Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– idealno bi bilo kada bi tržište raslo na jako malom dnevnom postotku, ali to je nemoguća misija.

vidjet ćemo kako će ovo završiti. no, za sad je meni ovo i dalje kriza same burze a ne kriza gospodarstva (možda će i biti neko generalno sranje, ali za sad se to kod nas ne vidi/osjeća). dakle fundamenti za sad ok (ne mislim na pokazatelje firmi nego na podlogu burze – gospodarstvo/firme) – a kriza je više kriza same burze/tržišta, financijskog investicijskog biznisa (fondovi).
kad bi to bila kriza gospodarstva, onda njemu valjda treba dosta vremena da se oporavi, a tako i tržištu (koje jaši na njemu). koliko će trebati tržištu da oporavi samog sebe … vidjet ćemo. u svakom slučaju za sad je ovo drugačije stanje nego da su kihnule firme. a ako se tako i nastavi, oporavak bi mogao biti relativno brz.
na žalost ostaje i da vidimo koliko može pasti.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Kao i uvijek više pitanja za kraj ?

– što su to fundamentalno podcijenjene dionice ?
– koje su fundamentalno podcijenjene dionice ?
– koje dionice isplaćuju redovite dividende, koje su veće od kta na oročenu štednju ?
– ali morate pretpostaviti i to kako će sigurno HT zaroniti dolje i preko te dividende koju će isplatiti, to su pretpostavke, ali ako tržište ovako nastavi, sasvim realne.
– ali HT će i za godinu dana opet dijeliti dividendu,

– koje su dionice nerealno puno pale, i možemo očekivati najbrži rast ?
– i na kraju bar malo optimizma ne bi škodilo.
Pozdrav !

Obrana cijene dionice na burzi.

– ovaj tjedan se je jako lijepo moglo vidjeti i obrana cijene na nekim dionicama.
– np. INA,
– ali prodaje su stvarno jake i ruše svaku obranu,
– nekako imam osjećaj kako se vodi rat među fondovima,
– tko će više srušiti koju dionicu.

– jedino se ne ruše nelikvidne,
– jer na puno dionica u stvari kupnje niti nema ili je nerealno niska,
– zato upravo trenutno stradavaju likvidne,
– a brane se, ili se skupljaju,
– ali su napadi i dalje puno jači.
Pozdrav !

prodati-dionice koje su u zadnjih godinu dana najvise rasle, te ovoj korekciji najmanje pale, a ne isplacuju dividende, ili isplacuju mizerne

kupiti-dionice koje su u proteklih godinu dana neopravdano kaskale u rastu, te neopravdano ruknule u ovoj korekciji, a isplacuju OK dividende

“Please, God, Just One More Bubble.”

HT će malo pasti trenutno,no ne vidim način da bude dugo ispod 300,fondovima i dalje odlična kupnja s obzirom na dividendu i rokove koje oni imaju (godine).
HT se mora imati u portfelju s obzirom na dividendu i profit i stabilnost…[thumbsup]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


– što su to fundamentalno podcijenjene dionice ?
– koje su fundamentalno podcijenjene dionice ?
– koje dionice isplaćuju redovite dividende, koje su veće od kta na oročenu štednju ?
– koje su dionice nerealno puno pale, i možemo očekivati najbrži rast ?

1. dionice kompanija kod kojih je intrinzična vrijednost ispod tržišne.
2. to nek si svatko za sebe izračuna, ima ih podosta.
3. kompanije u većinskom stranom vlasništvu.
4. vrlo interesantno pitanje koje muči sve nas.

You either do it right or you get eliminated!


Obrana cijene dionice na burzi.

– ovaj tjedan se je jako lijepo moglo vidjeti i obrana cijene na nekim dionicama.
– np. INA,
– ali prodaje su stvarno jake i ruše svaku obranu,
– nekako imam osjećaj kako se vodi rat među fondovima,
– tko će više srušiti koju dionicu.

– jedino se ne ruše nelikvidne,
– jer na puno dionica u stvari kupnje niti nema ili je nerealno niska,
– zato upravo trenutno stradavaju likvidne,
– a brane se, ili se skupljaju,
– ali su napadi i dalje puno jači.
Pozdrav !

INA se najviše brani zbog najave MOLa o daljnjoj privatizaciji INE. Inače moguć scenarij je da su dosad određeni fondovi izlazili iz ostalih dionica osim INE i HTa kako bi došli do sredstava za amortiziranje pritisaka na prodaji od strane BFa. To bi u prijevodu trebalo značiti da nakon stabiliziracije pritisaka na prodaju udjela u BFu, trend bi se trebao okrenuti, ali opet ne treba tu zaboraviti niti izbore u Srbiji u 5. mjesecu kao niti glavni faktor – nepogoršavanje globalne krize.

You either do it right or you get eliminated!

Ti bi Ivana 7 mogla bit malo korisna,pa radit po kuci,okopavat vrt ili sta ja znam.Pusti se foruma i zajebancije,sto se prije uhvatis rada prije ces se na njega naviknut.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


Ti bi Ivana 7 mogla bit malo korisna,pa radit po kuci,okopavat vrt ili sta ja znam.Pusti se foruma i zajebancije,sto se prije uhvatis rada prije ces se na njega naviknut.

Mislim da bi idealan posao za nju bio hostesa u Branimir Bilić Late Night Show (ili kako se vec zove taj horor). Ona bi postavljala pametna pitanja, a Branimir bi davao još pametnije odgovore.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Pustite Ivanu na miru,ima svoje mišljenje i forum je za to,nije za gluposti i piz…… koje vi pišete.Ivana dobro piše,bankovni fondovi otimaju malim fondovima dionice,iskoristili su ovu krizu za obračun,prava bitka se vodi za dobre dionice….netko je kupovao u petak,čini mi se da su špekulanti nervozni ( cash je dobar ali im je draže da su unutra,od kamate se nije nitko obogatio).Čak mislim kad krenemo da će biti kasno za ulaz….[thumbsup]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


zgubidan10: ” Ti bi Ivana 7 mogla bit malo korisna,pa radit po kuci,okopavat vrt ili sta ja znam.Pusti se foruma i zajebancije,sto se prije uhvatis rada prije ces se na njega naviknut. ” Mislim da bi idealan posao za nju bio hostesa u Branimir Bilić Late Night Show (ili kako se vec zove taj horor). Ona bi postavljala pametna pitanja, a Branimir bi davao još pametnije odgovore.
[/quot

Treba se i ovo sjetit,pa sročit!
[lol]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Mr. Davids
Kad ste već na forumu što se dešava sa Vašom perjanicom IGH. Koje su Vaše prognoze i savjeti. Dali li cijena od 8000 kn povoljna za ponovni ulaz. Pozdrav

New Report

Close