Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


napraviš usporedbu brodarsko i bankarskog sektora i zaključiš koju je dion’cu bolje kupiti

– napisala sam upravo te dvije dionice jer sam i jednu i drugu prodala po cca 1.900kn.
– bankarske bi morale biti dobre i stabilne, ali nisu, puno je pala.
– dok u drugom slučaju imamo brodarsku koja je možda previše rasla.

– ali kada bi i jedna i druga davala dobru dividendu rekla bih to su odlične investicije.
– ali i kod jedne i druge dividende su simbolične.
– a što se cijene tiće vidimo kako to ide i gore i dolje, teško je sada tu reći realnu cijenu.
– mene zato realne cijene niti ne zanimaju.
– zanimaju me samo diskontne cijene na tim i drugim dionicama, normalno gdje firma pozitivno posluje i gdje ću dugoročno biti u velikom plusu, male dobiti mi nisu interesantne.
Pozdrav !

Ivana . Ti kao dobar investitor- ulagač trebala bi imat obe.[cool][lol] [cool]

Jucer uzeh malo PBZ-pokazatelji ok, cijena ce gore po potrebi, mislim da nema puno sitnih riba u igri(prednost pred ATPL)


fazan: ” napraviš usporedbu brodarsko i bankarskog sektora i zaključiš koju je dion’cu bolje kupiti ” – napisala sam upravo te dvije dionice jer sam i jednu i drugu prodala po cca 1.900kn. – bankarske bi morale biti dobre i stabilne, ali nisu, puno je pala. – dok u drugom slučaju imamo brodarsku koja je možda previše rasla. – ali kada bi i jedna i druga davala dobru dividendu rekla bih to su odlične investicije. – ali i kod jedne i druge dividende su simbolične. – a što se cijene tiće vidimo kako to ide i gore i dolje, teško je sada tu reći realnu cijenu. – mene zato realne cijene niti ne zanimaju. – zanimaju me samo diskontne cijene na tim i drugim dionicama, normalno gdje firma pozitivno posluje i gdje ću dugoročno biti u velikom plusu, male dobiti mi nisu interesantne. Pozdrav !

Više ni sama ne znam koje su to – jeftine, a da dobro posluju? Ili su skupe, a loše posluju, koje odabrati?[embarass]

Zna li netko koliki je CROBEX sada?


Zna li netko koliki je CROBEX sada?

4010,01

C-ZENIT, novi fond društva za upravljanje investicijskim fondovima CEBA Invest d.o.o., počinje sa radom dana 18.02.2008. godine.

Pitanje: Ovaj ima bolji tajming, zbog straha ulagača, neće prebrzo rasti – možda prilika za zaradu.

U stvari ima 4 nova

http://www.index.hr/vijesti/clanak/odobrena-cetiri-nova-investicijska-fonda/373791.aspx


Više ni sama ne znam koje su to – jeftine, a da dobro posluju? Ili su skupe, a loše posluju, koje odabrati?[embarass]

– imamo isti problem, ali zato nam i služi ova tema.
– možda netko nešto dobro napiše i preporuči.
Pozdrav !

mise99:

Više ni sama ne znam koje su to – jeftine, a da dobro posluju? Ili su skupe, a loše posluju, koje odabrati?[embarass]

– imamo isti problem, ali zato nam i služi ova tema.
– možda netko nešto dobro napiše i preporuči.
Pozdrav !

Ja bih Vam preporučio da stalno šortate. Od početka godine smo pali 23,55%.

Vidite i sami da se to jedino isplati.

Pozdrav

Bubašpara

Države i ulagači nemaju prijatelja, samo interese


Ja bih Vam preporučio da stalno šortate. Od početka godine smo pali 23,55%
Bubašpara

– molim te objasni pojam šortanje.
– sigurna sam kako taj pojam ne kuži 90% investitora.
– daj na jednom izmišljenom primjeru.
– mogla bi i ja, ali ipak si ti autor toga tipa trgovanja.
Pozdrav !

normalno da pojam šortanje ne kuži 90% ljudi kad šortanja u Hrvatskoj niti nema

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close