kad mi ljudi prilaze i počnu mi govoriti o tome kako su kupili dionicu za 5$ i kako je porasla na 30$, pa su je prodali. Uznemiren sam jer takve ih priče odvlače od njihovog plana i uspjeha.
Takve priče o dobrim savjetima i brzoj zaradi često me podsjećaju na priču koju mi je ispričao bogati otac. Rekao je: Mnogi investitori su poput obitelji koja se vozi kroz divljinu. Iznenada, pred njima se na putu pojavi nekoliko velikih jelena s ogromnim rogovljem. Vozač, obično muškarac u kući, vikne: Gledaj, velike zvjerke. Zvjerke obično skoče sa ceste i potrče uz cestu. Vozač skreće automobil s ceste i počinje proganjati velike zvjerke preko livada do šume. Teren je teško prohodan. Obitelj vrišti na vozača da stane. Iznenada, automobil sleti u jarak. Pouka priče je da se to događa kada prestaneš slijediti svoj jednostavan plani i želiš uloviti velike zvjerke-velike novce.”

Jako zanimljiv post.Već duže vrijeme razmišljam da skrenem za jelenom i na tren napustim sigurnu putanju kojom idem već duže vrijeme. Motiv mi je jednostavan do sada sam stalno igrao na sigurno i nisam iskoristio ni ti jednu veliku šansu da si poduplam udjele, a kad bi to uspio smijao bi se na Tajlandu godinama. Nešto mi govori da ovaj poučak vrijedi većinom za sređena tržišta što mi ni smo. Ipak hrabre i sreća prati, zar ne?

who dares, wins

@verdi

a di ces medju zute-kosooke? [cool]

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


@verdi

a di ces medju zute-kosooke? [cool]


Dobro je tamo zemljače, jeftinije i bolje nego kod nas a posredstvom neta možeš i dalje raditi u HR. Kraljevine su prave zemlje hebeš Republike i demokraciju.

who dares, wins

sto mislite hoce li dividenda ht-a biti dovoljna da se crobex vrati na razine sa pocetka godine?

to su stvarno veliki novci koji dolaze na burzu 17.5., npr. Raiffeisen ce dobiti preko 160 milijuna kuna dividende, PBZ ce dobiti oko 65 milijuna…


sto mislite hoce li dividenda ht-a biti dovoljna da se crobex vrati na razine sa pocetka godine?

to su stvarno veliki novci koji dolaze na burzu 17.5., npr. Raiffeisen ce dobiti preko 160 milijuna kuna dividende, PBZ ce dobiti oko 65 milijuna…

nije 17.05 nego 19-05

New Report

Close