Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Magistra bravo
[thumbsup]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Jesi pročitao temu HYPO?

Evo ti link: http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2575

Jel’ ti to braniš struku ili stvarno misliš to što si napisao?


Ma sad su vec prepoznali pattern…
-Hvale dionice
– Ljudi misle, evo sad ce i ova pasti,
– a oni spremni na bidu[huh]

[lol] [lol]
Mislim da u cijeloj ovoj prici treba definirati pricu oko HYpo AG i nasih hrvateka

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Stojić je zaposlenik HYPO banke i kao takav mora pisati ono što management HYPO banke od njega zahtijeva…

Nije on licemjer, niti zao, jednostavno je pijun…


Stojić je zaposlenik HYPO banke i kao takav mora pisati ono što management HYPO banke od njega zahtijeva…

Nije on licemjer, niti zao, jednostavno je pijun…

To si dobro rekao, čovjek piše ono što od njega traže, ništa drugo…………………..e sad koliko je to korektno pisanje drugi je par rukava.

Best buy za slijedeći tjedan mi se čini Dlkv ( nadam se da će onaj igrač od petka opet odigrati istu igru sa stavljanjem i skidanjem naloga obzirom da stojim na kupnji )
NI Viro mi ne izgleda loše za dokup.
Imho

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Trenutno tipujem na:
1. HT (uskoro skupština-dividenda)
2. ATPL – bezrazložan nagli pad u petak usprkos odličnom GFI za 2007. (+ dividenda), a očekuje se odlično FI za 1Q što tržište mora ubrzo honorirati
3. DDJH – novi vrlo unosni poslovi na koje burza još uopće nije reagirala, osim što je cijena dionice pala?!?
4. TISK, imaju odlično FI za 2007. i velik dnevni obrtaj keša, od čega solidan dio ostaje njima što će se sve više vidjeti u narednim FI
5. PTKM, odlično GFI za 2007. i odlične poslovne perspektive za 2008.

KOEI, DLKV, VIRO su također OK na ovim cijenama, samo što tamo traju iskrcaji koji još nisu gotovi, pa će ih se vjerojatno dobiti jeftinije od sadašnjih cijena.

Neke od tih dionica imam, neke namjeravam (do)kupiti, a neke nemam i neću ih ni kupovati jer na žalost nemam dovoljno keša za sve [wink]

Ignore: KressoM, delux


Trenutno tipujem na:
1. HT (uskoro skupština-dividenda)
2. ATPL – bezrazložan nagli pad u petak usprkos odličnom GFI za 2007. (+ dividenda), a očekuje se odlično FI za 1Q što tržište mora ubrzo honorirati
3. DDJH – novi vrlo unosni poslovi na koje burza još uopće nije reagirala, osim što je cijena dionice pala?!?
4. TISK, imaju odlično FI za 2007. i velik dnevni obrtaj keša, od čega solidan dio ostaje njima što će se sve više vidjeti u narednim FI
5. PTKM, odlično GFI za 2007. i odlične poslovne perspektive za 2008.

KOEI, DLKV, VIRO su također OK na ovim cijenama, samo što tamo traju iskrcaji koji još nisu gotovi, pa će ih se vjerojatno dobiti jeftinije od sadašnjih cijena.

a , cemu navlacenje , ko je izdrzao ovu korekciju najvjerovatnije ce znati sam donjeti kvalitetnu odluku .

najvrednije stvari u životu su besplatne


a , cemu navlacenje , ko je izdrzao ovu korekciju najvjerovatnije ce znati sam donjeti kvalitetnu odluku .

Objasni po čemu moj post na ovoj temi koja se zove “best buy-komentari i analize”, a kojim sam obrazložio koje dionice trenutno smatram dobrom kupnjom i zašto, smatraš navlačenjem?

Ignore: KressoM, delux

Nevera:

a , cemu navlacenje , ko je izdrzao ovu korekciju najvjerovatnije ce znati sam donjeti kvalitetnu odluku . ”

Objasni po čemu je moj post na ovoj temi koja se zove “best buy-komentari i analize”, a kojim sam obrazložio koje dionice trenutno smatram dobrom kupnjom i zašto, smatraš navlačenjem?


Kolega Avax 10 je predložio odličan portfelj,što ne znaći da je i najbolji ,pa ga svatko može i sa svojim idejama
i poboljšati ali i uprskati.O navlaćenju nema ni govora,te bi mu se i zahvalio na trudu i želji da nam bude
koristan.

