Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– najbolji si tamo, samo te lako isprovociraju neznalice.

aaaaaaaaaa SLK …

I love the Smell of Profits in the Morning

Čuj što je sa licencom za INDG ili to njima ne treba,kriteriji se znaju no INDG ni jedan ne ispunjava ili se varam?

Glasnogovornik IGH na neodređeno

[smiley]

Još jedan ovakav upis i IGH ide na 8.000,00 kn. OK?

Mislim ide on i bez tvog upisa.

I love the Smell of Profits in the Morning


fazan: ” Best buy – JDRN-R-A, – INDG-R-A – HTPK-R-A – DDJH-R-A ” BEX index za INDG Industrogradnja -4,7027 [cool]

Jako mi se svidja odabir , samo bi ih okrenio (od zadnje , ka prvoj) [cool]


[smiley] Još jedan ovakav upis i IGH ide na 8.000,00 kn. OK? Mislim ide on i bez tvog upisa.

Dobro nek ide stavio sam nalog 100kom na 8k i čekam…no gdje je licenca stvarno pitam…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Samo sedam tvrtki sposobno za “zahtjevnu gradnju”
U registar građevinara RH, objavljen jučer na internet-stranicama Ministarstva graditeljstva, http://www.mzopu.hr, do sada je od 357 onih koji su dobili licencu za rad upisano njih 195. Kad će registar biti potpuno završen, ovisi o tome kad će djelatnici Ministarstva obraditi i posljednje pristigle zahtjeve. Među 195 unesenih u registar, samo je sedam tvrtki sposobnih za “osobito tehničko-tehnološki zahtjevnu gradnju”, prvu kategoriju gradnje, i to Konstruktor inženjering, Dalekovod, Hidroelektra niskogradnja, Zg-montak, Tehnika, Osijek-Koteks i Zagorje-tehnobeton.
[sealed]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

[sealed][smiley]

P.S. samo za tebe.

Pogodi tko je pomagao otvaranju ureda IGH u Moskvi? Ingra? Tehnika? ili ….

laku noć … slatki snovi

I love the Smell of Profits in the Morning


[sealed][smiley] P.S. samo za tebe. Pogodi tko je pomagao otvaranju ureda IGH u Moskvi? Ingra? Tehnika? ili …. laku noć … slatki snovi

Evo sanjam igh 20k no odgovora nema…
[smiley]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

“Suglasnosti se postepeno upisuju u Registar … “

I love the Smell of Profits in the Morning


” Recimo da imaju na računu 400mil kuna trenutačno [rolleyes]

recimo da ne znam koliko su im kratkorocne+dugorocne obveze?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


– ali gdje u svijetu ima dividenda 10%, a cijena dionice pada,
– nešto mi tu nije logično, ali što je kod nas logično,

Pa ako cijene dionica kratkoročno rastu zbog najave o isplati visokih dividendi, logično je da onda nakon isplate i PPS padne, nekad i više od samog DPSa. Još k tome ako dionice imaju druge probleme onda mislim da je svatko dovoljno pametan da zaključi u kojem će smjeru cijena nakon isplate dividendi.

You either do it right or you get eliminated!


Ajmo redom ….

sve naše perjanice su više manje bile u situaciji kakva je INDG … (npr. JDPL gubitak 300 ml) … ako malo prelistate temu INDG, onda ćete shvatiti kakav potencijal ima ova dionica, ne mogu više, obvezuje me silncio stampa …
potencijal x 3 (rizik od 1 – 10 = 9)

isto vrijedi i za JDRN … 8 hotela i 2 auto kampa u Crikvenici … temeljni kapital pola milijarde kn … uz malo volje to se riješi … meni se čini da je problem u tome što je SDP na vlasti u Crikvi … najveći vjerovnik država, najveći dužnik država …
potencijal x 10 (rizik od 1 – 10 = 11)

HTPK-R-A fondovi ulazili na razinama 400,00 – 500,00 kn, trenutno ulazi floričić, bit će prizatizacija, ulazak u EU, prodaju branitelji, znači ima se vremena jeftino nakrcati, slab E, dobar S, i još bolji B, ako uspoređujemo s ostalim hotelima,
potencijal zarade X 3 (rizik od 1 – 10 = 4)

DDJH-R-A, moja miljenica iza INDG … kada jednom vidite i upoznate ljude koji tamo rade, sve će vam biti jasno, pred njima je posao tisućljeća …ako Kuvajćani odaberu DDJH za obnovu tenka doslovce je samo nebo granica: imaju sve, radnu snagu, u krugu tvornice je strojaski fakultet, obnavljaju vagone, a kroz pogon im ide pruga za Zagreb i dalje EU, blizu je plovni put, autocesta, zračna luka … Velik nedostatak je loša starokomunistička uprava.
potencijal zarade x 10 (rizik od 1 – 10 = 5)

Inače, jako sam sklon riziku i neizvjestnosti, tako da su moje preporuke sukladne tomu.

Hvala za argumente [thumbsup]. Nego ajmo pretpostaviti da je potencijal i rizik dobro određen. Po tome se ne isplati ulagati u INDG koja ima potencijal 3, rizik 9 dok postoji HTPK s istim potencijalom i rizikom samo 4 [smiley]. Ista stvar je i kod druge 2 dionice – JDRN po ovome ispada prerizičan za ulaganje – potencijal 10, rizik 11, a s druge strane DDJH isti potencijal i rizik duplo manji rizik [smiley].

Inače osobno nikad ne bih ulagao u izrazito nelikvidne dionice kao što je JDRN.

You either do it right or you get eliminated!

New Report

Close