Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo moje omiljene teme za vikend.

– možemo pisati o BF, i kako će to završiti,
– predviđanja su pad Amerike, ali i porasti u Indiji i Kini.

– kod nas je sve lijepo palo, a takoreći bez razloga, možda jer je bilo previše napuhano, ali po meni ni to nije glavni razlog.
– a pali smo, samo zbog drugih, kod nas je situacija o.k.
– po meni ne bi smjeli više značajnije padati,
– ali još treba pričekati razvoj BF, tek tada ćemo imati pravi smjer tržišta,
– šteta što je država odgodila isplate branitelja za 60 dana,
– po meni bi puno bolja bila jedna šok terapija,
– ovako nas mogu još mjesecima iscrpljivati,
– a možda dođu i neki ulagači iz vani i okrenu situaciju,
– osim BF i Amerike, sve ostalo su za nas povoljne vijesti.
– BF, će se riješiti, a nije ni to neka velika lova,
– na Ameriku ne možemo utjecati, ali mogu oni doći kod nas ulagati kad je već kod njih koma,
– pa ulazimo u NATO, vjerojatno i u EU (ja sam osobno protiv toga, ali mene nitko ne pita),
– sve zemlje koje su ušle u NATO i EU imale su velike poraste na burzi,
– a i firme kod nas, većina je imala odlične rezultate,
– dosta ih dijeli dividendu, neke i nadprosijećne dividende,
– po meni sve u svemu i ne bi trebalo biti loše,
– molim Vaše komentare.
Pozdrav !

Ja mislim da mi imamo sve preduvjete za izlazak iz krize, osim para………………………….a ne zaboravite ako su cijene atraktivne doći će pare ( čuče one na sigurnom, al kad vide da im promiče zarada, brzo će se uključiti, hihi )

Tako ja mislim, iako je to nevažno što ja mislim, ne mogu da ne mislim glasno[sealed]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Pitanje je što je dno. Ovo je vjerojatno dno u smislu nivoa na kojem se može skupit veća količina nekih dionica. Da li će neki jako strpljivi medvjed kupiti 100 kom KOEI po 550 ne znam, ali ko želi kupiti 5000 kom , vjerojatno je oko 650 dno. IMHO, mozda grijesim.


Evo moje omiljene teme za vikend.

– možemo pisati o BF, i kako će to završiti,
– predviđanja su pad Amerike, ali i porasti u Indiji i Kini.

– kod nas je sve lijepo palo, a takoreći bez razloga, možda jer je bilo previše napuhano, ali po meni ni to nije glavni razlog.
– a pali smo, samo zbog drugih, kod nas je situacija o.k.
– po meni ne bi smjeli više značajnije padati,
– ali još treba pričekati razvoj BF, tek tada ćemo imati pravi smjer tržišta,
– šteta što je država odgodila isplate branitelja za 60 dana,
– po meni bi puno bolja bila jedna šok terapija,
– ovako nas mogu još mjesecima iscrpljivati,
– a možda dođu i neki ulagači iz vani i okrenu situaciju,
– osim BF i Amerike, sve ostalo su za nas povoljne vijesti.
– BF, će se riješiti, a nije ni to neka velika lova,
– na Ameriku ne možemo utjecati, ali mogu oni doći kod nas ulagati kad je već kod njih koma,
– pa ulazimo u NATO, vjerojatno i u EU (ja sam osobno protiv toga, ali mene nitko ne pita),
– sve zemlje koje su ušle u NATO i EU imale su velike poraste na burzi,
– a i firme kod nas, većina je imala odlične rezultate,
– dosta ih dijeli dividendu, neke i nadprosijećne dividende,
– po meni sve u svemu i ne bi trebalo biti loše,
– molim Vaše komentare.
Pozdrav !

Kako to sad nije velika lova, nije valjda da si se malo uhvatila virtualnih portfelja ?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Zašto je burza pala ??????

– ovo je samo moje razmišljanje, nigdje u Hrvatskoj nisam pročitala nešto slično što ću sada napisati.

– po meni su glavni uzrok pada banke,
– Hrvatska je isprodala svoje banke, i sada takoreći mi nemamo svoje banke,
– banke interesira jedino profit, i to što veći, to Vam nisu socijalne ustanove,
– može se banka zvati i Zagrebačka, ali ona nije naša,
– ova država nas je prisilila uplaćivati mirovinsku štednju u banke, kojima prosiječan Hrvat ne zna ni ime izgovoriti.
– a njima je najvažniji profit, i pogledajte kako jako malo plaćaju stručnu radnu snagu,
– jer je rad kod nas jeftin,

– a što se je događalo na tržištu proteklih godina,
– pa ljudi su lijepo zarađivali na investicijskim fondovima,
– rasle su i uplate u investicijske fondove,
– a ovi su se takmičili koji će imati veći prinos i više napuhavati svoje dionice, opet zbog prinosa,
– kta u bankama su bile smiješno male u odnosu na prinose fondova,
– ispadali su budale oni koji su štedijeli novac,
– i te budale su se počele hvatati pameti izvlačiti novac iz banaka i uplaćivati u investicijske fondove gdje su i prinosi puno veći,

– ali jedna takva igra, velikim bankama sigurno nije odgovarala,
– sigurno im nije bilo lijepo gledati odlijev sretstava,
– i to se je moralo prekinuti, izabrali su ovaj način, pad burze,

– kako su to učinili ??????
– pa našim novcima iz mirovinskih fondova,
– njih sigurno nije briga za naše mirovine,
– a u cijeloj priči je bilo i previše kriminala, ali o tome ćete sigurno znati više kada sve ode u zastaru,

– što su s ovim dobile banke ????????
– pa novac se je ponovno vratio u banke,
– dragim Hrvatima mogu opet davati kredite koji su najskuplji u svijetu,
– fondovskoj industriji će zasigurno trebati jako puno vremena za povijerenje investitora,
– a malim ulagačima sigurno još dugo vremena neće doći na pamet ulaganje u neke investicijske fondove,
– i sigurno više neće biti velikih uplata u investicijske fondove.

