Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


KNZM je neko danas kupio po 500 kn , worst buy [lol]

– to sam baš i ja gledala.
– e pa stvarno tu ima puno glupana,
– a možda to i vrijedi, možda ja nemam neke informacije koje on ima, a možda i Todorić kupuje.

– ali imali smo istu situaciju i prekjučer,
– cijela stranica na kom. sve dionice u blokadi i plusu cca 10%,
– e to nije bio jedan investitor,
– to je bilo krdo,
Pozdrav !

sigurno je vidio da je pad fantastičan a nije skužio podjelu dionica pa kupio jer je mislio da se netko zeznuo na prodaji [bye]

Na HR burzi dionice treba kupovati po principu: kupi i zaboravi

Komentari tjednog trgovanja.

– po meni zbilja najluđi tjedan do sada.
– ponedjeljak, najveći pad, i pucanje većine margina.
– tokom tjedna, nikada do sada nisam vidjela na gledalici na prvoj strani skoro sve dionice u pozitivnoj blokadi.
– np. IGH od 7.000kn na preko 10.000kn,
– puno je toga naglo naraslo, a neke i nisu.

– imali smo zbilja lijepe prognoze pada crobexa, najprije 3.500, pa na 3.200.
– i onda dođe Ivek s svojom prognozom od 2.500,
– ne bih se htjela mješati, ali nekako osijećam kako je ipak ta prognoza mnoge zeznula.
– mene nije jer sam 100% u dionicama, ali i bez kredita.

– prognoze su bile, kada uslijedi rast od 20-30% to će biti znak i tek tada ulaziti u dionice.
– ali nije bilo kao u knjigama, mali prometi i jedno duže vrijeme bez promijene indexa, ili sa malom promijenom na gore.
– sada smo vidjeli koja je to nervoza na tržištu.
– novca ima i to puno,
– svi investitori su gladni velikih zarada,
– ali što dalje, kakve su preporuke, ovo je samo moja analiza tjednog trgovanja.
Pozdrav !

Za 10 dana stižu 1q izvješća, bilo bi dobro razmisliti kod kupnje što očekujete, kod onih koji nisu najavili unaprijed [huh]

Treba kupiti ono što uskoro ide u prodaju,dokapitalizaciju i par firmi koje će imati odlične 1Q izv. ( a imali su i odlična godišnja izv.)!!!!!!!!!!!!!!
Ima dosta zlatnih dionica na tržištu.

Svakako ovaj brzi rast na nekim dionicama nije dobar.

– zašto ?
– tržište postaje špekulantsko, od OMF, OIF, do malih ulagača.
– ali ja se držim i dalje svoje dobitne strategije i od nje sigurno neću odustati, jer mi daje odlične rezultate.
– a to je kupiti dobre dionice na jeftinim cijenama, po mogućnosti dividendne.

– sada kada smo se naglo digli, što sada ?
– oni koji su u kešu sigurno im nije lako gledati ovaj rast.
– oni špekulanti koji su hvatali 5% kupili i prodali, što sada, kupovati ponovno ili čekati ?

– bar sada na tržištu nemamo puno margin kredita.
– nisam ni sama pametna isplati li se to sada, još nije riješen BF, izbori u Srbiji, Amerika ….
– ali s druge strane nikada na burzi nisu idealne prilike.
– a i kada su relativno normalne prilike, tada je sve to i ugrađeno u cijenu dionice.
– a kako će se veliki igrači igrati s nama malima namam pojma, ali se igraju.
– novi zakon o isplati dividendi u roku 30 dana od skupština, znači i dodatni novac na burzi.

– pitanje, što mislite o margin kreditima sada ?
– i jedno pitanje za gospodina JanLana, da ti banka nije isprodavala dionice, koliko bi danas bio u plusu ?
Pozdrav !


Treba kupiti ono što uskoro ide u prodaju,dokapitalizaciju i par firmi koje će imati odlične 1Q izv. ( a imali su i odlična godišnja izv.)!!!!!!!!!!!!!!
Ima dosta zlatnih dionica na tržištu.

– pa valjda nama koji smo slabo upućeni u burzu i te dionice možeš malo pomoći,
– napiši nam koje su to firme.
Pozdrav !


Za 10 dana stižu 1q izvješća, bilo bi dobro razmisliti kod kupnje što očekujete, kod onih koji nisu najavili unaprijed [huh]

– malo smo se oporavili od krize,
– došli su nam i novi ulagači, koji su u prednosti pred starima, oni kreću od nule, a puno njih tu najprije treba sanirati svoje minuse, prvo uključujući Ivanu7.
– onda što kupovati ????????????
– kakva su Vam mišljenja o kreditima ????????
– kakvu će te strategiju upotrijebiti sljedeći tjedan ?????????
Pozdrav !

zmrklic:

KNZM je neko danas kupio po 500 kn , worst buy [lol]

– to sam baš i ja gledala.
– e pa stvarno tu ima puno glupana,
– a možda to i vrijedi, možda ja nemam neke informacije koje on ima, a možda i Todorić kupuje.

– ali imali smo istu situaciju i prekjučer,
– cijela stranica na kom. sve dionice u blokadi i plusu cca 10%,
– e to nije bio jedan investitor,
– to je bilo krdo,
Pozdrav !

Krdo je opasna stvar, kad krene u rikverc mnogi ce ostat pregazeni[undecid]

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

moje skromno mišljenje.. kupovati hotelske kuće.. a kome se ne žuri.. adris i nekretninske firme..

Na HR burzi dionice treba kupovati po principu: kupi i zaboravi


moje skromno mišljenje.. kupovati hotelske kuće.. a kome se ne žuri.. adris i nekretninske firme..

– pa ti si genijalan, tek sam te počela učiti nekim stvarima,
– a ti odmah napišeš jedan vrhunski navlakački post.
– samo ima i jedna mala greškica, ako ADRIS još nisi kupio onda nikako ne smiješ napisati kako je to dobra kupnja.
– ali na ovoj temi se upravo ja najviše zalažem protiv postova tvoga tipa.
– a možda baš zbog toga ima i malo preporuka.

– vidim kako ti navlačenje leži, i imaš volje pisati.
– i što sad ?
– sada ideš na teme dionica koje imaš u portfelju i pišeš sve najbolje o tim dionicama,
– one negativne strari nikako ne spominjati.
– ima tu i još jedna dobra stvar, na svakoj temi dionica koje imaš u portfelju ćeš upoznati i odabranu ekipu koja posjeduje iste dionice kao i ti.
– a zatim se ide u grupno navlačenje koje ima puno bolje rezultate.
– i najvažnija stvar, kada dionicu dovoljno dignete nemoj je zaboraviti prodati.
– ovo je moj mali doprinos škole ulaganja.
Pozdrav !

ivana vas opet navlači da joj kažete gdje ste što ćete kupiti a što prodati…………………mislim da vam to nije pametno govoriti, to je ulagačka najstrože čuvana tajna

makar ja kao stari forumaš mogu priznati ivani što kupujem, to su ionako najlikvidnije dionice na kojima ona ne može navlačiti…………….kao što je navikla

al opet oprez je potreban ivana je fond managerica[shocked]

hehe

da ne budem izvan teme, moja najčvrsća preporuka je IGH!!!!!!!!

jest da je pao na 7k, ali to je zicer nad zicerima ove i iduće godine ( ako je vjerovati Đuri Radiću )[thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close