Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Poštovani kolega, Pročitajte dobro moj post. Ja nisam spominjao domaće banke već njihove matice iz CEE zemalja. P/E omjer Erste banke danas je na cca 7,7, za ostale mi se ne da računati. U nastavku dajem preporuke 2 kuće koje imaju veći autoritet od mene, pa probajte izvesti zaključke

Pa što je onda vaš prijedlog za ovaj tjedan?
Prodat sve dionice na ZSE i kupit bankarske dionice u CEE?


ivana7: ” … – zbilja, što bi Vi sutra kupovali ????????? Pozdrav ! ” bez nekog posebnog reda: Symbol THNK-R-A KOEI-R-A ATPL-R-A INGR-R-A KODT-R-A PBZ-R-A IGH-R-A ADRS-P-A JDPL-R-A ERNT-R-A VIRO-R-A ZABA-R-A i još par njih sigurno ali ih se nemogu sad sjetiti

Slažem se sa Duserom!
Kod dionica koje je naveo uopće nije pitanje da li ih kupiti.
Pravo pitanje je kada i na kojim nivoima ih kupiti.


Ivana, ne budi nestrpljiva, zaboravi kupovinu, još nije vrijeme
Izbjegni gubitke, a dobit će onda sama doći.
pozdrav

– nisam nestrpljiva,
– nikada niti nisam kupovala balone, ali nikada se niti nisam svađala s ekipom što su to baloni.
– a danas su se lijepo mogle vidjeti one dionice koje su za mene baloni, a vidu se dobro već desetak dana.

– moj portfelj.
– jednu dionicu držim zbog velike dividende, ali se opravdano nadam i njenom velikom padu, a tada samo nadokupljivati, inače u dobrom plusu sam na toj dionici.
– jednu dionicu držim zbog budućeg preuzimanja, dobra firma, na njoj sam u plusu, ali je puno pala, zato sada minimalno pada, a mogla bi biti još jeftinija.
– dvije nelikvidne, kojih također imam dosta, pa stvarno se ništa ne događa jer nema trgovanja, a dijele dividendu.
– danas u ovome potopu čak četiri dionice su mi išle u plus.
– a i ostale su se držale kako tako, ali ima i izuzetaka s jako velikim minusom, ali sva sreća je jer toga nemam previše.

– a kupovala bih puno toga, samo sam sigurna kako se na tim cijenama nema šanse puno toga kupiti, mislim na nelikvidne dionice.
– a od likvidnih me interesiraju samo one s dobrom dividendom.
– zato su po meni uvijek prilike za kupnju.
– napominjem kako još nisam u margin kreditu, a sigurno ću koristiti i tu opciju, samo kada procijenim kako je vrijeme za to, i zato ste mi svi Vi jako važni.
– ipak na ovome forumu ima jako dobrih ljudi i dosta dobrih informacija, samo ih je malo teže pronaći.
Pozdrav !

Duser:

ivana7: ” … – zbilja, što bi Vi sutra kupovali ????????? Pozdrav ! ” bez nekog posebnog reda: Symbol THNK-R-A KOEI-R-A ATPL-R-A INGR-R-A KODT-R-A PBZ-R-A IGH-R-A ADRS-P-A JDPL-R-A ERNT-R-A VIRO-R-A ZABA-R-A i još par njih sigurno ali ih se nemogu sad sjetiti

Slažem se sa Duserom!
Kod dionica koje je naveo uopće nije pitanje da li ih kupiti.
Pravo pitanje je kada i na kojim nivoima ih kupiti.

