Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za promijenu evo malo i preporuka od Ivane7.

– pa to je bar lako, pogledate burzu, po prometu, likvidne dionice, to meni uvijek uglavnom kaže sve.
– samo nikada nećete imati i pravu sliku za nelikvidne dionice, a u biti tu leži i najveća zarada ali uz najviši rizik.

– evo danas redosljed po veličini prometa.

– HT, normalno zbog dividendnog prinosa na ovoj cijeni od 9.2%, plus još jedna sigurna dividenda za godinu dana, dugoročno odlična kupnja, ali biti će i sigurnog pada od cca 1.5 dividende nakon ex dividend dey, a to će biti sigurno 30 – 50kn, još su loše strane BF i radničke dionice, ali i stvarno jeftina dionica.

– ERNT, veliki promet zbog najavljene dividende, dividenda u odnosu na cijenu dionice 10%, ali im pada i dobit, dugoročno možemo očekivati pad cijene, evo moje mišljenje je sasvim suprotno od Hipa.

– INA, na ovim cijenama je bila prvi dan nakon IPA, po meni jako jeftina, pala isključivo zbog radničkih dionica i BF, dugoročno odlična investicija, sigurno preuzimanje, samo se prije mora to jeftno otkupiti od radnika i BF, prije toga nema velikog rasta, ali ponavljam odlična firma.

– ULPL, dokapitalizacija, nove dionice će koštati 400kn, nemam tu dionicu pa ne znam koliko dionica daje pravo za dokupiti jednu po 400kn, ali već su to više puta napravili te im ne vjerujem, ali zašto nešto na brzinu ne zaraditi.

– ADRS, na ovoj cijeni to je jednostavno tvornica novca, samo je jedino šteta što daju simboličnu dividendu.

– IGH, dobra firma, puno toga sam i prodala, čini mi se ipak malo skupa.

– INGR, nemam te dionice, ali najbolji građevinar, trenutno jako jeftina, samo se pitam kome će te to prodavati po 60.000kn, možda opet AZ fondu.

– ATPL, DLKV, ATGR, LEDO, dobre firme ali mi je dosadilo pisati.
Pozdrav !


Za promijenu evo malo i preporuka od Ivane7. – pa to je bar lako, pogledate burzu, po prometu, likvidne dionice, to meni uvijek uglavnom kaže sve. – samo nikada nećete imati i pravu sliku za nelikvidne dionice, a u biti tu leži i najveća zarada ali uz najviši rizik. – evo danas redosljed po veličini prometa. – HT, normalno zbog dividendnog prinosa na ovoj cijeni od 9.2%, plus još jedna sigurna dividenda za godinu dana, dugoročno odlična kupnja, ali biti će i sigurnog pada od cca 1.5 dividende nakon ex dividend dey, a to će biti sigurno 30 – 50kn, još su loše strane BF i radničke dionice, ali i stvarno jeftina dionica. – ERNT, veliki promet zbog najavljene dividende, dividenda u odnosu na cijenu dionice 10%, ali im pada i dobit, dugoročno možemo očekivati pad cijene, evo moje mišljenje je sasvim suprotno od Hipa. – INA, na ovim cijenama je bila prvi dan nakon IPA, po meni jako jeftina, pala isključivo zbog radničkih dionica i BF, dugoročno odlična investicija, sigurno preuzimanje, samo se prije mora to jeftno otkupiti od radnika i BF, prije toga nema velikog rasta, ali ponavljam odlična firma. – ULPL, dokapitalizacija, nove dionice će koštati 400kn, nemam tu dionicu pa ne znam koliko dionica daje pravo za dokupiti jednu po 400kn, ali već su to više puta napravili te im ne vjerujem, ali zašto nešto na brzinu ne zaraditi. – ADRS, na ovoj cijeni to je jednostavno tvornica novca, samo je jedino šteta što daju simboličnu dividendu. – IGH, dobra firma, puno toga sam i prodala, čini mi se ipak malo skupa. – INGR, nemam te dionice, ali najbolji građevinar, trenutno jako jeftina, samo se pitam kome će te to prodavati po 60.000kn, možda opet AZ fondu. – ATPL, DLKV, ATGR, LEDO, dobre firme ali mi je dosadilo pisati. Pozdrav !

neloš post Ivana, iako ovo nisu preporuke…

ad.ULPL, što im točno ne vjerujete? Što se ima za ne vjerovat? Pa ne govore da su vidli NLO.

pozdrav!

