Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jesi ti Bakice iz USKOK-a ili iz HANFA-e? [lol] [lol] [lol]

[lol] [lol] [lol]

Slabi i nikakvi savjeti ovaj vikend.
– ma znam i ja što bi trebala otprilike kupovati.
– ali bar za sada se nije moglo pogriješiti, što god kupiš ide dolje.
– a Kosovo ?
– po meni i ovaj tjedan ide dolje.
– realizirala sam neke kredite, plus dodatna lova, ali imam i informacije iz pouzdanih izvora crobex ide dolje.
– koje su vaše prognoze ?
– i što je najbolje kupovati , a da ne ide dolje kad se kupi.
Pozdrav !

Kolegice samo brodari trenutno.Nekažem da zbog tržišta neće ići dolje ali sam siguran da će ići najmanje i da će predvoditi oporavak CROBEXA.

SAM PROTIV SVIH


– realizirala sam neke kredite, plus dodatna lova, ali imam i informacije iz pouzdanih izvora crobex ide dolje.
– koje su vaše prognoze ?
– i što je najbolje kupovati , a da ne ide dolje kad se kupi.

Koji su ti pouzdani izvori, aha možda neki tip što radi u Crobexu [lol] oprosti ali morao sam…
Moje prognoze da je nestabilno vrijeme i teško je išta prognozirati.

John Galsworthy: Ako ne razmišljaš o budućnosti, ne možeš je ni imati.

Pa, uzevši sve u obzir, mislim da su najsigurnije kupnje po ovim cijenama (da bi mogle rasti, a ako padaju da neće padati više od 2-3% ispod sadašnjih razina): ADRS-P (410) , ADPL (170), ERNT (2506), DLKV (1200), PBZ (1252)

Ignore: KressoM, delux

pa zar niko vise ne spominje HT koji je na P/E 10-11 a da ne govorimo o dividendi na ovoj razini koja bi mogla biti 7-8%.Ah koji strah prema HT-u[lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Pa, uzevši sve u obzir, mislim da su najsigurnije kupnje po ovim cijenama (da bi mogle rasti, a ako padaju da neće padati više od 2-3% ispod sadašnjih razina): ADRS-P (410) , ADPL (170), ERNT (2506), DLKV (1200), PBZ (1252)

A nacionalna miljenica? Što misliš koliko još ima prostora za pad? Mislim da neće još puno ispod trenutnih 290 kn.


pa zar niko vise ne spominje HT koji je na P/E 10-11 a da ne govorimo o dividendi na ovoj razini koja bi mogla biti 7-8%.Ah koji strah prema HT-u[lol]

Ma HT je odlična firma i dionica, ali još je uvijek previše malih igrača u njoj i obilježava je prevelika volatilnost (idealno za trejdere). Čim mali poispadaju iz ove dionice, cijena će krenuti gore. [smiley]

Ignore: KressoM, delux

wiking:

pa zar niko vise ne spominje HT koji je na P/E 10-11 a da ne govorimo o dividendi na ovoj razini koja bi mogla biti 7-8%.Ah koji strah prema HT-u[lol] ”

Ma HT je odlična firma i dionica, ali još je uvijek previše malih igrača u njoj i obilježava je prevelika volatilnost (idealno za trejdere). Čim mali poispadaju iz ove dionice, cijena će krenuti gore. [smiley]


ali gledaj jednu stvar na kratki rok,uzmes kredit za cca 200k i u 4. mj. je skupstina i datum dividende.Znaci po prospektu bi trebala biti min.50% a predvidjena zarada je oko 4.800 mil kuna sto je cca 30-ak kuna po dionici,znaci 15 kuna.Ili ce dionica gore za 30 kn ili uzmes dividendu a cijena dionice ne moze nize pa poberes dividendu i prodas dionice.Znaci u banci cekas 1 god. za 6% a ovdje za 2 mj. dignes lovu.Vratis kredu i ostane ti zarada.Zasto analiticari govore da ce se vratiti na 340kn,zbog dividende.Namjerno spustena da ti je isplativije mozda prodati na 340 nego cekati dividendu,narod ce se prije dividende iskrcavati na 340 a fondovi masno brati jeftine dionice i onda ce pobrati dividendu a cijena ce ostati na toj razini.Sry svima al moje vidjenje situacije.Sad su svi u strahu od jos moguceg pada,tak da cijena od 340-350kn je ogromna a u biti bijeda

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Ht je sigurno najmanji rizik.

…a cijena dionice ne moze nize…

hm…

https://www.youtube.com/watch?v=qp5hxHPlTq8

Moze , ali neki dan kad je došla do 275 uletili su stranci i pokupili do 290.
Pogledali multiple i DIVY , provjerili da ne sanjaju i rekli hvala i uzeli.

New Report

Close