– tko su gubitnici ????????
– mali investitori,
– mirovinski fondovi, ali to je ionako Vaša lova,

– tko je u ovoj prići profitirao ??????
– strane banke,
– a sada će same za sebe i svoje vlasnike moći u miru i na cijeni koja njima odgovara kupovati dionice koje njima odgovaraju,
– i naravno prodavati naivcima kada dignu cijene istima,

– tko je kriv ???????
– pa ti bankari će optužiti državu i BF,
– po meni žalosno i jadno,
– i nitko niti riječi o ovome u Hrvatskoj,
Pozdrav !

– a u cijeloj priči je bilo i previše kriminala, ali o tome ćete sigurno znati više kada sve ode u zastaru,
…Ivana 7 ti si genijalna…[proud]


Evo moje omiljene teme za vikend. – možemo pisati o BF, i kako će to završiti, – predviđanja su pad Amerike, ali i porasti u Indiji i Kini. – kod nas je sve lijepo palo, a takoreći bez razloga, možda jer je bilo previše napuhano, ali po meni ni to nije glavni razlog. – a pali smo, samo zbog drugih, kod nas je situacija o.k. – po meni ne bi smjeli više značajnije padati, – ali još treba pričekati razvoj BF, tek tada ćemo imati pravi smjer tržišta, – šteta što je država odgodila isplate branitelja za 60 dana, – po meni bi puno bolja bila jedna šok terapija, – ovako nas mogu još mjesecima iscrpljivati, – a možda dođu i neki ulagači iz vani i okrenu situaciju, – osim BF i Amerike, sve ostalo su za nas povoljne vijesti. – BF, će se riješiti, a nije ni to neka velika lova, – na Ameriku ne možemo utjecati, ali mogu oni doći kod nas ulagati kad je već kod njih koma, – pa ulazimo u NATO, vjerojatno i u EU (ja sam osobno protiv toga, ali mene nitko ne pita), – sve zemlje koje su ušle u NATO i EU imale su velike poraste na burzi, – a i firme kod nas, većina je imala odlične rezultate, – dosta ih dijeli dividendu, neke i nadprosijećne dividende, – po meni sve u svemu i ne bi trebalo biti loše, – molim Vaše komentare. Pozdrav !

evo ivanice da te ja jednom replajam .. [proud]

-slažem se sa dosta tvojih taksativnih navoda ,

– burza je puno “pala” što ne znači da neče još .. ako izostavimo HT i INA-u iz indexa mislim da smo negdje na razini 3300-3400 ..
– neke dionice su pala po 50 % a neke i više !? : balon se podosta ispuhao ..
– firme bolje posluju u prosjeku , izvješća su sve bolja ..
– dioničara je puno više nego prije godinu dvije ..
– nemaju puno znanja iskustva , a pitanje je je su li više špekulanti ili investitiori ? neznaju koliko uopće firma može vrijdediti i kako bi se to moglo “izmjeriti”, vidjeti
– puno pozitivnih vijesti burza nije honorirala .. naročito NATO i EU (da se to dogdilo prije pola godinu dana crobex bi bio na 6000, kakav je tada bio sentiment :)) )


Pitanje je što je dno. Ovo je vjerojatno dno u smislu nivoa na kojem se može skupit veća količina nekih dionica. Da li će neki jako strpljivi medvjed kupiti 100 kom KOEI po 550 ne znam, ali ko želi kupiti 5000 kom , vjerojatno je oko 650 dno. IMHO, mozda grijesim.

Mislim da je na KOEI stanje dosta ozbiljno. Puno je margina na ovoj dionici i ne mogu svi pratiti i pokrivati margin dodatnim uplatama. Bojim se da će biti još prodaje tih dionica. Ko zna do kud. Meni je pola portfelja u KOEI i dosta sam zabrinut. Istina mogu ja čekati ali ovako što me muči. Nadam se da smo blizu dna?

KONČAR - tradicija, znanje, odgovornost

baš me briga, ja sam bankine novce iskoristio i napravio iz njihovih novaca moje novce.
Sada neka rade što god hoće.

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !


baš me briga, ja sam bankine novce iskoristio i napravio iz njihovih novaca moje novce. Sada neka rade što god hoće.

Slažem se 100%
[cool]

x


baš me briga, ja sam bankine novce iskoristio i napravio iz njihovih novaca moje novce.
Sada neka rade što god hoće.

Tako je kolega Brzi, i ja sam iskoristio bančine novce koji su sada ( djelomično ) moji i držim ih na svome računu kod banke, i još mi to plaćaju

Jedino me dolar iznevjerio[angry] bezvrijedna kartušina[bye]

Trenutni best buy jesu:
Ht
Ernt
Zaba
Viro
Koei
Dlkv
Pbz
Jdpl
Atpl
Igh
[thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Best buy

PTKM
KOEI
JDPL
ATPL
TISAK

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close