I'LL BE BACK


ERNT,
Ok kompanija, samo marze jaaaako padaju
za ocekivati je neku grupiranje tipa siemens-nokia

po meni firma dozivjela peak, od sada samo dolje….
s obzirom da drustvo iz svedske jos i vuce pare van,
naravno, ne kazem da nisu losi, ali….

Khmm, ERNT je tvrtka koja je do prije par godina vrlo brzo narasla na uštrb nekih drugih Erricson podružnica, u prvom redu u ovoj CEEME regiji.
U tih nekoliko godina su rapidno povećali broj zaposlenih i obim posla iz jednostavnog razloga jer su bili konkurentniji, čitaj jeftiniji i isto tako kvalitetni ako ne i bolji.
Onog trena kad se takav centar počeo stvarati u Indiji gdje kadar predstavlja puno manji balast na troškovnoj strani (e moj knjigovođa Asko… :)) ) tada se i centar u Zagrebu počeo stezati, prvo lagano a prošle godine i ubrzano…
Naravno da je posljedica pad prihoda i dobiti, ali imaju perspektivu….dobru.[smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

ivana7:

– ERNT, prošle godine dao dobru dividendu, ali kad je narastao i pola toga sam prodala.

– evo i ove godine daju dividendu 10% u odnosu na cijenu dionice.
– dividenda 270kn, na burzi cca 2.700kn.
– što mislite o ovoj dionici ????

– ali prošle godine uz puno veću dividendu je jako puno pao, mislim kako je išao sve do 4.000kn, ali je bio prosiječno tu na cca 3.500kn.
Pozdrav !

Daj shvati već jednom da ako društvo isplaćuje visoke dividende (pogotovo ako svu dobit podijeli dioničarima) to ne znači da će imati viši porast cijene… čak su puno veće šanse za obrnut scenarij [wink] iako to ovisi od društva i situacije. Kad je u pitanju DPS onda ne treba gledati samo porast PPS nego profitabilnost ulaganja.

You either do it right or you get eliminated!


Za promijenu evo malo i preporuka od Ivane7.

– pa to je bar lako, pogledate burzu, po prometu, likvidne dionice, to meni uvijek uglavnom kaže sve.
– samo nikada nećete imati i pravu sliku za nelikvidne dionice, a u biti tu leži i najveća zarada ali uz najviši rizik.

– evo danas redosljed po veličini prometa.

– HT, normalno zbog dividendnog prinosa na ovoj cijeni od 9.2%, plus još jedna sigurna dividenda za godinu dana, dugoročno odlična kupnja, ali biti će i sigurnog pada od cca 1.5 dividende nakon ex dividend dey, a to će biti sigurno 30 – 50kn, još su loše strane BF i radničke dionice, ali i stvarno jeftina dionica.

– ERNT, veliki promet zbog najavljene dividende, dividenda u odnosu na cijenu dionice 10%, ali im pada i dobit, dugoročno možemo očekivati pad cijene, evo moje mišljenje je sasvim suprotno od Hipa.

– INA, na ovim cijenama je bila prvi dan nakon IPA, po meni jako jeftina, pala isključivo zbog radničkih dionica i BF, dugoročno odlična investicija, sigurno preuzimanje, samo se prije mora to jeftno otkupiti od radnika i BF, prije toga nema velikog rasta, ali ponavljam odlična firma.

– ULPL, dokapitalizacija, nove dionice će koštati 400kn, nemam tu dionicu pa ne znam koliko dionica daje pravo za dokupiti jednu po 400kn, ali već su to više puta napravili te im ne vjerujem, ali zašto nešto na brzinu ne zaraditi.

– ADRS, na ovoj cijeni to je jednostavno tvornica novca, samo je jedino šteta što daju simboličnu dividendu.

– IGH, dobra firma, puno toga sam i prodala, čini mi se ipak malo skupa.

– INGR, nemam te dionice, ali najbolji građevinar, trenutno jako jeftina, samo se pitam kome će te to prodavati po 60.000kn, možda opet AZ fondu.

– ATPL, DLKV, ATGR, LEDO, dobre firme ali mi je dosadilo pisati.
Pozdrav !

NHF ali stvarno mi je smješno kad napišeš IPA [lol] [lol] [lol]… Inače slažem se s većim dijelom ovog posta.

You either do it right or you get eliminated!

