Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja sam svoj target za oporavak stavio za sada na studeni (s vjerojatnim pomakom prema 2009) do tada treba skupiti lovu i pripremiti margine…u međuvremenu škrgut zubiju

samo jedno vama svima mogu reći:
OPORAVAK ĆE DOĆI IZ VANA…kada završi globalna kriza kreće oporavak, ne prije…problem je što crobex pada puno brže od onoga što sam se ja nadao…možda zaronimo do tada i do 2500…ako se kriza proširi na 2009. ne bi me začudilo da odemo i ispod 2000
znam da je koma, ali bojim se da je tako.

Dobra večer! Gđa. ili gđica. Ivana, mislim da nije nikako pametno dizati margin kredite jer ne vidim razloga zašto koristiti nešto tako po meni GLUPO! Osobno ću dići gotovinski kredit uz fiksnu kamatu od 10 % i znam da ću kredit vratit za 18 mjeseci i ne smeta me tih dest posto što ih moram dati banci (iako bi kamate mogle biti niže).Neka me netko pokuša uvjeriti zašto je margin kredit bolji od gotovinskog kredita.O nekretninama ne želim pričati jer ne znam o kakvoj nekretnini se radi i ne tiče me se jer nekretnine su osobno dobro te se njeguju kao privatno vlasništvo,odnosno blago dok s vrijednosnim papirima je malo drugačije.

Ne drukam,ali po meni Crbox ide za 500 bodova još dolje (ne želim argumentirati,vrijeme će pokazati…).Oprez!

Ljudi, nema nikakvih redova na šalterima sa braniteljima koji podižu udjele, sve je to bila samo fama! Sutra će bit ko je jamio jamio, bez veze je pao indeks 12% u tri radna dana!


ja sam svoj target za oporavak stavio za sada na studeni (s vjerojatnim pomakom prema 2009) do tada treba skupiti lovu i pripremiti margine…u međuvremenu škrgut zubiju

samo jedno vama svima mogu reći:
OPORAVAK ĆE DOĆI IZ VANA…kada završi globalna kriza kreće oporavak, ne prije…problem je što crobex pada puno brže od onoga što sam se ja nadao…možda zaronimo do tada i do 2500…ako se kriza proširi na 2009. ne bi me začudilo da odemo i ispod 2000
znam da je koma, ali bojim se da je tako.

– ja i ti nismo baš u najboljim odnosima tu na forumu,
– ali nije vrijeme za svađu, ja ću za sada zakopati ratnu sjekiru, predlažem primirje,
– zbilja si imao u zadnje vrijeme par odličnih tekstova na temi komentari trgovanja, koje je u ovo vrijeme uistinu teško pronaći,
– dosta pametnog se dalo pročitati i s većinom se slažem,
– a i dosta kopiraš moja ulaganja,
– možda i bude nešto od tebe,

– a sada, ako želiš, daj mi tvoje mišljenje,
– kako si mislio spremiti margine, samo papirološki srediti stvari (jer podići ga i čekati nema smisla, dosta su skupi s njihovim lihvarskim kamatama),
– i za nekretnine me isto zanima tvoje mišljenje, je li bolje sada prodati pa čekati i pola godine ako treba,
– jer kada to počme rasti, to će sigurno jako trasti,
– a kod velikog početnog rasta nikada nemam volje dokupljivati,
– kod mene je ili jeftino ili nema kupnje,
– do sada sam se kod trejdanja opekla na skupim cijenama, ali to je sve bilo na simboličnim ulazima, ali dobra škola.
Pozdrav !


– vjerojatno dosta investitora ima dodatna sredstva kao i ja,
– a upravo taj dodatni novac u bilo koje vrijeme može podići burzu,
– sada je zbilja prilika stvaranja novih bogataša,
– a bogati će biti još bogatiji, – samo će trebati pametno odigrati,
– probajmo iskoristiti priliku,
– probajmo naći i način kako ? Pozdrav !

definitvno se slazem da ce bogati biti jos bogatiji… a koga ce se osiromasiti, tj. koje ce se ovce strigati??… ili da drukcije formuliram, bogacenje na burzi znaci realiziranje profita, uzimanje “necijeg” casha… kazu da 95% ljudi na burzi popusi lovu? jesmo li mi u minusima upravo sada dokaz toga?

upravo ovo ivanino spominjanje dodatnih sredstava me malo zabrinulo… da li je zavrsio 2-godisnji ciklus striganja ovaca od strane onih 5% koji na burzi zarade, pa sad idemo ispocetka u sljedeci krug navodeci investitore da istresu dodatna sredstva?

ivana7 je napisala vrlo vazne crtice, i pogotovo mi se svidja ovo iznad citirano

“Please, God, Just One More Bubble.”


