Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ah da moj izbor: JDPL, ATPL, KOEI, IGH, PTKM; TNPL, DLKV , VIRO Ne žuriti, lagano skupljati.

odličan izbor
jedini je problem u tome što svi znaju da su ove dionice trenutno vrlo povoljne
a kada nešto svi znaju, to brzo prestaje biti povoljno
moja teorija o reklamiranju pojedinih dionica:
to može biti dvosjekli mač
jer ima pogubljene ekipe koja jedva čeka da im netko kaže kaj da kupe
a budući da su pogubljeni, ako krene negativni val
eto ti bezglavog iskrcavanja
meni je draže imati nepopularne dionice, ali u čvrstim rukama
mirnije spavam

free tibet


IVANA7
Kakve ti imas strasne analize ili fantazije recimo nekada uzrok pada dionica je u biti vrlo banalan razlog u nasem slucaju burza je pocela padati kada su izlistali ipo-e sto znaci da je doslo previse vrijednosnih papira na nase trziste a pre malo kesa i automatski novac gubi snagu i kula od karata se pokrece unatrag do kada ce to trajati nitko i nikakve analize to nemogu odgovoriti stoga nemoj si opterecivati svoju glavicu s time.
Pozdrav.

Ima nešto i u ovome. Usput često puta mi se čini da se ljudi koncentriraju na jednu stvar zašto je tržište palo i drže to zdravo za gotovo. Nikad nije samo jedan razlog u pitanju nego skup razloga koji više ili manje utječu i tako funkcionira tržište. Uskoro bi trebali ukinuti tu obveznu JDD kotaciju što će dosta kompanija maknuti s burze, a ostat će one najbolje koje prepoznaju i mogu iskoristit prednosti financiranja na tržištu kapitala. Obvezna JDD kotacija je čista zaostavština iz 90ih. Ništa slično ne postoji na razvijenim tržištima i upravo zbog usklađivanja s EU morat će se ona ukinuti.

You either do it right or you get eliminated!

ATPL – gotovo sigurna projekcija exponencijalnog povečanja dobiti u 2008 vs 2007, te u najgorem slučaju zadržavanje razine u 2009 i 2010 zbog TC ugovora i novih barki koje stižu ove godine. U 2011 i 2012, 4 nove barke koje će amortizirati eventualni pad vozarina.
– realizirani exponencijalni rast 2007 vs. 2006, ali taj dio je i ugrađen u cijenu i opravdao prošlogodišnji rast.
– prvoklasni brodar, niske multiple, vrhunska konzervativna uprava.

TG. za 2Q/2009 -5000 kn

JDPL- vrlo niske multiple, manji free float nego ATPL, ali i državna uprava kao minus (iako nije loša s obzirom na tu činjenicu)
TG: 800 kn i to odmah pri oporavku tržišta, vidjet ćemo kasnije za neki duži period.

TISK- projekcija povećanja prihoda, veliki potencijal za širenje i povećanje dobiti iz djelatnosti, fer multiple za sektor, ali jako mali FF i vjerujem u sve čvrće ruke s vremenom.

TG-s obzirom na ovo zadnje, 4-5K za period od cca 4 godine.

ULPL- pravi hard core privatluk sa agresivnom upravom koji su ujedno i vlasnici, malo institucijalnih u strukturi. Nema praznog hoda i nema zajebancije! Ovo svakako držati!

TG: ne mogu reći zbog još eventualnih dokapa, ali svakako vrlo dobra priča.

I'LL BE BACK

i još jedna stvar za bulkere: iza 2010 predviđa se bum Indije.

I'LL BE BACK


Ah da moj izbor:

JDPL, ATPL, KOEI, IGH, PTKM; TNPL, DLKV , VIRO

Ne žuriti, lagano skupljati.

a sta bi sa ledom?

svaki cigo svog konja hvali


svaki cigo svog konja hvali

Jok, ću tuđega?[smiley]

I'LL BE BACK


a sta bi sa ledom?

ledo će da se otopi [lol]

DOKUP!


zmrklic: ” Ah da moj izbor: JDPL, ATPL, KOEI, IGH, PTKM; TNPL, DLKV , VIRO Ne žuriti, lagano skupljati. ” a sta bi sa ledom?

LEDO je trebalo kupit na 9500 -10000
[proud]


svaki cigo svog konja hvali

Obzirom da ih još nemam, hvalim tuđe konje za sada. Ali poćeo sam u petak s malo JDPL na 56x


darkus: ” svaki cigo svog konja hvali ” Obzirom da ih još nemam, hvalim tuđe konje za sada. Ali poćeo sam u petak s malo JDPL na 56x

Zmrkliću, zaboravio si navest AUHR-R-A, najpovoljniju dionicu na ZSE

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

zmrklic:

darkus: ” svaki cigo svog konja hvali ” Obzirom da ih još nemam, hvalim tuđe konje za sada. Ali poćeo sam u petak s malo JDPL na 56x

Zmrkliću, zaboravio si navest AUHR-R-A, najpovoljniju dionicu na ZSE

Ti pod hitno trebas investirat malo. U skolu navlacenja. [lol] [lol] [lol]

Ovakav post te nece daleko dovest. [tongue]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close