– e to je pravo pitanje na kojim cijenama ući ??????, i kada izići ?
– THNK prodala, ali jako malo toga sam i imala.
– KOEI isto kao i THNK.
– ATPL, pa dosta toga sam imala, puno zaradila i prodala prije velikog rasta.
– INGR, uvijek mi je bila skupa, možda je sada malo kupim ako još padne.
– KODT, tu sam imala povoljan ulaz, puno zaradila i pola prodala, šteta što nisam i ostale prodala, daju dividendu.
– PBZ puno toga jeftino kupila, puno i zaradila, slučajno sam i uspijela prodati na vrhu.
– IGH, puno toga kupila jako jeftino, nažalost prodala veći dio prije velikog rasta, ali dobit odlična.
– ADRS, dosta toga imam, ali prodala samo jedan manji dio, šteta, ali tko radi taj i griješi, po meni dobra dionica, samo dijelu i jako malu dividendu na veliku netto dobit.
– JDPL, pa malo sam i toga imala, kupila jeftino i poslje rasta 100% išlo u prodaju.
– ERNT, prošle godine dao dobru dividendu, ali kad je narastao i pola toga sam prodala.
– VIRO, puno toga sam bila nakupovala jako jeftino, ali s vremenom isprodavala sam jako puno toga, po dobrim cijenama, sada ga mislim ponovno dokupljivati.
– ZABA, evo da se pohvalim imam jednu dionicu i toga, za sada u minusu.

– evo, trgujem rijetko, ali vremenom dosta toga i kupim ali i prodam, prodajem uvijek kada mi treba lova za neku drugu investiciju, ili kada dobit vadim sa burze i ulažem u druge stvari van burze.
– a dno ili vrh je jako teško pogoditi, po meni je najbolje pravilo 10%, ali po toj logici danas su investitori trebali isprodavati 50% dionica koje posjeduju, a nisu.
– znam teško je biti u balonima.
– ali to je uvijek tako, tko želi zaraditi puno mora biti spreman na veliki gubitak ili već pri malom padu kao Ivek sve rasprodati.
– samo kada u jednoj godini imate 5 korekcija teško je pogoditi onu pravu.
– zato ja kupujem samo ono što je dobro i jeftino ili dividendno.
Pozdrav !

Da oprostite kolegice, Vaše me pisanje podsjeća na pamflete iz doba druga Tita.

Treba biti pametan u ovim kaosu kad gledaš kako ti gori lova,iskreno još nisam s minusom prodavao danas sam i kupovao.Mislim da tko ne mora prodavati nema brige,strpiti se…čini mi se da su nadrljali margini tu nema pomoći.Uskoro idemo polako nazad ,vratiti ćemo se u neku normalu…dobre vijesti slijede za ovu našu državicu…[proud]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Da oprostite kolegice, Vaše me pisanje podsjeća na pamflete iz doba druga Tita.

– dragi moj Bille !
– uvijek mi je drago kada te vidim na forumu.
– samo nikako ne mogu kužiti što ti radiš na ovome našemu malome, plitkome i Balkanskom tržištu ?
– i što će ti dionice pored biznisa koji posjeduješ.
– a u zadnje vrijeme i to radiš jako loše, pa na onoj tablici su te pretekli i onaj stari što se bavi tekstilom i onaj meksikanac s telefonima i mobitelima, a preteći će te i ovi indijci.
Pozdrav Bille i mnogo uspijeha u radu !


Treba biti pametan u ovim kaosu kad gledaš kako ti gori lova,iskreno još nisam s minusom prodavao danas sam i kupovao.

– ja sam prodala investicijske fondove s minusima.
– a što si kupovao ?????
Pozdrav !

Kolegice kupujete li primjerice VLDS ili BRIN?
Ako ne, zašto?

Nisam uspio iskopat kolika je bila dividenda kod LURE prošle godine al mislim da je god prije bila 40kn,s obzirom na današnju (480)cijenu moglo bi biti isplativo ukoliko se uspije uloviti nekoga da proda

Našao i nije baš dobra opcija-11kn


Kolegice kupujete li primjerice VLDS ili BRIN? Ako ne, zašto?

nezna ona zašto…..ovdje dođe pa nam piše o svojoj povijesti ulaganja kako je zaradila, a i tu i tamo doda neke sitne kao gubitke čisto da to izgleda što realnije…..
izbjegavat njezine “savjete”……
ako ih uopće i ima jer u većini slučaja pita druge šta misle kupovati a šta ne…..i onda kada napišeš šta je po osobnom mišljenju dobra kupnja onda kaže da navlačiš…..ma poštedi nas kolegice [thumbsup]

DOKUP!

New Report

Close