– ali nije vrijeme za svađu, ja ću za sada zakopati ratnu sjekiru, predlažem primirje, – zbilja si imao u zadnje vrijeme par odličnih tekstova na temi komentari trgovanja, koje je u ovo vrijeme uistinu teško pronaći, – dosta pametnog se dalo pročitati i s većinom se slažem, – a i dosta kopiraš moja ulaganja, – možda i bude nešto od tebe, – a sada, ako želiš, daj mi tvoje mišljenje, – kako si mislio spremiti margine, samo papirološki srediti stvari (jer podići ga i čekati nema smisla, dosta su skupi s njihovim lihvarskim kamatama), – i za nekretnine me isto zanima tvoje mišljenje, je li bolje sada prodati pa čekati i pola godine ako treba, – jer kada to počme rasti, to će sigurno jako trasti, – a kod velikog početnog rasta nikada nemam volje dokupljivati, – kod mene je ili jeftino ili nema kupnje, – do sada sam se kod trejdanja opekla na skupim cijenama, ali to je sve bilo na simboličnim ulazima, ali dobra škola. Pozdrav !

nije vrijeme za svađu [thumbsup] tu ljudi već danima pucaju i cijenim trud svih forumaša koji ih pokušavaju barem malo smiriti [smiley] iskreno se bojim za neke i njima upućujem apel…novac kako došo tako ošo i ne treba zbog toga gubiti živce jer život je burza ima svoje uzlete i padove….a najvažnije je da se nakon pada podignete i nastavite dalje jaći [thumbsup][thumbsup][thumbsup]

e sada do odgovorim…što se tiće margina, mislim na papirnatu pripremu, istraživanje tko ima najpovoljnije uvijete i sl. neki moji prijatelji doduše imaju veze u bankama pa već imaju uredno ispunjene papira koje im netko drži u ladici u banci pa kada nazovu praktički za par sati imaju lovu na računu…
zašto margin, a ne potrošački? pa uglavnom razlog je u tome što se margin može jako jednostavno izvaditi i zatvoriti, ne mora se ići n puta u banku i druga stvar je da s kolateralom možeš špekulirati što kod lombardnog ne možeš.

imamo slićan stil ulaganja…oboje smo izabrali prinosne dionice što se za sada pokazalo kao dobra odluka…jer kako god bilo ipak su u ovo najgore vrijeme donekle zaštićene od megapadova…hoće li biti zaštićene poslje dividende ne zanm…ali barem smo si kupili malo vremena, a u ovom trenu vrijeme je sve!!
ja sam osim toga u prosincu uplatio tri stambene štednje…ljudi su mi se smijali ali uz minimalan ulog dobiva se lijepi poticaj [thumbsup]…žao mi je što na vrijeme nisam uletio u onaj allianze zatvoreni fond, jer koliko sam čitao ti i u ovakvo vrijeme garantiraju nekakav prinos…samo ne znam kome bi to kasnije prodao…

hmmm, nekretnine…dve stvari: ili je trenutno najgore vrijeme za prodaju ili je posljednji tren za prodaju…to je stvarno teško reći…ali evo ti iskustva iz zagreba gdje su stanovi išli prije pol godine za 2500 eura…danas ti isti za te iste stanove ne mogu dobiti ni 2000 eura (kad su tražili 2200 nudili su im 2000, sada im nude 1800…)
u sigetu je frend kupio prošli tjedan dvosobni stan za 1500 eura po kvadratu…istina da je novi zagreb ali do prije godinu dana za tu lovu nisi mogao kupiti ništa ni u kozari putevima…bojim se da su i u real estate počeli vladati medeki [wink]
meni je dobro jer pratim oglasnike i čekam…a siguran sam da ću si do kraja ove godine kupiti neki stan, jer ovakvu priliku neću dočekati idućih 10 godina…

mislim da se treba malo suzdržati od kupnje jer tek slijedi diskont…a da je sada imam neku ozbiljniju lovu ulagao bi u poljoprivredu…u kravice ili bi ulagao u equityje nekih manjih firmi (u doo-e) [thumbsup]


Prilika za stvaranje novih bogataša
– sada je zbilja prilika stvaranja novih bogataša,
– a bogati će biti još bogatiji,
– samo će trebati pametno odigrati,
– probajmo iskoristiti priliku,

– nije vikend, ali sam znatiželjna,
– je li me tko poslušao ???????????
Pozdrav !

Ostali smo bez 100.000 investitora.

– ali ova financijska industrija se zbilja trudi,
– zvali su me iz dva fonda i osiguranja,
– neki fondovi pripremaju lombardne kredite na temelju uloga u investicijskim fondovima,

– nemojte opet biti naivni,
– sjetite se uvijek podatka kako 90% investitora gubi na burzi,
– do sada nismo znali kako to izgleda, ali sada je svima potpuno jasno,
– ako i dalje mislite ulagati na burzi,
– ne ulažite u investicijske fondove,
– sada su pokazali i dokazali kako su jedno veliko smeće,
– i svi doslovno isto ulažu,
– ulagati možete i sami, sada zbilja imate nekih 5 – 6 dionica,
– koje daju dobru dividendu, koje su sasvim o.k. firme,
– samo sve to može pasti i dolje, ali dugoročno zbilja nema straha.
Pozdrav !