ERNT, nema perspektive porasta dobiti , nema perspektive porasta prihoda, teško da će povečati profitne marže, prije obrnuto. Idealno za velike ulagače kojima je dobar ulov love od dividende.
Osobno ovo ne bih kupio niti na ovim cijenama. Ne vidim perspektivu porasta u bilo kojem segmentu poslovanja prije obrnuto. ČAk ih Hypo preporučuje, što znaći da izlaze van.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Daj shvati već jednom da ako društvo isplaćuje visoke dividende (pogotovo ako svu dobit podijeli dioničarima) to ne znači da će imati viši porast cijene… čak su puno veće šanse za obrnut scenarij [wink] iako to ovisi od društva i situacije. Kad je u pitanju DPS onda ne treba gledati samo porast PPS nego profitabilnost ulaganja.


ERNT se sve više pretvara u “kravu muzaru”… a to je “dobra” perspektiva. [sad] IYKWIM

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

ivana 7 : “- HT, normalno zbog dividendnog prinosa na ovoj cijeni od 9.2%, plus još jedna sigurna dividenda za godinu dana, dugoročno odlična kupnja, ali biti će i sigurnog pada od cca 1.5 dividende nakon ex dividend dey, a to će biti sigurno 30 – 50kn, još su loše strane BF i radničke dionice, ali i stvarno jeftina dionica.”

Ići ćeš, vratiti se, nikad u boju poginuti.
Ići ćeš, vratiti se nikad, u boju poginuti.

HT će imati raspon od 265-1750(ni ja ne moram navesti vremenski period u kojem će se takav raspon odigrati), ljudi će čitati misli( ne na forumima ), te će prestati vjerovati u proročanstva!

fundamentalist

evo i moje preporuke za kupnju.to je dionica VIRO.ne navlačim na kupnju nego iznosim slijedeće podatke jer je bolje argumentirano nego napamet:
1)NPM=22,80% ROE=20,75% ROA=16,66% NETO DOBIT OD 3Q u odnosu na isto lani iznosi 204,12%
2)do kraja 6 mjeseca zavšit će montaža nove linije kojom će se znatno postići ušteda pri proizvodnji
3)mogući ugovor sa coca colom koja je uzela aditive.coca cola ima potrebu za 20000 tona tekućeg šećera
4)moguća dokapitalizacija na ljeto jer je potreban novac za kupnju sladorane
5)predviđeno je da cijena šećera u Evropi treba pasti ali ta odluka će sigurno biti revidirana.eto’o.
pozdrav svima koji argumentirano kažu koju dionicu treba kupiti a ne samo nabrajaju oznake dionica….

Danas sam pravila jednu veću anketu kod svoje ekipe.

– ima nas u različitim pozicijama,
– 100% kreš, do 100% dionice, i sve između toga.
– ova korekcija je sve doslovno dobro zdrmala.
– svi su nekako uplašeni,
– na cijene, neodređeno mišljenje, pa nitko ne vidi tu ništa jeftino,
– znamo sve cijene u dionicama smo 100%, ali neodlučni.

– HT, dati će fenomenalnu dividendu, ali će i pasti za tu dividendu,
– ERNT, dividenda 10%, isto nevalja pada mu poslovanje,
– KORF, na 110kn, isto ne valja
– i danas sam htjela kupiti ULPL, ali pa to će ići dolje.
– pa krobeks će ići dolje, gore.

– imam jako dobar tim,
– ali sada se nekako raspada sistem.

– a imam još uvijek nešto novaca, nešto bih kupila, ali kao i uvijek sam neodlučna.
– pitaju me zašto si kupila HT kada znaš kako će pasti ?
– ja: iz psiholoških razloga, jer znam kako će davati dividendu.
Pozdrav !


i danas sam htjela kupiti ULPL, ali pa to će ići dolje.

ma daaaaj? šta ići će dolje? ivana otkrila toplu vodu…..normalno da će ići dole za koj dan jer će proć dan “D” za dokapitalizaciju……mislim, ne mogu razumijeti taj tvoj komentar……ima nekog cilja ili šta?

i po čemu je KORF na 110kn loš?

DOKUP!


Daj shvati već jednom da ako društvo isplaćuje visoke dividende (pogotovo ako svu dobit podijeli dioničarima) to ne znači da će imati viši porast cijene… čak su puno veće šanse za obrnut scenarij [wink] iako to ovisi od društva i situacije. Kad je u pitanju DPS onda ne treba gledati samo porast PPS nego profitabilnost ulaganja.

– možda si u pravu.
– ali od cijele moje ekipe, moji gubitci su minimalni, baš zbog tih dividendnih dionica.
Pozdrav !

New Report

Close