Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro , avax 10 , ivana 7 , ipak je ovo best buy – komentari i anlize . Malo sam nepromisljeno istrcao , kako je febo rekao , dosadno mi .

1. HT – za dividendu se zna vec dugo , skok cijene na 335-340 kn pa onda ovaj pad .
Ne razumjem sta je prosao dan D pa da cijena pada ili je nesto drugo .
Sta ce biti sa dionicom za koji dan kada krene BF i dan poslje skupstine , a
to je jako blizu .

2.ATPL . – sve super , samo sta se za dobro izvjesce za 1Q vec sada zna obzirom da nisu prikazali prodju broda
Mislite da u cijenu nije vec ugradjeno to FI za 1Q.? Volio bi da nije .

[undecid]

3. DDJH – ajoj tu bi se svasta dalo pricati .
BOV , Kuvajt tenkovi , obnova nasih tenkova , Obnova makedonskih tenkova , Speciajlni vagoni , posao za
JANAF , sve super . samo previse spekulacije i puno drhtavih rucica unutra , cini mi se da FI ne blista .
DOk se vid rezulati svega toga trebti ce jos puno marendi pojesti u menzi .
4.i 5. neznam valjda je tako , pa nema razloga ne vjerovati.
KOEI – dobar i cisto ne vjerujem trzi na ovim cijenam
VIRO – valjda ce biti dobro .Unistilo ga lose FI
Samo me nemojte poceti prati , mi smo dugorocni investitori i nas ne muce cijene itd itd ., jer smo svi vise manje u istom polozaju , i sami sebe tjesimo ,a sve smo smo svijesniji kuda stvar ide ali ne zelimo priznati.
sta bi voli da nisam u pravu! [thumbsup] i da ispadnem bedast ali hebiga sta je tu je .

najvrednije stvari u životu su besplatne


2.ATPL . – sve super , samo sta se za dobro izvjesce za 1Q vec sada zna obzirom da nisu prikazali prodju broda Mislite da u cijenu nije vec ugradjeno to FI za 1Q.? Volio bi da nije . [

Nevera, bilo već X puta napisano:
1Q/08 total 60 mil$, od toga cca 30mil brod, 30mil biznis.
pozdrav!

I'LL BE BACK

Za razliku od prošlih tjedana, kada su se dionice uglavnom prodavale, zbrajali gubitci ili bili u sitnim kupnjama te i nije bilo nekog pisanja na ovoj temi.
– znači prve kupnje su tu, i mogu krenuti sitna navlačenja, ali na veći nabrojanih dionica navlačenje nije moguće, ipak tu neki puno jači igrači navlače sve nas .
– crobex je na cca 3.700,
– mogao bi još pasti na 3.500,
– crne varijante su 3.000,

– ali već imamo veliki pad, i realno bi bilo očekivati rast na preko 4.000,
– ali dolazi i BF, pa tu su još uvijek fondovi i zbilja je nerealno dati neku prognozu,

– ali je i činjenica kako se već sada isplati akumulirati pojedine dionice i na ovim cijenama,
– jer pravo dno iskreno nitko ne zna.

– možda je rizično, ali po meni se već sada moraju planirati krediti,
– poznata je izreka, sell in may and …..
– ali po meni nas čeka izuzetno aktivno ljeto,
– tako je bilo i prošle godine,
– po svim crnim prognozama u rujnu odnosno na jesen nam slijedi jedan značajan rast,

– ima i još jedna sitnica, biti će i velikih dividendi,
– po novom zakonu dividende moraju biti isplaćene od izglasavanja u roku od 30 dana,
– ako tržište ostane jeftino, mogao bi taj novac ponovno doći na burzu,

– pitanje za razmišljanje, da li ? i kada margin ili neki drugi kredit ?
– jer kada krene tržište 10% gore, dok sredite kredit tržište još 10% gore, a onda je već kasno za ulagati ili nije, neznam nisam sigurna, ali ja sigurno neću kupovati ništa kada tržište krene 20% gore.
Pozdrav !

Draga i poštovana Ivana7

ja uopće ne navlačim već se sprdam i na toj kao i na ostalim temama na svoj račun.
dionica vriijedi po fundamentima i to je tako, a vidim da se i Vi s tim djelom priče slažete.
što se tiče trejdanja, sa istom sam trejdao jedno 5-6 puta do sad i nikad se nisam pokajao.
ukratko znači da imatelju (holderu) nosi zaradu na dugi kao i na kratki rok te solidan dividendi prinos
( tek cca 1/5 aktualnog EPS-a za 2007), tu su me malo razočarali, očekivao sam i više ove godine..
nešto se šuška o stock splitingu a i trezor je objavio skoro stijecanje dionica za popriličnu sumu..
vjerujte, nije mi bila nikakva namjera navlačenje a sa Milom iz Donjeg Lapca kad se sastanem pričam
uglavnom o pečenju rakije , vrlo rijetko o dionicama.
Srdačan pozdrav,
Voli Vas Vaš Febo
[kiss]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Draga i poštovana Ivana7

ja uopće ne navlačim već se sprdam i na toj kao i na ostalim temama na svoj račun.