Dragi kolega Nevera i ja sam izdržao ovu korekciju sav izubijan od margina, svakog dana u trejdanju,često
prilivao iz šupljeg u prazno,kupovao jeftino prodavao još jeftinije i nastojao smanjiti gubitke i od 31.12.
do 1.o4. izgorio nakon duge i teške borbe 6%.Smatram da sam napravio fantastičan rezultat ,ali bi bilo bi
pametnije da sam novac držao na banci i ne radio ništa.

Slažem se da sam pametniji,postao sam iskusniji,ali i naučio puno od forumaša dobromamjernih,ali još više
od manipulatora i navlakača,jer sada znam da treba provjeriti provjerenu informaciju.

Svatko prema svojoj savjesti i karakteru.


a , cemu navlacenje ,

– gospodine Nevera,
– post Avaxa10, nikako nije navlačenje, a imate i obrazloženje,
– po meni svaki ozbiljniji portfelj bi morao imati barem 50% tih dionica,
– kod mene su bile doslovno sve te dionice, puno toga sam i prodala, pa opet kupovala,
– to su zbilja sve likvidne dionice s kojima je teško (odnosno nikako) navlačiti, tu Vam ipak odlučuju veliki igrači,
– a sada je li postoje na tržištu i bolje stvari ili je dobro ulagati u samo dvije nabrojene dionice, e o tome se da raspravljati.
– a moj savjet za Vas je,
– preskočite ovu temu, jer ima i drugih tema koje Vam sigurno više odgovaraju.
Pozdrav !


ko je izdrzao ovu korekciju najvjerovatnije ce znati sam donjeti kvalitetnu odluku .

– vjerujte mi većina ipak neće,

– imam ja za to jednu svoju izreku, greške činimo kako bi iste mogli ponoviti.

– moje društvo stalno igra kladionicu, pretežno ili stalno gube, ali prave uvijek iste greške,
– ja im pokušavam objasniti gdje je greška, ali nema šanse jer se ja ne kužim u sport,
– a jedina greška im je u tečaju i puno parova.
Pozdrav !


Slažem se da sam pametniji,postao sam iskusniji,ali i naučio puno od forumaša dobromamjernih,ali još više
od manipulatora i navlakača,jer sada znam da treba provjeriti provjerenu informaciju.

– to je zbilja najvažnije, provjeriti informaciju,
– ja uvijek provjeravam iz dva neovisna izvora,
– dobra je i ova tema, dva izvora mogu biti i dvije osobe,
– samo neke osobe pišu pod više nickova, tako izgleda ima i puno preporuka koje to u stvari nisu, to je klasično navlačenje,
– u jednom kratkom vremenu na ovome forumu je zbilja teško razlučiti dobronamjerne od manipulatora i navlakača,
– ali netko prije netko kasnije će opet moći samostalno odlučiti koje su to prave informacije.
Pozdrav !

febo:

zmrklic:

darkus: ” svaki cigo svog konja hvali ” Obzirom da ih još nemam, hvalim tuđe konje za sada. Ali poćeo sam u petak s malo JDPL na 56x

Zmrkliću, zaboravio si navest AUHR-R-A, najpovoljniju dionicu na ZSE

Ti pod hitno trebas investirat malo. U skolu navlacenja. [lol] [lol] [lol]

Ovakav post te nece daleko dovest. [tongue]

– potpuno se slažem, jako loše navlačenje, još ti dosta škole nedostaje.
– a možda bi koristio i vikend tečaj kod Mile iz Lapca.
– a možda bi bila korisna lista uspiješnih navlakača, napisala bi je ali neću jer je dosta duga, a i dosta tekstova od tih poznatih navlakača su mi jako korisni, neka to napiše netko drugi, meni se ne da s njima svađati.

– navlakači obično svaki dan nadokupljuju svoju dionicu na temi što smo tržili.
– ili kao gospodin Febo, svaki drugi post na temi AUHR je njegov,

– a sada malo i ozbiljno,
– pišete AUHR, daje najveću dividendu cca 850kn, možda je to i puno kada se gleda 850kn, ali to je i jako skupa dionica, i na kupljenoj cijeni dividendni prinos je cca 2%, a to je malo,
– u jednom većem portfelju dobro je imati i tu dionicu, ali bar ja trenutno vidim i puno boljih prilika, samo morate znati kako i ja griješim.
– ali firma nije loša,
– mane najviše zanima može li to ići 100% gore ili na 80.000kn, a onda bi dividenda bila 1%.
– ali bar ja tu dionicu stalno gledam na sličnim cijenama, i tko trejda da se zaraditi desetak posto.
Pozdrav !

New Report

Close