Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ma daaaaj? šta ići će dolje? ivana otkrila toplu vodu…..normalno da će ići dole za koj dan jer će proć dan “D” za dokapitalizaciju……mislim, ne mogu razumijeti taj tvoj komentar……ima nekog cilja ili šta?

i po čemu je KORF na 110kn loš?

– moj komentar ima jedini cilj pokazati kakvo je raspoloženje moje ekipe.
– pa ja sam u dionicama, i normalno bi mi odgovarao jedan veliki rast.

– usput, je li danas bio zadnji dan za dokapitalizaciju ULPL po 400kn,
– za one koji neznaju dobija se 0.45 puta broj dionica.
Pozdrav !


alan_poh: ” ma daaaaj? šta ići će dolje? ivana otkrila toplu vodu…..normalno da će ići dole za koj dan jer će proć dan “D” za dokapitalizaciju……mislim, ne mogu razumijeti taj tvoj komentar……ima nekog cilja ili šta? i po čemu je KORF na 110kn loš? ” – moj komentar ima jedini cilj pokazati kakvo je raspoloženje moje ekipe. – pa ja sam u dionicama, i normalno bi mi odgovarao jedan veliki rast. – usput, je li danas bio zadnji dan za dokapitalizaciju ULPL po 400kn, – za one koji neznaju dobija se 0.45 puta broj dionica. Pozdrav !

Nije sutra je zadnji dan

Moj favorit je nakon dugog proucavanja tankerska plovidba i to za tri koplja ispred svih drugih dionica.Razloge su kolege nabrojale jucer,da ih sad ne nabrajam,na temi tankerska plovidba i svi su logicni.Jedino sto je meni neshvatljivo je da dok svi brodarski indeksi padaju vec danima,tankerski indeks bdti svaki dan raste i raste i to nenormalnim rastom.Svaki dan otvaram shipping capital link i svaki dan jedino bdti zelen.Zadnjih 7 dana je narastao za nevjerovatnih 40 posto [shocked][shocked]. Zasto je tako?Da nije pola svjetskih tankera potopljeno?Ne razumijem,znam samo da ne trebam mnogo razmisljat koju dionicu treba kupovat.Ne kazem da ostali brodari nisu dobri ili da nema jos nekih drugih jeftinih dionica ali tankerska je trenutno by far best buy.Potvrda mojih rijeci je svakodnevno najprije ciscenje s aska i potom guzvanje na bidu.Kladim se da ce i sutra biti tako.


– možda si u pravu.
– ali od cijele moje ekipe, moji gubitci su minimalni, baš zbog tih dividendnih dionica.
Pozdrav !

Hm… nemoj trenutne rezultate uzimat zdravo za gotovo… ja ti govorim za jedan duži period kako stvari stoje. Uostalom ne znam točno koji ti je portfelj, ali koliko sam malo pratio dosta ulažeš u nelikvidne dionice na kojima svaku zadnju cijenu (a posljedično i trenutni prinos) ipak trebaš uzeti s rezervom. Osjetit ćeš to onog dana kad ih kreneš prodavati.

You either do it right or you get eliminated!

Imao sam ULPL na radaru prije najavljene dokapitalizacije. Sada je pala ispod crte. Šmrc – jedna manje. [cry]

Cash rulez!

Dali mi se to čini ili je dobit TNSA veća od npr.Zvijezde,Podravke,Podravske banke…?
Dali mi se čini ili je P/E od 8,5 kod TNSA najbolji među likvidnijim dionicama?

Ima li što osim ATPL-a? Ima li kakva dionica? Primam ozbiljne argumenta samo[lol]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Ima li što osim ATPL-a? Ima li kakva dionica? Primam ozbiljne argumenta samo[lol]

Nema[lol] [lol]

šalu na stranu, ima jedna bolja al ti nemrem reć jer još kupujem[wink]

I'LL BE BACK


davids: ” Ima li što osim ATPL-a? Ima li kakva dionica? Primam ozbiljne argumenta samo[lol] ” Nema[lol] [lol] šalu na stranu, ima jedna bolja al ti nemrem reć jer još kupujem[wink]

Možeš i na priv heh ,šalu na stranu idemo s konkretnim prijedlozima evo mojih favorita :

ATPL- odličan GFI,1Q zvuči nestvarno,perspektiva s novim brodovima odlična ,niska zaduženost
ADRS-preuzimanje duhanskog dijela,jedina nije prošle godine ludovala a sad je jako nisko
IGH-kad krenu i financijski efekti svih ugovora biti će kasno za ukrcaj
HT-zato jer ga svaki ozbiljan portfelj mora imati
INA-netko od jačih igrača će je preuzeti no ne po ovoj cijeni

Glasnogovornik IGH na neodređeno

U ovim šugavim vremenima isplati se kupovati samo TNSA i eventualno LEDO, svim ostalim zse fondovskim perjanicama možemo slobodno zapjevat [bye] a sad adio i ko zna kad i ko zna gdje

AUHR-odličan FI 2007
[thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Što se događalo na burzi u 1Q ?

– crobex, odnosno naše dionice, udjeli u fondovima,
– su padali padali i samo padali, bilo je bull trapova.

– sada smo svi vidjeli kako to izgleda jedna korekcija, majka svih korekcija do sada,
– ali po meni nije niti puno palo.

– najprije je bio pad od 10%, prilika za dey tradere koji su u ovoj korekciji ipak izgubili novac.
– padju i prvi margini, tržište još dolje,
– u igru su se uključili i mirovinci, prodajom svojih udjela u OIF.
– OIF prodaju dionice tržište dodatno pada.
– padaju cijene udjela u OIF, sada ih prodaju i mali investitori.
– OIF i dalje prodaju, moraju imati novaca za isplatu udjela, tržište još žešće pada.
– u međuvremenu mali ulijeću u margine, računaju jeftino, ali nije tržište i dalje pada,
– a svi u kreditima gube.

– sada smo tu gdje jesmo, investitori su uplašeni i u gubitcima,
– mali investitori su (većina) zarobljeni u dionicama,
– oni rijetki u 100% kešu su ionako plašljivci i ništa od njih,
– fondovi više nemaju uplata od malih investitora i ne mogu ništa kupovati, a keš poziciju čuvaju zbog isplata, a imaju i tolike gubitke i više ih nije briga (ja bih rekla navikli se na minuse), samo je njima dobro jer oni i na minusima zarađuju.

– što nas čeka ?
– pa kao prvo BF (braniteljski fond), većina će to isprodavati, svi misle kako je to neki veliki novac, ali nije, pa više su zaradili neki generali i šoferi osobno u ovoj privatizaciji nego što će svi branitelji zajedno, a ima ih stvarno ko u priči.
– HT, dati će dividendu, ali će i pasti za dividendu, mogu još navesti primjera ali i ovo je previše.
Pozdrav !

New Report

Close