Voli Vas Vaš Febo
[kiss]

– vidiš kako smo ipak dobro zaključili kako ti nedostaje jedno školovanje navlačenja tipa vikend tečaj,
– a i za tu dionicu sam napisala sve, te se nema po meni ništa ni za dodati.
– ali sada je po meni najvažnije predvidjeti trend,
– jer ako bude padao crobex, jednostavno sve će padati osim nelikvidnih jer se s njima ne trguje.
– a u slučaju velikog rasta moglo bi sve rasti kao divlje, ali ne vjerujem zbog BF, a i njega su sada razvukli do lipnja, tako da je svaka prognoza upitna.
Pozdrav !

eto čisto da podsjetim na jednu daleko best buy dionicu….JDPL…..onaj tko to ne razumije i ne vidi taj je slijepac…..skinit si lijepo GFI i pogledajte ga…..pogledajte FA i usporedite sa drugima u sektoru…….kasnije ćete plakat što ste ovakvu priliku propustili…..i da, imam JDPL, ali vjerujte mi, čekam cash ubzo da ga stignem kupit ovdje gdje je…tako da ovo nije druk…..sve informacije su vam raspolozive pa se uvjerite sami….za onog tko nije do sad već to shvatio

DOKUP!

a informacije o budućem kretanju plovarina? jesu li nam i one raspoložive?

I love the Smell of Profits in the Morning


a informacije o budućem kretanju plovarina? jesu li nam i one raspoložive?

Naravno… Povijesno kretanje cijene JDPL u sebi sadrzava buducnost plovarina! [lol]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


a informacije o budućem kretanju plovarina? jesu li nam i one raspoložive?

samo ako imaš kristalnu kuglu….je imaš? [huh]

DOKUP!

Sada smo svi svjedoci što su nam učinili OMF, OIF, BF= Kosorica,
– pokrenuli su krugove pakla,
– gdje je kraj, nemam pojma,

Kada će dionice krenuti gore ?????
– nemam pojma, ali će krenuti.

Zašto se čeka na rast dionica ?????
– pa čeka se zbog BF, a oni to proglasili za tajnu, i misle odugovlačiti još sigurnih dva mjeseca, puno bolja bi bila jedna šok tereapija.
– čekaju se ovi udjeličari u OIF koji još nisu prodali svoje udjele,
– čeka se da pukne i zadnji margin kredit,
– čeka se na povrat love u banke koja će biti oročena,
– a sve ovo su nam i napravile ove strane banke,
– lova je ušla u IPO-e, bez njihove želje, lova koja je bila u bankama,
– i što je najsmiješnije u cijeloj priči,
– srušili su tržište s našom lovom OMF, lanac sreće se proširio na OIF, stvar su pospiješili margini, a u cijelu igru je uvučen i BF (naravno on je za sve kriv).
– investitori su uvidjeli kako nema smisla samostalno ulagati u burzu, to je zbilja previše rizično,
– novac ponovno dolazi u banke,
– a bankari ponovno mogu mirno uživati u svojim lihvarskim kamatama.

Ima li novca na tržištu koji će i pokrenuti to tržište ??????
– ma ima, ima ga dosta, ali se čeka.
– čeka se dan D, ali kada će on doći nitko nema pojma, najprije se moraju srediti gore napisane stvari.
– čaka se još jeftinije tržište, pametni ne vole plaćati skupo,
– što jeftinije ako se može.

A kada dođe dan D !!!!!!!!!!
– upucati ćemo odmah slobodnu lovu, dići kredite, dići margine, prodati nekretnine, zadužiti se i kupovati.
– a što ako to bude jedan manji rast, pa opeta veći pad,
– e zato smo i oprezni, i trebamo biti oprezni !
– to je i glavni razlog što nam tržište ne raste,
– jer kada raste onda divlja, a sada imamo potpuno isti efekt i kod pada.
– idealno bi bilo kada bi tržište raslo na jako malom dnevnom postotku, ali to je nemoguća misija.
Pozdrav !

Kako kupovati dionice ?

– ovaj tjedan smo jedan dan imali i neki manji rast tržišta.
– zbilja mi je bilo smiješno gledati kako ste se takmičili tko će prije skinuti dionice s prodaje,
– smiješno je bilo gledati i dizanje kupnje,
– mislili ste, sad je krenulo, mora se kupiti,
– ali je krenulo pa je palo još i više,
– sada kada je jeftino više Vas niti ne zanima !!!!!!
Pozdrav !

Koje dionice sada kupovati ?????

– teško pitanje,
– zašto kupiti nešto sada što će biti još jeftinije,

– ali neke stvari se i sada isplati kupovati,
– koje ?
– pa sve one firme koje su fundamentalno podcijenjene i dijele redovito dividendu koja je veća od kamata na oročenu štednju,
– još uvijek imam dosta protivnika koji se protive toj mojoj teoriji,
– ali ja Vam tu ne mogu pomoći, uživajte Vi i dalje u svojim dionicama i proživljavajte u njima i sljedeće krugove pakla,
– i kod mene su također veliki minusi, stvarno nisam mislila kako će ovo ovoliko pasti, ali je palo, i pada i dalje,
– ali svi ti minusi su još kako tako podnošljivi,
– uskoro će mi doći i velike dividende, što me zbilja raduje,
– a kada tržište krene gore,
– tu će Vam Ivek dati znak, ali i on zna pogriješiti,
– onda se dižu krediti ili margini i dodatno zarađuje.
Pozdrav !

New Report

Close