Rast burze.

– ovako nešto sam i predviđala,
– ali nije dobro, ovaj veliki rast,
– po knjigama bi trebao biti mali promet i minimalni rast,
– ali rast i prometi su veliki,
– a poslije takvih stvari sigurno mogu doći i veći padovi,
– ali već smo puno pali,
– šteta što je i puno politike u tome rastu i u toj igri.

– na ovom forumu sada i imamo sliku kako bi trebao izgledati idealni investitor,
– mora se biti u kešu 100%,
– dan Vam počinje i završava buljenjem u ekran,
– a burza Vam je kod nas dogovorna ekonomija,
– pa ja sam znala još lani u rujnu kako će crobex ići na 3200, ali nažalost nisam vjerovala,
– i sada znam neke stvari ali Vam neću reći,
– trejdajte Vi i dalje i buljite po cijeli dan u ekran,
– ja pak to ne želim,

– i za ove koji traže lopove koji su im opljačkali teško zaređenu lovu na burzi,
– morate znati kako burza nije socijalna ustanova,

– sjetite se kako su “budale” na INI i HT cijelu ovu korekciju u plusu,
– pogledajte kako su prošli stručnjaci s svojim analizama i znanjem,
– mogu Vas varati, ali vjerujte mi kod njih su i gubitci najviši.

– i za kraj, dejtrejdanje.
– jako moderno, puno se zarađuje,
– možda je i dobro kad pogledamo kako su prošli dugoročni,
– ali u knjigama ipak piše drukčije,
– piše kako su dejtrejderi najveći gubitnici na burzi,
– rijetki, zbilja rijetki dugoročno mogu tu biti u nekom značajnom plusu.
– prosudite sami što Vam najbolje leži, ipak ja puno stvari neznam, ali se učim,
– i nisam bankrotirala, što je ipak najvažnije.
– sada očekujem velike dividende, a oni što su pisali kako su takve dionice bezvezne.
– a i dionice koje imam, vjerovatno će jednog dana narasti.
– kad bude tržište o.k., angažirati ću i kredite, i to je to.
Pozdrav !


– kad bude tržište o.k., angažirati ću i kredite, i to je to. Pozdrav !

Ivana, što ti točno znači “OK tržište”?
Kako ćeš prepoznati to “OK tržište”? tj koji su to indikatori koji će ti uliti povjerenje da sama sebi kažeš: “OK, sad je tržište OK i idem kupiti dionice za novac koji nije moj”.
pozdrav!

I'LL BE BACK


ivana7: ” – kad bude tržište o.k., angažirati ću i kredite, i to je to. Pozdrav ! ” Ivana, što ti točno znači “OK tržište”? Kako ćeš prepoznati to “OK tržište”? tj koji su to indikatori koji će ti uliti povjerenje da sama sebi kažeš: “OK, sad je tržište OK i idem kupiti dionice za novac koji nije moj”. pozdrav!

crobex 4000 GTI 16V, uz naravno veliki promet

Heaven or Las Vegas


– ne ulažite u investicijske fondove,
– sada su pokazali i dokazali kako su jedno veliko smeće,
– i svi doslovno isto ulažu,
– ulagati možete i sami, sada zbilja imate nekih 5 – 6 dionica,
– koje daju dobru dividendu, koje su sasvim o.k. firme,
– samo sve to može pasti i dolje, ali dugoročno zbilja nema straha.
Pozdrav !

Nisu apsolutno svi isti, ali da većina ima slične tehnike ulaganja to se slažem – inače princip je sljedeći: ja kao fond manager A fonda kupim 1000 dionica banke xy u Srbiji, a ti kao fond manager B fonda kupiš 1000 dionica yx banke u Crnoj Gori. Dakle fimamo preveliku izloženost jednoj dionici i ti i ja i još k tome te dionice nisu naročito likvidne. Što radimo – međusobno si prodajemo male količine dionica i pumpamo cijenu tih dionica kojima smo izloženi. Na taj način pumpamo cijene udjela, a mali ulagači sve više i više hrle k nama jer vide da udjeli rastu pa oni s dvoznamenkastih iznosa dođu enormno visoko – ajmo reći preko 200 eur/kn. Sad ulupali smo skoro svu lovu u dionice (odnosno nismo dobro procjenili koliki će biti udar na likvidnost) i mali počnu izvlačiti svoje udjele, a da bi došli do keša za isplatu udjeličara mi moramo prodavati te dionice koje imamo, ali ih naravno nećemo prodati po cijeni na koju smo ih napumpali nego puno puno niže, a nemamo drugog izbora jer udjeličari traže svoje novce. Na taj način naravno padaju i cijene udjela i mali ulagači sve više i više paničare i povlače svoje novce. Upravo to se događalo proteklih mjeseci, a i dalje se događa s našim fondovima.

You either do it right or you get eliminated!

New Report

Close