Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sam debelo na zelenoj grani [proud]

Naravno to je samo u najgorem slučaju potrebe, ko recimo kad žena/cura treba novu bundu, a tebi sve pare na burzi [lol] [lol]

Asko, jes to ti na bidu na ZABA [proud]

Vađenje novca iz firme.

– ovu sam temu bila pokrenula, zahvaljujem se svima koji su se uključili.
– a ja sam malo prolistala knjige i možda kome ovo pripomogne.

– posudba love iz firme.
– Pravilnik o porezu na dodanu vrijednost.
– st.14, VII Porezna osnovica
– 1. naknada, članak 51. stavak (5),
– tu piše za kta 4%.

– predujmljivanje dobitka.
– Računovodstvo, revizija i financije, br. 3/2007. ožujak
– st. 38, 8.3. Predujmljivanje dobitka u 2007.

Pozdrav !

Kako vidim gospodin Ivek nam je potpuno preuzeo temu komentari trgovanja.
– dobro je kad imamo nekoga za hlađenje.
– nažalost i ja imam neke informacije, zasada su uvijek bile pouzdane tržište će ići još dolje.
– e sada kad bi ja i Ivek bili ista osoba to bi svakako bila najjača financijsaka poluga na svijetu.

– potpuno se slažem kako ima puno precijenjenih dionica, ali zato i ima prilika života.
– koliko to još može dolje nemam pojma.
– ali ivek je protiv kredita, a ja sam za kredite, ali pametno.
– trenutno radim na prvim financijskim polugama.

– e sad i jedno pitanje po mom dobrom običaju.
– ja uvijek kupujem jeftino, ali me trenutno zanima.
– na kojim diskontima kupovati koju dionicu.
Pozdrav !

jel mi moze tko pomoci oko add-insa u excelu
– source mi je ostao na mrezi na poslu
– a sad bih htio source prebaciti lokalno
[kiss][kiss][kiss][kiss]
Hvala,
placam u savjetima za dionice[lol] [lol] [lol]

Ivana rekao bih ti, al bi to onda bila reklama?!

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Ivana rekao bih ti, al bi to onda bila reklama?!

– samo moraš znati kako se je i opasno reklamirati na ovim stranicama.
– jer na svaku navlakušu slijedi i pravi odgovor.
Pozdrav !

Tržište.

– ATPL i PBZ , dvije jako dobre dionice ali iz različitog sektora.
– ja sam obje prodavala na cca 1.900kn.
– na svakoj mi je bio prinos preko 100%.
– puno bi bolje bilo prodati ATPL na 3.700kn ali nisam, trebala mi lova za kupnju nekih drugih dionica.
– danas ATPL 2.600kn, a PBZ 1.292kn.
– e sada se ja pitam, zašto ne bi mogla na ovakvom tržištu ATPL na 1.500kn, znam reći ćete to vrijedi puno više, ali nažalost vrijedi samo onoliko koliko će vam tržište platiti.
– a s druge strane je li PBZ jeftina, a to sam kupovala i po puno manjim cijenama.
– teško je u ovim brojevima kužiti što sam mislila, ali mene muči koja je kupnja bolja.
– ali nažalost te dionice ne mislim niti kupiti, jer vidim i boljih prilika.
Pozdrav !


Tržište. – ATPL i PBZ , dvije jako dobre dionice ali iz različitog sektora. – ja sam obje prodavala na cca 1.900kn. – na svakoj mi je bio prinos preko 100%. – puno bi bolje bilo prodati ATPL na 3.700kn ali nisam, trebala mi lova za kupnju nekih drugih dionica. – danas ATPL 2.600kn, a PBZ 1.292kn. – e sada se ja pitam, zašto ne bi mogla na ovakvom tržištu ATPL na 1.500kn, znam reći ćete to vrijedi puno više, ali nažalost vrijedi samo onoliko koliko će vam tržište platiti. – a s druge strane je li PBZ jeftina, a to sam kupovala i po puno manjim cijenama. – teško je u ovim brojevima kužiti što sam mislila, ali mene muči koja je kupnja bolja. – ali nažalost te dionice ne mislim niti kupiti, jer vidim i boljih prilika. Pozdrav !

napraviš usporedbu brodarsko i bankarskog sektora i zaključiš koju je dion’cu bolje kupiti

I love the Smell of Profits in the Morning

pogledaj adr
– prosle godine je bila zadnja sto se tice restruktuiranja ( 3 godina) +
– lako se moze izracunati koliko ce biti rezultati u 2008 +
– velika vrijednost fin imovine po dionici+
– ako je imaju u trg portfelju ta ista imovina bi mogla povuci rezultat dolje ako se ne promijeni trziste –
i, he, he,
– isplacuju malu dividendu, –
ali i to se mora promijeniti pa ce ici
– izvanredna dvidenda
– kupovina necega

Ovo su moja razmisljanja, sve su info javne osim mog nagadjanja oko dividende ili kupnje, nemam inside info
ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju, svatko neka odluci sam sto kupiti/prodati i kada..

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

IMHO neces kupit ATPL za 1500, zbog pozitivnog trenda na brodarima. Projekcije su trenutno predobre za 2008, pa ce bit previse onih koji ce to zeljeti kupiti skuplje od te cijene.

Evo zašto IMHO nećeš

JPMorgan analyst Jonathan Chappell also said in a note to clients that the BDI slide is only temporary and once the iron-ore contract prices are set, the drybulk rates will trend back up as demand increases again. And while some market analysts say a U.S. recession would impact global ocean bulk freight rates, Chappell said the demand coming from emerging economies like China for commodities will keep drybulk rates high no matter what the U.S. economy does.


– isplacuju malu dividendu, –
ali i to se mora promijeniti pa ce ici
– izvanredna dvidenda
– kupovina necega

– upravo to sam pisala više puta.
– pa netto dobit im je preko 50kn.
– a dividenda cca 5kn, smiješno.
Pozdrav !

New Report

Close